Filistin İsrail'e bir çok noktadan operasyona başladı.

cahid

Kıdemli Üye
starbucks fas.jpg

Pek sanmıyorum ama İnşallah bir gün Türkiye için de böyle bir haber çıktığını dünya gözüyle görmek nasip olur.. Dünyada en fazla mağazası olan 2. ülkeyiz bildiğim kadarıyla maalesef !!!

cahid

Kıdemli Üye
Devlet nedir?
Bir milletin ihtiyaçlarını belirlenmiş usûller ve esaslar ile karşılamak üzere oluşturduğu egemen bir yapıdır.

Ulus devletler devlet değildir.
Usul ve esas belirleyemez.
Egemenlik hakkı yoktur.
O yüzden İsrail'e gemi gider biz de ancak böyle ağlarız...

ihvanistanbul

AkhenAton

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bunları yazarken iki arada bir derede kalıyorum.

Garip olaylar dönüyor.

Bir yandan kalbimiz mücahitlerle atıyor ama diğer yandan bir süre sonra Gazze diye bir şey kalmayacak.

İngiltere ABD ihaları sihaları Gazze üzerinde uçarak İsrail'e istihbarat sağlıyor.

Diğer yandan İsrail'e verilen mühimmatın haddi hesabı yok.

Bir bugünlerde böyle bir iddia var. Yorumu sizlere bırakıyorum:

Hakperest

Kıdemli Üye
Bunları yazarken iki arada bir derede kalıyorum.

Garip olaylar dönüyor.

Bir yandan kalbimiz mücahitlerle atıyor ama diğer yandan bir süre sonra Gazze diye bir şey kalmayacak.

İngiltere ABD ihaları sihaları Gazze üzerinde uçarak İsrail'e istihbarat sağlıyor.

Diğer yandan İsrail'e verilen mühimmatın haddi hesabı yok.

Bir bugünlerde böyle bir iddia var. Yorumu sizlere bırakıyorum:

İsrail'in haberi olma ihtimali yada Hamas'ın öngörülerinin farklı yönde olması artık gidişatın çok farklı olduğu gerçeğinden çok daha önemsiz, hatta hiç önemi kalmadı da diyebiliriz. Olaylar çok şeyi tetikledi. Dünyanın alışılagelen değerlerinde oynamalar var. Rusya, 3. dünya savaşına hiçbir zaman bu kadar yaklaşılmadı bile dedi. Siyonistler teknik kazansalar stratejik yeniliyorlar. teknik yenilseler stratejik kazanmıyorlar. İslam ülkeleri, batı herkes derin bir şekilde geleceği ölçüp biçiyor. Rusya Ukrayna da duracak mı? Mısır savaşa katılsa savaş bize de sıçrar mı?Bu durumda Araplar Mısırı yalnızlığa mı terk edecek?

Ya büyük bir savaş var yada büyük bir barış..

her halükarda ümmetin birleşmesine ihtiyaç var.
suud kralları, Cübbeli vb taifesi, şia mollaları kibirlerine yada taasuplarına çizgi çekecek mi? Bence asıl soru bu

Huntington medeniyetler çatışması tezi çöktü. Abd kendine yeni bir tez mi bulacak yoksa dünyayı savaşa mı sürecek?
Görünen Abd İsrail'in öfkesini ve şaşkınlığını geçmesini bekleyip savaşı bitirecek. Çıkarları bu yönde kanımca.
İngilizler batı şeriayı yönetim için eğitiyornuş.

Sonuçta/kısacası herkes bir plan içinde oldu ama Allah'ın planı çok farklı şekilde işledi.
Allah müslümaların ve masum insanların yardımcısı olsun