Cübbeli Ahmet : Bu Safsatayı Açıkladım Hapis Yattım

Dua Nur

Kıdemli Üye
6853P9.jpg

Mekke döneminde değiliz. Şu anda bize bir yere hicret etmek farz değil. Her zamanın kendine göre bir hicreti var. Bize de “Oturmayın yerinizde, faaliyet yapın” buyruluyor.

Dinler arası diyalog safsatasını açıklamasaydık, bu hususta reddiyeler, kitaplar yazmasaydık milletin birçoğu “Yahudi, Hiristiyan cennete gidecek. ‘Muhammedun Rasulullah’sız olur. Yahudi, Hiristiyan’a kız verilir” zannedecekti. Din gitmişti. Tabi ki bazı şeyleri göze alarak yaptık bunları.

Her işin ehli var. Benim kalkıp terör örgütüyle uğraşacak gücüm yok ki. Bununla emniyet uğraşacak. Sen de ona yardımcı, duacı, destekçi olacaksın. Öbürüyle asker uğraşacak.

Dön kardeşim dön! Ben sana elimi öp, bana hürmet et demiyorum. Ben senin elini öpeyim, ayağına geleyim yahu!

Sen namaza başla be kardeşim, ben senin elini öpeyim.

Bazıları bana “Canına bir şey gelecek. Senden korkuyoruz. Sana bir şey falan yaparlar” diyor. E ne yapalım? Hakikati gizlediğimiz zaman Allah muhafaza millet batılı hak zannedecek.

Dinler arası diyalog safsatasını açıklamasaydık, bu hususta reddiyeler, kitaplar yazmasaydık milletin birçoğu “Yahudi, Hiristiyan cennete gidecek. ‘Muhammedun Rasulullah’sız olur. Yahudi, Hiristiyan’a kız verilir” zannedecekti.

Din gitmişti. Tabi ki bazı şeyleri göze alarak yaptık. Tabi ki bunlardan dolayı hasım kazandık. Bunlardan dolayı hapisler yattık. Ama ne yapalım? 28 Şubat’tan evvel “Şeriat Kur’an’dır, İslam’dır” dedik. Külliyede 50-100 binleri topladık. “Şeriatı inkâr eden kâfirdir. Allah’ın dini haktır” dedik. Bunları daha o zaman dediğimiz için yine 2000’de 2002’de girdik.

http://www.gazetevahdet.com/hapis-yatmayi-goze-aldik-3891yy.htm

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Dinler Arası Diyalog'tan bir cacık çıkmaz doğru ama Demokrasi ile Din arasında diyalogtan da hiçbir cacık çıkmaz...

Bunu da yaz da hapis yat. Bundan hapis yatman toplum için bir hikmettir. Diğeri zillettir.

Cübbeli bunu bir ayırabilse...

talib

Kıdemli Üye
FETo cuları çok da kızdırmadan ucundan deyivermiş herkesin bildiği şeyi.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Mekke döneminde değiliz. Şu anda bize bir yere hicret etmek farz değil. Her zamanın kendine göre bir hicreti var. Bize de “Oturmayın yerinizde, faaliyet yapın” buyruluyor. :clap2:

fakiri

Kıdemli Üye
Cübbeli Ahmet Hoca, Fethullah Gülen’in füruat açıklamasının yanlış anlaşıldığını ve Gülen’e haksızlık edildiğini söyledi.

http://www.habervaktim.com/haber/353731/cubbeliden-fethullah-gulene-destek.html

CÜB. AHMET HOCA:"FETHULLAH GÜLEN EHLİ SÜNNET ALİMİDİR."CÜB. AHMET HOCA:"FETHULLAH GÜLEN EHLİ SÜNNET ALİMİDİR."
.
https://tr-tr.facebook.com/islamyukseliyorCOM/videos/140131292709550/

Vaktiyle yukarıdaki sözleri edenlerin jetonlarının ne kadar geç düştüğünü açıklayacaklarına "safsata açıkladım, hapis yattım!" diyorlar.
Yaw millet enayi idi de bunların böyle fırıldak gibi dönmelerini hiç kimse görmüyor zannediyorlar !

adams77

Kanalizasyoncu
ben takığım harflere. hep de takık kalacağım. sünnet farz olur mu yahu?!?! :)

Bilmem biraz çevrene bakarsan daha iyi anlarsın olup olmadığını

Güzel kardeşim

"Şu anda bize bir yere hicret etmek farz değil."

Bu lafı ben demiyorum. Hep şikayet ettiğini bir durum değilmiy di bu ne anlattığına neden şimdi bakmıyorsun? Sonucu görmek çok zor yoksa.

Sormadan edemeyeceğim FARZ nedir?

Mugalata

Kıdemli Üye
Bilmem biraz çevrene bakarsan daha iyi anlarsın olup olmadığını

Güzel kardeşim

"Şu anda bize bir yere hicret etmek farz değil."

Bu lafı ben demiyorum. Hep şikayet ettiğini bir durum değilmiy di bu ne anlattığına neden şimdi bakmıyorsun? Sonucu görmek çok zor yoksa.

Sormadan edemeyeceğim FARZ nedir?

tamam, bir yere hicret etmek farz değil. buna itiraz etmiyorum. ben sünnet farzdır ifadene itiraz ettim.

adams77

Kanalizasyoncu
tamam, bir yere hicret etmek farz değil. buna itiraz etmiyorum. ben sünnet farzdır ifadene itiraz ettim.

Yahu hicret etmek farzmış gibi şuan bize farz değil diyor. Kaldı ki kitaba bakarsan hicret etmek farzdır.

Sünnet farzdıra itiraz ediyorsun fakat derinlemesine neden düşünmüyorsun ki? Çevrene bak namaz farz bir ibadettir fakat adam namazı kılmaz sünneti farzlaştırır. Ayrıca kitapta namazın nasıl kılınacağı yoktur. Farz olan bir ibadeti nasıl yerine getireceksin?

Dostum relax ol tekrar baştan düşün derim ne demek istediğim anlayacağını tahmin ediyorum.

Mugalata

Kıdemli Üye
Yahu hicret etmek farzmış gibi şuan bize farz değil diyor. Kaldı ki kitaba bakarsan hicret etmek farzdır.

Sünnet farzdıra itiraz ediyorsun fakat derinlemesine neden düşünmüyorsun ki? Çevrene bak namaz farz bir ibadettir fakat adam namazı kılmaz sünneti farzlaştırır. Ayrıca kitapta namazın nasıl kılınacağı yoktur. Farz olan bir ibadeti nasıl yerine getireceksin?

Dostum relax ol tekrar baştan düşün derim ne demek istediğim anlayacağını tahmin ediyorum.

ben hep relaxım. :)

ben "sünnet farzdır" ifadene hayret ve itiraz etmiştim. onun dışında konuya dahlim yoktur ve olmayacaktır. :)

adams77

Kanalizasyoncu
ben hep relaxım. :)

ben "sünnet farzdır" ifadene hayret ve itiraz etmiştim. onun dışında konuya dahlim yoktur ve olmayacaktır. :)

Tamamda neyine itiraz ediyorsun ki? Sünneti farzlaştıran topluluğu göremiyormusun?

İslam sonradan sokulan ilavelerin nasıl farzlaştırıldığını göremiyormusun? Yahu islam 'ı anlamak için hadis ve sünnet şarttır itiraz etmeden kabul edeceksin bu forumda bu tür söylemleri duymadın mı hiç :agla:

Mugalata

Kıdemli Üye
Tamamda neyine itiraz ediyorsun ki? Sünneti farzlaştıran topluluğu göremiyormusun?

İslam sonradan sokulan ilavelerin nasıl farzlaştırıldığını göremiyormusun? Yahu islam 'ı anlamak için hadis ve sünnet şarttır itiraz etmeden kabul edeceksin bu forumda bu tür söylemleri duymadın mı hiç :agla:

evet ama ben senin bir yanlış ifadene dikkat çektim. neden yanlış yazdığını kabul etmiyorsun?

evet, sünneti farz gibi gören bir anlayış çok yaygın. mesela erkeklerin sünnet edilmesi bile adı üzerinde sünnet. ama farz gibi uygulanıyor. üstelik bir de, başka islam ülkelerinde olmayan biçimde düğün de yapılıyor. bu nasıl bir anlayış böyle? :)