Dünya düz mü?

Hakperest

Kıdemli Üye
Fizik dediğin mananın kendisi zaten
su götürmeze kimse bakmaz bu konu deneyim ve idrak gerektirir.

sizin bu dalga geçmeniz neticesinde güzel bir forumda insan sayısı giderek azaldı.

Düz derken nasıl bir düzlükten bahsettiğini bilmiyorum fakat boyutlardan anlamadığını komik bulmandan anlıyorum.

Beyaz renkteki kürkleriyle bildiğimiz kutup ayılarının kıllarında beyaz renk pigmenti yoktur ve derileri siyah renktedir. Kutup ayılarının kürklerindeki tüylerin içi boş ve şeffaftır. Kılların içindeki boşluktaki hava Güneş'ten gelen tüm dalga boylarındaki ışınları yansıttığından kutup ayıları beyaz renkte görünür. alıntı ister inan ister inanma istesen komik bul gül :) içinde bulunduğun dünyanın gerçekliği nasıl neye inandığını bilmek yada komik bulmak sana ait çünkü sonuçları seni ilgilendiriyor
renkleri beyin uyduruyor bu bilinen ve kabul edilen bir gerçek

hahaha forumun bu hale gelme ihalesi bana mı kaldı

nasıl bir düz mü?
yaf ele düm dük işte hee
anlamisen

adams77

Kanalizasyoncu
renkleri beyin uyduruyor bu bilinen ve kabul edilen bir gerçek

hahaha forumun bu hale gelme ihalesi bana mı kaldı

nasıl bir düz mü?
yaf ele düm dük işte hee
anlamisen

Sen uyduruyor de :) olmayan şeyin nasıl uydurduğunu bir açıkla istersen sonra boş boş konuşma

birşeyin şekil alması onun atom yapısına ve atom altı yapısına bağlıdır ve bu süreçte senin içinde bulunduğun zaman kavramı bunun nasıl nasıl görüneceğini sağlar.

felsefe yapmasını biliyorsun ama iş felsefe ile konuşmaya gelince sınıfta kalıyorsun.

herşeyin zıttı ile bilindiği bir yapının içindesin peki güneşin zıttı nedir?

dünya üzerinde sadece kara parçaları yoktur ve kubbe denilen bir yapı mevcut şekilsellik sadece kara parçalarına ait değil düz bir karın gebe kaldığınıda otomatik olarak bir kubbe oluşturur zaten içindekileri koruyucu bir kalkana ihtiyaç duyulur herkes sınırı bilsin ama senin gibi sınır bilmeyenler buraya sadece matrak geçmeye gelir, bu sınırı bileceğini sanmıyorum.

bir konuya dahil oluyorsan konuya dair görüş ve bilgin varsa paylaş yoksa efendi gibi sus yada senin ilgilendiren komik videolar ve resimler konularında yaz

adams77

Kanalizasyoncu
yanmanın nasıl olduğunu mevsimlerin nasıl şekillendiğini yağmurun nasıl yağdığına dair bilgi edinmiyorsun, oysa sana sunulmuş bir varlık kitabı var açıp neden okumuyorsun?

Yaratışın her an her saniye devam ettiği bir anda neden sana anlattıklarına bakmayı denemiyorsun.

bir şeyin yuvarlak olması bütünün yuvarlak olması demek değildir. görsellik hakkında bir bilgi sahibi olursan ne demek istediğimi daha iyi anlarsın içindeki şeylerin sadece katı maddelerden oluşmadığını bilirsin ki bunlara ışığın etkisinide düşündüğünde bir şeye baktığında boyutsallık alanının olduğunu anlarsın

en güzel örnek göz bebeğine bakman yeterli olur

Hakperest

Kıdemli Üye
Sen uyduruyor de :) olmayan şeyin nasıl uydurduğunu bir açıkla istersen sonra boş boş konuşma

birşeyin şekil alması onun atom yapısına ve atom altı yapısına bağlıdır ve bu süreçte senin içinde bulunduğun zaman kavramı bunun nasıl nasıl görüneceğini sağlar.

felsefe yapmasını biliyorsun ama iş felsefe ile konuşmaya gelince sınıfta kalıyorsun.

herşeyin zıttı ile bilindiği bir yapının içindesin peki güneşin zıttı nedir?

dünya üzerinde sadece kara parçaları yoktur ve kubbe denilen bir yapı mevcut şekilsellik sadece kara parçalarına ait değil düz bir karın gebe kaldığınıda otomatik olarak bir kubbe oluşturur zaten içindekileri koruyucu bir kalkana ihtiyaç duyulur herkes sınırı bilsin ama senin gibi sınır bilmeyenler buraya sadece matrak geçmeye gelir, bu sınırı bileceğini sanmıyorum.

bir konuya dahil oluyorsan konuya dair görüş ve bilgin varsa paylaş yoksa efendi gibi sus yada senin ilgilendiren komik videolar ve resimler konularında yaz
Aynen ben kommik video izleyeyim daha iyi :)
kendine felsefe konuşabilen birini bul
hade rast gele

adams77

Kanalizasyoncu
Aynen ben kommik video izleyeyim daha iyi :)
kendine felsefe konuşabilen birini bul
hade rast gele

ben kendi kendime konuşabilirim ve yazabilirim

yapabileceğinin en iyisi zaten bu, konuya dahil olup hiç bir bilgi ve fikir beyan etmiyorsun zaten :)
iki bilim kurgu filmi izleyip ortaya felsefeci diye çıkıyorsun ama bir sonuç yazmıyorsun

Hakperest

Kıdemli Üye
ben kendi kendime konuşabilirim ve yazabilirim

yapabileceğinin en iyisi zaten bu, konuya dahil olup hiç bir bilgi ve fikir beyan etmiyorsun zaten :)
iki bilim kurgu filmi izleyip ortaya felsefeci diye çıkıyorsun ama bir sonuç yazmıyorsun
matrix çelişkiler ile dolu onu kastediyorsan

gerçek evrende paralel evrenlere yada yaşam katmanlarına olanak olsa da matrix simülasyonuna yer yoktur.
çünkü Allah'tan başka izletecek güç yoktur.
Matrix bir parazitten öteye geçemez.

Bu arada kendi kendine yazdın mı
hahaha
sıyırma da
darül beka buna bir muhayyed ol yaf :)

kendi kendineden kasıt ne anlatsana

adams77

Kanalizasyoncu
Ne dediğine dair bir bilgin yok konuşuyorsun ama öylesine can sıkıntısını gidermek için

Temelde insan, bazı genel bilgilere sahip olur, mesela boyutlar hakkında, yanma ve ışık maddenin eşi zor birşey değil bunları güzel güzel konuşmak olaya ciddi yaklaş ne kaybedersin seni yargılayan yok burada sadece felsefe yapıyoruz

kebîkec

İhvan Forum Üye
@adams

Seni tanıdığım ilk günden beri dünyan düz. Dolayısıyla belli bir rolantiyi tutturmuş gidiyorsun. Muhtemelen 20 yaşına kadar edindiğin ve artık iyice çelikleştiğine inandığın kanaatlerinle dünyayı dümdüz edip gidebiliyorsun.

Eleştirmiyorum takdir ediyorum. Senin dünyan düz. Bizimki dolambaçlı. Ama ortak noktamız yer çekimine inanıyoruz... Bizi çeken yerin koynuna girdiğimizde dünyanın kaç köşe olduğunu göreceğiz kanaatimce 😓

cahid

Kıdemli Üye
Arkadaşlar @adams77 ' ye katılmadığım konular var ama bu konuda sırf ona muhalefet etmek için değil kendiniz için araştırma yapın / sorgulayın.. Taberi tarihi gibi kaynaklar , eski tefsirlere v.s. göz atın biraz bir şey kaybetmezsiniz.. İş işten geçmeden hala yaşıyorken NASA nedir , kimler tarafından kurulmuş? "Bilim" dediğimiz şeyin kaynakları kimler? Kâfirler bizi seviyor mu? gibi sorular üzerinden hareketle uzun uzun düşünün araştırın biraz.. Ezberleri bozmaz, önünüze konulmuş ispatlanmamış her şeyi vahiy gibi kabul etmeye devam ederseniz bir gün gelir kafanızı vuracak yerler ararsınız da fayda etmez..

Dağ başında , şehrin ortasında , evinizin içinde belli bölümlerde dahi telefon çekmeyebiliyor fakat yerden bilmem kaç bin , milyon km öteden / gökten canlı olarak veri aktarılabiliyor deniyor ve buna inanıyorsanız geçmiş olsun hepinize.. NASA stüdyoları gerçekten iyi iş çıkarmış / çıkarıyor.. Öyle ki kağıttan kapılı uzay araçlarına uzayda hiçbir şey olmuyor uçmuyor sabit kalıyor ama koca koca adamlar havalarda geziniyor ))

Gazze'de yaşanan gelişmelere rağmen yöneticilere , onların elinde olan bilime koşulsuz inanan katıksız saftır kusura bakmayın.. Hepsi dünyayı yöneten küresel gücün boyunduruğu altında ve kendilerine verilen emirleri uyguluyor. Dünyayı 100 yıldan fazla zamandır masonik yapılar yönetiyor daha açık konuşmak gerekirse.. Birçok yerde gördüğünüz aileleri v.s. gösteren piramit görünen kısmı.. Asıl yönetenler onların da arkasında olan karanlık bir yapı ve Rotschild , Rockefeller gibi adamlar dahi onların muhasebeciliğini yapıyor..

Yer çekimi konusuyla ilgili ezber bozan bir haber.. Merak eden açıp izler.. Videoyu youtube'da izleyin e basıp izleyebilirsiniz...

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
@adams

Seni tanıdığım ilk günden beri dünyan düz. Dolayısıyla belli bir rolantiyi tutturmuş gidiyorsun. Muhtemelen 20 yaşına kadar edindiğin ve artık iyice çelikleştiğine inandığın kanaatlerinle dünyayı dümdüz edip gidebiliyorsun.

Eleştirmiyorum takdir ediyorum. Senin dünyan düz. Bizimki dolambaçlı. Ama ortak noktamız yer çekimine inanıyoruz... Bizi çeken yerin koynuna girdiğimizde dünyanın kaç köşe olduğunu göreceğiz kanaatimce 😓

Beni ilk tanıdığın gün zanna tabi olmuşsun :) ben dünya düzdür yada yuvarlaktır demiyorum eğer dersem çelişki oluşur çünkü deneyimlemediğim şeylerin kesinliğini mutlak gibi konuşmak savunduğum düşünceye ters olur zate

35 yaşına kadar hiç bir bilgi edinmedim ve inanmadım sadece çevremin bana inandırdığı şeyler ile haşır neşir oldum. Ne zaman ki sorgulamaya ve okumaya başladım işte o zaman hakikatin daha farklı olduğunu gerçeğin herkese göre değiştiğini ve herkesin kendi gerçeğine göre kesin delil ve kanıtları olduğunu gördüm.

Okumak güzel şeydir hele ki varlığı okumak daha başka bir güzellik çünkü varlığı yazan ile kitapları yazanlar aynı değil. Bu yüzden ben insanların yazdığını değil onları dışında yazılmış olanı okuyorum.

Benim dünyam basit ve kolay bilgim olmadığı şeylerin ardına düşmüyorum ve inanmak zorunda olmadığımıda biliyorum. Herkes kabı kadar alır.
Sen bir öğretmen olarak öğretmenlik hayatında kaç öğrencine bilgi transferi yapabildin yada öğretebildin!! kimse kimseye bir şey öğretemez kişi içindeki hakikati ortaya çıkarır fıtratındaki özelliklerine göre zaten alacağını alır bunun aksi olsa idi sınıfta 50 öğrencinin hepsi anlattığında 50 side aynı şeyi öğreniz ve sınavlardan 100 alırlardı.

madde ve onun manasını yani fizik yasalarını bilmiyorsan eğer sürekli olarak senden öncekilerin bilgilerine iman etmek zorunda kalırsın.
dünyanın düz olması yada yer çekimi olmaması vs vs bunlar kişilerin gözlemleri ile kendi içinde bulabileceği gerçeklerdir. Eğer sen kendi özündeki hakikati bırakıp hakikati başkalarının anlatımlarına bırakırsan eğer sana verilen nimete nankörlük etmiş olmazmısın, seni yaratan senin ihtiyacın olanı senin gibi kusurlu ve senin neye ihtiyacın olacağını bilmeyen birine bırakır mı? Hani O sana şah damarından daha yakındı :) Burada önemli olan öğrencinin kimi öğretmen seçeceğidir. Beni yaratan bana gerekli olan bilgi ve birikimi vermiş eğer anlamadığım yerde bunları hayat içinde istifademe zaten sunuyor.

insan kendi dışındaki varlıkları izliyor mu onların bir telaşı ve endişesi var mı? dünya düzmüş ekonomi batmış para varmış emekli olamalıyım vs vs
şimdi insan neden yaratıldığına bakmadan boyundan büyük işlere neden kalkıyor :) herkes salatını bilirken insan neden haddini aşıyor yaşamak çok zor mu?

Bu gidiş ile kimsenin bir köşe göreceği yok daha önce kaç köşe gördün kü böyle konuşuyorsun :)

adams77

Kanalizasyoncu
Ortak bir alanda yaşıyoruz ve burada en önemli şey ADALET tir.

Kimin neye inandığına değil ADALETİ bozanları cezalandırmak gerekiyor. Evrensel değer ve yasalar göre hareket etmek için insanların ilk önce görmesi gerek şey ADALET tir. Bunu temeline almayan hiç bir yapı hakikat ile yükselmez yükselemez.

Zor birşey değil kimseyi yargılama her insana eşit şekilde davranacak bir yasa oluştur. Temel ihtiyaçlardan başka şeylere yönelme anı yaşa anda kal çünkü her an bilişin kesilebilir bunun bilincin ile yaşa hepsi çok basit ve düz olaylar

cahid

Kıdemli Üye
Konuyu dağıtmamak için çok ayrıntıya girmeyeceğim.. Şu kadarını söyleyeyim benim için meseleleri anlamada 2 temel kaynak var : Kuran ve sünnet (sahih) Bunları Nebi (S.A.V.)'in hayırlı asırlar hadisi gereği selef-i salihînin anladığı gibi yorumlayarak meseleleri ona göre anlamaya çalışırım.. Takip ettiğim kadarıyla senin metodun bundan farklı.. Buradan hareketle ne demek istediğimi anlayacağını düşünüyorum..

Hakperest

Kıdemli Üye
bence ikiniz de aşırı zıt kutuptasınız

biriniz aşırı kurallı biriniz aşırı kuralsız

biriniz Aklı ve sezgiyi Allah ve Resulü önüne alıyor
diğeriniz de bilimi vs. yok sayıyor

cahid

Kıdemli Üye

Diğer kısımları bir kenara bırakıyorum ama şunu söyleyeyim.. Bilimi yok sayıyor diye beni kastettiysen kâfirler tarafından ortaya atılan ispatı mümkün olmayan şeyleri kabul etmiyor ya da şüpheyle bakıyorum.. (Örneğin bilmem kaç ışık yılı mesafedeki bir galaksinin görüntülenmesi masalı gibi.. Bu tür şeyleri kabul eden kâfirlerin Mirac hadisesi benzerini ya da ötesini yapabildiklerini iddia etmiş oluyor aslında bir bakıma)

Hakperest

Kıdemli Üye
Diğer kısımları bir kenara bırakıyorum ama şunu söyleyeyim.. Bilimi yok sayıyor diye beni kastettiysen kâfirler tarafından ortaya atılan ispatı mümkün olmayan şeyleri kabul etmiyor ya da şüpheyle bakıyorum.. (Örneğin bilmem kaç ışık yılı mesafedeki bir galaksinin görüntülenmesi masalı gibi.. Bu tür şeyleri kabul eden kâfirlerin Mirac hadisesi benzerini ya da ötesini yapabildiklerini iddia etmiş oluyor aslında bir bakıma)
bilimin dini olmaz (bilimin etik, kullanım vb olarak dine tabi olmasını kastetmiyorum. bilimin öğrenme-ilerleme kastım)
bilim dediğimiz şey zaten sünnetullahın incelenmesidir
dolayısıyla bilimden kaçış dinin önerdiği bir şey değildir

adamlar uçak yapıyor çoktandır
ama islam dünyası çok geride kaldı
bugün gazzede bunların yaşanması da bundan kaynaklanıyor büyük oranda

cahid

Kıdemli Üye
bilimin dini olmaz (bilimin etik, kullanım vb olarak dine tabi olmasını kastetmiyorum. bilimin öğrenme-ilerleme kastım)
bilim dediğimiz şey zaten sünnetullahın incelenmesidir
dolayısıyla bilimden kaçış dinin önerdiği bir şey değildir

adamlar uçak yapıyor çoktandır
ama islam dünyası çok geride kaldı
bugün gazzede bunların yaşanması da bundan kaynaklanıyor büyük oranda
"Bilim"i servis edenlerin dini var.. Dünyayı yöneten ya da etki eden siyonistlerin dini var.. Sünnetullahı şeytan da biliyor inceliyor.. O zaman onun tavsiyelerine de "bilim" diye itaat mi edeceğiz? Bilimden kaçmıyoruz doğru kişiler tarafından , halis bir niyetle , hayra kullanılmalı diyoruz.. Bugün genel olarak satanist , mason , siyonist odaklar tarafından şeytani emeller için kötü yönde kullanılıyor.. Buna karşı çıkıyorum..

Vahiy dışındaki ispat edilemeyen her şey teoriden ibarettir.. Buna ister bilim deyin isterseniz başka bir şey.. Dünya 1670 km hızla dönüyor demek , yuvarlak olduğu uzaydan fotoğraflandı demek de iddiadan teoriden öte bir şey değil.. Neden uydular uzaya okyanusların olduğu bölgelerden değil de karaların ortasındaki merkezlerden gönderilmiyor? Onca teknolojik imkana rağmen neden yerin 12 bin metreden daha ötesine ulaşamadılar?

Bilim adamı diye önünüze konulan Edison v.b. kimselerin çoğunun mason olduğunu biliyor musunuz?

Hakperest

Kıdemli Üye
"Bilim"i servis edenlerin dini var.. Dünyayı yöneten ya da etki eden siyonistlerin dini var.. Sünnetullahı şeytan da biliyor inceliyor.. O zaman onun tavsiyelerine de "bilim" diye itaat mi edeceğiz? Bilimden kaçmıyoruz doğru kişiler tarafından , halis bir niyetle , hayra kullanılmalı diyoruz.. Bugün genel olarak satanist , mason , siyonist odaklar tarafından şeytani emeller için kötü yönde kullanılıyor.. Buna karşı çıkıyorum..

Vahiy dışındaki ispat edilemeyen her şey teoriden ibarettir.. Buna ister bilim deyin isterseniz başka bir şey.. Dünya 1670 km hızla dönüyor demek , yuvarlak olduğu uzaydan fotoğraflandı demek de iddiadan teoriden öte bir şey değil.. Neden uydular uzaya okyanusların olduğu bölgelerden değil de karaların ortasındaki merkezlerden gönderilmiyor? Onca teknolojik imkana rağmen neden yerin 12 bin metreden daha ötesine ulaşamadılar?

Bilim adamı diye önünüze konulan Edison v.b. kimselerin çoğunun mason olduğunu biliyor musunuz?
don kişot gibi yapıyorsun
niyetin safi
ama siyonizm ile bilim ve teknolojiyi karıştırıyorsun

Dünyanın nereseyse her üniversitesinde müslüman ilim,bilim adamı var diye düşünüyorum.
hiç mi foyalarını ortaya çıkaran olmadı. Hepsi de dünyanın yuvarlak ve döndüğünü kabul ediyor.
Yahu ilim erbabı yanlış tefsir ettiyse etti. şimdi de gök ayetlerini okuyan bilim erbabı tefsir ediyor. ne fark var gök ayetleri ile vahiy ayetleri arasında.
ikisi de Allah'ın evrene attığı yüce imza (Allah'ı mahluka benzemekten tenzih ederim)

adams77

Kanalizasyoncu

Saçma bir yorum olmuş
Kural dediğin nedir?

Yahu varlığı yaratan nedir, senin okuduğun nedir, bilgiyi nasıl elde ediyorsun?
Kuralları kim koyuyor bu kuralları kim değerlendiriyor
senin insanin sorumlulugu hakkinda bilgin yok