Başka Şeyler

ALI25

Kıdemli Üye
Baştan sona izlemenizi tavsiye ederim.
Ilkönce avatar olarak eklemis oldugun profilindeki resim hos olmus Nefahtu. 205 dakika kadar sürüyor ve bu sahsi da bilmiyorum dinlemeye de calisacagim hayirlisi ile insallah.Ve aleykum selam

nefahtü

Kıdemli Üye
Ilkönce avatar olarak eklemis oldugun profilindeki resim hos olmus Nefahtu. Iki saat bes dakika kadar sürüyor ve bu sahsi da bilmiyorum dinlemeye de calisacagim hayirlisi ile insallah.Ve aleykum selam

arada reklamlar da var muhtemelen 1,5 saat sürer..Teşekkürler resmimiz için ALI25

nefahtü

Kıdemli Üye
[video]http://www.tvnet.com.tr/baska-seyler/baska-seyler-2078657[/video].

ALI25 Burada daha kısa

ALI25

Kıdemli Üye
Suanda bastan sonuna kadar dinledim bu mevzu hakkinda konusmasi gerektigi gibi konusmus ve güzel olarak degerlendirmekteyim ve bu zamana kadar dinlemis oldugum seylerin icinde en iyilerinden biride budur.

ALI25

Kıdemli Üye
Iste tasavvuf veya tarikat hakkinda bu gibi kisiler birseyler der ise ve konusurlarsa bizde zor buna dair birseyde olsun diyebiliriz ve malesef böyle bazi azda olsa sahsiyet var onlarda bunlara karsi ciktigi gibi ayni zamanda bir düsman gibiler ve bu ise ilmi düsürür ve de o vakia yi oldugu gibi yansitmada bilir.

nefahtü

Kıdemli Üye
Iste tasavvuf veya tarikat hakkinda bu gibi kisiler birseyler der ise ve konusurlarsa bizde zor buna dair birseyde olsun diyebiliriz ve malesef böyle bazi azda olsa sahsiyet var onlarda bunlara karsi ciktigi gibi ayni zamanda bir düsman gibiler ve bu ise ilmi düsürür ve de o vakia yi oldugu gibi yansitmada bilir.

Mahmut Erol Kılıç gibi kişiler mevcud ancak kişi hakikat ilminin sahibi olmaya başladıkça konuşması azalıyor.
Kime ne anlatsınlar. Anlayan nasibi olan zaten buluyor ve dinliyor.Mahmut Beyin kitapları da var ilgilenirseniz bakarsınız hem belki sizin asıl lisanınız ne ise o dil de de bulabilirsiniz.

ALI25

Kıdemli Üye
Mahmut Erol Kılıç gibi kişiler mevcud ancak kişi hakikat ilminin sahibi olmaya başladıkça konuşması azalıyor.Kime ne anlatsınlar.Anlayan nasibi olan zaten buluyor ve dinliyor.Mahmut Beyin kitapları da var ilgilenirseniz bakarsınız hem belki sizin asıl lisanınız ne ise o dil de de bulabilirsiniz.
Bak ne diyorum genel olarak diyeyim ali de der ki herkes tek o kendi dali ile ilgilenseydi nasil olur idi?Ve kisi hangi seyde uzman ise tek onda kendini ortaya koyup göstersin derim.Ve simdi mevzumuz icinde sunu diyeyim bu konuda böyle suanda ancak birkac kisi sayabilirim benim acimdan olarak tasavvuf ve tarikat konusunda ilmi olup ve eserler yazmis olanlardan.

nefahtü

Kıdemli Üye
Bak ne diyorum genel olarak diyeyim ali de der ki herkes tek o kendi dali ile ilgilenseydi nasil olur idi?Ve kisi hangi seyde uzman ise tek onda kendini ortaya koyup göstersin derim.Ve simdi mevzumuz icinde sunu diyeyim bu konuda böyle suanda ancak birkac kisi sayabilirim benim acimdan olarak tasavvuf ve tarikat konusunda ilmi olup ve eserler yazmis olanlardan.

Siz hangi isimleri verirsiniz? Yaşayan kişilerin isimlerini verirseniz daha iyi olur.

Bir de siz türkçe yazarken mi daha iyisiniz konuşurken mi..ve dinlerken anlıyormusunuz.

ALI25

Kıdemli Üye
Bir de siz türkçe yazarken mi daha iyisiniz konuşurken mi.ve dinlerken anlıyormusunuz.
Konusmak iyi olur not olarak benim acimdan ve yazi ise iste görüyorsun normal veya idare eder misalinden olur diye sanada derim.Bir sey diyeyim sen de anla hemi ve dilim hizli olur yani cabuk konusan bir kisiyim ve dinlerken de iyi dinlemeye calisirim ve tabi ki bazen de dalip uzak bir yere veya o eski tarihe de gitmesem de iyi olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Iyi Nefahtu da sukut etti ve bizde artik serbesttiz isimize de bakalim diye kendi kendimede derim.

ALI25

Kıdemli Üye
Benim sana yazdigim o 5 kisi icin bir sey daha demedin ve yukaridaki yazarlar diye diyorum tasavvuf konusunda.