4. yyda yaşamış Papaz Gerome'un itiraf belgesi "tahrif var"

alanyali07

Kıdemli Üye
Benim günah işlememe çabamın tek sebebi var.Tanrı'yı sevmek"
iyide günahların bedeli ödendikten sonra "günah-sevap" ayrımı da ortadan kalkarki "günah işlememe çabası" diye bir kavramdan söz edilemez..bir günahın bedeli zaten ödendiyse o günahlıktan çıkmuş olur..senin çabanda anlamsız olur..
"kafasına göre günah işleyen adam" diyorsun, o günahların bedeli ödenmedi mi zaten,birşeyin bedeli ödendiyse o şey hakkında kişi serbest olur..sen nasıl serbest olduğunu iddia ettiğin bir inanca göre serbest yaşayan birisine "hristiyan değildir" diyebilirsin..
zaten baştanbaşa anlamsız iddialarınız var da, bu da onlardan birisi sadece :)

Mesihçi

Ordinaryus
Subhanallah .
sen buna nasıl inanıyorsun ya,hem insan hem tanrı
hesabın verileceği tek merciye sahip olan tanrı insanın acı çekmesini merak edip
insan hüviyetinde acı mı çekiyor? sonrada ölüyor,onu dirilten kim :)

İnsan bedenini ibret olarak Baba diriltmiştir.40 günden sonra İsa Mesih insanlığı bırakıp tamamen gerçek formuna dönmüştür.İsa Mesih şu anda yaşayan Tanrı'yladır ve odur.İnsanlığı merak ettiğinden gelmiyor.Yarattığı varlığı zaten biliyor.İnsanlığı kurtarmak için geliyor.Günahları karşılıksız silseyi bu adaletsiz olurdu.Adaleti sağlamak için günahın bedelini üstleniyor.

Mesihçi

Ordinaryus
iyide günahların bedeli ödendikten sonra "günah-sevap" ayrımı da ortadan kalkarki "günah işlememe çabası" diye bir kavramdan söz edilemez..bir günahın bedeli zaten ödendiyse o günahlıktan çıkmuş olur..senin çabanda anlamsız olur..
"kafasına göre günah işleyen adam" diyorsun, o günahların bedeli ödenmedi mi zaten,birşeyin bedeli ödendiyse o şey hakkında kişi serbest olur..sen nasıl serbest olduğunu iddia ettiğin bir inanca göre serbest yaşayan birisine "hristiyan değildir" diyebilirsin..
zaten baştanbaşa anlamsız iddialarınız var da, bu da onlardan birisi sadece :)

Kafasına göre günah işleyen adam serbest değildir.Cehenneme gidecektir.Serbest kalmanın koşulu iman etmektir.imanın göstergesi Tanrı sevgisidir.Tanrı'yı seven onun nefret ettiğinden nefret eder.Günahtan Tanrı nefret eder.Bu yüzden inanan kişi günahtan nefret eder.Günah işlemeye devam ettiğimiz için kavram ortadan kalkmış diyemiyoruz.İyiliğin yokluğu yer yer devam etmektedir.

alanyali07

Kıdemli Üye
Ne oldu Zeus'un babası Kronos?Zeus baba Herkül İsa diyordunuz.Kronos kim bu durumda?Zeus'un kardeşleri kim?Zeus'un binlerce oğlu kim?Hera Meryem diyordunuz.Hera Zeus'un kardeşi ve karısıdır.Ama Herkül'ü doğurmamış.Ne olacak şimdi Meryem İsa'yı doğurmamış mı?Bu Yunan Mitolojisi hikayesini geçin artık.
tamam işte karmakarışık,işte kendin söylüyorsun :D madem yunan mitolojiside karmakarışık , öyleyse insan icadı değildir..çünkü sen öyle mantık kurdun, "karmakarışık ise insan icadı değildir" mantığını niye bunda uygulamıyorsun :D

Bu tavırla ateist forumlara gidin bakalım.Sizi nasıl rezil edeceklerini görün
herkesi kendin zannetme,sen bu komik inanışınla tabiki rezil olursun kuzum :D
Elhamdülillah,çok ateistle karşıkarşıya gelmişimdir,hem mantık hem ilim yönünden hak galip gelmiştir :) bizim inancımız hiç yoktan akla hitap ediyor,öyle "bebeğin vücuduna giren tanrı" gibi inanışlarla tabiki rezil olursun :D

.Bana saygı duyuyorlar.
duyarlar tabi :D

Çünkü saçma sapan bilimsel mucizeler uydurmak yerine gerçeği söylüyorum.İnancım dogmatik diyorum.Cesur olun kanıtlardan dolayı değil,inandığınız için inandığınızı itiraf edin.Yoksa kanıtlardan dolayı mı inanıyorsunuz?
bu yaptığın savunmayı buzağıya tapanlar da yapabilir pekala "benim inancım dogmatik,kanıtlara bakmıyorum" diyebilir..ne yani, böyle dedi diye buzağıya tapmak cesurluk mu oluyor ve hak mı oluyor ? :D
Allah'ın sana verdiği akıl nimetini kullanmıyorsan ben ne yapabilirim :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Kafasına göre günah işleyen adam serbest değildir.Cehenneme gidecektir.Serbest kalmanın koşulu iman etmektir.imanın göstergesi Tanrı sevgisidir.Tanrı'yı seven onun nefret ettiğinden nefret eder.Günahtan Tanrı nefret eder.Bu yüzden inanan kişi günahtan nefret eder.Günah işlemeye devam ettiğimiz için kavram ortadan kalkmış diyemiyoruz..
o zaman "günahların bedeli ödemiştir" de diyemezsiniz..iki zıttı bir arada kabul etmeye çalışıyorsun,savunmaya çalışıyorsun :)
bedeli ödenen bir şeyden dolayı, niçin o fiili yapan kişi nefrete layık olsun, bedeli ödenmedi mi ? ödendi..yani o fiili yapıp yapmama farkı ortadan kalktı..

Mesihçi

Ordinaryus
tamam işte karmakarışık,işte kendin söylüyorsun :D madem yunan mitolojiside karmakarışık , öyleyse insan icadı değildir..çünkü sen öyle mantık kurdun, "karmakarışık ise insan icadı değildir" mantığını niye bunda uygulamıyorsun :D

herkesi kendin zannetme,sen bu komik inanışınla tabiki rezil olursun kuzum :D
Elhamdülillah,çok ateistle karşıkarşıya gelmişimdir,hem mantık hem ilim yönünden hak galip gelmiştir :) bizim inancımız hiç yoktan akla hitap ediyor,öyle "bebeğin vücuduna giren tanrı" gibi inanışlarla tabiki rezil olursun :D

duyarlar tabi :D

bu yaptığın savunmayı buzağıya tapanlar da yapabilir pekala "benim inancım dogmatik,kanıtlara bakmıyorum" diyebilir..ne yani, böyle dedi diye buzağıya tapmak cesurluk mu oluyor ve hak mı oluyor ? :D
Allah'ın sana verdiği akıl nimetini kullanmıyorsan ben ne yapabilirim :)

Yunan mitolojisi hiç karmaşık değil.Gayet açık ve basit.Evlenerek çoğalan ailelerden ibaret.Anlamıyorsanız sizin sorununuz.Benim yaptığım savunmayı buzağıya tapanlar da yapar zaten.Saygı da görürler.Ama siz söylesenize imanınız kanıtlara mı dayalı?Biri Kur'an'ın değiştirildiğini inandırıcı bir biçimde anlatsa artık Kur'an'a inanmayacaksınız yani...

alanyali07

Kıdemli Üye
İnsan bedenini ibret olarak Baba diriltmiştir.40 günden sonra İsa Mesih insanlığı bırakıp tamamen gerçek formuna dönmüştür.İsa Mesih şu anda yaşayan Tanrı'yladır ve odur.İnsanlığı merak ettiğinden gelmiyor.Yarattığı varlığı zaten biliyor.İnsanlığı kurtarmak için geliyor.Günahları karşılıksız silseyi bu adaletsiz olurdu.Adaleti sağlamak için günahın bedelini üstleniyor.
:D bu mitolojik masallara bakınca İsaac Newton gibi ilim adamlarının niçin incile eleştiriler getirdiğini insan daha iyi anlıyor :D
baba kim,isa kim,tanrıyla yaşayan isa mesih kim..her yazılan cümle birbiriyle çelişiyor :D

Mesihçi

Ordinaryus
:D bu mitolojik masallara bakınca İsaac Newton gibi ilim adamlarının niçin incile eleştiriler getirdiğini insan daha iyi anlıyor :D
baba kim,isa kim,tanrıyla yaşayan isa mesih kim..her yazılan cümle birbiriyle çelişiyor :D

Isaac Newton koyu bir Hristiyan'dı.Bugün tüm dünyada Mesihilerce söylenen "amazing grace" ilahisi onun bestesidir üstelik.Yanlış kişiyi seçtiniz korkarım.

İsa Mesih günahlarımız için öldü.Geçmişte ve gelecekte işlenmiş tüm günahlar için öldü karşılığında bizden imanımızı istedi.Gelecekte işlenecek günahlar yine de işlenecek.Bizlerse onu sevenler olarak bu günahları işlememeye çalışacağız.Günahı Tanrı yaratmadı.Bu kısmı kaçırmışsınız bence siz dalga geçmeyi bırakıp araştırın...

alanyali07

Kıdemli Üye
Yunan mitolojisi hiç karmaşık değil.Gayet açık ve basit.Evlenerek çoğalan ailelerden ibaret.Anlamıyorsanız sizin sorununuz.Benim yaptığım savunmayı buzağıya tapanlar da yapar zaten.Saygı da görürler.
farkımız yok diyorsun yani :clap2::clap2::clap2:

Ama siz söylesenize imanınız kanıtlara mı dayalı?

Biri Kur'an'ın değiştirildiğini inandırıcı bir biçimde anlatsa artık Kur'an'a inanmayacaksınız yani...
hee senin korkun belli oldu niçin dogmaca inandığın incile..çünkü incilin değiştirildiğini inandırıcı biçimde anlatanlar olmuş,sende çareyi düşünmeden inanmada bulmuşsun.. :)
Kuranın böyle bir durumu olmamış 1400 yıldır elhamdülillah..ve olmayacak da..varsa buyur..çünkü incil gibi yüzlerce farklı nüshası olupta, farklı farklı Kuranlar olmamış..o sebepten bu konuya bel bağlama bence ,Kurana iman eden rahat eder :)
o zaman senin yahudileri iman etmedikleri için kötülememen gerekiyor,onlar da dogmaca inanıyorlar,kanıt hiçbirşey ifade etmiyor nasıl olsa sana göre ,Hz.İsa boşuna gelip kanıt sundu,muziceler gösterdi diyorsun yani :)

alanyali07

Kıdemli Üye
Isaac Newton koyu bir Hristiyan'dı.Bugün tüm dünyada Mesihilerce söylenen "amazing grace" ilahisi onun bestesidir üstelik.Yanlış kişiyi seçtiniz korkarım.
yo tam doğru kişiyi seçtim ..incile eleştirileri mevcuttur,hrsityanlığın tahrip edildiğini ,üçleme inancının sonradan incile sokulduğunu felan delillerle sunmuştur,bu çok meşhurdur nasıl bilmezsin :D “İncil’de Dikkate Değer İki Tahrifin Tarihsel Nedenleri” diye bir eseri bile vardır :) seni epey iyi keklemişler Mesihçi :D pardon sen dogmaca inanıyordun dimi :)

alanyali07

Kıdemli Üye
İsa Mesih günahlarımız için öldü.Geçmişte ve gelecekte işlenmiş tüm günahlar için öldü karşılığında bizden imanımızı istedi.Gelecekte işlenecek günahlar yine de işlenecek.Bizlerse onu sevenler olarak bu günahları işlememeye çalışacağız.Günahı Tanrı yaratmadı.Bu kısmı kaçırmışsınız bence siz dalga geçmeyi bırakıp araştırın...

bedeli ödenen birşey için niçin gayret ediyorsunki Mesihçi..yapsanda yapmasan da aynı..günahı tanrı yaratmadı ama bedelini tanrı ödedi diyorsun :)
yani öyle bir aciz tanrıki, kendi yaratmadığı ve nefret ettiği birşey yüzünden bi de kalkıp bebeğin vücudunda dünyaya geliyor, kendini çarmıha gerdiriyor,bedeli ancak böyle ödeyebiliyor..yani tanrı buna mecbur kalıyor diyorsun..başka birşey yapamazdı..sonra bu tanrı çarmıhta "baba baba beni niye bıraktın" diyerek iyice aciz duruma düşüyor..ama bu aciz tanrı aynı zamanda kainatı da idare ediyor :D hey Allahım yaaa :D

Mesihçi

Ordinaryus
@alanyali07 hayal dünyanda mutluluklar dilemenin yanı sıra.Newton iyi bir Hristiyan'dı demeye devam ediyorum.Bahsettiğin kitap yanlış çeviriden bahsediyor.Newton'un eseri yayınlandıktan sonra çeviri hatalarına tekrar bakılıp düzenlemeler yapılmıştır.Peki Newton bu çeviri hatalarına nereden ulaşıyor?Orijinal metinlerden.Bu demek oluyor ki orijinal metinlere inanıyor.Çeviri hatası tahrif değildir.Kur'an'ın Türkçe çevirileri birbirinden oldukça farklı olabiliyor.Bazıları kasıtlı,bazıları masumane çeviri hataları içerir ama buna tahrif denmez.Bu yüzden İslam'da tefsir,bizde araştırmalar vardır ayetler ve bölümlerin açıklamalarıyla ilgili.Çarpıtma rekorunuzu ayrıca tebrik ederim.
Kur'an'ın öyle durumu olmuştur ve hala olmaktadır.Ateistlere bir danışın size ispatını sunacaklar.Siz görmek istemiyorsanız o ayrı.Yahudiler'e zaten kızıyorum.Mesih'in İsa olduğunu kabul etmiyorlar.Bu yüzden siz de onlara kızmalısınız.Kur'an da da beklenen mesihin İsa olduğu yazar.İsa Mesih mucizeler sundu çünkü önceden kanıtlanmış kehanetler gerçekleşecekti.Diğer yandan inancım dogmatiktir derken kastım öylesine yoldan geçen bir adama inanıp ibadet etmek değildi.Herhalde kendisi açıklamasa nereden bilecektim İsa Mesih'in kim olduğunu.Ancak o gerçeği açıkladıktan sonra ona inanıp huzur bulmuşken artık onu sorgulamaya değil ibadete odaklanmam daha mantıklı değil mi.Yoksa hayatımı kanıtlara adayıp bir o dalda bir bu dalda gezip ateist mi ölmeliyim.

Ya da sizin yöntem en iyisi işine gelen kanıtları görüp,gelmeyenleri görmemek.İşine gelen kanıtları da işine geldiği gibi anlayıp kıvırmak...Ardına önüne bakmadan başkalarına satmak...

alanyali07

Kıdemli Üye
@alanyali07 hayal dünyanda mutluluklar dilemenin yanı sıra..
hangisi hayal ? bir tanrının bir kadının rahmine girip,sonra bebek olarak çıkıp,o kadının bakımına muhtaç olması ve aynı zamand kainatı idare etmesi mi hayal ? yoksa bunların hepsini reddedip Allah bu gibi beşeri sıfatlardan münezzehtir,o kendi şanına layık şekilde HAYY ve KAYYUMdur,tüm noksan sıfatlardan münezzehtir mi demek hayal ? bi tarafta sizin küçükken altını pisleten ve altının değiştirilmesine muhtaç tanrınız, bi taraftan bütün noksan sıfatlardan münezzeh Allah inancı.. :) bence fazla zorlama :)

Newton iyi bir Hristiyan'dı demeye devam ediyorum.
senin gibi bir hristiyan olmadığını iyi bilyorsun ama işine gelmiyor..Newton üçlemeyi reddetmiştir ,kabul etmemiştir..onun incillere sonradan sokulduğunu söylemiştir,yani incillerin tahrif olduğunu ısrarla vurgulamıştır,bunları basit çeviri hataları gibi verme,başkalarını kandırabilirisn ama beni kandıramazsın Mesihçiiii :) Newtonun sizin inançlarınıza aykırı olması biliyorum işinize gelmiyor ve bunu örtbas etmeye çalışıyorsun,halbuki seninle Newton tamamen zıtsınız :)

Kur'an'ın öyle durumu olmuştur ve hala olmaktadır.Ateistlere bir danışın size ispatını sunacaklar.
buyur getir bi ateist karşıma..Ben hepsini iyi biliyorum merak etme,her çeşit fikirden kişiyi görmüşümdür :)
ki garip olan ne biliyormusun, devamlı ateistlerin ispatlarına sığınıyorsun, ki o ateistler Kuran hakkında o sözde ispatları sana sunmuşlarsa,ve sende cevap vermemişsen, incil hakkında seni yerle yeksan ederler..onu nasıl kabul edecen.. incillerin durumu ortada:D
seni çözdüm ben aslında..sen geçmişte ateistlerin sana sunduğu fikirlere bi karşılık verememişsin ve acayip bir bocalamaya girmişsin,ateistliğe doğru giderken,vicdanın bunu kabul etmemiş ve o psikolojik buhran içindeyken birkaç hristiyana dek gelmişsin ve sonuç Mesihçi olup çıkmışsın,çückü onlar sana "bırak düşünmeyi,akıl yürütmeyi,sadece tanrı isaya inan kurtul" demişler,sende denize düşen yılana sarılır diyerek böyle bir işe soyunmuşsun.. :)

Ya da sizin yöntem en iyisi işine gelen kanıtları görüp,gelmeyenleri görmemek.İşine gelen kanıtları da işine geldiği gibi anlayıp kıvırmak...Ardına önüne bakmadan başkalarına satmak...

bunu sen mi söylüyorsun :D :D yahu baştan beri tüm kanıtlara gözünü kapadığını,dogmatik olduğunu söyleyen SEN, şimdi kanıt görmekten mi bahsediyor :D
şu cümlelerini bi gözden geçir,çok güleceksin çok..bu ne perhiz bu ne lahana turşusu olmuş cümlelerin :D
inciller hakkındaki birsürü tahrif belgelerine göz kapayıp,sonra Hz.İsanın tanrı olmasındaki birsürü saçma durumlara göz kapayıp,karşındakine kanıt tavsiyesi vermek de neyin nesi oluyor MEsihçi :D

Mesihçi

Ordinaryus
Esenlikler diliyorum size.Siz de ciddi bir kuyruk acısı var.Kolay gelsin size.Ben doğru olanı yapıyorum ve ciddi insanlarla konuşuyorum.

alanyali07

Kıdemli Üye
Esenlikler diliyorum size.Siz de ciddi bir kuyruk acısı var.Kolay gelsin size.Ben doğru olanı yapıyorum ve ciddi insanlarla konuşuyorum.
kuyruk acısımı :) yahu baştan beri ateistler karşısında cevap vermediğini,sessiz kaldığını söyleyen sensin,yani ateistlerden kuyruk acın olduğunu söylüyorsun, ve bu kuyruk acından dolayı hiristiyan olmuşsun :D şimdide kalkmış "kuyruk acın var" diyorsun :D sen bu mantıkla sakın ola bi ateistin karşısına felan çıkayım deme :D