Abdüllatif Şener'in Mason Olma Anı

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Rotary Kulüp'te Şener'e ödülünü Tandoğan, Kale ve Yıldız Rotary Külüplerin'nin başkanları birlikte takdim etti. Toplantıda Şener "Rotary Dernekleri Şeref Üyesi" seçildi.

Vakit Gazetesi'nden Fatih Akkaya'nın haberi:

19 Şubat'ta Büyükhanlı Park Otel'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen Rotary Kulüpleri toplantısına Başbakan eski Yardımcısı Abdüllatif Şener, "şeref misafiri" olarak katıldı.

71899.jpg

Toplantıda bir konuşma yapan Şener'e "katılım belgesi" verildi. Katılım belgesini Yıldız Rotary Külübü Başkanı AYtuğ Atabek'in elinden alan Şener ayrıca "Rotary Dernekleri Şeref Üyesi" de seçildi.

ABDÜLLATİF BEY'İ BAĞLAYICI BİRŞEY SÖYLEYEMEM

Yıldız Rotary Kulübü Başkanı Aytuğu Atabek konuyla ilgili sorularımız karşısında "Abdüllatif Şener Bey'i bağlayıcı birşey söyleyemem. Bu bir toplantıydı. Rutin bir toplantı. Rotary Kulübü bir hizmet kulübüdür" dedi.

Atabek, "Abdüllatif Bey'e sorun bu soruları. Neyin nasıl bilinmesini istediğini o size söyleyecektir" ifadesini kullandı.

"Şener'e hangi çalışmasından ötürü üstün başarı belgesi verildi?" şeklindeki soru üzerine önce "belge verilmedi" diyen Atabek, "Fotoğraf var, hem de siz takdim ediyorsunuz" hatırlatmamazı karşısında "O katılım belgesidir. Konuşmacı olduğuna dair belgedir" dedi.

Kale Rotary Kulübü Başkanı Rasih Bülent Gül ise "Ben de katıldım Sayın Şener niçin davet edildi, ne belgesi verildi bilemiyorum. Tandoğan Rotary Kulübü organize etti toplantıyı. Sorularınızı onlara sorun" dedi.

Tandoğan Rotary Kulübü Başkanı Erçin Bayyurt'un yıurt dışında olduğu bildirildi.

Niçin böyle bir "belge" ile ödüllendirildiği konularındaki sorulara ise TOBB ETÜ'deki sekretaryası aracalığı ile not bırakılan Abdüllatif Şener'den ise cevap gelmedi.

fakiri

Kıdemli Üye
Rotary Kulüp'te Şener'e ödülünü Tandoğan, Kale ve Yıldız Rotary Külüplerin'nin başkanları birlikte takdim etti. Toplantıda Şener "Rotary Dernekleri Şeref Üyesi" seçildi.
Vakit Gazetesi'nden Fatih Akkaya'nın haberi:
19 Şubat'ta Büyükhanlı Park Otel'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen Rotary Kulüpleri toplantısına Başbakan eski Yardımcısı Abdüllatif Şener, "şeref misafiri" olarak katıldı.

71899.jpg

Toplantıda bir konuşma yapan Şener'e "katılım belgesi" verildi. Katılım belgesini Yıldız Rotary Külübü Başkanı AYtuğ Atabek'in elinden alan Şener ayrıca "Rotary Dernekleri Şeref Üyesi" de seçildi.

ABDÜLLATİF BEY'İ BAĞLAYICI BİRŞEY SÖYLEYEMEM

Yıldız Rotary Kulübü Başkanı Aytuğu Atabek konuyla ilgili sorularımız karşısında "Abdüllatif Şener Bey'i bağlayıcı birşey söyleyemem. Bu bir toplantıydı. Rutin bir toplantı. Rotary Kulübü bir hizmet kulübüdür" dedi.

Atabek, "Abdüllatif Bey'e sorun bu soruları. Neyin nasıl bilinmesini istediğini o size söyleyecektir" ifadesini kullandı.

"Şener'e hangi çalışmasından ötürü üstün başarı belgesi verildi?" şeklindeki soru üzerine önce "belge verilmedi" diyen Atabek, "Fotoğraf var, hem de siz takdim ediyorsunuz" hatırlatmamazı karşısında "O katılım belgesidir. Konuşmacı olduğuna dair belgedir" dedi.
Kale Rotary Kulübü Başkanı Rasih Bülent Gül ise "Ben de katıldım Sayın Şener niçin davet edildi, ne belgesi verildi bilemiyorum. Tandoğan Rotary Kulübü organize etti toplantıyı. Sorularınızı onlara sorun" dedi.
Tandoğan Rotary Kulübü Başkanı Erçin Bayyurt'un yıurt dışında olduğu bildirildi.
Niçin böyle bir "belge" ile ödüllendirildiği konularındaki sorulara ise TOBB ETÜ'deki sekretaryası aracalığı ile not bırakılan Abdüllatif Şener'den ise cevap gelmedi.

Şimdi çok daha iyi anlaşılıyordur bir zamanlar Cumhurbaşkanı kim olsun diye bu frumda yapılan anket ve araştırmalrda bazı mezhepsizlerin neden Abdullâtif Şener ismini ortaya çıkardıkları !
Yani, adamlar daha o zamada kendilerini en iyi temsil edebilecek ismi biliyorlardı ...

misak

Profesör
siyaset böyle kötü bişey işte. insan baktıkça bulaşmamak için Allah'a dua ediyor. daha düne kadar partinin olmazsa olmazlarından olan hatta sürekli baştacı edilen biri çıkıp muhalif olursa hemen mason oluyor. hemen vatan haini oluyor. bunu daha önce saadet partisi ve akp de gördük şimdi tekrarıda yularıdaki haberde mevcut. bediüzzeman boşuna demiyor şeytanın ve siyasetin şerrrinden Allah'a sığınırım diye...

fakiri

Kıdemli Üye
He hakkaten Ya !
Ben de eskiden beri düşünüp dururum ...Bediüzzaman Hz.leri siyasetin ve şeytanın şerrinden Allah 'a sığınırm dediği hâlde, o'nun peşinden gittiklerini söleyenler ne diye bu kadara siyasetin göbeğinde oturuyorlar diye ?..
Şu anda türban konusunda zehir zemberek açıklamalar yapan İslâmköylüye toz kondurmayıp, O'nu Cumhurbaşkanlığına kadar taşımaları ne ile izah edilebilir acaba ?

:(:blink:

hiba_nur

Profesör
Bu kadar riyakar olabilir bir insan...
Yazıklar olsun...çok şükür Ak Parti kurtuldu bu insandan...
Kişi kendine yakışanı yapar...
Meğer zamanında nasılda körmüşüz görememişiz...
Yazıklar olsun...

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
kendi ağzı ile bi açıklama yapmadan Abdullatif Şener'i

kesin hükümle yargılayama(yız)m..

ama görünen köyde kılavuz istemez... (buda bi çelişki :confused1: )

Siyaset ateşten bir gömlek... o deri kaplamalı koltuklar birer nefis hanesii..

siyasette kapı kapatılıpta içerde yanlız bi görüşme yapılmaz

bu Allah muhafaza herkesin aklına herşey gelir demektir...

bu toplantı neden basına kapalı yapıldı sayın şener neden gitti??..

kapılar yüzümüze kapandığına göre aklımızın bulanması normal...

RABBİM KİMSEYİ NEFSİNE MAĞLUP EDİP ŞAŞIRTMASIN
...

Enes

İhvan Forum Üye
Adam AKP den ayrılmasaydı şimdi bir dizi bahane sıralardık bu habere...

ama AKP den ayrıldı ya

vurun abalıya :O

trajıkomik

hiba_nur

Profesör
kendi ağzı ile bi açıklama yapmadan Abdullatif Şener'i

kesin hükümle yargılayama(yız)m..

ama görünen köyde kılavuz istemez... (buda bi çelişki :confused1: )

quote]

Sadece bu konuda değil Partiden ayrıldıktan sonra yaptıkları ortada...
Düşüncelerimiz ön yargı değil kendi yaptıklarıyla herkesin hakkındaki fikirlerini onaylıyo..
Ne olursa olsun bu kadar prim yaptırmamalıydı...
İster mason olsun isterse din değiştirsin ne oursa olsun ben kendime kızıyorum taktir ettiğim siyasetcilerin başında gelirdi nasılda görmemişim...

hiba_nur

Profesör

ama AKP den ayrıldı ya

trajıkomik

Bu gün hala teşkilatın içinde olsaydı ve böyle hareket etseydi benim fikrim yine aynı olurdu..Teşkilattan ayrılmasından kaynaklanmıyo...
İnsanın kendine verdiği zararı kimse veremezmiş...

Meryem

Komplike
Tüüüüü.... Mesnedsiz, mefkuresiz... Derdin ne acaba?

Asude

• Don't Panic
Şaşırdım hem de çok... Bi yorum yapamıycam :confused1:

zebih

Kıdemli Üye
bir fotograf bitirir işte adamı böyle...

bundan gayrı ağzı ile kuş tutsa yaranamaz.

yazık ettin be üstad kendine...

sen istediğin kadar:

ama ama ama o fotograf arşiv içindi, masonluk ile zerre ilgisi yok de dur ayrı.

kaydedildi, zabıtlara geçti

geçmiş olsun!

ama AKP den ayrıldı ya

trajıkomik

İşte her grup (herhangi bir grup isterse konken olsun!) bu hataya düşmediği, haklının hakkını teslim ettiği zaman adam olacağız. (kendimi de tenzih etmem!)

vakiTamam

Doçent
He hakkaten Ya !
Ben de eskiden beri düşünüp dururum ...Bediüzzaman Hz.leri siyasetin ve şeytanın şerrinden Allah 'a sığınırm dediği hâlde, o'nun peşinden gittiklerini söleyenler ne diye bu kadara siyasetin göbeğinde oturuyorlar diye ?..
Şu anda türban konusunda zehir zemberek açıklamalar yapan İslâmköylüye toz kondurmayıp, O'nu Cumhurbaşkanlığına kadar taşımaları ne ile izah edilebilir acaba ?

:(:blink:

konumuz tamamen farklı ve ne yazıkkı ülkemiz siyaset ile yönetiliyor gönül ister seriat ile yönetilsin ama ne yazıkkı düzen uslub böyleyse herkesde ona göre ayak uzatmalı..
türkiyeyi kemalistlerin eline bıraktıgımız zaman ateist cocuklar yetisecek bunada göz göre göre kim razı olabilir!!
kimse siyasetin bu sekılde ilerlemesini istemezdi elbet.. dogru durust adamlar olsa idi kimse elini siyasete bulastırmazdı emin olun..

elmnightmare

Profesör
Başbakan yahudilerden ödül aldı buradaki tepkileri biliyoruz...

Hangi izahların getirildiğini de biliyoruz...

Adam Rotary kulübünden ödül almış vurun abalıya:)

Aynı şey Recai Kutan içinde getirildi...

AKP mecliste Musevi Başbakanı ayakta alkışladı diye demediğini bırakmayanlar zamanında Şimon Peresle çekilmiş kadehli resmi görünce hemen nasıl tevillere girdilerdi...

Sİyaset böyle bir şey...Durum aynı tavır aynı şartlar aynı hükümler farklı

erdemceerdem

Profesör
Siyasetle uğraşmak zor....

İnsanlara yaranmak zor...

Hem puştu, hem çakalı, hem adam gibi adamı yönetmek zor...

Bu siyaset başlı başına zor gardaşım...

Otuz yıl hizmet edersin, bir sözünle çizerler üzerini...

Ne diyelim...!!!

Hakim Kalemini kırmış anlaşılan...

Dar ağacı hazırlana, tez asıla...!!!

fakiri

Kıdemli Üye
Bence siyasetin diğer meslek dallarından bir farkı yoktur. İnsan dürüst ve kalben müsterih olduğu taktirde başkalarının onun hakkındaki hükümlerinin bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Önemli olan dik durmak,ciddi ve samimi olmak,ikbal peşinde koşmamak ve makam-mevki elde etmek için ve ikili oynamamaktır.
Siyasette bunlar uygulanamaz diye bir şey yoktur.

nev-niyaz

Üye
Bence siyasetin diğer meslek dallarından bir farkı yoktur. İnsan dürüst ve kalben müsterih olduğu taktirde başkalarının onun hakkındaki hükümlerinin bir kıymet-i harbiyesi yoktur. Önemli olan dik durmak,ciddi ve samimi olmak,ikbal peşinde koşmamak ve makam-mevki elde etmek için ve ikili oynamamaktır.
Siyasette bunlar uygulanamaz diye bir şey yoktur.

Doğrusunuz fakat devamlı göz önündesiniz,müsbetinin de ,menfisinin de..Kuşu tutup yaran(ama)ma buradan gelmiyor mu zaten?