Cemaatten Deprem Yaratacak Açıklama

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
... (Haberal, Chp'nin başına geçecekmiş diyorlar.)

evet bunu ilk biz yazdık. :) lütfen not edin.

burada esas önemli olan; ergenekonun 2 numarası olan kişinin (bu adam çok ama çok güçlü. kimsenin tahmin edemeyeceği kadar..) hapisten çıkarılması. kim niye çıkardı?????

not: darbeye eksik teşebbüs mü olur muş? yahu. yapsa zaten darbe olacak.

ergenekon davası neden devlet bahçeliye ulaşmadı?, ya da erbakanın önünü kapayan ve de bahçelinin önünü açan karara imza atan, bahçelinin akrabası ysk başkanı TUFAN ALGANA neden ulaşmadı. (düşünebiliyormusunuz biri siyasi partinin başında, diğeri ysk başkanı. hem de bunlar akraba. fettahoğlu ailesindenler. daha çokları varda, neyse... oh ne güzel. hayat onlara güzel. en önemlisi bu kişilerin etnik kimliği) vs vs daha bilmediğiniz çok şey var... kimin eli kimin cebinde bilmek lazım. @Ercan Tekin @redyellow

LÜTFEN AŞAĞIDAKİ YAZIYI OKUYUN. ÇOK ÖNEMLİ!!!

"Devlet Bahçeli kim!? Devlet Bahceli`nin Seceresi ve Ermeni Akrabalari

Devlet bahçeli iktidar olmak için değil MHP'yi kontrol altında tutmak için var.

Alın size devlet bahçeli ile ilgili iddaları!!!kesinlikle provakasyon değil,

Sevgili Ülküdaşlarım.. Şimdi yazacaklarıma eminim inanamayacaksınız. Çünkü ben de ilk duyduğumda inanamamıştım. Adana Nüfus Müdürlüğü’nden emekli olan bir uzak akrabamı yaptığım ziyarette, Devlet BAHÇELİ ve ailesi hakkında inanılmaz şeyler söylemişti. O zaman son derece safkan bir ülkücü olan ben, bütün bunları peşinen reddetmiş ve o nüfus memuruna, -bir şey yapamazdım çünkü yaşını başını almış olgun biriydi- sert çıkıp, ülkücü harekete düşman olduğunu, bu tür uydurma şeyleri ulu orta yerde söylememesi gerektiğini ifade etmiştim. Adamın dedikleri yenilir yutulur şeyler değildi. Ancak bir süre sonra tekrar karşılaştığımızda, ileri sürdüğü iddaaların kanıtlarının artık elinde olduğunu eğer onunla beraber evlerine gidersem bana teker teker kanıtlayacağını söylemişti. Adamın iddiasına göre BAHÇELİ ailesi çok karışık bir nesebe sahipti. Ailesinden ERMENİ’den YAHUDİ’ye kadar bir çok soy karışımı olmuştu… Merakımı yenemedim ve adamla beraber evlerine gittim.
Sonra gördüklerime inanamadım. Eminim siz de inamamayacaksınız.
‘Şimdi okuyacaklarımı inanılmaz bulacaksını ama dediklerimde haklı olduğumu anlayacaksın’ dedi yaşlı nüfus memuru. Yüzüne anlamsız ifadelerle baktım. Hala bu herifin Ülkücü Harekete bir kastının olduğuna inanıyor ve attığı iftiraya karşı doyurucu açıklama yapamazsa bizzat cezasını ben kendi elimle orada verecektim.
Bir tomar silik fotokopi kağıdı çıkardı adam. Masaya geçip yanına oturmamı söyledi… Eline aldığı belgeleri sakin sakin inceleyip mırıldanarak konuştuktan sonra hepsini kendince alt alta sıraladı. Ve hazır olduğunu ifade eden bir işaret yaptı. Başlıyordu anlatmaya.

DUYDUKLARIMA İNANAMIYORUM

‘Bak evlat’ dedi, “Devlet BAHÇELİ; Salih ve Samiye oğlu 1948 Osmaniye-Hasanbeyli nüfusuna kayıtlı.”
Bunda şaşıracak bir şey yoktu, genel başkanımızın doğum bilgilerini MHP’nin tüm arşivlerinde bulmak mümkündü. Tatmin olmayan gözlerle baktım adama. Devam etti:
“Anne Samiye BAHÇELİ… Ökkeş ve Melek kızı. 1341 Osmaniye-Hasanbeyli nüfusuna kayıtlı. Samiye hanımın kızlık Soyadı KIRIKKANAT… Osmaniye Merkez nüfusuna kayıtlıymış. Annesi Melek Hanım: Melek KIRIKKANAT: Hacı Hüseyin ve Melek kızı. 1318 Osmaniye – Merkez nüfusuna kayıtlı.”
Sabrım tükeniyordu. Bu rakamlar ve yıllar hiç bir anlam ifade etmiyordu. Yani, annesinin ve anne annesinin kızlık soyadlarını bilmek marifet değildi ki?
Yaşlı adamın susacağı yoktu.
“Şimdi dedesine bakalım” dedi yaşlı adam:
“Ökkeş KIRIKKANAT: Halil-Emiş’ten olma Osmaniye Merkez kayıtlı.”
“Ve bu kısım tamam, acele etme evlat sakin ol ve dikkatini dağıtmadan beni dinle”
Ama benim sabrım kalmamıştı:
“Şimdi sıra babasının soy kütüğünü takip etmekte” diyerek alttaki kağıdı çekti ve okumaya başladı:
“Baba Salih BAHÇELİ: Turan ve Ayşe’den olma. 1320 Osmaniye-Hasanbeyli nüfusu.
Dikkatini şimdi çekerim, dedesinin soy ismine dikkat et:
Yani babaennesinin babasının soyundan Dede Turan SOYLU: Ahmet ve Raziye’den olma 1278 Osmaniye Merkezine kayıtlı. Yani BAHÇELİ ailesinde SOYLU soyismine rastlarsak şaşırmayalım ve devam edelim.
Yeğen Ülker BAHÇELİ: Turan ve Muhterem’den olma. 1958 Osmaniye-Hasanbetli nüfusuna kayıtlı.
Ülker hanım evlenince soyismi ÇERÇİ oluyor.
Ve karışıklık başlıyor:
Lyudmyla ÇERÇİ: Mikola, Tetyana’dan olma. 1977 Osmaniye Merkez’e kayıtlı.”
İşte buna inanmam mümkün değildi. Ancak ihtiyarın elinde tuttuğu kütük fotokopisinde her şey kayıtlıydı. Devlet BAHÇELİ’nin yeğenleri ERMENİ olamazdı, bunana inanmam çok zordu… Hatta ağırıma gitmişti. Nüfus memurunun yüzüne ters ters baktım ama onun susacağı yoktu.
“İstersen Anne tarafını takip edelim biraz da:
Nezihat SOYLU: Süleyman ve Fatma’dan olma, 1941 Osmaniye Merkez kayıt.
Nezihat hanım evlenince soy ismi ne oluyor dersin:?”
Yaşlı adamın suratına “nerden bileceğim” sorusunu sorarmış gibi baktım. Cevabı hazırdı:
“BOZDUĞAN… bak Nezihat BOZDUĞAN’ın kaydı işte burada:
Nezihat BOZDUĞAN: Anne adı: Fatma, baba adı: Süleyman. Doğum tarihi: 1941… İşte Osmaniye Merkez’deki nüfus kaydı.” Sustu yaşlı adam, bir sigara yaktı. Sanki çok önemli bir şey açıklar gibi canımı yakan cümleleri kullanmaya başladı:
“Coron Catherine BOZDUĞAN kimdir dersin? Robert ve Hilda’dan olma 1969 doğumlu Osmaniye Merkez nüfusuna kayıtlı?...”
Cevabını bilmediğim bir soruydu. Robert, Hilda, Catherine… Bunlar ancak Kemal DERVİŞ’in soy kütüğü olabilirdi. Liderimle ne ilgisi vardı ki?
“Moda tabirle Devlet Bahçeli’nin kuzen çocukları bunlar delikanlı. Dikkatini çekerim, kuzenleri büyük ülkücü, Türkçü liderinin!”
susmak bilmiyordu adam:
“Bu Catharine hanım sonra Ufuk Beyle evlendi. Ve Cem isminde bir çocukları oldu. 2001 yılında hem de.” Altlardan bir kağıt çekti.
“İşte bak onun kaydını da buldurdum bizim emektar dostlardan. O günün doğum tutanaklarında bir BOZDUĞAN daha vardı delikanlı. Sıla BOZDUĞAN., Ama ilk adı ELVİN konulmuştu çocuğun. O da 2001 doğumlu ve Osmaniye Merkez kayıtlı.”
Nefesim tıkanmış, sesim kısılmıştı sanki. Neler saçmalıyordu bu adam. Ama ben istemiştim ve o da susmak bilmiyordu:

“Hadi anne tarafının izini sürmeye devam edelim. Biliyorsun Devlet bahçeli’nin annesinin kızlık soyadı KIRIKKANAT. İstersen Osmaniye Merkez’deki akrabalarına bir bakalım.
İşte bak Süheyla hanım Mesela. Süheyla KIRIKKANAT; İsmail ve Cemile’den olma 1949 doğumlu Süheyla Hanımdan. Süheyla Hanım sonra Hatay’a aktarmış kaydı. Reyhanlı Nüfus memurluğunu araştırırsan, Süheyla Hanım’ın gerçek soy isminin HIZAL olduğunu göreceksin. Ve bu ailenin çocuklarına koydukları isimlere bakalım:
Guse Selis HIZALl; Mehmet Fırat ve Seyhan Sönmez görünüyor ebeveyn.
Enver Jan HIZAL. Nadiye ve Fırat’ın iki yaşındaki oğulları. Yine Hatay Reyhanlı nüfusuna kayıt ettirmişler.”
Beynim kitlenmişti artık. Yaşlı adama durmasını söyledim. Bana bakıp gülümsedi, ‘İnanmıyordun ama bak görüyorsun’ dedi. Kağıtları bir tarafa bırakıp bana çay getirdi. Sonra oturup devam etti.
“Bu HIZAL ailesinde Sabiha hanım önemli bir isim. 1941 doğumlu, İslam bey ve Hava Hanımdan olma. Ne güzel isimler değil mi? tam müslüman gibi. Bak bakalım Sabiha Hanım’ın soy ismi neye dönüşüyor: Sabiha APİŞ!!!
Hadi şimdi bu Apiş’lerin peşine düşelim bakalım bizi nereye çıkaracak…
Meryem APİŞ; Ahmet Bekir, Faize, 1949, Hatay-Reyhanlı..
Meryem Hanım’ın da soy ismi değişiyor, ŞAPSO oluyor.
MERYEM ŞAPSO: Ahmet Bekir, Faize, 1949, Hatay-Reyhanlı..
Bak şimdi bu ŞAPSO ailesi nasıl dönüp dolaşıp bahçeli’nin anne tarafının bir kolu olan BOZDUĞAN’lar ile birleşecek. Dümdüz okuyorum dikkatle dinle:
Aysun ŞAPSO: Ali Hikmet ve Elmas’tan olma, 1960 doğumlu, Hatay-merkez
Aysun SAVAŞ: Ali Hikmet ve Elmas’tan olma, 1960 doğumlu, ama kütük değişiyor bu sefer; Balıkesir-Manyas nüfus Müdürlüğü’ne kayıtlı.
Evlilik filan değixl üstelik. İçinden çıkılmaz bir durum, çünkü Aysun hanımın ablası Hülya hanımın soy ismi evlenene kadar SAVAŞ, sonra ALTUNDAĞ oluyor.
Bak sen de gör:
Hülya SAVAŞ: Ali Hikmet, Elmas, 1955 Balıkesir-Manyas.
Hülya ALTUNDAĞ: Ali Hikmet, Elmas, 1955, Mardin Ömerli’ye kayıtlı.
İstersen burada kütük bilgilerini detaylandırayım. Çünkü şimdi lazım olacak. Hülya Hanım’ın cilt no’su: 2, Hane No’su: 81.
Aynı cilt ve hane numarasında bir başka isim söyliyeceğim sana, yine Mardin Ömerli’den…
Hikmet ALTUNDAĞ: Hıdır, Sabiha, 1952, Mardin Ömerli kayıtlı.
Bu Hikmet ALTUNDAĞ soy isminde küçük bir değişiklik yapıyor sonra: ALTUNDAĞ iken ALTINDAĞ oluyor. Ve bu iki soy isim sonra birleşiyor BAHÇELİ VE ALTINDAĞ’lar yani..
İşte böyle ilginç bir çember üzerinde geziniyor Devlet BAHÇELİ’nin kökeni evlat!”
Yorulmuştum ve kafam karışmıştı. Açıkçası daha dinlediklerimi tam sindirmeden yeni isimlere hazmedemezdim. İzin istedim, bana nereye gittiğimi sordu, daha anlatacakları varmış. Ertesi gün geleceğime söz verip ayrıldım. Sizi bilmem ama ben şok olmuştum, gece boyu böylesi bir mutlak davanın liderinin bu kadar karışık bir aileden gelmesini içime sindirememeye başlamıştım. Nasıl olur Devlet BAHÇELİ’NİN YEĞENLERİ DENEBİLECEK İNSANLARIN NEREDEYSE TAMAMI Ermeni ya da Hıristiyan isimleri alabiliyordu.???

ERTESİ GÜN YAŞADIĞIM ŞOK DAHA DA BÜYÜDÜ!

Yine emekli nüfus memurunun gecekondu mahallesindeki evinin kapısındaydım. Dünkü gerilimli saatlerden sonra bu sefer beni güleryüzle karşıladı. Belli ki hazırlık yapmıştı. Hemen masaya geçtik ve anlatmaya başladı:
“Bugünkülere hiç inanmayacaksın belki ama madem başladık anlatıp bitireyim. Amca kızına bakalım:
SERPİL BAHÇELİ: Salih; Saniye’den olma 1946 Osmaniye-Hasanbeyli’ye kayıtlı.
Serpil hanım’ın yeri soy ismi nedir biliyor musun: FETTAHOĞLU!
Bu FETTAHOĞLU ailesinde AKSAY VE ÇANGA soyadları önemli. Bak şimdi bu zincir bizi nereye çıkaracak:

AYŞE NEZİHE ÇANGA: Mustafa ve Fatma’dan olma, 1936 Adano-kozan nüfusuna kayıtlı. Nezihe hanım’ın esas soy ismi ÇAMURDANOĞLU. Hatta sonra OĞLU kısmın çıkartıyorlar sadece ÇAMURDAN kalıyor. Al bakalım sana bir kaç tane aynı kütüğe kayıtlı ÇAMURDAN soy isimli kişi:
DERYA ERİKE ÇAMURDANOĞLU: Mustafa Ökkeş ve Ayşe Aysel’den olma 1957 doğumlu. Adana-kozan nüfusu.
ANİTA Deniz ÇAMURDANOĞLU: Gürkaynak ve ERİKA’dan olma. 1959. yine Adana-Kozan.
AGNES MARİA MAGDELENE ÇAMURDAN: FRANCOUİS JEAN PİERRE VE MARİE LOUİSSE CHARLOTTE ADREA’dan olma, Adana-Kozan nüfusuna kayıtlı.
Selçuk Emre ÇAMURDAN: Mehmet Cihan ve AGNES MARİE MADELEİNE’den olma 1985 doğumlu Adana-Kozan nüfusuna kayıt ettirilmiş.”
Yine beynim uyuşmuştu. Türçülük, Ülkücülüğün sembol isminin aile kökenindeki isimler içimi ‘cız’ ettirmişti. Boğazıma bir yumruk tıkanmıştı sanki. Yutkunamıyordum. İhtiyar adam anladı. Gözlüklerinin üstünden bana baktı ve ‘Bunlar daha ne ki hele bir dinle’ dedi. Devam etti:
“Aynı ailenin çocuklarının isimleri. Artık gizlenmeye bile gerek duymuyorlar:
SÜREYYA ELSA MİLLER: SAMUEL BERT, Sakine Sema’dan olma. 1986, Adana-Kozan..
RİFAT ORHAN ÇAMURDAN: Mehmet Cihan, AGNES MARİE MADELEİNE’nin çocuğu. Adana-Kozan doğumlu 1980.
SELİNA SAKİNE MİLLER: B una annesinin ismi de konmuş: SAMUEL BERT, Sakine Sema’dan olma. 1992, Adana-Kozan.
SERPİL FETTAHOĞLU’nun ailesindeki Öznur Hanım’a dikkatlice bakarsak bizi çok daha ilginç bir noktaya götürecek.
ÖZNUR FETTAHOĞLU: Mahmut nedim, Emine kızı, 1948, Osmaniye-Hasanbeyli.
Sonra küçük bir kayıt değişikliğini iyi farketmek lazım:
ÖZNUR FETTAHOĞLU: Mahmut nedim, Emine kızı, 1948, Osmaniye-Düziçi!!!
Neden düziçi? Diye soracak olursan, şimdi söyleyeceğim isim bunun cevabı olacak sanırım:
Düziçi Nufus memurluundaki FETTAHOĞLU kayıtlarında Algan soy ismi kimsenin dikkatini çekmez. BAHÇELİ’NİN annesinin yakın akrabası olan bu aileden bir isim yakında yapılacak seçimlerin kaderini belirleyen bir isimdir desem şaşırırmısın…
Şaşır o zaman bak bu kim?
TUFAN ALGAN: Ahmet ve Sultan’dan olma, 1939 Osmaniye Düziçi Nüfus müdürlüğüne kayıtlı.”
Bu tam bir şoktu. Demek TUFAN ALGAN ile DEVLET BAHÇELİ akraba idi. Hem de hiç de uzak olmayan akraba!
İhtiyar durdu, gözlüğünü çıkarıp masaya koydu, elleriyle gözünü oğuşturup:
“Şimdi söyle bakalım başka hangi ülkede, birisi siyasi parti lideri, diğeri Seçim kurulu Başkanı olan iki akraba olabilir. Üstelik bunlardan biri, Yani TUFAN ALGAN, akrabası BAHÇELİ’nin rakiplerini ekarte etti. RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE NECMETTİN ERBAKAN’IN seçim yasağı almasında akrabalık bağının hiç etkisi olmadığını kim söyleyebilir. Üstelik karar bir oy fazlasıyla alınmışken ve o fazlalık oy TUFAN ALGAN’a aitken!! Bu seçim dürüst ve namusludur denilebilir mi?”
Artık kafam karman çorman olmuştu. Duyduklarıma inanamıyordum. Allah’tan bunu kimse bilmiyor diye sevindim ilk başta.b Ama bu dürüstçe bir davranış değildi. Hem ailesindeki Ermeniler, Hıristiyanları bilmeyen biz Ülkücü Gençlik bu adamın ardından nasıl hala gidebilirdik ki?
Yaşlı adam devam etmek istedi:
“Biliyorsun Devlet BAHÇELİ’nin annesi, ÖKKEŞ ALP KIRIKKANAT’IN HALASIDIR. Bunu dün sana ayrıntılarıyla anlattım. Hadi şimdi KIRAKKANAT ailesine bir göz atalım.
SANEM KIRIKKANAT: Remzi, İlkin’den olma, 1974, Osmaniye merkez kayıtlı.
Sanem hanımı takip edelim:
SANEM GEÇER: : Remzi, İlkin’den olma, 1974, Osmaniye Merkez kayıtlı.”
“Sus artık, tek kelime duymak istemiyorum!!”
Bağırmıştım… Yaşlı adam tedirgin oldu. Bir an için ona zarar verebileceğimi düşünmüş olacak ki, sandalyeden kalkacakmış gibi doğruldu. Öyle bir niyetim olmadığını belli ettim.
“Çok sağolasın iki gündür anlattıklarında kafamdaki sisleri dağıttın” dedim emekli memura.
Beni kapıdan uğurlarken gülümseyerek:
“Tekrar gel delikanlı. Bu sefer sana DEVLET BAHÇELİ’nin annesi ile AHMET NECDET SEZER’İN karısı arasındaki ilginç zinciri anlatırım. Ermenilerin, Yadudi halkaların bulunduğu zinciri. Kimbilir Belki SEMRA SEZER KÜRÜMOĞLU’nun Ermeni olduğunu ispatlarım sana!”Yine ne saçmalıyordu bu adam, Cumhurbaşkanı’nın karısı Ermeni miydi?
Dönüp tekrar dinleyecektim ama liderimin yıkılan kişiliğinin enkazı altında ezilmişti ruhum. Soruyorum şimdi size, Ermeni dölü bebek katili terörist başı Apo ile Benim Liderim arasında nasıl bir zincir vardı ve ben ne yapmalıyım!!!
İYİCE DÜŞÜNÜP ARAŞTIRALIM!!
saygılar

KAYNAK:
http://www.tayyip.net/forum/showthread.php?t=782

http://www.sonsayfa.com/daily_comment_detail.php?id=44

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

burada esas önemli olan; ergenekonun 2 numarası olan kişinin (bu adam çok ama çok güçlü. kimsenin tahmin edemeyeceği kadar..) hapisten çıkarılması. kim niye çıkardı?????

ergenekon davası neden devlet bahçeliye ulaşmadı?, ya da erbakanın önünü kapayan ve de bahçelinin önünü açan karara imza atan, bahçelinin akrabası ysk başkanı TUFAN ALGANA neden ulaşmadı. (düşünebiliyormusunuz biri siyasi partinin başında, diğeri ysk başkanı. hem de bunlar akraba. fettahoğlu ailesindenler. daha çokları varda, neyse... oh ne güzel. hayat onlara güzel. en önemlisi bu kişilerin etnik kimliği) vs vs daha bilmediğiniz çok şey var... kimin eli kimin cebinde bilmek lazım. @Ercan Tekin @redyellow

Sevgili Ülküdaşlarım.. Şimdi yazacaklarıma eminim inanamayacaksınız. Çünkü ben de ilk duyduğumda inanamamıştım. Adana Nüfus Müdürlüğü’nden emekli olan bir uzak akrabamı yaptığım ziyarette, Devlet BAHÇELİ ve ailesi hakkında inanılmaz şeyler söylemişti. O zaman son derece safkan bir ülkücü olan ben, bütün bunları peşinen reddetmiş ve o nüfus memuruna, -bir şey yapamazdım çünkü yaşını başını almış olgun biriydi- sert çıkıp, ülkücü harekete düşman olduğunu, bu tür uydurma şeyleri ulu orta yerde söylememesi gerektiğini ifade etmiştim. Adamın dedikleri yenilir yutulur şeyler değildi. Ancak bir süre sonra tekrar karşılaştığımızda, ileri sürdüğü iddaaların kanıtlarının artık elinde olduğunu eğer onunla beraber evlerine gidersem bana teker teker kanıtlayacağını söylemişti. Adamın iddiasına göre BAHÇELİ ailesi çok karışık bir nesebe sahipti. Ailesinden ERMENİ’den YAHUDİ’ye kadar bir çok soy karışımı olmuştu… Merakımı yenemedim ve adamla beraber evlerine gittim.
‘Şimdi okuyacaklarımı inanılmaz bulacaksını ama dediklerimde haklı olduğumu anlayacaksın’ dedi yaşlı nüfus memuru. Yüzüne anlamsız ifadelerle baktım. Hala bu herifin Ülkücü Harekete bir kastının olduğuna inanıyor ve attığı iftiraya karşı doyurucu açıklama yapamazsa bizzat cezasını ben kendi elimle orada verecektim.
Bir tomar silik fotokopi kağıdı çıkardı adam. Masaya geçip yanına oturmamı söyledi… Eline aldığı belgeleri sakin sakin inceleyip mırıldanarak konuştuktan sonra hepsini kendince alt alta sıraladı. Ve hazır olduğunu ifade eden bir işaret yaptı. Başlıyordu anlatmaya.

‘Bak evlat’ dedi, “Devlet BAHÇELİ; Salih ve Samiye oğlu 1948 Osmaniye-Hasanbeyli nüfusuna kayıtlı.”
Bunda şaşıracak bir şey yoktu, genel başkanımızın doğum bilgilerini MHP’nin tüm arşivlerinde bulmak mümkündü. Tatmin olmayan gözlerle baktım adama. Devam etti:
“Anne Samiye BAHÇELİ… Ökkeş ve Melek kızı. 1341 Osmaniye-Hasanbeyli nüfusuna kayıtlı. Samiye hanımın kızlık Soyadı KIRIKKANAT… Osmaniye Merkez nüfusuna kayıtlıymış. Annesi Melek Hanım: Melek KIRIKKANAT: Hacı Hüseyin ve Melek kızı. 1318 Osmaniye – Merkez nüfusuna kayıtlı.”
Sabrım tükeniyordu. Bu rakamlar ve yıllar hiç bir anlam ifade etmiyordu. Yani, annesinin ve anne annesinin kızlık soyadlarını bilmek marifet değildi ki?
“Ve bu kısım tamam, acele etme evlat sakin ol ve dikkatini dağıtmadan beni dinle”
“Şimdi sıra babasının soy kütüğünü takip etmekte” diyerek alttaki kağıdı çekti ve okumaya başladı:
Yani babaennesinin babasının soyundan Dede Turan SOYLU: Ahmet ve Raziye’den olma 1278 Osmaniye Merkezine kayıtlı. Yani BAHÇELİ ailesinde SOYLU soyismine rastlarsak şaşırmayalım ve devam edelim.
Yeğen Ülker BAHÇELİ: Turan ve Muhterem’den olma. 1958 Osmaniye-Hasanbetli nüfusuna kayıtlı.
Ve karışıklık başlıyor:
İşte buna inanmam mümkün değildi. Ancak ihtiyarın elinde tuttuğu kütük fotokopisinde her şey kayıtlıydı. Devlet BAHÇELİ’nin yeğenleri ERMENİ olamazdı, bunana inanmam çok zordu… Hatta ağırıma gitmişti. Nüfus memurunun yüzüne ters ters baktım ama onun susacağı yoktu.
Yaşlı adamın suratına “nerden bileceğim” sorusunu sorarmış gibi baktım. Cevabı hazırdı:
Nezihat BOZDUĞAN: Anne adı: Fatma, baba adı: Süleyman. Doğum tarihi: 1941… İşte Osmaniye Merkez’deki nüfus kaydı.” Sustu yaşlı adam, bir sigara yaktı. Sanki çok önemli bir şey açıklar gibi canımı yakan cümleleri kullanmaya başladı:
“Coron Catherine BOZDUĞAN kimdir dersin? Robert ve Hilda’dan olma 1969 doğumlu Osmaniye Merkez nüfusuna kayıtlı?...”
Cevabını bilmediğim bir soruydu. Robert, Hilda, Catherine… Bunlar ancak Kemal DERVİŞ’in soy kütüğü olabilirdi. Liderimle ne ilgisi vardı ki?
“Moda tabirle Devlet Bahçeli’nin kuzen çocukları bunlar delikanlı. Dikkatini çekerim, kuzenleri büyük ülkücü, Türkçü liderinin!”
susmak bilmiyordu adam:
“Bu Catharine hanım sonra Ufuk Beyle evlendi. Ve Cem isminde bir çocukları oldu. 2001 yılında hem de.” Altlardan bir kağıt çekti.
“İşte bak onun kaydını da buldurdum bizim emektar dostlardan. O günün doğum tutanaklarında bir BOZDUĞAN daha vardı delikanlı. Sıla BOZDUĞAN., Ama ilk adı ELVİN konulmuştu çocuğun. O da 2001 doğumlu ve Osmaniye Merkez kayıtlı.”
Nefesim tıkanmış, sesim kısılmıştı sanki. Neler saçmalıyordu bu adam. Ama ben istemiştim ve o da susmak bilmiyordu:

“Hadi anne tarafının izini sürmeye devam edelim. Biliyorsun Devlet bahçeli’nin annesinin kızlık soyadı KIRIKKANAT. İstersen Osmaniye Merkez’deki akrabalarına bir bakalım.
İşte bak Süheyla hanım Mesela. Süheyla KIRIKKANAT; İsmail ve Cemile’den olma 1949 doğumlu Süheyla Hanımdan. Süheyla Hanım sonra Hatay’a aktarmış kaydı. Reyhanlı Nüfus memurluğunu araştırırsan, Süheyla Hanım’ın gerçek soy isminin HIZAL olduğunu göreceksin. Ve bu ailenin çocuklarına koydukları isimlere bakalım:
Enver Jan HIZAL. Nadiye ve Fırat’ın iki yaşındaki oğulları. Yine Hatay Reyhanlı nüfusuna kayıt ettirmişler.”
Beynim kitlenmişti artık. Yaşlı adama durmasını söyledim. Bana bakıp gülümsedi, ‘İnanmıyordun ama bak görüyorsun’ dedi. Kağıtları bir tarafa bırakıp bana çay getirdi. Sonra oturup devam etti.
“Bu HIZAL ailesinde Sabiha hanım önemli bir isim. 1941 doğumlu, İslam bey ve Hava Hanımdan olma. Ne güzel isimler değil mi? tam müslüman gibi. Bak bakalım Sabiha Hanım’ın soy ismi neye dönüşüyor: Sabiha APİŞ!!!
Bak şimdi bu ŞAPSO ailesi nasıl dönüp dolaşıp bahçeli’nin anne tarafının bir kolu olan BOZDUĞAN’lar ile birleşecek. Dümdüz okuyorum dikkatle dinle:
Aysun SAVAŞ: Ali Hikmet ve Elmas’tan olma, 1960 doğumlu, ama kütük değişiyor bu sefer; Balıkesir-Manyas nüfus Müdürlüğü’ne kayıtlı.
Evlilik filan değixl üstelik. İçinden çıkılmaz bir durum, çünkü Aysun hanımın ablası Hülya hanımın soy ismi evlenene kadar SAVAŞ, sonra ALTUNDAĞ oluyor.
Bak sen de gör:
İstersen burada kütük bilgilerini detaylandırayım. Çünkü şimdi lazım olacak. Hülya Hanım’ın cilt no’su: 2, Hane No’su: 81.
Aynı cilt ve hane numarasında bir başka isim söyliyeceğim sana, yine Mardin Ömerli’den…
Bu Hikmet ALTUNDAĞ soy isminde küçük bir değişiklik yapıyor sonra: ALTUNDAĞ iken ALTINDAĞ oluyor. Ve bu iki soy isim sonra birleşiyor BAHÇELİ VE ALTINDAĞ’lar yani..
İşte böyle ilginç bir çember üzerinde geziniyor Devlet BAHÇELİ’nin kökeni evlat!”
Yorulmuştum ve kafam karışmıştı. Açıkçası daha dinlediklerimi tam sindirmeden yeni isimlere hazmedemezdim. İzin istedim, bana nereye gittiğimi sordu, daha anlatacakları varmış. Ertesi gün geleceğime söz verip ayrıldım. Sizi bilmem ama ben şok olmuştum, gece boyu böylesi bir mutlak davanın liderinin bu kadar karışık bir aileden gelmesini içime sindirememeye başlamıştım. Nasıl olur Devlet BAHÇELİ’NİN YEĞENLERİ DENEBİLECEK İNSANLARIN NEREDEYSE TAMAMI Ermeni ya da Hıristiyan isimleri alabiliyordu.???

Yine emekli nüfus memurunun gecekondu mahallesindeki evinin kapısındaydım. Dünkü gerilimli saatlerden sonra bu sefer beni güleryüzle karşıladı. Belli ki hazırlık yapmıştı. Hemen masaya geçtik ve anlatmaya başladı:
“Bugünkülere hiç inanmayacaksın belki ama madem başladık anlatıp bitireyim. Amca kızına bakalım:
Bu FETTAHOĞLU ailesinde AKSAY VE ÇANGA soyadları önemli. Bak şimdi bu zincir bizi nereye çıkaracak:

AYŞE NEZİHE ÇANGA: Mustafa ve Fatma’dan olma, 1936 Adano-kozan nüfusuna kayıtlı. Nezihe hanım’ın esas soy ismi ÇAMURDANOĞLU. Hatta sonra OĞLU kısmın çıkartıyorlar sadece ÇAMURDAN kalıyor. Al bakalım sana bir kaç tane aynı kütüğe kayıtlı ÇAMURDAN soy isimli kişi:
DERYA ERİKE ÇAMURDANOĞLU: Mustafa Ökkeş ve Ayşe Aysel’den olma 1957 doğumlu. Adana-kozan nüfusu.
AGNES MARİA MAGDELENE ÇAMURDAN: FRANCOUİS JEAN PİERRE VE MARİE LOUİSSE CHARLOTTE ADREA’dan olma, Adana-Kozan nüfusuna kayıtlı.
Selçuk Emre ÇAMURDAN: Mehmet Cihan ve AGNES MARİE MADELEİNE’den olma 1985 doğumlu Adana-Kozan nüfusuna kayıt ettirilmiş.”
Yine beynim uyuşmuştu. Türçülük, Ülkücülüğün sembol isminin aile kökenindeki isimler içimi ‘cız’ ettirmişti. Boğazıma bir yumruk tıkanmıştı sanki. Yutkunamıyordum. İhtiyar adam anladı. Gözlüklerinin üstünden bana baktı ve ‘Bunlar daha ne ki hele bir dinle’ dedi. Devam etti:
RİFAT ORHAN ÇAMURDAN: Mehmet Cihan, AGNES MARİE MADELEİNE’nin çocuğu. Adana-Kozan doğumlu 1980.
SELİNA SAKİNE MİLLER: B una annesinin ismi de konmuş: SAMUEL BERT, Sakine Sema’dan olma. 1992, Adana-Kozan.
SERPİL FETTAHOĞLU’nun ailesindeki Öznur Hanım’a dikkatlice bakarsak bizi çok daha ilginç bir noktaya götürecek.
Neden düziçi? Diye soracak olursan, şimdi söyleyeceğim isim bunun cevabı olacak sanırım:
Düziçi Nufus memurluundaki FETTAHOĞLU kayıtlarında Algan soy ismi kimsenin dikkatini çekmez. BAHÇELİ’NİN annesinin yakın akrabası olan bu aileden bir isim yakında yapılacak seçimlerin kaderini belirleyen bir isimdir desem şaşırırmısın…
TUFAN ALGAN: Ahmet ve Sultan’dan olma, 1939 Osmaniye Düziçi Nüfus müdürlüğüne kayıtlı.”
Bu tam bir şoktu. Demek TUFAN ALGAN ile DEVLET BAHÇELİ akraba idi. Hem de hiç de uzak olmayan akraba!
“Şimdi söyle bakalım başka hangi ülkede, birisi siyasi parti lideri, diğeri Seçim kurulu Başkanı olan iki akraba olabilir. Üstelik bunlardan biri, Yani TUFAN ALGAN, akrabası BAHÇELİ’nin rakiplerini ekarte etti. RECEP TAYYİP ERDOĞAN VE NECMETTİN ERBAKAN’IN seçim yasağı almasında akrabalık bağının hiç etkisi olmadığını kim söyleyebilir. Üstelik karar bir oy fazlasıyla alınmışken ve o fazlalık oy TUFAN ALGAN’a aitken!! Bu seçim dürüst ve namusludur denilebilir mi?”
Artık kafam karman çorman olmuştu. Duyduklarıma inanamıyordum. Allah’tan bunu kimse bilmiyor diye sevindim ilk başta.b Ama bu dürüstçe bir davranış değildi. Hem ailesindeki Ermeniler, Hıristiyanları bilmeyen biz Ülkücü Gençlik bu adamın ardından nasıl hala gidebilirdik ki?
“Biliyorsun Devlet BAHÇELİ’nin annesi, ÖKKEŞ ALP KIRIKKANAT’IN HALASIDIR. Bunu dün sana ayrıntılarıyla anlattım. Hadi şimdi KIRAKKANAT ailesine bir göz atalım.
Bağırmıştım… Yaşlı adam tedirgin oldu. Bir an için ona zarar verebileceğimi düşünmüş olacak ki, sandalyeden kalkacakmış gibi doğruldu. Öyle bir niyetim olmadığını belli ettim.
“Çok sağolasın iki gündür anlattıklarında kafamdaki sisleri dağıttın” dedim emekli memura.
“Tekrar gel delikanlı. Bu sefer sana DEVLET BAHÇELİ’nin annesi ile AHMET NECDET SEZER’İN karısı arasındaki ilginç zinciri anlatırım. Ermenilerin, Yadudi halkaların bulunduğu zinciri. Kimbilir Belki SEMRA SEZER KÜRÜMOĞLU’nun Ermeni olduğunu ispatlarım sana!”Yine ne saçmalıyordu bu adam, Cumhurbaşkanı’nın karısı Ermeni miydi?
Dönüp tekrar dinleyecektim ama liderimin yıkılan kişiliğinin enkazı altında ezilmişti ruhum. Soruyorum şimdi size, Ermeni dölü bebek katili terörist başı Apo ile Benim Liderim arasında nasıl bir zincir vardı ve ben ne yapmalıyım!!!
saygılar

KAYNAK:

Demek öyle ha...Acaba bu sitede ülkücü kardeşlerimizin buna itirazları ne olacak merak etmekteyim..Benim saf ülkücü kardeşlerim yıllardır bu Bahçeli'nin peşinden koşmaktadır.Bu adamın adam gibi CHP ile birlikte muhalefet ettiğini gördünüz mü?Her güzel icraatlara çomak sokmaya çalışıyor.Bir de Türkçülüğü ve İslam'ı kendi siyaset katogorisine koymuş ki bunu bilmeyen hep Türk sansın diyedir.Durun bakalım yakın gelecek de daha neler olacak beklemekteyiz.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
ede kardeşimizin yazısını Güncelleyelim arkadaşlar...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Ve karışıklık başlıyor:
susmak bilmiyordu adam:

Bak sen de gör:

saygılar

KAYNAK:

Bu yazıya katılmıyorum.

Tayip Erdoğana, Abdullah Gül'e MUSANIN ÇOCUKLARI diyenlerle bu yazıyı yazanların bir farkı yok bence.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bu yazıya katılmıyorum.

Tayip Erdoğana, Abdullah Gül'e MUSANIN ÇOCUKLARI diyenlerle bu yazıyı yazanların bir farkı yok bence.

katılmıyorum demek başka, yazılanlar yalan demek başka.

yalan diyorsanız buyrun, delillerinizi dinleyelim.

not: kardeşim, osmaniyeli tanıdığın varsa sor. devlet bahçelinin kim olduğunu sana anlatsın. bir adam düşün tüm ailesi chp li, kendi ülkücü, üstelik mhp genel başkanı... dahası var da neyse... :)

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
katılmıyorum demek başka, yazılanlar yalan demek başka.

yalan diyorsanız buyrun, delillerinizi dinleyelim.

not: kardeşim, osmaniyeli tanıdığın varsa sor. devlet bahçelinin kim olduğunu sana anlatsın. bir adam düşün tüm ailesi chp li, kendi ülkücü, üstelik mhp genel başkanı... dahası var da neyse... :)

Sevgili kardeşim bir adamın ailesi chpli olabilir ama bu illaki kendinin de chpli olduğunu mu gösterir?

kaldı ki ben asıl ERMENİ AKRABALARI lafına itiraz ediyorum, bunu hiç doğru bulmuyorum.

Siyasete tamam, eleştiriye tamam ama IRKÇILIĞA gerek yok.

cemaliii

Kıdemli Üye
Her güzel icraatlara çomak sokmaya çalışıyor.

ne alakası var. bahçeliyi en çok solcular eleştirir,ak parti stepnesi diye.ak partiye destek oluyor diye. en son gezi olaylarında demediğini bırakmadılar.abdullah gülün cumhurbaşkanlığına seçilmesine bahçeli destek verdi. daha birçok chpnin karşı çıktığı yasaya vs bahçeli destek verdi,her defasında erdoğanda teşekkür etti.chplilerde çıldırdı. sen ne kadar iftiracı birisin.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Sevgili kardeşim bir adamın ailesi chpli olabilir ama bu illaki kendinin de chpli olduğunu mu gösterir?

kaldı ki ben asıl ERMENİ AKRABALARI lafına itiraz ediyorum, bunu hiç doğru bulmuyorum.

Siyasete tamam, eleştiriye tamam ama IRKÇILIĞA gerek yok.

dikkat!!! cami cemaatinden mehmet amcanın, ermeni akrabaları var demiyor yazı....

bizi kimin yönettiğini bilmek hakkımız. bu noktadan hareketle , yönetmeye talip olanların seceresini bilmek hakkımız.

bahçelinin icraatlarına bakıldığında, çok da masum olmadığı görülüyor. bu pencereden bakınız.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye

ne alakası var. bahçeliyi en çok solcular eleştirir,ak parti stepnesi diye.ak partiye destek oluyor diye. en son gezi olaylarında demediğini bırakmadılar.abdullah gülün cumhurbaşkanlığına seçilmesine bahçeli destek verdi. daha birçok chpnin karşı çıktığı yasaya vs bahçeli destek verdi,her defasında erdoğanda teşekkür etti.chplilerde çıldırdı. sen ne kadar iftiracı birisin.

Bahçeli her defasında Tayyip'e hakaret etmekte ve icraatını beğenmemektedir.Bunun neresi iftiradır?MHP ve CHP'nin mecliste olması haybedendir.Ülkemizi kaosa sürüklemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
dikkat!!! cami cemaatinden mehmet amcanın, ermeni akrabaları var demiyor yazı....

bizi kimin yönettiğini bilmek hakkımız. bu noktadan hareketle , yönetmeye talip olanların seceresini bilmek hakkımız.

bahçelinin icraatlarına bakıldığında, çok da masum olmadığı görülüyor. bu pencereden bakınız.

Bahçelinin icraatlarına bakalım ve ERMENİ kelimesiyle alakasını lütfen yazalım, buyrun bekliyorum.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Sevilay Yükselir o vakfın yalanlarını yüzlerine vurdu

Fethullah Gülen’nin sözcülüğüne soyunan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın Cemaatle ilgili iddilara verdiği cevaba Sabah yazar Sevilay Yükselir sert cevap verdi.Yükselir 7 Şubat sürecinde Cemaat medyasının yaptıklarını hatırlattı: “ı Cemaat kontrolündeki medya. Bizzat destekledi! Ve hatta kimi kalem, operasyon tam gaz sürsün diye gazlayabildikleri kadar gazladılar savcıları.

Yükselir şunları yazdı:
“Kusura bakmasın GYV ama o gün yaşananlar ve gözümüzün önünde
cereyan eden olaylar insanın aklına başka bir şey getirmiyordu!
Deniliyor ki açıklamada; “Hizmet Hareketi’ne yakın bazı medya organlarının,

KCK bağlantılı MİT soruşturmasını da bu süreçlerle bağlantılı görerek,
olumlu bakması, Başbakan’a karşı bir komplonun içinde olunduğu
iddiasını asla doğrulamaz!”

Bi kere bu açıklamada doğrular tümüyle aktarılmamış. Çünkü KCK bağlantılı MİT soruşturmasına sadece olumlu bakmadı Cemaat kontrolündeki medya. Bizzat destekledi! Ve hatta kimi kalem, operasyon tam gaz sürsün diye gazlayabildikleri kadar gazladılar savcıları.

Düşünün… Devletten, Başbakandan aldıkları yetkiyle

PKK’lılarla müzakere eden ve terörü bitirmek ve çözüme varmak için sonuç ararken çabalayan devletin memurları, “Vatan hainliği” gibi son derece mesnetsiz, haksız bir suçlama ile itham ediliyordu ve bu haksızlığa da cemaat medyasının büyük bölümü alkış çalıyordu. Bırakın alkış çalmayı sessiz kalmak bile o operasyonun bir parçası olmak anlamına geldiğinden ben yapılan haksızlığa gücüm yettiğince karşı çıkmaya çalıştım. Ve işe bakın ki bunu yaptım diye de, Zaman Gazetesi Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı tarafından onlarca meslektaşımın gözleri önünde hakaret edilerek alenen
aşağılanmayla karşı karşıya kaldım.

Peki, Başbakan tarafından bile MİT’e yönelik bu operasyonun bizzat kendisini hedef aldığını ifade ettiği 7 Şubat olayıyla iligili; “Hizmetin hiçbir gühahı yoktur! Bunu söyleyenler tamamen art niyetlidir” demek biraz insafsızlık olmuyor
mu?

YÜKSELİR’İN YAZISI İÇİN TIKLAYIN

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Bahçelinin icraatlarına bakalım ve ERMENİ kelimesiyle alakasını lütfen yazalım, buyrun bekliyorum.

aşağıdaki iktibas "ülkücü" bir siteden yapılmıştır.

"
MHP NİN İHANETLERİ. BAHÇELİ'NİN MHP Sİ
Ülkücü ve türk milliyetçisi olduğunu idda eden mhp yönetiminin 1999 dan bu yana ülkücülükle alakası olmayan icraatlarını hep birlikte değerlendirelim
1. Devlet Bahçeli seçimden hemen sonra dyp ve fp dinlensin diyerek, pazarlık ortamı bile oluşmadan dyp ve fp ortaklığında başbakanlık şansı varken bunu elinin tersiyle itip ecevit gibi militan bir solcunun yardımcısı olma yoluna gitmiştir.
tarih: 20 nisan 1999
Seçmenin tercihinin siyasiler tarafından iyi anlaşılması gerektiğini belirten MHP Lideri Bahçeli, Çiller ile Kutan'ın biraz dinlenmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, ??Türkiye'nin cepheleşmeye değil, güçlü bir hükümete ihtiyacı var?? mesajını verdi.
2. Devlet Bahçeli cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Sadi Somuncuoğlu'nun seçilmesine kesin gözüyle bakıldığı bir ortamda Sadi Somuncuoğlu'na töre(!) uygulanmasına sessiz kalarak seçilmesini engellemiş Ahmet Necdet Sezeri desteklemiştir.
tarih: 26 nisan 2000
MHP'li 10 milletvekilinin, adaylık için başvuru süresinin dolmasına kadar yani gece 24'e kadar, Meclis Evrak Müdürlüğü önünde nöbet tutmuş. Sebep Somuncuoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylığı için başvurusuna engel olmak. İtiş kakış yaşanıyor. Somuncuoğlu'nun adaylık başvurusunu yapamadı.
3. Devlet Bahçeli bölücübaşının idamıyla ilgili, idam edilsin diye oy kullanmış ancak daha evvel ab uyum yasaları adı altında idam cezasını kaldıranlar gene mhp li vekillerdir. Yani bi şekilde apoyu ipten kurtarmışlardır. koalisyonun uyumunun bozulmaması apo itini asmaktan dahamı önemlidir mhp için.
İdam cezasını yakın savaş ve savaş halleri dışında kaldıran, anadilde yayın ve anadilde öğrenim hakkını getiren ve azınlık vakıflarına mülk edinme kolaylığı sağlayan Avrupa Birliği?ne Uyum Yasa Teklifi, Adalet Komisyonu?nda 14 saat süren görüşme maratonunun ardından kabul edildi. Bununla beraber Apo ipten kurtarılmış, azınlıklara 80 yıldır alamadıkları, istedikleri gibi toprak satın alma hakkı verilmiş, anadilde yayın ve eğitim ile de Türkiye?nin milli bütünlüğünün köküne dinamit konulmuştur.
Bütün bu ihanet teklifleri Anayasa Komisyonu?nda görüşülürken MHP?nin tavrı gerçekten ibret verici. Avrupa Birliği?nin en candan savunucusu MHP, AB?ye uyum yasalarının bazı maddelerine karşı olduğunu ısrarla vurgulamasına rağmen, komisyonda tam tersi bir tutumla milleti kandırabileceği zehabına kapıldı. AB teklifi komisyona gelmeden, AB?ye uyum paketinin bölünmesini isteyen ve idam, anadilde yayın ve eğitim maddelerinin paketten çıkarılmasını isteyen MHP?nin, sıra icraata gelince tam tersi bir tutum içerisine girmekten imtina etmemesi MHP?nin samimiyet açısından hangi noktada olduğunu gösterdi.
MHP: İdam pakette kalsın
Komisyonda idam cezasını kaldıran birinci maddenin görüşülmesi sırasında Aksaray Milletvekili Ramazan Toprak, maddenin paketten çıkarılması konusunda önerge verirken, bir kısım milletvekili de önergeye evet oyu verdi. Ancak komisyonun MHP?li üyeleri çekimser kalarak önergenin kabul edilmemesine destek verirken, MHP?li Mehmet Gül de önergenin oylamasına katılmadı. MHP milletvekillerinin tamamı idam cezasının kaldırılmasını öngören maddenin paketten çıkarılmasını içeren önergeye evet oyu verseydi 10?a karşı 12 oyla önerge kabul edilecekti ve idam cezasının kaldırılması gündemden düşecekti. Böylece Apo?nun kurtulma ihtimali de kalmayacaktı. MHP kendince geliştirdiği taktiğe göre; idamın paketin içinde Genel Kurul?a gelmesini sağlayacak, Genel Kurul?daki oylamada da kendi dışındaki partiler kabul oyu vererek paketin geçmesini sağlayacaklar, diğer bir ifadeyle Apo?yu ipten alacaklar, sonra MHP de çıkıp meydanlarda Türk milletine şu yalanı söyleyecek: ?Apo?yu kurtarmak için yapılan oylamada ben hayır oyu verdim ama benim oylarım yetmedi. Diğer partiler evet dediği için Apo kurtuldu. Apo?yu asabilmemiz için MHP?nin tek başına iktidara gelmesi lazım....
4. Kendi içinden ekonomiyi bilen bir adam çıkaramayıp abd den masonluğu tescilli bir adamı ekonominin başına getirilmesi rezaletini Sn. Devlet Bahçelinin ortağı olduğu 57. hükümetin zavallı politikalarından biridir.
Türk Milliyetçileri kendi kadrolarında ülkenin sorunlarını çözücek bireyler bulundurmaktan acizmidir? Madem acizdiler neden oy istediler?
5. Ülkücü hareketin kuruluş amacı Türklerin birliği ülküsü iken avrupa birliğinin altına imza atmak ve onurlu üyelikten bahsetmek ayrıca tahkim ve ikiz yasaları onaylayıp teslimiyçi bir zihniyete ortak olan mhp şimdi çıkıp aynı politikaları izleyen akp yi eleştirmektedir.
tarih: 12 ağustos 1999
İlk tur oylaması yapılan tahkimle ilgili anayasa değişikliği önerisi, Meclis'te büyük bir uzlaşmayı gözler önüne serdi. İktidar partileri DSP, MHP ve ANAP'ın yanısıra, FP ve DYP de tahkime destek verdi. Türk oğlu düşmanını tanı.
6.Dinimizin açık bir emrini yerine getiren milletvekilimizin, başını açtırıp kürsüye çıkmasına seyirci kalındığı gibi dsp li vekillerin başörtüsüne tüm kinini kustuğu an mhp li vekiller zulme karşı suskun kalmışlar yıllardır verilen mücadeye ihanet etmişlerdir.tarih:2 Mayıs 1999
7.Bu hareketin şerefli evlatlarına eli kanlı katiller diyen rahşan ecevite, ülkücü camiadan özür dilemesi istenmiş, rahşan hanım özür dilemediği gibi mhp, dsp ile hükümet kurmuştur.
Ülkücü hareket kendisine yapılan hakaretlere, suçlamalara, zulme asla rıza göstermemişken. türk milletinin teveccüğünü kazanarak geldiği mecliste uğradığı hakareti bahçeli eliyle yiyip yutmuştur, afiyet olsun.
8.Doğu Türkistandaki soydaşlarımıza her türlü zulmü reva gören çin hükümetine liyakat nişanını, bizzat sayın bahçeli takdim etmiştir. Ayrıca soydaşlarımızlada görüşen bahçeli çin hükümetine bağlı kalmalarını tembihlemiştir, çin hükümetine birde teklif sunan bahçeli etkin caddelerinin birinin ismini atatürk caddesi koyulmasını talep etmiş, isteği geri çevrilmiştir.
bukadar rezaleti yapanın milliyetçi bir parti lideri oluşuna inanmak zordur.
9.Diyarbakır mhp il başkanının "ne mutlu kürdüm diyene" demesi ve kongrede kürtçe konuşma yapılması ne demektir? Ülkücü ne mutlu türküm diyene sözünü benimsemiş bir türk milliyetçisidir. Kongresinde kürtçe konuşulan bir dtp birde mhp var yazıklar olsun.
10.Bununlada kalınmamış sözde milliyetçi mhp nin genel başkan yardımcısı " nevruz kutlamasını birlikte yapmak için hadepe teklif götürdük" deme cüretini bile göstermiştir, bu başkan kim diye sorarsanız mehmet şandır.
11.Olağan kongrede kendisine aday çıkanlara şidet uygulatmak, mesela abdulkadir erdil, ümit özdağ gibi adayları kurşunlatmakta dahil caydırıcılık politikası uygulanmıştır.
ozan arifi, ali güngörü, ramiz ongunu ve daha birçokları küstürülmüş, ozan arife dava açılmış, ali güngör partiden atılmıştır.
Ayrıca sistemli bir şekilde mhp deki ülkücüler tasfiye edilmektedir.
Mhp şu an da ülkücülükten uzak tavırlarına devam etmektedir.Solcular aday olarak gösterilmekte,
Kerkük mitingine destek verilmeyip, cumhuriyet mitinglerine destek verilmekte,
" Toplumsal merkezin siyasal izdüşümü" diye entel ve Türkçemizi katleden bir slogan MHP nin seçim sloganı yapılmaktadır.
Ayrıca mhp merkez partisi olduğunu idda edip, yıılardır sürdürdüğü ülkücü kadro hareketini tasfiye etmiştir.
Değerli ülkücüler listeyi uzatmak mümkündür, daha bir çok ihanet tezgahına imza atmışlardır. Bir ülkücü olarak bunları tasvip etmek mümkün değildir.
MHP ye verilecek oylar yeni dönemde CHP ile koalisyonun tohumları olacaktır.
MHP Artık başbuğun partisi olmaktan çıkmış işgal altına alınmıştır.
Türk Milliyetçileri oylarını heba etmemeli, chp den bir farkı kalmayan mhp yi destekleyerek bu vebale ortak olmamalıdırlar."
kaynak:
http://forum.memurlar.net/konu/309602/

Devlet Bahçeli'yi yerden yere vurdu ! Ozan Arif DEĞİŞEN KİM?
http://www.youtube.com/watch?v=Q74MSgNn5e8

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
@ede aktardıklarının içinde BAHÇELİYE söylenen ERMENİ AKRABASI vs. iması ile ilgili bir şey göremedim, o icraatlardan hangisine istinaden bahçeliye ERMENİ iması yapılıyor?

dostluk

Kıdemli Üye
1 sene öncesi seneryo denenler tek tek fazlasıyla tutmuş..

fikirler düşünceler yüzseksen derece değişmiş ,bazı kişilerinki özellikle..