Cübbeli Ahmet : Bu Safsatayı Açıkladım Hapis Yattım

spesifik

آزادی قید و بند
ben muhaddis değilim! senet metin incelemesi yapamam! bu hadisten ne hükümler çıkmıştır bilemem! ancak şunu bilirim rasulullah söylemiş ise doğru söylemiştir! farkındaysan aklen inceliyorsun hadisi bu ne kadar şeri??
akıl şeri ölçülerin içerisindedir ilk önce bunu söyleyim .
ve ilk yorumum muhaddis olmadığıma dairdi
ama eleştiren arkadaşla aranda fark yok ön bilgiye dayanarak ön yargı ile olaya bakıyorsunuz
Ne Ebu Bekrin sıddıklığından şüphem var
Ne de Nebiye karşı hadsizliğim
eleştirileriniz nefse vurmaktan başka bir şey değil
insanoğlu abla nedersin :)
savunma mekanızmasından biri de budur..
Allaha havale efenim ....

adams77

Kanalizasyoncu
sayın adams sizde hem uyarılarıları hemde tecrübeleri dikkate alın!! ömrü hayatınıza yazık etmeyin! Aklın ilahlaştırılması! nedir bir düşünün! imamalara uyanlar imamlardaki şahsi güzelliklerden, akıllarının yüceliğinden filan uymuyor, Akıl noktasında insanların hepsi eşittir deliller ve dahiler hariç. her dahi ilim adamı değildir, bilim adamı olmuş dahiler de vardır! imamalrın dahi olması da şart değildir, onlar ilmen üstündür! bunun temel sebebi de aldıkları eğitimdir, Gösterdikleri azimdir! islamın tedris metoduna göre eğitim almış ve İslamı ilim ve islami bakış ile donanmışlardır. doğru hükmü bulmak için uykususuz geceler geçirmiş nice yollar katederek doru rivayetler elde etmeye çalışmışlardır vs. siz ise eliniz altında sömürge devletinin size sunduğu mealler yada kelime kelime mealler ile kur'an'ı anladığınızı iddia edip hüküm çıkarıyorsunuz!? aynı olur mu? aklınızın çalışma şeklinin bir çoğunda kapitalizmin etkisi vardır bu kaçınılmaz. bir matematikçi matematik ile ilgili bir çok şeyi bilir bu onun aklının üstünlüğünden değildir! o bölüm üzerine ihtisas yapmasındandır! çözemediğiniz bir problemi matematik öğretmenine mi götürürsünüz Türkçe öğretmenine mi?! mesele sadece budur! sizde aynı ilmi İslamın tedris metoduna göre öğrenirsiniz imam olursunuz size uyanlar olur bu kadar!!! AKILIN KENDİ KENDİNE GÖSTERDİĞİ ÇELİŞKİLİ HÜKÜMLERE UYMAKTANSA BİR İMAMA TABİ OLMAK DÜŞÜNEN HERKES İÇİN DOĞRU OLANDIR!

ben muhaddis değilim! senet metin incelemesi yapamam! bu hadisten ne hükümler çıkmıştır bilemem! ancak şunu bilirim rasulullah söylemiş ise doğru söylemiştir! farkındaysan aklen inceliyorsun hadisi bu ne kadar şeri??

Böyle söylemiş birine ne desem kar etmez.

Bizim mahallenin imamına tabi olsam olur mu?

adams77

Kanalizasyoncu

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
fikri tartışmada nefis olmaz...eğer oluyorsa mesele fikri tartışmadan çıkmış demektir?! o zaman nefsi devreye giren kişi fikri tartışmayı terk etmelidir!!!

adams77

Kanalizasyoncu
sizde kuranı anlamak için kendi "akli anlayışınıza" kavramlara yüklediğiniz "kendi bakış açınıza" çağırıyorsunuz!!! fark göremiyorum.

Benim cemaatim yok bir yere çağırmıyorum. Peygamberin sünnetini icra ediyorum. Uyarıyorum, müjdeliyorum ve iyiliği emredip kötülükten uzak tutmaya çalışıyorum.

Paranın ilahlaştırıldığı, demokrasinin din yapılıp partilerin mezhepleştirildiği bir dönemde müslümanların uyanması için çabalıyorum. Aynen sizin gibi

leylinur

ARŞ.YAZAR,RADYO PROG
Benim cemaatim yok bir yere çağırmıyorum. Peygamberin sünnetini icra ediyorum. Uyarıyorum, müjdeliyorum ve iyiliği emredip kötülükten uzak tutmaya çalışıyorum.
Sizin gibi düşünenlerden oluşan bir topluluk, bu topluluğun fikirlerini disiplinli düzenli bir şekilde yaymaya çalışacağı bir grup, bir cemaat olur, oluşur bu gayet normal. yanlış olan bozuk "düşünce metodu" üzerine bu grubun oluşması dolayısı ile "iyiliği emretme kötülükten uzak tutma" ameliyesi düşüncenin bozuk olmasından dolayı doğru şekliyle gerçekleşemez.

spesifik

آزادی قید و بند
Benim söyleyeceklerim bitmiştir
Yönetici olduğumdan beri bu yargıya alıştım ben
Konuyu kilitleyince arkadaşlar yanlış anlıyore :)

Hakperest

Kıdemli Üye
"müslümanlar kardeştir ve aralarını bulun düsturu" bazan müminlerin sürtüşeceğine ve kökten onları silemeyeceğimize işarettir
cennete ise anacak tüm sürtüşmeler giderildikten sonra girileceği muhakkaktır

dolayısıyla hadis tazir babından olmalı
yoksa bir müminle sürtüşme amelleri silmez