Bâtınîlik, ezoterizm, sembolizm...

Mugalata

Kıdemli Üye
soruya soru ile cevap verdin!! Şimdilik beni ne anladığımı bir kenara bırak ve senin bunu nasıl anladığına ve sembolünü görelim.

ama sen de benim soruma soruyla cevap vermiştin. bu durumda ben soruya soruya soruyla cevap vermiş oluyorum. şimdi sen de soruya soruya soruya soruyla cevap vemriş olursun kesin. :D

adams77

Kanalizasyoncu
ama sen de benim soruma soruyla cevap vermiştin. bu durumda ben soruya soruya soruyla cevap vermiş oluyorum. şimdi sen de soruya soruya soruya soruyla cevap vemriş olursun kesin. :D

tamam ben olduğu gibi kabul ediyorum. sonra bana lafı dolandıroyrsun diyeceksin ama ne yapalım benim kaderim bu :)

sen nasıl anlıyorsun?

Mugalata

Kıdemli Üye
anladım, bu da bir cevap... :)

dünyevî dildeki gizli dili okuyabiliyorum. :)

adams77

Kanalizasyoncu
evet cennette benim hurilerim olacak sen bunu nasıl anlıyorsun?

Mugalata

Kıdemli Üye
bende seni anlamak istiyorum

bence cennetteki huriler, aslında bu dünyada da olabilir. ama insan kişiliği (dişiliği değil) yok ediliyor burada. yine de olabilir ama.

cennette değil, bu dünyada insan kişiliğinin hurilerini isterim ben.

adams77

Kanalizasyoncu
bence cennetteki huriler, aslında bu dünyada da olabilir. ama insan kişiliği (dişiliği değil) yok ediliyor burada. yine de olabilir ama.

cennette değil, bu dünyada insan kişiliğinin hurilerini isterim ben.

hadi yaa bu sembol mü?

Mugalata

Kıdemli Üye
sembol mü bilmiyorum.

"insan kişiliğinin hurileri" lafını az önce uydurdum. sen ne anlıyorsun bu sözden?

adams77

Kanalizasyoncu
sembol mü bilmiyorum.

"insan kişiliğinin hurileri" lafını az önce uydurdum. sen ne anlıyorsun bu sözden?

Ben çok güzel şeyler anlıyorum :) yeşil gözlü neyse gerisini yazmayayım :)

Nasıl uydurdun ki? Hele anlat şundan dolayı bundan dolayı yani bir şeyleri işaret et çok dağınık yazıyorsun farkındamısın hurilerden kişiliğe gitmeler felan ne oluyoruz hee

adams77

Kanalizasyoncu
şaka bir yan ben senin ne demek istediğini gayet iyi anladım farklı şeyleri düşünmüyoruz.

Mugalata

Kıdemli Üye
Ben çok güzel şeyler anlıyorum :) yeşil gözlü neyse gerisini yazmayayım :)

Nasıl uydurdun ki? Hele anlat şundan dolayı bundan dolayı yani bir şeyleri işaret et çok dağınık yazıyorsun farkındamısın hurilerden kişiliğe gitmeler felan ne oluyoruz hee

derli toplu yazsam nasılsa sen anında dağıtacaksın, biliyorum. o nedenle ben de dağınık yazma üslubunu benimsedim. :)

nasıl uydurdum?.. kamil insan için önemli olanın dişilik değil kişilik olduğunu düşünüyorum. oradan "kişilik hurisi"ni uyduruverdim işte.

yani ne mi demek? huri gibi kadın.. ama huri gibiliği dişiliğinden çok kişiliğinden kaynaklanıyor olsun. yani, insanlığından, karakterinden, zekasından, bilgisinden, kültüründen, sıcaklığından, içtenliğinden, sarsıcılığından, tutkuyla sürükleyişinden, boşş konuşup boş yaşamayışından, kadınsı ama aynı zamanda "erkek gibi" oluşundan vb...

adams77

Kanalizasyoncu
derli toplu yazsam nasılsa sen anında dağıtacaksın, biliyorum. o nedenle ben de dağınık yazma üslubunu benimsedim. :)

nasıl uydurdum?.. kamil insan için önemli olanın dişilik değil kişilik olduğunu düşünüyorum. oradan "kişilik hurisi"ni uyduruverdim işte.

yani ne mi demek? huri gibi kadın.. ama huri gibiliği dişiliğinden çok kişiliğinden kaynaklanıyor olsun. yani, insanlığından, karakterinden, zekasından, bilgisinden, kültüründen, sıcaklığından, içtenliğinden, sarsıcılığından, tutkuyla sürükleyişinden, boşş konuşup boş yaşamayışından, kadınsı ama aynı zamanda "erkek gibi" oluşundan vb...

güldürdün beni Allah 'ta seni güldürsün emi

derli toplu yaz bakalım dağıttığımda konuşursun vurun adams 'a vurun nasıl olsa alıştı.

güzel abim insan 'ın eşi biraz düşün sana nisa = üretkenlik dediğimde bana ne demiştin?

Senin bu dünya 'daki hurilerini bana gösterebilirmisin! İnsan 'ın yapısını okursan eğer buradaki huri kelimesinin sembol olmadığını fark edersin ama sonuçta kabaca doğru bir yoldasın işte bu kitabı yazanların sana yardımından istifade ediyorsun.

kadınsı ama aynı zamanda erkek :) güldüm yaaa

Mugalata

Kıdemli Üye
güldürdün beni Allah da seni güldürsün emi

derli toplu yaz bakalım dağıttığımda konuşursun vurun adams 'a vurun nasıl olsa alıştı.

güzel abim insan 'ın eşi biraz düşün sana nisa = üretkenlik dediğimde bana ne demiştin?

Senin bu dünya 'daki hurilerini bana gösterebilirmisin! İnsan 'ın yapısını okursan eğer buradaki huri kelimesinin sembol olmadığını fark edersin ama sonuçta kabaca doğru bir yoldasın işte bu kitabı yazanların sana yardımından istifade ediyorsun.

kadınsı ama aynı zamanda erkek :) güldüm yaaa

gülmene sevindim ama ben "kadınsı ama erkek" demedim ki. :)

latin alfabesinin değiştirilmesini öneriyorum! :D

ayrıca ben "huri"nin sembolik ifade olduğunu da söylemedim!...

orta öğrenim kurumlarındaki mantık derslerinin de haftada 18 saate çıkarılmasını ısrarla talep ediyorum. :)