çok önemli duyuru

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli arkadaşlar ihvan forum bildiğiniz üzere bazı sıkıntılar yaşıyor. Maalesef veritabanımıza bir saldırı sonucu virüs bulaşmış ve virüsleri tam olarak temizleyebilmiş değiliz.

İhvan Forum'un bu sorununu geç farkettiğimiz için maalesef yedeklerimize de aynı virüs bulaşmış.

Sorunun kaynağını bulmaya ve çözmeye çalışmaya devam ediyoruz.

Bu sebepten ötürü ihvan forumun bazı özellikleri devre dışıdır ve forum aralıklarla yayın yapacaktır.

Sorunu çözemezsek önümüzde iki yol var ya forum sıfırdan kurulacak yahut tamamen kapatılacaktır. Şahsen 10 yıllık bir forumu sıfırdan kurma taraftarı değilim onu da belirtmiş olayım. Hayırlısı böyleymiş der önümüze bakarız ve ihvan forumu mazide güzel bir anı olarak kalbimizde taşımaya devam ederiz.

Bu aksaklıktan ötürü herkesten özür dileriz.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Hayat devam ediyorsa hayatta olduğumuzun belirtisi de olmalı. Devamından yanayım şahsen. Eğer mümkün olmayacaksa üyelerin toplanacağı ortak bir mekan bulmalı. Ne der üyelerimiz. :gl

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Geçmiş olsun.

Virüsler komple veri tabanına mu bulaşmış,yoksa belirli tabloların için de mi?Ayrıca ne şekil bulaştığı da önemli.Bu konu hakkın da biraz bilgi verirsen belki bir faydamız dokunabilir.

Enes

İhvan Forum Üye
Hayat devam ediyorsa hayatta olduğumuzun belirtisi de olmalı. Devamından yanayım şahsen. Eğer mümkün olmayacaksa üyelerin toplanacağı ortak bir mekan bulmalı. Ne der üyelerimiz. :gl

sözlük tarzında bir platfom kurup sosyal medya işine girebiliriz. sözlük dediğim tam olarak sözlük değil aslında forum sözlük formatında. yine üyeler başlıklar açacak ve tartışacak. bilemiyorum bakalım ne olur.

Enes

İhvan Forum Üye
Geçmiş olsun.

Virüsler komple veri tabanına mu bulaşmış,yoksa belirli tabloların için de mi?Ayrıca ne şekil bulaştığı da önemli.Bu konu hakkın da biraz bilgi verirsen belki bir faydamız dokunabilir.

sağol kardeş. arkadaşlar bakıyor eksik olma.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Elimizden gelen desteği veririz üstadım. İşaret buyrun yeter. Allah yardımcımız olsun.

ALI25

Kıdemli Üye
Sorunu çözemezsek önümüzde iki yol var ya forum sıfırdan kurulacak yahut tamamen kapatılacaktır.Şahsen 10 yıllık bir forumu sıfırdan kurma taraftarı değilim onu da belirtmiş olayım.
Eline saglik vermis oldugun bu bilgiden dolayi sen sag ol Enes kardesim.

Forum sifirdan kurulsun bu olmaz mi bir mümkün olarak veya yeni forum yapilabilinir mi sen iki sey arasindan kalsaydin illada birini secmek icin hangisini tercih ederdin sifirlamak mi yoksa yeni ayri bir forum kurmak mi.

elbiss

Ordinaryus
Veri tabanına virüs bulaşmışsa senin kullanıcı şifrene PHPP den panellerden bulmuşlar demektir...Kullanıcı Admin şifreni değiştir ve daha zor olanından yapmalısın Sürekli bu sorunu yaşıyorsan Kullanıcı ADMİN şifren yeterli seviyede değil demektir...

Veri tabanında ki virüsleri temizleyebilmen için trojenlerden kurtulman gerekir...büyük ihtimal bilgisayarın içine virüs yemiş olabilirsin...Bilgisayarın yedeklerini alıp bu yedekleri virüs programından geçirdikten sonra bilgisayarına kompe format atmalısın...

Sitede bazı aksaklıklar bariz gözüküyor önemli olan aksaklıklara rağmen formunu diri tutabilmendir...SAVAŞ verebilmendir....Biri benim siteme savaş açacak ve bende PES edicem hayatımda PES etmek nedir bilmem sonuna kadar DEVAM derim ama bu benim politikam senin politikan PES yönünde mi değil mi bilemem sana ait bir durum....Forum sürekli sabote yiyorsa Forum oldukça etkin ve bariz iyi yolda demek ...

Etkin Forumlar bu şekilde etkili sabote sonuçlar alır...İhvan Forum Sitesi oldukça ragbet gören bir site senin yerinde olsam İhvan FORUMU borsaya çıkarırım yakın zamanda olmasada Uzun zaman sonra içerisinde barındırdığı olumlu bilgiler ile gelecekte çok daha karlı bir Ticari aracın elinde olur sonrasında sen istemesende sana İhvan forum için kar ortakları çıkabileceği gibi gelecekte satışını dahi isteyebilirler eğer Tüccar mantıgıyla bakıyorsan ta bi.. fakat Forum sitenin bu halinden sıyrılıp daha güçlü FORUM YAZILIMI na haline dönmen gerekiyor...hatta abartmıyorum İHVAN FORUM a ilk kar ortağı ararsan ben sana yatırım yaparım ...

ama sitenin bu hali güvenlikli değil daha güçlü daha güvenlikli forum panelline dönmen gerekiyor..devamında Reklamlar alabilmen siteni TİCARETE birazda olsa çevirebilmen gerekiyor çünkü tüccar mantıgı bu yönde :) benimkisi sadece fikir....tüccar mantıgıyla bakarsan üzerindeki mali yükün azalabileceği gibi siten oldugu yerde değil daha fazla büyür ne kadar büyürsen o kadar fazla dikkat alırsın ki bilgi demek en güzel hazine demektir.

Devamında Fransada ki Sunucu adresini değiştirmen gerek oradan çok virüs yersin İtalya İspanya İsveç İsviçre Rusya gibi yerlerden Sunucu almaya bak daha güvenilir sabote riskin daha az olur yinede sen bilirsin..

Çünkü PHPP olan forum sitelerine çok kolay virüs bulaştırabildikleri gibi Kullanıcı Admin şifrene de çok kolay ulaşabiliyorlar....Sitenin kapanma durumu açık kalma durumu tamamen sana kalmış bir durum ben birşey diyemem hayırlısı olsun diyelim...

Böyle.

elbiss

Ordinaryus

kebîkec

İhvan Forum Üye
Veri tabanına virüs bulaşmışsa senin kullanıcı şifrene PHPP den panellerden bulmuşlar demektir...Kullanıcı Admin şifreni değiştir ve daha zor olanından yapmalısın Sürekli bu sorunu yaşıyorsan Kullanıcı ADMİN şifren yeterli seviyede değil demektir...

Veri tabanında ki virüsleri temizleyebilmen için trojenlerden kurtulman gerekir...büyük ihtimal bilgisayarın içine virüs yemiş olabilirsin...Bilgisayarın yedeklerini alıp bu yedekleri virüs programından geçirdikten sonra bilgisayarına kompe format atmalısın...

Sitede bazı aksaklıklar bariz gözüküyor önemli olan aksaklıklara rağmen formunu diri tutabilmendir...SAVAŞ verebilmendir....Biri benim siteme savaş açacak ve bende PES edicem hayatımda PES etmek nedir bilmem sonuna kadar DEVAM derim ama bu benim politikam senin politikan PES yönünde mi değil mi bilemem sana ait bir durum....Forum sürekli sabote yiyorsa Forum oldukça etkin ve bariz iyi yolda demek ...

Etkin Forumlar bu şekilde etkili sabote sonuçlar alır...İhvan Forum Sitesi oldukça ragbet gören bir site senin yerinde olsam İhvan FORUMU borsaya çıkarırım yakın zamanda olmasada Uzun zaman sonra içerisinde barındırdığı olumlu bilgiler ile gelecekte çok daha karlı bir Ticari aracın elinde olur sonrasında sen istemesende sana İhvan forum için kar ortakları çıkabileceği gibi gelecekte satışını dahi isteyebilirler eğer Tüccar mantıgıyla bakıyorsan ta bi.. fakat Forum sitenin bu halinden sıyrılıp daha güçlü FORUM YAZILIMI na haline dönmen gerekiyor...hatta abartmıyorum İHVAN FORUM a ilk kar ortağı ararsan ben sana yatırım yaparım ...

ama sitenin bu hali güvenlikli değil daha güçlü daha güvenlikli forum panelline dönmen gerekiyor..devamında Reklamlar alabilmen siteni TİCARETE birazda olsa çevirebilmen gerekiyor çünkü tüccar mantıgı bu yönde :) benimkisi sadece fikir....tüccar mantıgıyla bakarsan üzerindeki mali yükün azalabileceği gibi siten oldugu yerde değil daha fazla büyür ne kadar büyürsen o kadar fazla dikkat alırsın ki bilgi demek en güzel hazine demektir.

Devamında Fransada ki Sunucu adresini değiştirmen gerek oradan çok virüs yersin İtalya İspanya İsveç İsviçre Rusya gibi yerlerden Sunucu almaya bak daha güvenilir sabote riskin daha az olur yinede sen bilirsin..

Çünkü PHPP olan forum sitelerine çok kolay virüs bulaştırabildikleri gibi Kullanıcı Admin şifrene de çok kolay ulaşabiliyorlar....Sitenin kapanma durumu açık kalma durumu tamamen sana kalmış bir durum ben birşey diyemem hayırlısı olsun diyelim...

Böyle.

Ben de pes etmeyin derim.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Arkadaşlar hemen gömdünüz bizi. :)

Estağfirullah üstad. (Allahtan ki kaldırmışsın) ilk olarak sen harakiri yazısı eklemiştin. :) Bacının sözü cevapsız kalmasın ayıp olmasın diye yazdım. Üzerimize düşen ne ise seve seve sonuna kadar varız. Son hücremize kadar durmak yok yola devam. Aldırma yürü :gl

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli üyeler.

Forumdaki sorunların çok büyük bir kısmını giderdik inşallah.

Forum özellikleri kademe kademe eski haline getirilecektir.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Forum eski haline dönmese bile OLDUĞU KADARIYLA ve VİRÜSSÜZ devam etmeli.

Kapatmayı kesinlikle düşünmeyin.

Bu MİLLETİ kızdırmayın, neler yapabileceğimizi gördünüz değil mi?

:)

Devam lütfen.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Devam inşallah...

Bıçağın kemiğe dayandığı yere kadar devam...

Maddi manevi üzerimize düşen bir şeyler varsa ona da hazırız inşallah...

Bu forumu devre dışı bırakmak için zaman harcayıp uğraşıyorlarsa, bu bile bu forumun devam etmesi için başlı başına bir sebep...

Hani diyor ya ''Sizi rahatsız etmeye geldim.'' Elhamdülillah rahatsız olanlar var demek ki...

Selam ve dua ile...

s-d7c498bc2bdf7757dd4b1da13e4ee1d49fabfada.webp

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
bu kadar kapsamlı bir virüs saldırısı, yapılıyorsa forumun etkinliği çok fazladır demektir.

forumdaki kripto fetulahçının da deşifre olmasını bekliyoruz.

Enes

İhvan Forum Üye
Öncelikle inşeallah tüm sorunlar çözülür
ancak bizden önce sizin cümleniz gömmüş oluyor çünkü kendiniz söylediniz kapanabileceğini.

latife yaptım da mübarek hastayız dedik siz direkt üzerimize toprak attınız. ölebilirdik evet ama ölmeden de gömülmez ki insan :)

inşallah devam edeceğiz.

alternatif olması açısından yeni bir sosyal medya anlayışı ile pilot site kurma çalışmalarına giriştim. bir sıkıntı olursa oradan devam edebilmek için.