Bâtınîlik, ezoterizm, sembolizm...

Mugalata

Kıdemli Üye
buda beni batıni yapıyor. Aramızdaki farkı göstermek için beni etiketliyorsun :)

neden sen sarı ben lacivert olamıyoruz?

etiketlemem kimseyi. sadece sen biraz lafı dolandırmayı ve kenarından geçip öyle dönüp durmayı seviyorsun. olabilir...

adams77

Kanalizasyoncu
sonuç batıni değilmişim lafı dolandırıyormuşum :) @Havas 'ın kulakları çınlasın beni kendini farklı göstermek için bunu yapıyorsun diyordu. Halbuki beni tanıyanlar beni çok iyi bilir. Bunu kendimi farklı göstermek yada ilgi çekmek için yapmıyorum ben böyle anlıyorum böyle görüyorum olamaz mı?

adams77

Kanalizasyoncu
etiketlemem kimseyi. sadece sen biraz lafı dolandırmayı ve kenarından geçip öyle dönüp durmayı seviyorsun. olabilir...

işte mesele burada sana göre etiket yok. Bana göre var sana göre laf dolandırmak ama bana göre birşeyleri düşünmeye sevk etmek önemli olan sonuç :)

Mugalata

Kıdemli Üye
işte mesele burada sana göre etiket yok. Bana göre var sana göre laf dolandırmak ama bana göre birşeyleri düşünmeye sevk etmek önemli olan sonuç :)

bir şeyleri düşünmeye sevketmek araç olmalı, amaç değil. sende bu amaç olmuş olabilir, belki de.

adams77

Kanalizasyoncu
bir şeyleri düşünmeye sevketmek araç olmalı, amaç değil. sende bu amaç olmuş olabilir, belki de.

senin kurban kelimesine verdiğin mana ile benim verdiğim mana çok farklı şimdi ben sana içinde kurban geçen bir kelime kurduğumda bunu benim verdiğim mana ile mi anlarsın yoksa kendi verdiğin mana ile mi?

Mugalata

Kıdemli Üye
senin kurban kelimesine verdiğin mana ile benim verdiğim mana çok farklı şimdi ben sana içinde kurban geçen bir kelime kurduğumda bunu benim verdiğim mana ile mi anlarsın yoksa kendi verdiğin mana ile mi?

evet ama sen işte o mânâyı da açmıyorsun, öyle deyip geçiyorsun. sürekli olarak daldan dala kanat çırpan bir kelebek gibisin adams. (kelebek burada benzetme, gizli bilgi değil. :))

adams77

Kanalizasyoncu
"gerçek kafirlere gizlidir" deyince tabii ki anlatamamış oluyorsun. :)

şimdi "kafir, gerçeğin üzerini örtüyor" diyorsun. ikisi farklı.

ben sana gerçek kafire gizlidir dediğim neden anlamıyorsun? Çünkü sen klişe bir anlayış içindesin

Neden gizli olduğunu düşünüyormusun!! Yada gerçek nasıl gizlenir?

adams77

Kanalizasyoncu
evet ama sen işte o mânâyı da açmıyorsun, öyle deyip geçiyorsun. sürekli olarak daldan dala kanat çırpan bir kelebek gibisin adams. (kelebek burada benzetme, gizli bilgi değil. :))

yeterli zamanım olsa sana anlatsam sana hangi birini anlatayım şaşırıyorum çünkü nereden baksam tutarsızlık :)

kurbanı açmam için başka bir şeye gitmem gerek ondan başka başka derken beni daldan dala gezen maymun gibi görüyorsun :)

kelebekler daldan dala kanat çırpmazlar burada bir bilgi gizlediğin aşikar ortada

Mugalata

Kıdemli Üye
ben sana gerçek kafire gizlidir dediğim neden anlamıyorsun? Çünkü sen klişe bir anlayış içindesin

Neden gizli olduğunu düşünüyormusun!! Yada gerçek nasıl gizlenir?

sen öyle dedin. alıntı yaptığım ifade sana ait.

dil ortak bir anlaşma aracıdır. bunu zedelemek fayda vermez. dile keyfî müdahale olunca anlaşma sorunu olabiliyor.

2 kere 2'ye dört değil beş diyebilirsin ama kendi eserinde olabilir bu. tartışırken "ben onu dedim ama sor ki neden dedim" türünden bir yaklaşım olmaz. anlaşma sorunu çıkar. :)

Mugalata

Kıdemli Üye
kelebekler daldan dala kanat çırpmazlar burada bir bilgi gizlediğin aşikar ortada

hayır, kanat çırpar kelebekler ve daldan dala uçarlar. kelebeğin kanadını oynatmasına ne demeliyim başka? "çırpmak" olmadı mı? evet, ne denirdi?

adams77

Kanalizasyoncu
sen öyle dedin. alıntı yaptığım ifade sana ait.

dil ortak bir anlaşma aracıdır. bunu zedelemek fayda vermez. dile keyfî müdahale olunca anlaşma sorunu olabiliyor.

2 kere 2'ye dört değil beş diyebilirsin ama kendi eserinde olabilir bu. tartışırken "ben onu dedim ama sor ki neden dedim" türünden bir yaklaşım olmaz. anlaşma sorunu çıkar. :)

düşünmek ne aracıdır?

ben sana gerçek kafire gizlidir dediğimde bunun nasıl olduğunu düşünmüyorsun!! Sen istiyorsun ki bilgi istediğim gibi gelsin oysa istediğin yerden kafana elma düşmez insanların çoğu bu hataya düşüyor aslında hep istiyorlar ki benim anlayacağım şekilde neden anlatılmıyor yok böyle bir şey İnsanın asıl dili düşünmektir

adams77

Kanalizasyoncu
hayır, kanat çırpar kelebekler ve daldan dala uçarlar. kelebeğin kanadını oynatmasına ne demeliyim başka? "çırpmak" olmadı mı? evet, ne denirdi?

Ben kelebekleri kırlarda çiçeklerin üzerinde kanat çırparken görüyorum. Kelebeğin kuru dalın üzerinde ne işi var

adams77

Kanalizasyoncu
dalı neden kuru olarak düşündün?

bak görüyor musun?!.. :)

dal diyorsun ne anlayacağım çiçek böcük börtü yeşil felan mı? ne yazdın ise onu anladım hani dil iletişim aracı idi orada ne yazdın ise bende onu çağrıştırdı. Kırları es geçiyorsun çiçekleri kelebeklerin özgürlüğe uçuşunu felan!! daldan dala uçmak ile sınırlı bir yerden doşalışyorsun demeye mi getiriyorsun yoksa.

bak görüyor musun?

Mugalata

Kıdemli Üye
dal diyorsun ne anlayacağım çiçek böcük börtü yeşil felan mı? ne yazdın ise onu anladım hani dil iletişim aracı idi orada ne yazdın ise bende onu çağrıştırdı. Kırları es geçiyorsun çiçekleri kelebeklerin özgürlüğe uçuşunu felan!! daldan dala uçmak ile sınırlı bir yerden doşalışyorsun demeye mi getiriyorsun yoksa.

bak görüyor musun?

kaçamazsın adams. kaçak güreşsen de kaçış yok. :)

daldan dala uçan kelebek resimlerini ara google göresllerden, binlerce bulursun. dallara da bakıver, yapraklı, çiçekli dalları da görürsün.

burada önemli olan senin "kuru dalı" aklına getirmen. bu konumuz dışı ama neden aklına çiçekli ve yapraklı bir dal değil de kuru dallar geldiğini sorgula.

kış mevsimindeyiz diye mi?

adams77

Kanalizasyoncu
kaçamazsın adams. kaçak güreşsen de kaçış yok. :)

daldan dala uçan kelebek resimlerini ara google göresllerden, binlerce bulursun. dallara da bakıver, yapraklı, çiçekli dalları da görürsün.

burada önemli olan senin "kuru dalı" aklına getirmen. bu konumuz dışı ama neden aklına çiçekli ve yapraklı bir dal değil de kuru dallar geldiğini sorgula.

kış mevsimindeyiz diye mi?

kuru dalı aklıma getirmedim senin kelimen dal :) içine çiçek ve yeşillik koydun bunu nasıl yaptın?

daldan dala maymunda geziyor!! hemide meyve, çiçek, yeşillik olmasına bakmıyor. Sonuç daldan dala gezmek can alacı nokta burası ha maymun ha kelebek fark etmez. Bir ağaçda sürekli dallar arası dolaşıyorsun demek mi?

hadi söyle nasıl bir bilgi gizledin anlatta bitsin :) neden kırlarda kanat çırpan kelebek demedin?

Mugalata

Kıdemli Üye
kuru dalı aklıma getirmedim senin kelimen dal :) içine çiçek ve yeşillik koydun bunu nasıl yaptın?

daldan dala maymunda geziyor!! hemide meyve, çiçek, yeşillik olmasına bakmıyor. Sonuç daldan dala gezmek can alacı nokta burası ha maymun ha kelebek fark etmez. Bir ağaçda sürekli dallar arası dolaşıyorsun demek mi?

hadi söyle nasıl bir bilgi gizledin anlatta bitsin :) neden kırlarda kanat çırpan kelebek demedin?

sen kırlarda gezmediğin, daldan dala konduğun için tabii ki. :)

adams77

Kanalizasyoncu
sen kırlarda gezmediğin, daldan dala konduğun için tabii ki. :)

çiçekten çiçeğe demedin? daldan dala dedin!! ben şuan oturuyorum bir yere konduğum yok olsa olsa koltuktan koltuğa konarım fakat odamda tek koltuk var :) @çelebiler gördü benim mekanı :) inanmazsan ona sorabilirsin batıniliği saklım yok :)

neyse bir adam yerine koyan sen varsın eleştirini dikkate alıyorum hatalarım olabilir kendimi aşmaya çalışıyorum kendimi daha iyi nasıl ifade edebilirim bunu üzerine çalışıyorum inan bende çok şeyin farkındayım ama adım hıdır elimden gelen budur. Zamana ihtiyacım var.