bana göre fethullah gülen,bu lafıyla aklen ruhen yanlış yoldadır.Güleni kim dolduruşa getiriyor.

bakış

Kıdemli Üye
bana göre fethullah gülen,bu lafıyla aklen ruhen yanlış yoldadır.Güleni kim dolduruşa getiriyor.

Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım...”

Forumda erbakan solcularla koalisyon kuruyor diye kendini yırtanlar.fetullah gülenin bu lafına ne diyecekler acaba..

Nefsim hayır diyor,aklımda hayır diyor.

Bunlar nurculuğu ruhen değil,şeklen yaşıyorlar.bediüzzaman yaşasaydı çok üzülürdü..:)

Bugün @agbi ce bir mesaj yazayım dedim.Herkesin kandilleri mubarek olsun.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Belki seviyordur ve iyiliğini istiyordur. Masumca bir istek gibi algılamakta fayda var.

Muminaga

Yeni
agbi mavi renkte yazı kullanmıyor.
agbi tarzıyla konu başlığı açıp, konu içeriğinde
nefsim hayır diyor
ruhen değil şeklen yaşıyorlar
bana göre
şeklinde agbiye mahsus ifadeleri kullanırken hukuki olarak suçlu duruma düştün.
bana göre ruhen ve aklen bu başlığı kullanamazsın.:)

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Forumda erbakan solcularla koalisyon kuruyor diye kendini yırtanlar.fetullah gülenin bu lafına ne diyecekler acaba..

Bunlar nurculuğu ruhen değil,şeklen yaşıyorlar.bediüzzaman yaşasaydı çok üzülürdü..:)

Gülen hoca o sözleri söylemisse yanlis söylemistir.

Chp ile koalisyon imkani elimize gecerse kendimizi yirtariz diyen kimdi bakis efendi?

Turkbeyi

Ordinaryus

insan sevdikleri ile birliktedir

seninde kandilin mubarek olsun

Hikem

Kıdemli Üye
bendenizde daha önceleri bu sözü duydum ama tahkik etmemiştim.Gülenin sitesinde de görünce artık emin oldum..

Önce Gülenin sitesindeki Reha Muhtarın yazısını okuyalım:

''

reha_muhtar.jpg
Reha Muhtar​

Fethullah Gülen'le yaptığım canlı yayında yaşadığım olaylarla ilgili Samanyolu TV'den Akif Akyüz isimli bir muhabir kardeşim arayıp benle röportaj yapmak istediğini söyledi...
Ona "yazıdan alsan olmaz mı" dedim, "10-15 dakikalık röportaj... Yapsak çok iyi olur Reha Bey..." dedi...
İstanbul kar, kış, kıyamet, yine de tarihi bir dönemin tanıklığını istediğinden kıramadım Akif'i...
Geldi, öyle akıllı ve derin sorular soruyor ki, röportaj uzadıkça uzadı, bir ara "tamam artık" dedim, "10 dakikalık röportaj benim Fethullah Hoca'yla yaptığım canlı yayının süresine ulaştı..."
Röportajın önemli bir bölümü 28 Şubat sürecinde Fethullah Gülen'le ilgili güç ve iktidarı elinde tutanların ne düşündüğü sorusuydu...
Akif'e şöyle cevap verdim:

"O günlerde Cumhuriyetçi, laik, sivil, asker, bürokrat çevrelerde iki ana görüş vardı...

Bir kısım komutanlar ve sivil bürokrasi Fethullah Gülen hareketini 'sorumlu ve suçlu' görüyorlardı...

Milli Güvenlik Kurulu, Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında sivil ve askeri yetkililerden oluşuyordu...
Dolayısıyla MGK içinde bu görüşün önemli bir taraftar kitlesi vardı...

Bence Fethullah Hoca olayının hayati derecede önemli anahtar rolünü Bülent Ecevit oynadı...

Ecevit, bazı sivil ve askeri bürokrasinin düşüncelerinin aksine, Gülen cemaatinin okullarının çağdaş bir eğitim yuvası olduğunu ve Gülen hareketinin Türkiye için öne sürülen tehlikeyi oluşturmadığını söylüyordu...

* * *

Ecevit Türkiye'de laikliği ve Cumhuriyet'çiliği tartışılmayacak bir liderdi...
Üstelik Başbakanlık yapmış, devletin en gizli bilgilerine sahip olan bir devlet adamıydı...

Ecevit'in o günlerdeki tavrı, Cumhuriyetçi, laik birçok insan için gizli bir referans oldu Fethullah Hoca, okulları ve cemaatiyle ilgili...
Ecevit söylüyorsa 'bir bildiği vardır' düşüncesi hakim oldu...

Kimse Ecevit'in laikliğini ve Cumhuriyet'çiliğini sorgulamazdı çünkü...
* * *

Ben o röportajı yaparken, bugün de farklı biçimde varolan tek yönlü ideolojik bombardımanın etkisi altında kalmamak için kendi kendimle yarım saatlik bir konuşma seansı yaptım...

Kimseye kumpas kurmazdım fakat, tek taraflı ideolojik bombardımanın etkisiyle bir hata yapabilirdim...
O seansla bunun önüne geçmeye çalıştım..."

Röportajı yayınlarken, "Reha Muhtar kara propagandaya karşı yaptığı röportajı anlattı..." gibi bir başlık kullanmış Samanyolu'ndaki arkadaşlar...
Onlar 28 Şubat sürecindeki siyasi bombardımana 'kara propaganda' diyecekler, çünkü onlara karşıydı bu süreç...
Fakat o "kara propaganda" tanımı benim ifadem değil...
"Tek taraflı bir bombardıman" benim tanımlamam...

"Kara propaganda" benim tanımlamam olamaz...
Çünkü ben tek taraflı ideolojik bombardımanlara karşı çıkan, mümkün olduğunca her tarafı dinlemeye çalışıp, bir haberci olarak bir sıfat kullanmadan çıplak kelimelerle işimi yapan birisiyim...

Geçmişte kullanmadığım sıfatları bugün kullanırsam, insanlar karşısında "güvenilir haberci ve gazeteci" kimliğimi kaybederim...
Geçmişte söylemediğimi, bugün şartlar değişti diye söylemem...
Tıpkı geçmişte şartlar farklıyken, çıplak kelimelerin ötesinde sıfatları Fethullah Hoca için kullanmadığım gibi...
Adil olmak böyle bir şey benim için...

Fethullah Hoca'nın Amerika'ya Gidişinde Bülent Ecevit'in Rolü...

Ecevit'in o dönemde Fethullah Hoca'yla ilişkisinin, Amerika'ya gitmesinde ne derece hayati bir rol oynadığını dün Faruk Mercan'ın Fethullah Gülen'in hayatını anlattığı kitabından detayıyla öğreniyorum...
Şöyle yazıyor Faruk Mercan:

"Fethullah Gülen için 22 Şubat 1999 tarihi için randevu ayarlandı...
Ancak ABD'den arayan Profesör Tarhan 'Burada havalar çok soğuk... Randevuyu biraz erteleyelim...' dedi...
Mart ayına gelindiğinde ilginç bir şey oldu...

Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi savcısı Nuh Mete Yüksel'in, Gülen hakkında soruşturma açtığına dair bazı haberler İstanbul'a ulaşmaya başladı...
Gülen bu şartlarda ABD'ye gitmeyi doğru bulmuyordu...

Eğer savcı böyle bir soruşturma açmışsa, ABD'ye gitmesi ifade vermekten kaçınmak anlamında algılanabilirdi...
* * *

Gülen'e telefon açan Bülent Ecevit; "Sağlığınız çok önemli... Sizinle ilgili böyle bir soruşturma olsa haberimiz olurdu... Lütfen tedavinizi aksatmayın ve Amerika'ya gidin..." dedi...

Gülen'in Amerika'ya gitmesinde en etkili nedenlerden biri Ecevit'in telefonuydu..."
Fethullah Gülen 2007 yılında Amerika'da kaldığı evdeki bir öğlen yemeğinde Bülent Ecevit'i şöyle andı:

"Ecevit hayatı boyunca oruç tutmadı... Namaz kılmadı ama inancı sağlamdı...

Sosyal demokrat bir zeminde doğdu ve İsmet İnönü'ye ortanın solu dedirtti...
Okullara çok sahip çıktı...

İşin büyüklüğünü sezmişti...

Önüne bir dosya getirildiğinde elinin tersiyle itti...

Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..."/

Bu yazıda bazı sözlerin kısa bir tahlili elzemdir..Şöyleki, evveliyetle hoca diyorki ecevit namaz kılmaz, oruç tutmaz ama inancı sağlamdı diyor...Merkum Ecevit 'in inancının sağlamlığına maattessüf biz şahid olamadık ama hoca olmuş...Acaba aralarındaki gizli görüşmelerinde mi buna şahid olmuşlar.? Bilemiyoruz..Merkum Ecevitin Şeriat deyince tüylerinin ürperdiğini ve Merve Kavakçı olayı başta olmak üzere, siyasi hayatındaki konuşmalarından Şeriattan(İslam Şeriatı) hoşnud olmadığını, iyi bir Kemalist olduğunu biliyoruz...Sadece Merve Kavakçı'ya Başörtüsü konusunda Meclisteki ''Bu hanıma haddini bildirin, burası Devlete meydan okunacak yer değildir'' çığırtkanlığı bile merKum Ecewvit için ''inacının sağlamlığı'' konusunda bizleri aydınlatıyor...Demek başörtüsüne saldırmak bile hoca için ''inancı sağlamdı'' şahidliğine bir halel getirmiyor...!!

Saniyen hocanın ''
Eğer ahirette Allah bana şefaat etme imkanı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım..." sözüde bir kaç noktadan izaha muhtaçdır.Şöyleki; herhalde hoca Cennete girmeyi ''çantada keklik'' mesabesinde görüyorki, ''Şefaat beklentisi içerisine girmiş..

Halbuki biliyoruzki, birmüslümanın Cennete girmeyi garanti görmesi, İmanın 4. şartına göre hatalıdır..Zira 4. şarta göre ''Allah Tealanın emrlerininin gereği yerine getirilse bile azabından korkmak'' gerekmektedir..Bundan dolayı ölen bir müslüman için Cennetlik diyemiyoruz...sadece hüsnüzan ederiz..(Aşeri Mübeşşere müstesna)

Ayrıca Hocanın ilk şefaat etmede 1. sırayı merkum Ecevite vermesi de biraz garib değilmi? Ömrü boyunca alnı secdeye gelmemiş (hocada öyle söylüyor) ve İslam şeriatına karşıgelmiş birisine bu lütuf veya aşk nedir acaba?
insan hiç olmazsa yakın akrabalarını gözetir değil mi?!:)

agbi

Yasaklı

YAAAAA Önce okuduğunu GENİŞ DÜŞÜN ve Bir Paragrafını getirme Tümünü getir.

agbi

Yasaklı

Dedim ya DAR BAKIŞ ÇERÇEVESİNDE olan BAKIŞ adlı üye.

Sen agbi nin kandil de bu Tür konu açtığını gördünmü veya Konu açtığını gördünmü ?

ŞİMDİ BEN BURDA MERVE KABAKÇININ Yemin törenin PERDE ARKASINI açıklasam YERYERİNDEN OYNAR ama ispat edemem onun için zaman a ve bana anlatılanları anlatanlarıda ALLAH a bırakıyorum.ÖĞRENDİKLERİM ise GÖRDÜKLERİMİZ değil GÖRDÜKLERİMİZ olmaması için verilen TEKLİFLER Bu kadar yeter.

AYRICA Ecevit i hep bu olaylı ele alarak tenkit edersiniz

ARANIZDA AKLINA GÜVENEN varmı bu olayı istişare edecek AKIL YİĞİDİ GEÇMİŞİ BİLEN BİR YİĞİT.

PEYGAMBERİMİZ sav indi GALİBA İKİ KERE ALTATILAN MÜSLÜMAN hak görüşleri

Sonucu bilinen bir olay üzerine ISRAR ETMEK Dava ya zarar verir ÇÜNKÜ GÜNÜN DENGE ŞARTLARI FARKLI idi TÜM DÜNYA BİLİYORDU O ZAMAN MECLİS e başörtülü biri giremez diye.

E ee ne oldu SONUÇ ?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
ecevit hata etmis olabilir,sadece olabilirde degil,hatasi ve kusuru vardir elbet...fakat kendisine "kafir" damgasini kimse vuramaz.
o hatalariyla kusurlariyla zahiren mümindi...Eger mümin olarak göc ettiyse bu durumda efendimizin sefaatine nail olabilir.
Efendiomiz "benim sefaatim büyük günah isleyenler icindir" diyorsa olmayacagini nereden biliyorsunuz?

kaldiki ecevit suan sayilari binlerle ifade edilen okullarin acilmasina yardimci olmussa eger ve bu okullar hayra vesile oluyorsa eger bunda ecevitinde payi vardir mutlaka,Allah hicbir iyiligi karsiliksiz birakmaz!

bakış

Kıdemli Üye
Demekki her gülenci eşittir ecevitçi.Bizde bunu öğrenmeye çalışıyorduk yeni osmanlı.
Sen eceviti desteklersen,oda seni destekler.Beraber hoşrolun inşallah.

Şimdide tayyip erdoğanı destekliyorsunuz,oda sizi destekliyor.Tayyip erdoğan=ecevit olmuş oluyor.:p

bakış

Kıdemli Üye
Dedim ya DAR BAKIŞ ÇERÇEVESİNDE olan BAKIŞ adlı üye.

Sen agbi nin kandil de bu Tür konu açtığını gördünmü veya Konu açtığını gördünmü ?

ŞİMDİ BEN BURDA MERVE KABAKÇININ Yemin törenin PERDE ARKASINI açıklasam YERYERİNDEN OYNAR ama ispat edemem onun için zaman a ve bana anlatılanları anlatanlarıda ALLAH a bırakıyorum.ÖĞRENDİKLERİM ise GÖRDÜKLERİMİZ değil GÖRDÜKLERİMİZ olmaması için verilen TEKLİFLER Bu kadar yeter.

AYRICA Ecevit i hep bu olaylı ele alarak tenkit edersiniz

ARANIZDA AKLINA GÜVENEN varmı bu olayı istişare edecek AKIL YİĞİDİ GEÇMİŞİ BİLEN BİR YİĞİT.

PEYGAMBERİMİZ sav indi GALİBA İKİ KERE ALTATILAN MÜSLÜMAN hak görüşleri

Sonucu bilinen bir olay üzerine ISRAR ETMEK Dava ya zarar verir ÇÜNKÜ GÜNÜN DENGE ŞARTLARI FARKLI idi TÜM DÜNYA BİLİYORDU O ZAMAN MECLİS e başörtülü biri giremez diye.

E ee ne oldu SONUÇ ?
Evet desteklediğiniz ecevit merve kavakçıya "hadi defol git demişti"Acaba ecevit kavakçıya"başörtüsü imandan değildirmi "demek istemiş.malum sayın gülende örtüye itirazı olanlardan.
Şuraya bakın gülen ve ecevitin ne kadar ortak yönü var.

agbi

Yasaklı
Demekki her gülenci eşittir ecevitçi.Bizde bunu öğrenmeye çalışıyorduk yeni osmanlı.
Sen eceviti desteklersen,oda seni destekler.Beraber hoşrolun inşallah.

Şimdide tayyip erdoğanı destekliyorsunuz,oda sizi destekliyor.Tayyip erdoğan=ecevit olmuş oluyor.:p

YAA GÖSTERSENE BU KANATIN HANGİ MESAJLARDAN oluştu.

Siz İFTİRA ATMAK tan YAFTA lamaktan başka hiç bir şeye yaramayan malesef ULUSALCI MİLL GÖRÜŞÇÜSÜNÜZ

agbi

Yasaklı
tabi eceviti siz destekleyin ulusalcı biz olalım.Yesin oni nenesi..:)

Gerçekten MÜNAZARA EDİLMEYECEK KADAR SEVİYESİZ birisiniz.

Kanal A da KAZAN ve ASİLTÜRK Ergenekon tutukları hakkında olumlu konuşmalar yaptılar BUNLAR HAKKINDA düşündüklerin yorumun nedir DÜŞÜNCE BAZINDA ZAVALLI BAKIŞ

Bak Ergenekon tutuklarını tek tek sayayın istersen

Bir General TÜRKİYE yi şeriatçılar bastı sakın Türkiye ye dönmeyin diye ABD deki Evlatlarına nasihat veren biri.

Bir Sendikacı 28 Şubat a destek veren başşlatan ve ekonomik destek veren SENDİKA BAŞKANI

Bir Subay MAHMUT EFENDİ CEMEATİNİ bitirmek için PLAN hazırlayan.

UTAN BAKIŞ UTAN

UTANMIYORSAN ALLAH tan kork

Eğer bunları yapmıyorsan SEN ACİZ BİR ULUSALCISIN KİMLİK DEĞİŞTİRİP BU FORUM A gelenlerdensinzi

bakış

Kıdemli Üye
Evet ben bir ulusalcıyım,ulusumun bütünlüğünü savunuyorum.ulusal bütünlükçüyüm.Artık alıştık,akpartili ve gülenci değilsek,kesin ulusalcıyızdır.