Ateistler ile hadis inkarcıları arasında ne fark var?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ateistlerle, hadis inkarcıları arasındaki fark, ateistlerin daha delikanlı olduğudur.. hiç olmazsa lafı yuvarlayıp kendilerini gizlemiyorlar...

Yahayy

Kıdemli Üye
Ateistlerle, hadis inkarcıları arasındaki fark, ateistlerin daha delikanlı olduğudur.. hiç olmazsa lafı yuvarlayıp kendilerini gizlemiyorlar...

Ateistler ile senin bahsettiğin insanların arasında tabi fark olacak biri iman ediyor diğeri aynı parametreler elinde iken inkarı seçiyor,
Asıl önemli olan fark ne biliyor musun?
Bunları yumurtlayan siz ve sizin gibi aklı evvel akıl inkarcıları ile mü'min arasındaki fark.
Bu farkı size söyleye söyleye insanların dilinde tüy bitti de hey hat, nato mermer, nato kafa.

Yahayy

Kıdemli Üye
Yaw, bu hususlardaki muhatabların ya doğru söylüyorsa !
Sen o zaman onlara yalan isnad etmiş olmuyor musun ?
Müslüman bulanık suda balık avlamaz!
Hataya düşebilecği sözlerden veya özür gerektiren işlerden sakınır.
Biz böyle biliyoruz.

Bulanık su mu?
Güzel kardeşim sizin su filan kalmamış ortada bulanık olsun, çamur deryası olmuş.
Balık tutma, yüzme filan kalmamış çamurda debeleniyorsunuz farkında değilsiniz.
Hataya düşebileceği sözlerden (güya zandan) kaçınırmış :)
Sizin amellerinizin yüzde 90'ı zandan oluşuyor ya hu farkında değil misiniz?

Zannınızın en bariz örneği de, Hz Gavsül Azamınız.
Öyle bir zat-ı muhterem ki bu peygamberler bile bu zatın vasıflarının onda birine sahip değiller,
Kainata hakimler, uçuyorlar, kaçıyorlar, dua edenin imadına yetişiyorlar, bir tane olur diyorsunuz ama, her tarikat de şeyhinin Gavs-ül Azam olduğunu iddia ediyor, dolayısıyla hepsi birbirini yalancılıkla suçluyor zımnen, ama siz avamlar bunda bile rahmet arıyorsunuz.

Şirkin katmerlisi, daniskasını İslam diye millete yutturacaksınız güya ama Kur'an ehli bunu yutmaz.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Yıllarca ateist forumlarda üyeliğim oldu. Sürekli atıldım başka başka niklerle tekrar girdim.

Ateistlerin geneli, Kuran ayetlerindeki (kendilerine göre) saçmalıkları ortaya koyup dalga geçerler, insanları nasıl böyle saçmalıklara inanırsınız diyerek Kuran'ı aşağılarlardı.

Sayın @lafons7275

Keşke ateist forumlarda yazmaya devam etseydiniz de burada bu konuyu açma saydınız...

Burada birbirinize düşmek yerine enerjinizi orada harcasaydınız...

Şeytan ve nefsiniz bu konuda sizi esir almış farkında değilsiniz...

Belki ateist forumlarda Allah'ın izni ile birinin hidayetine vesile olurdunuz...

Selam ve dua ile...

fakiri

Kıdemli Üye
Bulanık su mu?
Güzel kardeşim sizin su filan kalmamış ortada bulanık olsun, çamur deryası olmuş.
Balık tutma, yüzme filan kalmamış çamurda debeleniyorsunuz farkında değilsiniz.
Hataya düşebileceği sözlerden (güya zandan) kaçınırmış :)
Sizin amellerinizin yüzde 90'ı zandan oluşuyor ya hu farkında değil misiniz?

Zannınızın en bariz örneği de, Hz Gavsül Azamınız.
Öyle bir zat-ı muhterem ki bu peygamberler bile bu zatın vasıflarının onda birine sahip değiller,
Kainata hakimler, uçuyorlar, kaçıyorlar, dua edenin imadına yetişiyorlar, bir tane olur diyorsunuz ama, her tarikat de şeyhinin Gavs-ül Azam olduğunu iddia ediyor, dolayısıyla hepsi birbirini yalancılıkla suçluyor zımnen, ama siz avamlar bunda bile rahmet arıyorsunuz.
Şirkin katmerlisi, daniskasını İslam diye millete yutturacaksınız güya ama Kur'an ehli bunu yutmaz.

Yaw, şirkten bahseden şu echele bir bakın hele ! Senin bütün hayatın şirk bütün hayatın !
Hasbel-kader karşına biri çıkıp"höt" demiş olsa; " Kurbanın olma abim, ne istersen yapayım!"
dersin..
Yürü anca gidersin mezhep ve ulema düşmanı yaratık !

lafons7275

Kıdemli Üye
Keşke ateist forumlarda yazmaya devam etseydiniz de burada bu konuyu açma saydınız...

Yazmama izin vermiyorlar. Ne kadar farklı nikle de girsem, ılımlı müslüman ayaklarına da yatsam ip nosundan belleyip süresiz şutluyorlar.

Bu arada senin bana beslediğin duyguların aynını ben de senin için besliyorum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Yazmama izin vermiyorlar. Ne kadar farklı nikle de girsem, ılımlı müslüman ayaklarına da yatsam ip nosundan belleyip süresiz şutluyorlar.

Bu arada senin bana beslediğin duyguların aynını ben de senin için besliyorum.

Münafıklık serbest diyosun, sende onlar için övdüğün mertlik sıfatndan biraz nasiplenseydin ya,
Hiç olmazsa bi kazanımın olurdu.

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Hattabi

Ordinaryus
Ateist ve Hadis İnkarcısı farkı?

Aralarındaki fark : Biri Allahı inkar ediyor.Diğeri Peygamber(sav)'in hadislerini inkar ediyor.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Ateistler ile senin bahsettiğin insanların arasında tabi fark olacak biri iman ediyor diğeri aynı parametreler elinde iken inkarı seçiyor,
Asıl önemli olan fark ne biliyor musun?
Bunları yumurtlayan siz ve sizin gibi aklı evvel akıl inkarcıları ile mü'min arasındaki fark.
Bu farkı size söyleye söyleye insanların dilinde tüy bitti de hey hat, nato mermer, nato kafa.

ateistlerle, hadis inkarcılarının durumu benim yanımda aynı....gerisi hikaye...

Yahayy

Kıdemli Üye
Yaw, şirkten bahseden şu echele bir bakın hele ! Senin bütün hayatın şirk bütün hayatın !
Hasbel-kader karşına biri çıkıp"höt" demiş olsa; " Kurbanın olma abim, ne istersen yapayım!"
dersin..
Yürü anca gidersin mezhep ve ulema düşmanı yaratık !

Bak sen de arkadaşın gibi zan hastalığının muzdaribisin, hem de suizan.
İstersen sen bir höt diyebilirsin, ben senin arkadaşın gibi ateist forumlarında takıyye yapmam.
iş ortamında, arkadaş ortamında nerede olursa sizin gibi anlama katsayısı düşük, şirki tahta taşa tapma sanan avam görsem, işitsem Allah'ı ve tevhidi savunurum.

Senin gibi gidip ben ulemayım diyenin cübbesinin altında civcivlerin annesinin altına saklanması gibi saklanmam.

Sen bir höt diyerek başla bakalım, zaten sanırım meşreb olarak bu tür lisanlara fazlaca aşinasın.

Yahayy

Kıdemli Üye
ateistlerle, hadis inkarcılarının durumu benim yanımda aynı....gerisi hikaye...

Benimde Gavs cılar ile Müşrikler yanımda aynı.
Benim delilim Kur'an sizinki ise zan ve ulema diye geçinen cübbeli gibi uçkuru düşük,
Mal hırsıyla yanıp tutuşan iki üç sırtlanın hezeyanları.

Hadi selametle, frene basmadan kardeş...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Benimde Gavs cılar ile Müşrikler yanımda aynı.
Benim delilim Kur'an sizinki ise zan ve ulema diye geçinen cübbeli gibi uçkuru düşük,
Mal hırsıyla yanıp tutuşan iki üç sırtlanın hezeyanları.

Hadi selametle, frene basmadan kardeş...

videosunu sen çektin herhalde bu kadar eminsin.. belki kadınlarıda sen bulmuşundur....

Yahayy

Kıdemli Üye
Şu iftiralara, hezeyanlara bakın hele ya, peygamberi inkar ediyorlarmış,muş...

Arkadaşlar IQ filan ölçtürmenizi tavsiye ediyorum size.
Eğer böyle bir durum yok ve sizinki iftira ise,
Allah'ın, Meleklerinin, tüm tevhid ehli müslmanların ve tüm lanet edicilerin laneti
Yalancı ve iftiracıların üzerine olsun, der Cenab-ı hakka havale ederim.

Kimin neyi inkar ettiğini o mutlaka huzurunda gösterecektir.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İnandığını söylediği Allah u Tealanın göndermiş olduğu Peygamberinin Hadis i şeriflerini delilsiz kendi heva ve hevesine göre inkar edenlerin, Allah a inandıklarını sanmak ahmaklıktır....

Yahayy

Kıdemli Üye
videosunu sen çektin herhalde bu kadar eminsin.. belki kadınlarıda sen bulmuşundur....

Valla mukallidi sensin, yolundan gitmek istersen bulursun mutlaka.
Sohbetlerle yetinme, sohbetlerden sonra filan da takıl biraz.
Bak yanında Barış Sezek filan da var sen de öyle hem maaş alırsın, hem getir götür işlerine bakarsın, nasiplenirsin fenamı?

Hem üç beş kişisiniz öyle zinaya filan gerek yok, bi nikah kıyarsınız nasıl olsa hanefi mezhbinde 2 şahit tek kural, ilana filan da gerek yok.

İki gün sonra da boşarsın ne olacak ki.
İki gün sen iki gün hocan takılır gidersiniz :)

Hocan bu işleri iyi bilir, vallahi billahi zina etmedim, diyosa tezgah bellidir hacı,
Ama aman mahkeme incelemesin diye avukatına talimat verip, kasedi ters yüz ediyosa vardır bir hikmeti değil mi? Benim hikmet timsali müthiş arkadaşım.

Yahayy

Kıdemli Üye
İnandığını söylediği Allah u Tealanın göndermiş olduğu Peygamberinin Hadis i şeriflerini delilsiz kendi heva ve hevesine göre inkar edenlerin, Allah a inandıklarını sanmak ahmaklıktır....

Beynini inkar eden, aklım ne ki diyenlerin iman ettiğini sanmak asıl
Beyinsizliğin önde gidenidir ya hu.

Hadi mukallit arkadaşım, hocanın yeşil kaplı dualarım risalesindekileri oku sen bak saat kaç,
O kitabı uyguluyorsan zaten burslarda yazacak kadar saat vakit bulamaman lazım.

Nasıl mukallitsin sen, hocsnın dediğini yap hadi yallah...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Valla mukallidi sensin, yolundan gitmek istersen bulursun mutlaka.
Sohbetlerle yetinme, sohbetlerden sonra filan da takıl biraz.
Bak yanında Barış Sezek filan da var sen de öyle hem maaş alırsın, hem getir götür işlerine bakarsın, nasiplenirsin fenamı?

Hem üç beş kişisiniz öyle zinaya filan gerek yok, bi nikah kıyarsınız nasıl olsa hanefi mezhbinde 2 şahit tek kural, ilana filan da gerek yok.

İki gün sonra da boşarsın ne olacak ki.
İki gün sen iki gün hocan takılır gidersiniz :)

Hocan bu işleri iyi bilir, vallahi billahi zina etmedim, diyosa tezgah bellidir hacı,
Ama aman mahkeme incelemesin diye avukatına talimat verip, kasedi ters yüz ediyosa vardır bir hikmeti değil mi? Benim hikmet timsali müthiş arkadaşım.

iddia eden sensin....ispat edemeyene ne derler bilirsin....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Beynini inkar eden, aklım ne ki diyenlerin iman ettiğini sanmak asıl
Beyinsizliğin önde gidenidir ya hu.

Hadi mukallit arkadaşım, hocanın yeşil kaplı dualarım risalesindekileri oku sen bak saat kaç,
O kitabı uyguluyorsan zaten burslarda yazacak kadar saat vakit bulamaman lazım.

Nasıl mukallitsin sen, hocsnın dediğini yap hadi yallah...

sen kendine yan...sakın ortalarda ben müçtehidim gibi laflar ile dolanma.... milleti başka taraflarından güldürme....gerçi güldür güldür miletin ihtiyacı var gülmeye... sapıklık para ile değil ya...

Yahayy

Kıdemli Üye
iddia eden sensin....ispat edemeyene ne derler bilirsin....

Her şeyi de öyle benden bekleme araştır biraz, hazır lokmacılığa alışmışsınız ya ne güzel ben kuran okumayım hocam bana anlatsın, benim beynim yok beyni olan biri bu ayeti bana anlatsın,
Alışmışsınız hazırcılığa...

Hadi kendin araştır biraz, dakka bsşı videosuna youum yaptığın hocanı tanımıyorsun daha...

Yahayy

Kıdemli Üye
sen kendine yan...sakın ortalarda ben müçtehidim gibi laflar ile dolanma.... milleti başka taraflarından güldürme....gerçi güldür güldür miletin ihtiyacı var gülmeye... sapıklık para ile değil ya...

Ne müçtehidi be :)
Senin taklin etme, mukallitlik hastalığına çözüm olacaksa beni müçtehid kabul et ya hu sorun yok.

Müşrikliğin ne demek olduğunu öğrensen yeter benden, en zoru da bunu anlaman gerçi