Abdülaziz Bayındır' dan 3 rica;

hirahos

Kıdemli Üye
İşin tuhafı: Ne kadar şirk, küfür, vehim, felsefe varsa, ne kadar bid'at inanç varsa...

Ahırette İblis ve ordusu, hepsinden kendini sıyıracak, ben böyle bir sapıklıktan uzağım diyecek. Kabul etmeyecek. Kendini suçlandırmaya kalkanları "Ben yalan söyledim, sen inandın, bana ne canım inanmasaydın, kendini suçla!" diye cümle aleme rezil edecek. O ise emre itaatsizlikten küfre düşmüştür.

adams77

Kanalizasyoncu
"Allah'ın bilmesi için" ifadesi BAYINDIR'ın değil, Allah'ın..!!!!

bu nasıl bir savunma çözemedim.

Aynı durumu yahudiler ve hristiyanlarda yapıyor ellerindeki kitabı gösterip işte Allah böyle diyor biz demiyoruz ki diyorlar.

hirahos

Kıdemli Üye
Kafayı sen yemişsin... "Allah'ın bilmesi için" ifadesi BAYINDIR'ın değil, Allah'ın..!!!!

Ağır mı geldi..???? :) :) :) :)

Kendi vehmini Allah'a atfederek büyük iftiracılardan olma... Sana nasihat. İlimsiz, alimsiz, mürşidsiz giden, yolunu şaşırır. Ves'selam.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
İşin tuhafı: Ne kadar şirk, küfür, vehim, felsefe varsa, ne kadar bid'at inanç varsa...

Ahırette İblis ve ordusu, hepsinden kendini sıyıracak, ben böyle bir sapıklıktan uzağım diyecek. Kabul etmeyecek. Kendini suçlandırmaya kalkanları "Ben yalan söyledim, sen inandın, bana ne canım inanmasaydın, kendini suçla!" diye cümle aleme rezil edecek. O ise emre itaatsizlikten küfre düşmüştür.

Şu cümlelerinle halan ALLAH'A MEYDAN OKUYORSUN,

BAYINDIR, "sınama" ayetlerinde Allah'ın buyruğunu hatırlatıyor ve diyor ki:

"Bu benim ifadem değil, Allah zaten kendisi ifade ediyor" diyor ve arkasından da:

"Allah'ın bilmesi için!!!" ayetinin bu kısmını söylüyor...

Yani BAYINDIR ayete sığınıyor, sığınsın, senin yapacağın şey de ayete sığınmaktır ve arkasından da BAYINDIR'ın yanlış anlayışını ifade etmendir...

Ahlakın bu olsun...

Evliyaullah'ın arkasına sığınıp hırçınlaşma.!!!

Efendi ol..!!!!

hirahos

Kıdemli Üye
Laf yarıştıracak vaktim yok. Yazdıklarımız yeter. İçinde insan olan eve bir kelime yeter. Ves'selam.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
"Allah'ın bilmesi için..." Ayetin orjinali böyledir...

"Allah'ın bilmesi için..."den maksat ise, "Allah'ın ilminin (mutlak bilgisinin) ortaya çıkması içindir" şeklindedir...

Dolayısıyla muhatap Allahü Teala'dır... Muhatap Allahü Teala olunca, kılı bin yarmak da kaçınılmaz olacaktır...

BAYINDIR bunu yapmıyor bu konuda neden yapmıyor, kalbini bilemem,

Bildiğim bir şey varsa, "imtahan alanımız da olsa" görüşüne katılmadığımdır...

Allah her şeyi bilir, imtahanımızın istikbalini de bilir...

"Allah'ın bilmesi için" ifadesi de, "Allah'ın mutlak (ezeli) ilminin ortaya çıkması içindir" şeklindedir...

Selamlar...

Kaptan

Mecra Yazarı
of of of...Bayindir nettin ya
Biri de cikmis savunuyor, bu sozlerin nesini savunuyorsun arkadas.

eeee etme bulma dunyasi :)

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
De ki: «Siz mi Allah'a dininizi öğreteceksiniz? Allah, göklerde ve yerde olanları bilir, Allah, herşeyi bilendir

HUCURÂT-16​