Filistin İsrail'e bir çok noktadan operasyona başladı.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Erdoğan İstanbul il başkanlığından başla ,Türk siyaset tarihinde ne zamandan beri varsa adamın üslubu .Beğenmeyene kına stokları yeter......Adam diplomasi diline yeni bir soluk getirdi aslan parçam

Hakperest

Kıdemli Üye
Bir Abd şirketini boykot yaparken diğer Abd şirketi üzerinden kendi devletini pisleyenler ;bu sınıfamı giriyor .Sende İhvancılık oynama
C.cola yı eskiden beri içmem ve elimden geldiğince içirtmem
Çünkü israile destekleri alenidir. öte yandan Elon musk soykırımı desteklemiyor, hatta savaş karşıtı bir duruşu var. benimle barış içinde yaşayan bir hristiyan vb. ile barışı emrediyor Allah. Sapla samanı karıştıyorsun bence. Bazen kimden yanasın şüpheye düşüyorum.

KAFKAS

Kıdemli Üye
C.cola yı eskiden beri içmem ve elimden geldiğince içirtmem
Çünkü israile destekleri alenidir. öte yandan Elon musk soykırımı desteklemiyor, hatta savaş karşıtı bir duruşu var. benimle barış içinde yaşayan bir hristiyan vb. ile barışı emrediyor Allah. Sapla samanı karıştıyorsun bence. Bazen kimden yanasın şüpheye düşüyorum.
Elon musk daha dün bir bugün iki.Twitter ı o kurmadı.Twitter ın şalteri kimin elinde Abd ,bir yere kadar bir saatten sonra hepsi Abd nin eline bakar!Abd kimin arkasında İsrail.Sapla samanı karıştırmadığım gibi buradan nasıl yanacılık şüphesi icat ediyorsun o da ayrı mesele...Millet twitter da kullansın ,cola da içsin,hamburger de yesin benim için önemli değil.Boykot yapan yapsın ,yapmayan yapmasın o da umurumda değil;şurasını anlamak önemli bir amerikan şirketi üzerinden yani tweter dan , diğer amerikan şirketi cola ya yapılan ya da yapılmayan boykot eşkıyalığa dökülerek devlete gömülmeye çalışılıyor bana bu zavallı geliyor.Milletin içtiğini dökmeye kalkıyorlar yemek yediği yere fare döküyorlar falan mercedes de İsrail e destek vermiş ne yapalım sokaktaki mercedes araçların içine demi fare atıp benzin döküp yakalım .Eşkıyalık yapılmasın devlete gömülmesin diyorum.Gömen gene gömsün ne yapayım.Fikrim böyle.

ihvanistanbul

AkhenAton
devlet dediği de ak parti. Türkiye cumhuriyeti zerre kadar umurunda değil tek kastı ak parti.
müslüman öldürebilirsin, bebek çoluk çocuk katledebilirsin, Hz. Peygambere sav küfredebilirsin ama partisine dokunmayın. Alınır gücenir incinir kafkas.
Mesela rıza sarraf için ABD'ye nota verirlerken devlet gücünün zirvesindeydi tabi, cihanı titretiyordu sonra tövbe bismillah bişi oldu iktidar falan değişti galiba şimdi çok aciz olduk haşa minel huzur. gücümüz hiç bir şeye yetmiyor. Yoksa bizimkiler öyle bir kınar ki ooofff herkesin aklı şaşar.
Mesela biz soramayız neden israile ithalata izin veriyorsun diye?
neden diplomatik ilişkileri kesmiyorsun? neden azerbaycana baskı yapmıyorsun? ( dipnot: öyle azerininde taaaa .q )

KAFKAS

Kıdemli Üye
Her seferin mehter marşı ile gelip cenaze marşı ile geri gidiyorsun sonra gene kendine bir ritim yakalayıp gene mehter marşı çalıyorsun...Ta ki cenaze marşın çalana kadar...Sonra yalağından su içip otlanmaya gidiyorsun...
Temcit pilavı aynı malzemeler adını değiştir başka yemek yap.Sapla samanı karıştır ,saçma sapan kıyaslar yap.Daha alıntı yaptığı yazdığımı anlamaktan bile bi haber.İsrail e neden izin veriyor?Abd ye neden izin veriyor?Fransaya neden izin veriyor?İngiltereye neden izin veriyor?Almanya ya neden izin veriyor?Sor birader sor bit pazarı senin gibiler ile dolu...İsrail e ithalat yasağı getir diplomatik ilişkileri kes,azerbaycan a baskı yap ne olacak egosu tatmin olacak.İslam ülkeleri topyekün ambargo koymadıktan sonra tekil yapılan müdahalelerin hiçbir karşılığı yok.Anlamıyor beyzadem.
Devlet dediğim Ak partiymiş peh zavallı.Türkiye Cumhuriyetine o kadar önem veriyor ki Erdoğan ı çıkartığı zaman geriye kalan bileşenleri chp den ,iyi partisine kadar ,Ümit Özdağ ına kadar Hamas a terörist diyor.Ama beyzadem adamın sözünü alıntılamış sadece ,kendi fikrini ifade etmekten aciz zavallı kala kala Hamas a terörist diyen adamın ipine yapışıyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
lan sevik rıza sarraf için nota verebilecek kadar erkeksin de filistin için adam atamayacak kadar aciz misin?
ithalatı kesme, ilişkileri bozma ama terör devleti de. o zaman onu da deme? ne işin var terör devletiyle niye ticaret yapıyorsun sen terörist besleyici misin?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Diyorum ya kıyas özürlü hala cebelleşiyor.Zarrafa verilen nota ile adı nota olmasının dışında bu mesele ile ne alakası var illa notadan alaka kurmaya kalkıyor.Diyorum ya adamın keyfi egosu tatmin olacak başka bir şey değil.
Abd ye Nota verince ne oluyor ,ticari ilişkilerimiz mi askıya alındı.Dünyada zibilyon ülke zibilyon kere nota veriyor başka :) te allahım ya adamın aklı ile dalga geçiyor.Adam terörist demiş ulan yıllardır Erdoğan diktatör diyorlar bunun için ticareti mi askıya alıyorlar?Adamın kıyasları kendinden meçhul.....Avrupa Putine neler diyor.Dün maduroya neler diyorlardı şimdi ne yapıyorlar.Dünyada herkes herkese bir şey diyor ama ticari hayat devam ediyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
bende senin söylediğini söylüyorum yine kızıyorsun. laf üretmekten başka bir şey yaptığınız yok. onu dedi bunu diyor falan fıstık... ağzınla diyorsun ki israile terörist dese de farketmez yine aynı tas aynı hamam.

ihvanistanbul

AkhenAton
İran Dini Lideri Hamaney'den Hamas Lideri Haniye'ye: "7 Ekim saldırısı hakkında bizi bilgilendirmediniz. Sizin için savaşa girmeyeceğiz." - Reuters

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan lafı ben üretmiyorum ,dünya piyasası böyle işliyor.Erdoğan ın söyleminden ötürü Erdoğan a kızabilirsin.Ama bu adamında Türk siyaset sahnesinde var olduğu günden beri bir dili var ya adam diplomasi dili ile pek öyle hasbihali yok .Bugünün meselesi değil.Dünya da da bir çok devlet adamının envayi çeşit birbirlerine karşı söylemleri var.Bu söylemlere takılan varsa kendi bilir elbet.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu yıl Filistin'in Ramallah kentinde, Azerbaycan Cumhuriyetinin temsilciliği açılacak. Azerbaycan ayrıca Filistin'de bir okul inşa edecek.

ihvanistanbul

AkhenAton
İhvan lafı ben üretmiyorum ,dünya piyasası böyle işliyor.Erdoğan ın söyleminden ötürü Erdoğan a kızabilirsin.Ama bu adamında Türk siyaset sahnesinde var olduğu günden beri bir dili var ya adam diplomasi dili ile pek öyle hasbihali yok .Bugünün meselesi değil.Dünya da da bir çok devlet adamının envayi çeşit birbirlerine karşı söylemleri var.Bu söylemlere takılan varsa kendi bilir elbet.

erdoğanda bu kadar yani. konuşmasından başka birşey beklemek abesle iştigal diyorsun? bu arada ben konuşmasına takılmıyorum. konuşsun hatta gerekiyorsa ana avrad sövsün ama konuşmak yetmiyorsa aksiyon alsın.

KAFKAS

Kıdemli Üye

erdoğanda bu kadar yani. konuşmasından başka birşey beklemek abesle iştigal diyorsun? bu arada ben konuşmasına takılmıyorum. konuşsun hatta gerekiyorsa ana avrad sövsün ama konuşmak yetmiyorsa aksiyon alsın.
İhvan bahçelinin gazze açıklamasını sen paylaştın sonra gene kendin yorumladın.Ben o zamanda bir şey beklemiyordum..Şimdide aksiyon kısmını anlık duruma göre bir şey beklemiyorum.Meseleler arka arkaya patlayabilir.Çok büyük silah yığınağı var.24 saat sonrasını okumak bile kim bilir ne olur.

cahid

Kıdemli Üye
Dünyada İslâm devleti yok,
Dünyada İslâm'a hizmet eden lider yok.
Dünyada İslâm'i gaye güden ordu yok.
Dünyada müslümanlar var.
Müslümanlar kendi ulus devletleri tarafından doğrudan ve dolaylı olarak soykırıma tabi tutuluyor.
Kimine bomba, kimine aşı, klor, katkı maddesi,zehir...

cahid

Kıdemli Üye
‏+ما هي أبعد عاصمة في العالم؟
-القدس
+لماذا؟
-لأن المسلمين منذ اكثر من ستين سنة يقولون "يا قدس إننا قادمون" وحتى الآن لم يصل بعد.

+Yeryüzündeki en uzak başkent neresidir?
-Kudüs
+Neden?
-Çünkü müslümanlar 60 yıldır “Ey Kudüs geliyoruz” diyorlar ve şu ana kadar ulaşamadılar.

cahid

Kıdemli Üye
1⃣
Su dediler Ateş çıktı.
-1909 yılında devletimizi işgal ettiler.
-Karşı gelenleri öldürdüler
-Kendi sistemlerini kurdular.
-Zihni, bedeni, toprağı işgal edilmiş nesil yetiştirdiler.
-Özgürlük sloganları attırdılar, lakin köleleştirdiler.
2⃣
-Hukuku, müfredatı, tarihi, ideolojileri onlar yazdı.
-Konuşunca çelik yumruğu kafamıza vurdular.
-İslâm'a ambargo uygulayıp yahudi ve hristiyanlara göre hayatımızı düzenlediler.
-Hakir gördüler, aşağıladılar, ezdiler, sömürdüler, tecavüz ettiler, acımadılar.
3⃣
-Halkı ise kendilerine aşık ettiler.
-Mevlana dediler, Yunus dediler, Bektaşi dediler lakin Allah ve Peygamber demediler.
-Bazen sol ile ezerek yaklaştılar,
-Bazen sağ ile okşayarak vurdular.
-Sağı da solu da onlar belirledi milleti hep kandırdılar.
4⃣
-Dostuz dediklerine düşman, düşmanız dediklerine dost oldular.
-Ecdattan kalan ve bizim ürettiğimiz sermayeyi alıp maaş ve sosyal yardım diyerek sus payı verdiler, teşekkür beklediler.
-Petrolü aldılar slogan verdiler,
-Altını aldılar hamaset verdiler.
5⃣
-Her şeyimizi aldılar sahte kahramanalar ve liderler verdiler.
-Kardeş toplumlarımızı bize düşman ettiler.
-Toprağımızı paramparça edip yapay sınırlar çizdiler.
-Ekini, tohumu, tarlayı, suyu, gıdayı, havayı, hayvanı, nesli ifsat ettiler ve zehirlediler.
6⃣
-Profesör dediler yutturdular.
-Doktor dediler vefat ettirdiler.
-İyileştireceğiz dediler hastalandırdılar.
-Düzelteceği dediler, bozdular.
-Gelen gün daha güzel olacak dediler daha beter ettiler.
-Anam dediler, vurdular.
-Bacım dediler vurdular.
-Kardeşim dediler vurdular.
7⃣
-Boykot dediler boya çıktı.
-Bize hep düşmandılar, hep düşmanımızı desteklediler.
-Yaktılar, yıktılar, parçaladılar, bozdular.
-Hoca dediler papaz çıktı, alim dediler haham çıktı, arif dediler pagan çıktı.
-Nesil dediler doğurganlık düştü.
-Yuva dediler evlenemez olduk.
8⃣
-Kadın dediler aileleri yıktılar.
-Halkım dediler stadyum çıktı.
-Dünyayı değiştirecek nesil üreteceğiz dediler popçu, topçu, lgbt çıktı.
-Nas dediler faiz çıktı.
-Zengin olacağız dediler enflasyon çıktı.
-Yeşil dediler kara çıktı.
-Sürdürülebilir dediler kısır çıktı.
8⃣
-Kadın dediler aileleri yıktılar.
-Halkım dediler stadyum çıktı.
-Dünyayı değiştirecek nesil üreteceğiz dediler popçu, topçu, lgbt çıktı.
-Nas dediler faiz çıktı.
-Zengin olacağız dediler enflasyon çıktı.
-Yeşil dediler kara çıktı.
-Sürdürülebilir dediler kısır çıktı.
🔟
-Din eğitimi dediler karbon ayak izi çıktı.
-Diriliş, kuruluş dediler yıkılış çıktı.
-Elektrikli araba dediler petrol çıktı.
-ABD düşman dediler dost çıktı.
-Muhalefet dediler ortak çıktı.
-Sağcıyız dediler solcu çıktı.
-Din dediler dinsizlik çoğaldı.
1⃣1⃣
-Hoşgörü dediler dinler arası diyalog çıktı.
-Kardeşlik dediler yahudi, hristiyan bir çıktı.
-Tek devlet, millet, bayrak dediler Pagan Dünya düzeni çıktı.
-Ahlak dediler zina çıktı.
-Seçim dediler önceden seçildiler.
-Sizdeniz dediler dışı kuzu içi kurt çıktı.
1⃣2⃣
-Ezan dediler siren çıktı.
-Kıyam dediler saygı duruşu çıktı.
-Meşru dediler Roma Hukuku çıktı.
-Ata, kahraman, ümmetin lideri, halife dediler Vali çıktı.
-Lozan dediler Sevr çıktı
-Asımın nesli dediler Cizvit, Fabian, Mason çıktı.
-Heykele karşıyız dediler Toprak ana çıktı.
1⃣3⃣
-EXPO dediler şehirler elden gitti.
-Bizim dediler elin çıktı.
-İsrail düşman dediler gemi gemi erzak gönderdiler, Filistin aşkı fos çıktı.
-Ne dedilerse tersi çıktı.
-Makedonlar ne yaptıysa altından İtalyan çıktı.
-''Deccal suyu ateş, ateşi su olarak gösterir.''
1⃣4⃣
-Şebeke suyunda hijyen dediler klor çıktı.
-Maske dediler kanser çıktı.
-Türkiye yüzyılı dediler İtalyan bin yılı çıktı.
-Kınama dediler gemilerden domates çıktı.
-Miting dediler ticarette çelik çıktı.
-Kudüs dediler gayr-ı müslimler sokağa çıktı.