AKP (ADALET VE KALKINMA PARTİSİ) DOSYASI - 06-10-2018

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ihvanistanbul

AkhenAton
Allah aşkına birisi bana söyleyebilir mi bu kavakçı ailesinin kerameti nedir? Bu kızların vasfı nedir? C.başkanı milletin parasını bunlara neyi danışmak adına vermektedir? Diyelim para almıyorlar ( ki inanmam da neyse ) bu apolet bu kızlara hangi vasfın/hizmetin neticesinde verilmektedir?

alanyali07

Kıdemli Üye
Allah aşkına birisi bana söyleyebilir mi bu kavakçı ailesinin kerameti nedir? Bu kızların vasfı nedir? C.başkanı milletin parasını bunlara neyi danışmak adına vermektedir? Diyelim para almıyorlar ( ki inanmam da neyse ) bu apolet bu kızlara hangi vasfın/hizmetin neticesinde verilmektedir?
sadece kavakçı değil emin ol.. çok devlet kademesinin çok kurumu bakan vekil yakını ile dolduruldu..
kavakçı sadece öne çıktı popülaritesiyle..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
akp seçmenini "...bakmayın siz muhalefetin sözlerine, bakın iktidarın nimetlerini bir avuç azınlık olarak paylaşıyoruz, paylaşmaya devam etmek için de, hakkımızda söylenenlere inanmayın ki birliğimizi bozulmasın..." mesajı vererek konsolide ediyor.

seçmenin nasıl konsolide edildiğini akp li bir üye "farkında olmadan" şöyle özetlemiş:

"Yaşlı bak maaş al.
Yaşlı ol maaş al.
Engelli ol maaş al.
Engelli bak maaş al.
Altı ayda bir zam al.
Doğum yap maaş al.
Torun bak maaş al.
Öğrenci ol maaş al.
Hastalandın, devletin hastanesinden randevu al.
Evde bakım servisi al.
Hastaneye gideceksin yardım al.
Rehin kaldın yardım al.
Dul kaldın maaş al.
Şehidin var maaş al.
Askerin var maaş al.
Askerde evladın var yardım al
Yemeğin yok aş al..
Giyeceğin yok destek al.
Sigortan yok yeşil kart al.
Durumun var gene de al..
Çiftçisin destek al,
Köyüne döneceksin yardım al,
Iş kuracaksın destek al.
Borcun var yine destek al..
Vergi borçlususun borcunu silsinler,
Sigorta borçlulusun o borcuda silsinler,
Işsizsin işsizlik al..
İşin var yine altı ay ödeme al
Hep al hep al... "

bunlara ilave yapmak gerekirse

1- 1000 muhtar; devletin kasasından, bizim ödediğimiz vergilerle umreye götürülecek. Maliyeti yaklaşık 10.000.000 ₺ Parası bizden çıkacak, sevabı kime gidecek?
2- 15.000 tl gibi komik bedelle 21 gün bedelli askerlik (650.000 kişi başvurmuş)
3- imar affı (başvuru sayısı 2 milyonu aşmış)
4- 65 yaş maaşı alan yaşlılar kimin yanında yaşarsa yaşasın maaşlarında hiçbir kesinti olmayacak.
5- Muhtarların 1300 lira olan maaşları asgari ücrete endekslenecek.
6- diyanetteki yaklaşık 150.000 kişi, Allah'ın emri olan namazı kıldıkları/kıldırdıkları ortalama 5.000 tl civarında maaş alır.
7- ...

not: "çalıyor ama çalışıyor" algısının meşrulaştırılmasına, liyakate önem verilmemesine ve yapılan hırsızlıklara karşıyız. bu ülkede dürüst namuslu vatandaşlar değil, maalesef olmayanlar ödüllendiriliyor.

sosyal medyada bir suriyelinin vezneden 800 TL maaş aldığı iddia edilen videosu dolaşıyor..

hükümet cenahı sürekli "yok öyle birşey" dese de sosyal yardım adı altında verilen maddi yardımları inkar etmek kime ne fayda sağlıyor anlaması zor.

hem bir taraftan "ensar"ız deyip halkın vergilerinden binbir türlü imkanlar sağlayacaksın, sonra eleştiri gelince "ne suriyelisi ülkede suriyeli mi var" dercesine yok öyle birşey demek absürt bir durum..

yapıyorsan bari, inkar etme komik duruma düşme.. "evet arkadaş sizin vergilerinizden bazı suriyelilere 800 TL maaş veriyoruz" demekten niye korkuyorlar.. oy kaygısı mı nedir, bir türlü kabul etmiyorlar..ama vermeye devam ediyorlar..

"çalıyor ama çalışıyor" algısının meşrulaştırılmasına, liyakate önem verilmemesine ve yapılan hırsızlıklara karşıyız.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
AKP DÖNEMİNDE MÜCAHİTLER NASIL MÜTEAHHİT OLDU ? :)

güzel anlatım... izlenmeli

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
50155010_2188212284577332_2266013445310644224_n.jpg

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa, sıfırdan yapılacak bir kilise, AKP döneminde kuruluyor.

Kuranlar kim merak ettiniz değil mi? Suriye Ortadoks Hiristiyanları. Bu yılın şubat ayında İstanbul'da temeli atılacak.

Hürriyet gazetesi 2 defa Suriye'den 2 milyon Ermeninin Arap kimliğiyle geldiğini yazdı kimse umursamadı.

Cumhuriyet tarihinde bir ilk

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
BjYMQkoIQAARTLl.jpg

herkes tayyip bey gibi olmalı mı? matrix filmi geldi aklıma...

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 12 Ocak'ta yerel seçimde yarışacak olan Kocaeli adaylarını açıkladı.

Tanıtım toplantısında Erdoğan'ın Başiskele Belediyesi için aday gösterdiği Mehmet Yasin Özlü ile arasında şu diyalog geçti.

Buna göre Erdoğan sahneye çıkan Özlü'ye "Yasin senin niye bıyık yok" ifadesini kullanınca "Bırakacağım efendim" cevabını alıyor.

bi husben

Kıdemli Üye
50155010_2188212284577332_2266013445310644224_n.jpg

Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa, sıfırdan yapılacak bir kilise, AKP döneminde kuruluyor.

Kuranlar kim merak ettiniz değil mi? Suriye Ortadoks Hiristiyanları. Bu yılın şubat ayında İstanbul'da temeli atılacak.

Hürriyet gazetesi 2 defa Suriye'den 2 milyon Ermeninin Arap kimliğiyle geldiğini yazdı kimse umursamadı.

Cumhuriyet tarihinde bir ilk

senin said nursin hristiyanlarda cennete girecek derken ona niye itiraz etmiyorsun rabbinasikulu

gamsız

Profesör
BjYMQkoIQAARTLl.jpg

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 12 Ocak'ta yerel seçimde yarışacak olan Kocaeli adaylarını açıkladı.

Tanıtım toplantısında Erdoğan'ın Başiskele Belediyesi için aday gösterdiği Mehmet Yasin Özlü ile arasında şu diyalog geçti.

Buna göre Erdoğan sahneye çıkan Özlü'ye "Yasin senin niye bıyık yok" ifadesini kullanınca "Bırakacağım efendim" cevabını alıyor.

hepimiz TAYYP iz çatlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

gamsız

Profesör
BjYMQkoIQAARTLl.jpg

bunun nesi yanlış şeytanın sadık kulu:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish::devilish:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
[907] Hz Mehdi Erdoğan'dan sonra gelecek. (Müslim Gündüz Efendi)

04:36 2003 yılında "kutbu azam hazretleri değişti" ifadesini anlamadım...

04:11 mehdi 2019 da zuhur edecek mi?

not: erdoğandan sonra mehdi gelecekse ve mehdi 2019 da zuhur edecekse, bu bilgiler ışığında önümüzdeki birkaç aylık süreçte erdoğanın bir şekilde tasfiye edileceği anlamı çıkar. 31 mart 2019 seçimlerinin yaptırılmayacağı ve bir şekilde karışıklık çıkacağı öngörülerimiz arasındadır. karışmadan durulmaz gibi...

alanyali07

Kıdemli Üye
04:11 mehdi 2019 da zuhur edecek mi?

.
ben alevi müslümanım diyor.
bunlar zaten 12. imamın tekrar geleceğine inandıkları için 2019da gelecek demelerini çok görmemek lazım.
2019 geçince diyecekleri şu "geldi ama tekrar gaybubete girdi, kendini gizledi " :D
zaten yüzyıllardır söyledikleri aynı şey ..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
ben alevi müslümanım diyor.
bunlar zaten 12. imamın tekrar geleceğine inandıkları için 2019da gelecek demelerini çok görmemek lazım.
2019 geçince diyecekleri şu "geldi ama tekrar gaybubete girdi, kendini gizledi " :D
zaten yüzyıllardır söyledikleri aynı şey ..

bu adam farklı. ismi mehmet güven miş.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
aleviler müslüman değil midir? bu ifadedeki sorun nedir?
videoyu tam dinlemedin sanırım. bahsettiğin adam diyor "ben alevi müslümanım" diye.
tekrar dinle sen sonunu.
farkı fark etmek lazım..

Alevilik İle Şia Aynı Şey Midir

bu adam bildiğim kadarı ile namaz kılıyor, oruç tutuyor ve müslüman. peygamberimize olan sevgisinin yanında hz aliye ve ehli beyte muhabbetinden dolayı kendisini alevi olarak adlandırıyor. alevilik bu ise, bu tanımlamaya göre biz de aleviyiz, hem mümin alevidir.

bu adamla ilgili benim gördüğüm tek kusur kamal sevgisidir..

bu da konu ile ilgili başka video:
MEHMET GÜVEN - HZ. MUHAMMED, HZ. ALİ VE EHL-İ BEYT'E CANDAN BAĞLI 50 BİNİ AŞKIN İNSANI BULUŞTURDU.

bu adam farklı...

Son düzenleme:

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
akpnin yanlış ithalat politikası hakkında...

Prof. Dr. Osman Altuğ Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Neden Kabarık?

alanyali07

Kıdemli Üye
aleviler müslüman değil midir? bu ifadedeki sorun nedir?

farkı fark etmek lazım..

Alevilik İle Şia Aynı Şey Midir

bu adam farklı...

kendini özellikle alevi olarak tanıtınca zaten sünnilikten ayrı bir itikad sahibi olduğu anlaşılıyor.
ben sünniyim sahabeyi de severim diye bir itikadını duymadık.
anadoluda aleviyim denilince ne kastedildiğini sen de biliyorsun biz de biliyoruz.
boşuna kelimelere taklalar attırmayalım.

Tüm aleviler kendilerin Hz. Aliye ve ehli beyt sevgisi olduğunu iddia ederler zaten.
senin mantığına göre rafiziler bile makbul alevi oluyor. nasıl olsa Hz. Aliyi seviyoruz demekle hak olunacaksa..

ayrıca youtubeda söz konusu şahsın alevi cemaatleriyle olan ilgisi mevcut.
alevi cemaatlerinin sünnilikle alakası olmadığını bilmem söylememe gerek var mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...