AKP (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) DOSYASI - 06-10-2018

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bunlar Mariam Kavakçı isimli hanımefendinin kapattığı twitter hesabında paylaştığı fotoğraflar sanırım. NE DİYELİM SARAY DANIŞMANINI BULMUŞ!

DwZEWsXXQAEOSBi.jpg

DwbgAbPWkAAOYYa.jpg

DwbgAboWsAASaPC.jpg

DwZHdYNX0AASq-0.jpg

DwZHdYSXcAACDMW.jpg

DwY9qHBXcAAGZMm.jpg

DwYQAA6WwAAjbkA.jpg

DwYwH-8WwAAcNxd.jpg

DwagLweXQAcrAI4.jpg

ne hikmetse blogu da bir anda silinmiştir.

mariamkavakci.wordpress.com is no longer available.
the authors have deleted this site.

mariam kavakçı

liyakat annesinin kızı olmak değildir!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bunlar Mariam Kavakçı isimli hanımefendinin kapattığı twitter hesabında paylaştığı fotoğraflar sanırım. NE DİYELİM SARAY DANIŞMANINI BULMUŞ!

DwbgAbPWkAAOYYa.jpg

DwbgAboWsAASaPC.jpg

DwZHdYNX0AASq-0.jpg

DwZHdYSXcAACDMW.jpg

DwY9qHBXcAAGZMm.jpg

DwYQAA6WwAAjbkA.jpg

DwYwH-8WwAAcNxd.jpg

DwagLweXQAcrAI4.jpg

blog-grad17-9.jpg

mariam kavakçı

konu ile dolaylı ilgili olduğu için, kenan sofuoğlu isimli mümtaz motorcu (başka vasfı var mı bilemedik doğrusu, ya da hangi vasfından dolayı vekil yapıldığını bilemediğimiz zat) milletvekilinin bu ne "ayak" denecek, "emirerlerim" rumuzlu fotoğrafını da foruma asmak istedim. :)

bakar bakar güleriz artık, ağlanacak halimize.

şimdi buna istifa et desen de etmez ki... bizi kimler yönetiyor, yahu...?

DvbQyfhXQAA0oTY.jpg

AKP'li vekil Kenan Sofuoğlu'ndan skandal paylaşım

Son düzenleme:

gamsız

Profesör

DwZEWsXXQAEOSBi.jpg

DwbgAbPWkAAOYYa.jpg

DwbgAboWsAASaPC.jpg

DwZHdYNX0AASq-0.jpg

DwZHdYSXcAACDMW.jpg

DwY9qHBXcAAGZMm.jpg

DwYQAA6WwAAjbkA.jpg

DwYwH-8WwAAcNxd.jpg

DwagLweXQAcrAI4.jpg

blog-grad17-9.jpg

mariam kavakçı
AMANNNNNN ÇATLAYIN EMİİİİİİİİ
SİZ KENDİ KARILAIRINIZN KIZLARININ DA İNSTAGRAMINI KONTROL ETMEYİ UNUTMAYIN AMA İMİ
RABBİNSADIK KULU YUMUŞŞŞŞ PEHHHHHHHHHHHHH

bi husben

Kıdemli Üye

DwZEWsXXQAEOSBi.jpg

DwbgAbPWkAAOYYa.jpg

DwbgAboWsAASaPC.jpg

DwZHdYNX0AASq-0.jpg

DwZHdYSXcAACDMW.jpg

DwY9qHBXcAAGZMm.jpg

DwYQAA6WwAAjbkA.jpg

DwYwH-8WwAAcNxd.jpg

DwagLweXQAcrAI4.jpg

blog-grad17-9.jpg

mariam kavakçı
bişey soracam sana niye dokunuyor
merve kavakçı mecliste linc edilirken sesiniz de çıkmamıştı aaa ama siz nurcuydunuz değilmi size tokat atana obur yanagınızı uzatırsınız
fetöde böyleydi kankanız içinizden çıkmış biri.şimdi onu kabullenmiyorsunuz ama bütün fikirleri saidin fikirleri gibidir
ehli kitaba beslediği hüsnü zanın kat be katını sizin saittee besliyordu.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Beyefendi, vaktim var ve size tane tane cevap vereceğim,

bişey soracam sana niye dokunuyor

Bir vatandaş olarak bu durumdan rahatsızım. Bu durum, emanetin ehline verilmesini isteyen vicdan sahiplerini rahatsız eder.

merve kavakçı mecliste linc edilirken sesiniz de çıkmamıştı aaa ama siz nurcuydunuz değilmi size tokat atana obur yanagınızı uzatırsınız

merve kavakçı nın ya da başka bir hanımefendinin vekil yapılmasına karşıyım. ama insani olarak maruz kaldığı muameleyi hep kınadım. kadınların yeri yuvalarıdır. yönetmek erkeğin işidir. kadınlar fıtratlarına aykırı iş yapmasınlar. "yöneticileriniz kadınlarınız ise yerin altı, üstünden hayırlıdır" mealindeki hadisi şerifi hatırlatırım. ayrıca müslüman tokat atana diğer yanağını uzatmaz. biz müslümanız. takiyye ustası fetulahın sözlerini nurculara mal etmeyin lütfen.

ehli kitaba beslediği hüsnü zanın kat be katını sizin saittee besliyordu.

bu subjektif değerlendirmenize verecek cevap bulamadım. kalpte olanı ancak Allah bilir. biz zahire göre hüküm veririz.

fetöde böyleydi kankanız içinizden çıkmış biri.şimdi onu kabullenmiyorsunuz ama bütün fikirleri saidin fikirleri gibidir

benim fetö ile mücadelemi forumda bilmeyen yoktur. hep karşı oldum ve hakkı söyledim. şimdilerin kripto fetöcüleri yönetici iken mesajlarımı silseler, görünmeyecek noktalara saklasalar ya da sudan bahanelerle cezalar verselerde hep hakkı söyledim, ısrar ettim.

fetulah işine geldiği yerlerde işine geldiği kadarı ile risalei nurdan istifade etmiştir. ayrıca fetulah nurcu olmadığını kendi ifade ettiği gibi sayın cumhurbaşkanı da fetulahçıların nurcu olmadığnı ifade etti. nurcuların içinde fetulaha muhabbet besleyenler yok muydu. evet vardı. bunu da en şiddetli şekilde eleştiren yine benim. haksızlık etmeyin.

bu konuda çok zaman önceye gitmeye gerek de yok. bakın bu dünkü mesajım:

240801.jpg

çiçeği burnunda cumhurbaşkanı başdanışmanı mücahit küçükyılmaz; "...FETÖ, başta Risale-i Nur grupları olmak üzere dindar camianın geleneksel ve köklü hareketlerinden pek yüz bulamamıştı..." demiş.

Mücahit Küçükyılmaz: Risale-i Nur grupları FETÖ'ye yüz vermedi

kime ve neye göre bunu demiş? nur dairesindeki kardeşlerimizi aldatmak bu kadar kolay olmalı. eğri oturup doğru konuşmak, hatalardan ders çıkarmak lazım.

şimdi fetulaha methiye düzen hatta sadeleştirme ihaneti organizasyonunun içinde olan nurcuları ifşa edeceğim.

51:00 mustafa karamanın, fetulahın sadeleştime ihanetini sahiplenmesi videosu

02:27 çantacı necmi fetulah övgüsü

02:43 MEHMED KIRKINCI fetulahın amerikada ne yaptığını anlatıyor

00:51 ahmet akgündüz hakkında (ahmet akgündüzüün fetulah övgüleri ile ilgili videoları bulamadım. zannederim hep kaldırtılmış. temizlik yapılmı. bulursam ileride eklerim)

bu da fetulah ile ilgili bir diğer arşiv:
Fethullah Gülen´i tasdik ettirme çabaları | www.SaidNursi.de

selametle...

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
Yaşlı bak maaş al.
Yaşlı ol maaş al.
Engelli ol maaş al.
Engelli bak maaş al.
Altı ayda bir zam al.
Doğum yap maaş al.
Torun bak maaş al.
Öğrenci ol maaş al.
Hastalandın, devletin hastanesinden randevu al.
Evde bakım servisi al.
Hastaneye gideceksin yardım al.
Rehin kaldın yardım al.
Dul kaldın maaş al.
Şehidin var maaş al.
Askerin var maaş al.
Askerde evladın var yardım al
Yemeğin yok aş al..
Giyeceğin yok destek al.
Sigortan yok yeşil kart al.
Durumun var gene de al..
Çiftçisin destek al,
Köyüne döneceksin yardım al,
Iş kuracaksın destek al.
Borcun var yine destek al..
Vergi borçlususun borcunu silsinler,
Sigorta borçlulusun o borcuda silsinler,
Işsizsin işsizlik al..
İşin var yine altı ay ödeme al
Hep al hep al...

Vermeye sıra gelince hep çaldı hep çaldı..
Be müslüman o çaldıysa, sen yeme!
O çaldıysa sen alma!
O yaptıysa sen kullanma!
Madem beğenmiyorsun geçmesene Avrasyamdan,
Geçmesene Marmaray'ımdan
Girmesene oto yollardan,
Madem yıkacaksın, gitmesene Yavuz Selim'imden,
Madem karşısın, binmesene metrobüsüme,
Madem beğenmiyorsun gitmesene hastaneme.
Madem ki karşısın ey aynı ağacın yaprağı, içmesene suyumdan.
Bu güne kadar karanlığı yaşatan bir zihniyete oy verirsem şayet elim kırılsın, aklım gitsin.
Ben bunun cevabını iki cihanda da hesabını veremem.
Rabbim yar ve yardımcısı olsun Reisin yolunu Rabbim açık eylesin...

gamsız

Profesör
RABBİNSADIKKULU

Bir vatandaş olarak bu durumdan rahatsızım. Bu durum, emanetin ehline verilmesini isteyen vicdan sahiplerini rahatsız eder. """

BE MÜBAREK KAVAKÇIYI TANIYONMU HAKKINDA BİLGİN VARMI, REİS O KADAR GERİ ZEKALIMI, BELKİ BİR OYUN PEŞİNDE , BELKİ KAVAKÇININ UZMAN OLDUĞU BİR HASLETİ VAR ONU DEĞERLENDİRECEK , İNŞALLAH BEN YANILIYORUMDUR DE, DUA ET NE BU PEŞİN PEŞİN HÜKÜMLER YAHU HERTARAFI NECASET KEMAL A HİÇBİR SEÇMENİ GIKINI ÇIKARMAZ BİZ HURRRRAAA HÜCUM , HANİ YA ULUL EMRE İTAAT . BİZLER HEEPİMİZ YILLARDIR CHP ZULMUNE BAŞKALDIRDIK MI AMA KENDİ İNSANIMIZA GELİNCE EN BAŞTA YÜRÜYORUZ , SİZİ OKUYAN ZANNEDERKİ RESİ ÇUVALLIYOR MEMLEKETİ İPSİZ SAPSIZLARA BIRAKIYOR GİDİN İŞİNİZE YAAAAA, TAYYİP TE İNSAN BEŞERDİR ŞAŞAR YANLIŞ YAPTIYSA DUA EDELİM YANLIŞINDAN DÖNER DUA EDELİM RABBİMİZ YANLIŞI HAYRA CEVİRSİN

bi husben

Kıdemli Üye
RABBİNSADIKKULU

Bir vatandaş olarak bu durumdan rahatsızım. Bu durum, emanetin ehline verilmesini isteyen vicdan sahiplerini rahatsız eder. """

BE MÜBAREK KAVAKÇIYI TANIYONMU HAKKINDA BİLGİN VARMI, REİS O KADAR GERİ ZEKALIMI, BELKİ BİR OYUN PEŞİNDE , BELKİ KAVAKÇININ UZMAN OLDUĞU BİR HASLETİ VAR ONU DEĞERLENDİRECEK , İNŞALLAH BEN YANILIYORUMDUR DE, DUA ET NE BU PEŞİN PEŞİN HÜKÜMLER YAHU HERTARAFI NECASET KEMAL A HİÇBİR SEÇMENİ GIKINI ÇIKARMAZ BİZ HURRRRAAA HÜCUM , HANİ YA ULUL EMRE İTAAT . BİZLER HEEPİMİZ YILLARDIR CHP ZULMUNE BAŞKALDIRDIK MI AMA KENDİ İNSANIMIZA GELİNCE EN BAŞTA YÜRÜYORUZ , SİZİ OKUYAN ZANNEDERKİ RESİ ÇUVALLIYOR MEMLEKETİ İPSİZ SAPSIZLARA BIRAKIYOR GİDİN İŞİNİZE YAAAAA, TAYYİP TE İNSAN BEŞERDİR ŞAŞAR YANLIŞ YAPTIYSA DUA EDELİM YANLIŞINDAN DÖNER DUA EDELİM RABBİMİZ YANLIŞI HAYRA CEVİRSİN

Bunlar böyle işte said nursiyi içeri tıkayan ona eziyet eden sürgün edenlere sesleri gıkları çıkmaz.hatta desteklerler

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bunlar böyle işte said nursiyi içeri tıkayan ona eziyet eden sürgün edenlere sesleri gıkları çıkmaz.hatta desteklerler

beyefendi/hanımefendi,

yazdığım uzun mesajdan anladığınız bu mu? vaktimi zayi ettiğiniz için sizi tebrik!? ederim.

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
KARŠI CIKANLAR ???

Bakin Arkadaš Ne Güzel Yazmiš.

Vefayı bilir misiniz? Peki, Paye nedir bilir misiniz? Ya, Hesap kitap bilir misiniz? Hepsinden önemlisi, Haddinizi bilir misiniz?
---Yav bir susun da işimize gücümüze bakalım. Dünyaya ayar veren adamın kararlarını sorgulamak size mi kaldı?

Zekai Aydoğan

gamsız

Profesör
Selam Olsun ALLAH’ın Koyduğu Sınırları Koruyanlara. Ben, "ben''de" değilim ki; bir beden''deyim; yalnızca bir bedende. "Sen"den uzakta, çok uzakta bir "yer"de yanıp biten bir hâlde… Bu cümle, sana, "bana", bize, hepimize ait: Ama olmayan, burada olamayan, henüz olamayan, "ham" bir "sana", "bana", "bize", "hepimiz"e… O yüzden bize bir şey söylemiyor; daha doğrusu, söylenen şey''le ne söylenmek istendiğini idrak edebilecek yerde değiliz, başka bir yerdeyiz; bizi bizden eden, beni benden alan, sen''den uzaklaştıran "yersiz-yurtsuz" bir "yer"de; o yüzden, "fersiz-ruhsuz" bir ben''de, bir beden''de sadece. Hâl bu ki, yani bu hâl öyle bir hâl ki, engin, engin olduğu için de "zengin" bir hakîkat hazinesinin üstünde oturuyoruz bir mirasyedi gibi; ama nerede, niçin oturduğumuzu bilemiyoruz bile. Hâlbuki, bu söz bizim, hakikatimizin aynası: Hem içinde yaşadığımız dünyaya ve içindeki her şeye ve herkese ayna tutan, yol gösteren bir ayna; hem de içinden çıktığımız, çıkarıldığımız, hakikatin hakikatinin hakikat olduğu engin ve zengin bir hakîkat dünyasına ayna tutan bir ayna: hakikat aynası. Bu söz, bir âyet-i cemîle veya bir hadîs-i şerîfe değil; ama mayası ilâhî söz''ün özüyle, bu özlü söz''ün sözcü''sünün gözü, gördükleri ve gösterdikleriyle yoğrulan bu aziz "coğrafya"nın insanının derûnî, derûnî olduğu kadar da sade, arı duru ruhuna ayna tutan, o ruhla bizi hâlâ ışıtan, aydınlatan irfânî hayatımızdan bir katre; o sonsuz, uçsuz bucaksız hakîkat deryasına işâret eden, o deryanın işareti olan bir altın hakîkat damlası aslında: Eskimez, pörsümez yeni; en yeni; hep yeni; yepyeni: Basar''larıyla / gözleriyle değil, basîret''leriyle / kalp gözleriyle bakabilenler, görebilenler için tabiî ki. Bırakınız basîretlerimizi, basar''larımız bile sırra kadem bastığı için göremiyoruz bu gerçeği. Bizim irfânî hayatımızda "yol", insanı hakikate götüren hem bir vasat, hem de o vasata tavassut eden bir vasıtadır. Vasat da, vasıta da, ancak yolculukla hayat bulur, hayat olur ve hayat sunar herkese; yolda olanlara da, yolda kalmışlara da, henüz yola ve yolculuğa çıkamayanlara da. Bir zâhirî yolculuk vardır; bir de bâtınî yolculuk. Zâhirî yolculuk, sûretleri keşfetmeye; bâtınî yolculuk ise sûretlerin gizlediği, örttüğü, perdelediği, sakladığı mânâları keşfetmeye yardım eder yolculuğumuzda bize. Sûretlere, görünüşler dünyasına yapılan yolculuk, biçimleri de biçim bozumuna uğratır; görünüşleri de görünemeyecek, tanınamayacak kadar tahrif ve tahrip eder. Gördüğünü, görüneni gerçek zanneder çünkü. Yolculuk, çift yönlü gerçekleştiği zaman, yolcu hakikat''e de, kendi hakikatine de, dünyanın, dış dünyanın hakîkatine de vasıl olabilir ancak. Çift yönlü yolculuk, sadece görünenleri keşfetmekle ve katletmekle, gördüklerine hâkim olmakla, hükmetmekle neticelenen bir keşif yolculuğu gibi yok edici bir turistik g/ezinti değildir. Çift yönlü yolculuk, hem dışa, hem de içe dönüktür aynı zamanda ve mükâşefeyle sonuçlanır: Yolcu kendini, dünyayı, eşyayı ve hakikatin hakikatini keşfeder mükâşefe yolculuğuyla. Padişah konmaz saraya, hâne ma"mur olmadıkça... "Burada hânenin ma''murluğu, mâ-sivâdan [her türlü kötülükten] ve vücûd''dan boşalıp [vücûd, şirktir çünkü], bi''l-külliyye harab olmakladır. Zira ma''mur olan hânelerde perdeler olduğu gibi, ma''mur olan vücudlarda dahî hicablar [perdeler] vardır." Bir soruyla bitirerek, bu söz üzerine daha fazla söz söylemekten hicap edelim: "Padişah" kim; "hâne" ne; "saray" nerede; ya da "sen" kimsin; "ben" neyim; "hakîkat" nerede? Düşünelim biraz; düşünelim, derim.

gamsız

Profesör
-Erdoğan'ın hataları yok mu?
Var.
-Eksikleri yok mu?
Var.
-Özeleştiri yapıyor mu?
Evet.
-Seçim kaybetmemesine rağmen sürekli revizyona gidiyor mu?
Evet.
-Herkesten az yatıp herkesten çok koşturuyor mu?
Kesin.
-Hangi projesi yararsız?
Hiçbiri.
-Hangi icraatinden seven veya sevmeyen faydalanmıyor?
Kimse.
-Şahsına ve ailesine yapılan ithamlara karşı hukuki yollardan başka bir yola başvurdu mu?
Hayır.
-Külliye benim mi dedi?
Hayır.
-Ben sizin babanızım mı dedi? Hayır.
-Yaptıkları yapmadıklarından çok daha fazla mı?
Şüphesiz.
-Artık bu kadar yeter dediğini duydunuz mu?
Hayır.
-Hiç dış söylemleri halkın isteklerinin önüne koydu mu?
Asla.
-Tarihin etrafı en fazla hayinle çevrelenmiş siyasetçisi mi? Şüpheniz olmasın.
-Sağcının da, solcunun da, milliyetçisinin de, sosyalistinin de, kemalistinin de, Türkün de Kürdün de, aydının da, şarkıcının da, sanatçının da, siyasetçinin de, din adamının da, askerin de, eğitimcinin de, adamının da soytarısının da orjinalini elekten geçirir gibi bütün kirli çamaşırlarıyla meydana çıkardı mı?
Çıkardı.
-Pkk'ya etek giydirdi mi?
Giydirdi.
-Kainat imamının kainat papazı olduğunu gösterdi mi?
Gösterdi.
-IMF'yi kovdu mu?
Kovdu.
-Avrupa'nın merkezinde Kuran okuttu mu?
Okuttu.
-Mehter Marşıyla birçok avrupa ülkesinde açılışlar yaptı mı?
Yaptı.
-Terörün olduğu her yerde kan kusturdu mu?
Kusturdu.
-Alan elden veren ele geçtik mi?
Geçtik.
-Dünya 5'ten büyüktür dedi mi?
Dedi.
-Bize yaptırım yapan Abd, Rusya gibi kağıt üstündekı en güçlü devletlere ayni şekilde karşılık verdi mi?
Verdi.
-Külliyede alkollü resepsiyonlar yerine kendi halkını kucakladı mı?
Kucakladı.
-Yaptığı hangi iş, herhangi bir heykel gibi anlamsız ve gereksiz?
Hiç biri.
-Hastanelerin, üniversitelerin, yolların, kamu alanlarının, sanayinin, eğitimin vs.. sayısı ve kalitesi arttı mı?
Arttı.
Vs...vs... Peki tüm bunları Erdoğan ben mi yaptım dedi?
Hayır...
"Biz yaptık ama, halâ çok işimiz var, halâ yolumuz uzun, hedeflerimizden şaşmayacağız" diyor.
Hedef üstüne hedef koyuyor.
Tekrar ediyoruz bizim de eksiklerimiz var, Ak partide de eksikler var, Erdoğan'da da... Ama doğrusu yanlışından fazla ise; kendine dahi hayrı dokunmayaların ağzına düşmüş ise, kimse de kusura bakmasın biz bu ADAMI YANİ BU "REİSİ"o dış güçlerin ve içimizdeki vatan haini münafıkların nefsine kurban etmeyiz ?
Ne Erdoğan beni tanır, ne de biz şahsını bizzat.
Biz; "İşidir insanın aynası" der, ona göre yolumuzu çizeriz. Bu hak yolda devam ettiği sürece ölümüne REİSLE beraberiz ((nokta.))
Biliyoruz ki; musluklarınızdan sütü, sıcağınızdan gölgeyi, sofranızdan eti, kahvaltınızdan balı, altınızdan arabayı, cüzdanınızdan şişikliği eksik etmese de; siz bu ADAMI sevmeyeceksiniz...Eee... bizler de sizlerin egolarını tatmin edecek diye Erdoğan'ı yalnız bırakacak değiliz LAAAAAANNN

gamsız

Profesör
Reis kimi danışman atadıysa atadı kime ne ya?
Beğenmezse atadığı gibi de atar!
Evlatlık mı aldı?
Devlete demirbaş mı yazdı?
Ne oluyor bu fenomen ve sosyal medyada gazetecilik oynayan ukalalara..!
Bunlara ne girdi de çıkmıyor?
ADAM DEVLET YÖNETİYOR BEYLER DEVLET!
Sizin gibi sosyal medya da züppelik yapmıyor
Her paylaşımına ahhh evet harikasın bilmem ne bey diye yazan karılarla özelden fingirdeşmiyor!
Hepinizin istisnasiz hepinizin ne mal olduğunu bilmiyormuyuz ulan!
Herkes işine baksın!
Ama yok anladım ben bunlar kendilerini danışman yapmıyor diye kıskanıyorlar hazımsızlık bu başka birşey değil!
İnanın şurada kendine kitle edinmeye calışanların çoğunun derdi menfaat açık ve NET..!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bu kadın ne dediğini bilmiyor. "toplumsal cinsiyet" ifadesinin nerelere gideceğiniz bilmiyor.

13:00

http://www.muharrembalci.com/hukukdunyasi/tce/894.pdf

"Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, farklılıkların kaldırıldığı bir toplum hayaliyle karşımıza çıkarken, beraberinde beden endüstrisinin kapkaranlık bir distopyası yattığını lütfen fark edelim. ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ fikrinin geleneksel aile tanımını ve bağlarını infilak ettirecek bir distopyası var. "

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
890487.jpg

Amber Türkmen, deftere şunları yazdı:

"Aziz Atatürk, bugün çok başka bir amaç için huzurlarınızdayız. Tam 84 yıl önce seçme ve seçilme hakkı tanıyarak, Türk kadınının adını tarihe yazdırdın. Şimdi bu emaneti daha ileri taşımak için çok büyük bir adım atıyorum. Sayısız günlerinin geçtiği evine, evime hatıranla dolu Çankaya'ya izinden yürüyorum. Önünde saygıyla eğiliyorum."

AK Parti adayı Amber Türkmen'den Anıtkabir'e ziyaret

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
DwYbUL-WoAAFu9u.jpg

Erdoğan düzenli sosyal yardım alan vatandaşların 150 kw'ye kadar elektrik tüketimlerini devletin üstleneceğini açıkladı. bu 150 kw aylık ortalama 80 tl ye tekabül ediyor. bunu biz ödeyeceğiz. akp işi biliyor. bu teşvikler ile kimse akp yi yıkamaz gibi görünüyor. her yıl gsyih nın %1 ini sosyal yardım adı altında birilerine dağıtıyor. iş o hale geldi ki köyde yaşayan bile tavuk beslemez hale geldi. çiftlik yumurtası alıyor. nasıl olsa devlet bakıyor.... ama nereye kadar?

not: bu arada devletten doğrudan sosyal yardım alanların sayısı ile ilgili kısa araştırmanın sonucu aşağıdadır. sadece kömür yardımı alan kişi saysının 2 milyon olduğu söyleniyor. buna göre gerisini varın siz düşünün.

aile-ve-sosyal-politikalar-bakanligi-tablo-a.jpg

'Sosyal yardım alanın elektrik faturasını devlet karşılayacak'

akp seçmenini "...bakmayın siz muhalefetin sözlerine, bakın iktidarın nimetlerini bir avuç azınlık olarak paylaşıyoruz, paylaşmaya devam etmek için de, hakkımızda söylenenlere inanmayın ki birliğimizi bozulmasın..." mesajı vererek konsolide ediyor.

seçmenin nasıl konsolide edildiğini akp li bir üye "farkında olmadan" şöyle özetlemiş:

"Yaşlı bak maaş al.
Yaşlı ol maaş al.
Engelli ol maaş al.
Engelli bak maaş al.
Altı ayda bir zam al.
Doğum yap maaş al.
Torun bak maaş al.
Öğrenci ol maaş al.
Hastalandın, devletin hastanesinden randevu al.
Evde bakım servisi al.
Hastaneye gideceksin yardım al.
Rehin kaldın yardım al.
Dul kaldın maaş al.
Şehidin var maaş al.
Askerin var maaş al.
Askerde evladın var yardım al
Yemeğin yok aş al..
Giyeceğin yok destek al.
Sigortan yok yeşil kart al.
Durumun var gene de al..
Çiftçisin destek al,
Köyüne döneceksin yardım al,
Iş kuracaksın destek al.
Borcun var yine destek al..
Vergi borçlususun borcunu silsinler,
Sigorta borçlulusun o borcuda silsinler,
Işsizsin işsizlik al..
İşin var yine altı ay ödeme al
Hep al hep al... "

bunlara ilave yapmak gerekirse

1- 1000 muhtar; devletin kasasından, bizim ödediğimiz vergilerle umreye götürülecek. Maliyeti yaklaşık 10.000.000 ₺ Parası bizden çıkacak, sevabı kime gidecek?
2- 15.000 tl gibi komik bedelle 21 gün bedelli askerlik (650.000 kişi başvurmuş)
3- imar affı (başvuru sayısı 2 milyonu aşmış)
4- 65 yaş maaşı alan yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşlarında hiçbir kesinti olmayacak.
5- Muhtarların 1300 lira olan maaşları asgari ücrete endekslenecek.
6- diyanetteki yaklaşık 150.000 kişi, Allah'ın emri olan namazı kıldıkları/kıldırdıkları ortalama 5.000 tl civarında maaş alır.
7- ...

not: "çalıyor ama çalışıyor" algısının meşrulaştırılmasına, liyakate önem verilmemesine ve yapılan hırsızlıklara karşıyız. bu ülkede dürüst namuslu vatandaşlar değil, maalesef olmayanlar ödüllendiriliyor.

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ayni-sozleri-tekrar-soyledi-08011949_m2.jpg

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başkan Donald Trump’a, ABD'nin askerlerini Suriye'den çekmesinin ardından Türkiye olarak ABD'nin Suriye’deki ortaklarını (YPG/PYD/PKK) koruyacağını söylediğini belirtti.

Pompeo: Erdoğan, Trump’a Suriye'deki ortaklarımızın korunacağının güvencesini verdi

not: kimin eli kimin cebinde değil. iddia doğru ise bu işin sonu vatana ihanete kadar gider.

pompeo-ypg-konusunda-israrci-10011935_m2.jpg

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ortadoğu ziyareti kapsamında sürpriz bir ziyarette bulunduğu Irak'ta Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) merkezi Erbil'e de uğradı. Pompeo Erbil'de yaptığı açıklamada Türkiye'nin, Washington'ın IŞİD'le savaşan müttefiklerini koruma konusunda güvence verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriyeli Kürtler konusunda güvence verdiğini ve ABD'nin Suriye'den çekilmesinin planlandığı şekilde yürürlükte olduğunu belirten Pompeo, "Bizimle birlikte savaşanların korunmasını sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmamız büyük önem taşıyor. Erdoğan taahhütlerde bulundu. O da bunu anlıyor" diye konuştu.

"TÜRKİYE'YE YÖNELİK TERÖR TEHDİDİNİ KABUL EDİYORUZ"

DW Türkçe’nin haberine göre Türkiye'nin YPG kaynaklı güvenlik endişelerine de değinen Pompeo, "Erdoğan teröristlerin yaşamsal bir tehdit oluşturduğunu dile getirdi. Türkiye'ye yönelik teröristlerden kaynaklı bir tehdit bulunduğunu kabul ediyoruz ve bu konuda çok destekleyici bir tutum içinde olacağız" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın haftasonunda yaptığı açıklamada Suriye'deki Kürtlerin korunması için güvence verilmesini istemesi Ankara'da sert tepkiye yol açmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan Bolton'ın ifadelerini "Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır" diye eleştirmiş, Salı günü Ankara'yı ziyaret eden Bolton'a randevu vermemişti.

"IRAK'A DESTEĞİMİZ DEVAM EDECEK"

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, Erbil'den önce gittiği başkent Bağdat'taki temaslarında da Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilmesi konusundaki güvenlik endişelerini yatıştırmaya yönelik mesajlar verdi. ABD'nin IŞİD ile mücadeledeki yükümlülüklerine bağlı kalmayı sürdüreceğini vurgulayan Pompeo, "Irak'ın yeni hükümetinin tüm Irak halkına istikrar, güvenlik ve refah getirme çabalarını destekliyoruz" diye konuştu.

Ortadoğu tutuna dün Ürdün'e gerçekleştirdiği ziyaretle başlayan Pompeo, Irak'ın ardından Mısır'a geçti. Pompeo'nın ziyaretinin diğer duraklarını Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, Suudi Arabistan, Umman ve Kuveyt oluşturacak.

Pompeo YPG konusunda ısrarcı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...