Abdulkadir Geylanî'nin Ğunyesi'ne tahrifatlar yapılmış mıdır?

ALI25

Kıdemli Üye
Yani bir tarikat olarak bagli degilim suna misalin den olarak dan.

ALI25

Kıdemli Üye
Suanda sorular beni acikcasi bir tuhaf etti imtihan mi yada test mi olmaktayimdir.

ALI25

Kıdemli Üye
Mesele simdi acikcasi varsa bir durum yapilim acik oturum misalin den der gibi suanda oldum sanada.

İlim Talebesi

Yasaklı
Tek mezhebe bagliyim baska mezhebler de buna bir eklenir mi hic?.

Geylanî'nin Kitabında , Hanefilerin Mürcie'den olduğu yazıyor.Bu kitabı eğer savunuyorsan.Şunu demek lazım.Neden Hanefisin.Kitap Hanefileri Mürcie'den görüyor?

Ahter

Kıdemli Üye
Alinin avatarındaki zata hayranım..Hemen hemen bütün kitabları var..Arabi, türki..:)

Ahter

Kıdemli Üye

Geylanî'nin Kitabında , Hanefilerin Mürcie'den olduğu yazıyor.Bu kitabı eğer savunuyorsan.Şunu demek lazım.Neden Hanefisin.Kitap Hanefileri Mürcie'den görüyor?

Doğrusu ben de Alinin yazdıklarından neyi savunduğunu anlamadım..Mesajımı anlamamış görünüyor.

ALI25

Kıdemli Üye
Geylanî'nin Kitabında,Hanefilerin Mürcie'den olduğu yazıyor.Bu kitabı eğer savunuyorsan.Şunu demek lazım.Neden Hanefisin.Kitap Hanefileri Mürcie'den görüyor?
Bak mesele simdi oldu veya bir baska ifade ile anlasildi.

Ben bizzat ALI olarak cok kere ister istemez bir genel yazarim bilmem sen de beni bir anladin mi.

Sonra bu denilen kisiyi acik ve kesin bir sekilde direk onu savunmadim ve de övmedim ben cok kere yapmis oldugum gibi onu da elle bir genel almis deginmistim.

Böyle bir söz var ise redd edilir alinip ve de kabul da edilmez ve bu söz de ona geylani ye göre öyledir diye derim.

Neden Hanefi isem bu o kadar mi ehem olur fark eder mi bir mezhebli iken bunda olmak da.

ALI25

Kıdemli Üye
Alinin avatarındaki zata hayranım.Hemen hemen bütün kitabları var.Arabi,türki.:)
Bizde ona hayran oldugunuz icin de almissiniz onu kendimize de bir avatar olarak dan da.

Bende de biraz kitablar var desem vede okudum hepsini de.

ALI25

Kıdemli Üye
Doğrusu ben de Alinin yazdıklarından neyi savunduğunu anlamadım.Mesajımı anlamamış görünüyor.
Ali yi de anlamam icin de sen de vede digerleri de ister istemez zaman gerekir.

Cok sukur yüce rabbime bilenler biliyor vede bizede onlarda tanimislardir.

İlim Talebesi

Yasaklı
Bak mesele simdi oldu veya bir baska ifade ile anlasildi.

Ben bizzat ALI olarak cok kere ister istemez bir genel yazarim bilmem sen de beni bir anladin mi.

Sonra bu denilen kisiyi acik ve kesin bir sekilde direk onu savunmadim ve de övmedim ben cok kere yapmis oldugum gibi onu da elle bir genel almis deginmistim.

Böyle bir söz var ise redd edilir alinip ve de kabul da edilmez ve bu söz de ona geylani ye göre öyledir diye derim.

Neden Hanefi isem bu o kadar mi ehem olur fark eder mi bir mezhebli iken bunda olmak da.

Kabul edilmez dicen tabiki ,biz Mürciedeniz diye kabul edicek halin yok.

Çünkü eser tahrife uğramıştır.Bunu İbn Hacer El-Heytemi söylemiştir
.

ALI25

Kıdemli Üye
Kabul edilmez dicen tabiki,biz Mürciedeniz diye kabul edicek halin yok.Çünkü eser tahrife uğramıştır.Bunu İbn Hacer El-Heytemi söylemiştir.
Bunuda bilmiyordum iyi oldu eline saglik sen sag ol vermis oldugun bu bilgi icin de.