Cübbeli, Fethullah Gülen diyemiyor :)

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Suan hedef alinanlar, o savcilar o polisler daha düne kadar devletimizin kilcallarina kadar sizmis ve saltanat kurup vesayet rejimi insaa etmis olan darbecilere, cetelere, örgütlere karsi CIHAD etmis olan kahraman kadrolardir.

Bu kadrolari hedef almak
Ergenekonculari, balyozculari savunmak anlamina gelir.

Bu ülkede hiç askeri darbe olmadığını, binlerce faili meçhul işlenmediğini, suikastlarla ülkenin sarsılmadığını, TSK içinde yuvalanmış cuntacıların olmadığını savunmak gibidir.

Hiç kimse “milli orduya kumpas kurmadı”, sadece sivil siyaset üzerinde vesayet kuran, darbe planlayan odaklara karşı tedbirler alındı. Eğer süreç sonuçlanabilseydi Türkiye, bir hukuk devleti olabilirdi ama olmadi zira akp ile Ergenekoncular ve KCK arasında ittifak kurulmuş vaziyette, asıl Hizmet’ten intikam almaya kalkışan Ergenekoncular ve KCK’dır.
AK Parti rehin alınmış durumda. Cemaat’e darbe vurulursa, sıra AK Parti’ye ve diğer cemaatlere gelecektir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
894733173872305

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
"Mavi Marmarada can verenlere şehid değil diyen şahıs
Iftira!

http://www.zaman.com.tr/gundem_akit-yalanda-kendi-rekorunu-egale-ediyor_2203832.html

senin tonlarca iftirani görmüs biriyim, dolayisiyla bunada sasirmadim.

Dindar oldugunu iddia eden yalakalar bu sürecte cok yamuldular, bunun sebebi var:

1. FASIKTAN gelen haberi önce arastirin diye emreden bir dinin namaz gibi FARZ olan bu emrine
muhalefet ettikleri icin...

2. Iftira zinadanda büyük günahtir, bir yandan namaz kilip, islamcilik taslayip diger yandan zina edenlerin durumundan betersiniz ve üstelik bunun farkinda bile olmayip günahta israr edenlersiniz.
Nasilki zina edenlerin kalpleri katilasiyor, mühürleniyor ve sonunda HAK ile BATILI ayiramaz duruma geliyorsa sizin durumunuzda buna benziyor, al sana BELA !

KAFKAS

Kıdemli Üye
Iftira!

http://www.zaman.com.tr/gundem_akit-yalanda-kendi-rekorunu-egale-ediyor_2203832.html

senin tonlarca iftirani görmüs biriyim, dolayisiyla bunada sasirmadim.

Dindar oldugunu iddia eden yalakalar bu sürecte cok yamuldular, bunun sebebi var:

1. FASIKTAN gelen haberi önce arastirin diye emreden bir dinin namaz gibi FARZ olan bu emrine
muhalefet ettikleri icin...

2. Iftira zinadanda büyük günahtir, bir yandan namaz kilip, islamcilik taslayip diger yandan zina edenlerin durumundan betersiniz ve üstelik bunun farkinda bile olmayip günahta israr edenlersiniz.
Nasilki zina edenlerin kalpleri katilasiyor, mühürleniyor ve sonunda HAK ile BATILI ayiramaz duruma geliyorsa sizin durumunuzda buna benziyor, al sana BELA !

YORUMSUZ!

28.09.2010

cuneyt_ozdemir.jpg
Cüneyt Özdemir​

http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12

Pensilvanya'da Fethullah Gülen ile Bir Gün

Sohbetimiz sırasında konu İsrail ve Mavi Marmara gemisine geliyor. Fethullah Gülen Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor.

Bu site 26 Mart 2013 tarihinden itibaren güncellenmemektedir. Sitenin güncel hali http://fgulen.com/tr/ adresinde takip edilebilecektir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
YORUMSUZ!

28.09.2010

cuneyt_ozdemir.jpg
Cüneyt Özdemir​

Sohbetimiz sırasında konu İsrail ve Mavi Marmara gemisine geliyor. Fethullah Gülen Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor.

Bu site 26 Mart 2013 tarihinden itibaren güncellenmemektedir. Sitenin güncel hali http://fgulen.com/tr/ adresinde takip edilebilecektir.

Allahtan kork, Allah önce arastirin diyor, Allahin emri bu.

Bu konu daha önce defalarca islenmis, isiniz gücünüz fitne !

CEVAP 1:

zamaninda hakan albayrak fethullah gülene bir isyan yazisi yazmisti...

Bunun üzerine ona Erkam Tufan Aytav bir cevab vermisti:

Sevgili Hakan Albayrak’a açık mektup Erkam Tufan AYTAV Yani sevgili Hakan kardeşim Fethulah Gülen hocaefendi bu konuyu Mavi Marmara bağlamından bağımsız olarak söyledi.
Yeni Şafaktaki köşende Fethullah Gülen Hocaefendi ile ilgili bir ithamda bulunmuşsun.

Demişsin ki;

Geçenlerde evinizde ağırlayıp sohbet ettiğiniz gazeteci arkadaşlarımız "Fethullah Gülen bize Mavi Marmara'dakilerin 'Şehit olmaya gidiyoruz' diye yola çıktıklarını, bile bile ölüme gittiklerini, onların şehit sayılamayacağını söyledi" deyince kanımız beynimize sıçradı!

İşin aslını şimdi benden dinle;

Bahsi geçen sohbette ben de vardım. Ferhat Boratav, Cüneyt Özdemir, Bejan Matur ve Serdar Turgut ile birlikte Sayın Gülen’e ziyarete gittik.

Baştan şunu da söyleyelim kendileri olağan üstü ısrarımız üzerine bizleri kabul etti.

Yaklaşık 1 saatlik bir kahvaltı ortamında muhtelif konular konuşuldu. Türkiye’yi özlemden, terörizme, ABD’deki günlük yaşantısından sağlık sorunlarına, oradan Mavi Marmara olayına kadar pek çok şey sorduk.

Mavi Marmara olayı Serdar Turgut’un sorusu üzerine gündeme geldi. Fethullah Gülen’in bu konudaki çıkışının isabetini dile getirdi. Sayın Gülen’de inandığımı söyledim deyip konuyu orada bitirdi, daha fazla uzatmadı. Arkasından Serdar Turgut İHH’nın ABD kongresinde terörist örgüt olarak kabul edilmesinin söz konusu olduğunu ve bu konuda ne düşündüğünü sordu. Sayın Gülen de çok kısa olarak ‘maalesef öyleymiş ben de duydum’ diyerek üzüntülerini ifade etti.

Daha sonra sohbet bizlerin soruları üzerine başka konulara doğru aktı. Terör konusuna girildi. Sayın Gülen bir ABD’li akademisyenin kendisine terörizm konusunda dininiz de buna zemin hazırlıyor şeklinde ifadede bulunduğunu buna karşı kendisinin cevaben; terörizme İslam’ın cevaz vermediğini, bir insanın bu şekilde bilerek ölüme gitmesinin bırakın cenneti doğrudan cehenneme götüreceğini söylediğini ifade etti. Tabii bu cümleyi aklımda kaldığı kadarı ile mealen aktarıyorum.

Yani sevgili Hakan kardeşim

Fethulah Gülen hocaefendi bu konuyu Mavi Marmara bağlamından bağımsız olarak söyledi.

Kaldı ki sende yazında belirtmişsin;

3 Haziran günü Mavi Marmara şehitleri için yayınladığı taziye mesajında "Filistin'de yaşanan bu drama son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek ŞEHİT olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere, milletimize ve bütün insanlığa taziyelerimi bildiririm’ demişti.

Bu şekilde taziyesini bildiren bir zat Mavi Marmara’da hayatını kaybedenler hakkında iddia ettiğin şeyleri söylemesi mümkün mü?

Yazının sonunda

HİZMET'e hürmet ve muhabbetimiz elbette baki; fakat Ümmet-i Muhammed'in ve bütün insanlığın kanayan vicdanını temsil eden Mavi Marmara aleyhindeki anlaşılmaz tutumunuzdan ötürü teessüflerimizi bildiririz, vesselam.

Sevgili Hakan işin aslı budur, yanlış bilgiden yanlış yorumlara varmışsın vesselam…

Erkam Tufan Aytav - Haber 7
[email protected]

-----------------------------------------------------------------

İZMİR'DEN HAKAN ALBAYRAK'A CEVAP GELDİ

Cüneyt Özdemir bir grup gazeteciyle Pensilvanya'ya gitti ve Fethullah Gülen ile bir kahvaltıda buluştu.

Özdemir’in yanı sıra Ferhat Boratav, Serdar Turgut ve Bejan Matur'un da hazır bulunduğu o buluşmada, Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı ve şehidler de gündeme geldi. Gülen hocaefendi, gazetecilere Mavi Marmara gemisindekilerin şehid değil bile bile ölüme giden insanlar olduğunu söyledi.[/SIZE]

Özdemir, 5N1K programında, Fethullah Gülen hocaefendinin Mavi Marmara şehidlerine ilişkin yaklaşımını şöyle anlattı: "Mavi Marmara gemisine binenler “Biz orada şehid olmaya gidiyoruz” demişler ve İslami bir motif üzerine hareket ediyordu. Fethullah Gülen bunun şehidlik bile sayılamayacağını, bile bile ölüme gitmek” olduğunu söyledi.

5N1K'ya konuk olan Ferhat Boratav da “En azından The Wall Street Journal röportajında Türkiye’de yankı uyandıran açıklamasının, bu işin yanlış olduğu yönündeki açıklamasının bir değerlendirme hatası ya da dil sürçmesi olmadığını, aynı düşüncesini savunduğu ortaya çıktı. Yani dil sürçmesi ya da öylesine söylenmiş değil bilerek ve düşünülerek söylenmişti” dedi.

Bejan Matur ise “Siz, 'ben şehid olmak istiyorum' diyerek yola çıkamazsınız. Bunun takdiri Allah’a aittir” demişti. 'Oradaki kurguda hata olduğunu ve eleştirel baktığını' söylemişti” dedi

------------------------------------------------------------------------

Bir baska acidan:

Mavi Marmara gemisiyle Filistin'e doğru yola çıkan Hakan Albayrak ve arkadaşlarının Türkiye'yi savaşa sokacak girişimleri Fethullah Gülen'in beklenmedik çıkışı ile önlenmişti.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Hakan Albayrak bu süreçle ilgili medyada yer alan haberleri baz alarak 5 Ekim 2010 tarihinde "Hocaefendi'ye açık mektup" başlığı ile bir yazı kaleme aldı.

Hakan Albayrak yazısında Fethullah Gülen'i Kur'an'ı ve hadis kitaplarını bilmemekle suçladığı yazısında "kendileriyle neden uğraştıklarını sordu"

Hakan Albayrak, Fethullah Gülen'in Mavi Marmara olayı hakkındaki açıklamaları birilerinin isteği doğrultusunda yaptığını ima ettiği yazısında tüm dünyanın kabul ettiği din alimi Fethullah Gülen'e ders vermeye kalktı.

Bu duruma ilk tepki Fethullah Gülen'in talebesi İzmir'in tanınmış yazarlarından Necdet İçel'den geldi.

İşte o yazı...

Hakan Albayrak’a Açık Mektup!

Değerli, meraklı ve araştırmacı Hakan Albayrak Bey…! Hüsn-ü zan içerisinde olduğunuzu, önemli olan Hakk’a hizmet olsun iştiyakı içinde bulunduğunuzu ve doğruların peşinde koştuğunuzun farkındayım. Bütün bunları yaparken günlük hadiselere bakarak, bazı temel ölçülerimizden taviz vermenizi doğru bulmadığımı ifade etmeliyim.

“Tenkid istifade nurunu söndürür.” derler. Fethullah Hocaefendi gibi büyük şahsiyetler, Türkiye, İslam dünyası ve hatta insanlık dünyası için geleceğimiz açısından çok büyük şans ve doğrusu bir lütuf olduğunun farkındasınızdır herhalde. Bu zatları çok iyi değerlendirip, onları anlamaya çalışmanız gerekirken, tenkid nazarıyla bakmanızı doğru bulmuyorum. Hele basın dünyasında, efkar-ı âmme karşısında yıpratmaya çalışmanızı asla ve kat’a tasvip etmem.

Fethullah Gülen Hocaefendi’yi 1969 senesinden beri iyi tanırım, hala tanımaya çalışıyorum. Talebesiyim. Kendisinden Arapça, hadis, fıkıh, fıkıh usulü dersleri almaya çalıştım.

Hadisleri okurken ezberden okuduğunu çok iyi bilirim. Kütüb-ü Sitte’yi, hatta Kütüb-ü Tis’a’yı ezberden bildiğini biliyorum. Hadisleri okuyup anlatırken hadislerin başındaki “ricali” ezberden okuyan, “cerh ve ta’dil”lerini yapan, “Sahabe-i kiramla beraber 50.000 hadis ricalini babamın oğlu gibi tanırım.”diyen yine Fethullah Gülen Hocaefendi’dir. Şahitliğim vardır, öyledir.

Okuduğu beyti tekrar etmemek şartıyla bizlere dört gün şiir okuyabilecek şiir gücüne ve hafızasına sahip olan da O’dur.

1966 senesinden beri yaptığı bütün vaazları, verdiği konferansları, yazdığı eserleri, yaptığı hizmetleri ayandan ayan, beyandan beyandır. Bütün dünya görmekte ve takdirle seyretmektedir.

Şu ana kadar fikirlerinde isabetlilik, hadiselere bakışında basiretiyle bizleri aşan enginliği olmuştur. Ayağının ucunu göremeyen bizler, O’nun ufkuna gerçekten hiçbir zaman yetişememişizdir. Hadiseler sürekli olarak O’nu haklı çıkarmıştır. Bu hususta pek çok hadise zikredebiliriz.

Hocaefendi’nin tefsire vakıf olmadığı, hadis-i şerifleri bilmediğini söyleyebilir misiniz?
44 seneden beri zühd-ü takvasıyla anlattıkları ve hayatı meydanda olan bu zatı hala tanıyamadı ve sıradan birisi zannediyorsanız ayıp etmiş olmuyor musunuz?

Şehitliğin ne demek olduğunu kimlerin şehit olabileceğini bilemeyeceğini mi zannediyorsunuz?

Amerikan basınında çıkanları tercüme edenler ne kadar isabetli tercüme edebilmişlerdir? Dergi, yaptığı demeçleri ne kadar O’nun maksadına uygun olarak okurlarına aksettirebilmiştir?

Acaba Hocaefendi’ye gidip gelen gazetecilerin birkaç cümlesi orada anlattıkları fikir ve cümle bütünlüğünü ne kadar yansıtabiliyor?

“Bir fâsık size bir haber getirirse onu araştırın. Yoksa bilmeyerek bir kavme sataşırsınız da yaptığınızdan pişman olursunuz.”hakikati size ne anlatıyor?

Haberi getiren fâsık olmayabilir. Haberinde fısk vardır. İyice araştırmanız gerekmez miydi?

İslam ve insanlık dünyasının kendisine teveccüh ettiği böyle bir zatı cetvel-kalem yazınıza almanızı doğrusu siz gibi ciddi bir insana yakıştıramadığımı söylemeliyim.
Herhalde Amr bin Cemûh’u ve o anlattığınız hadiseyi Hocaefendi çok iyi biliyordur. Kendisinden ve vaazlarından, bunu kaç defa ağlayarak anlattığını çok iyi hatırlarım.
Şunu söylüyorum ki; Hocaefendi’ye tenkid nazarıyla, taaruzan-tasakutan hücum eden bir mantıkla yaklaşmaktan daha ziyade, anlattıkları ve eserleriyle O’nu anlamaya çalışmanız sizler için ilerde mahcup olmamanız açısından daha iyi olacaktır kanaatindeyim.

33 sene dehasıyla İslam dünyasını en ağır şartlarda idare eden Sultan Abdulhamid’i çok sonra anlayıp, ağlayıp özür dileyenler gibi olmamanızı dilerim.

Dünya konjektöründe hadiseleri çok iyi bilen, dünyada o kadar okul açmış, haber ajanslarıyla habercilik, gazetecilik, televizyonculuk yapan dostları olan bir insanın Türkiye, Filistin, İsrail ve dünya münasebetlerini göremeyecek, bilemeyecek bir zat olduğunu zannediyorsanız, aldanıyorsunuz.

Yeni Şafak gazetesini de okurum. Her okuduğumda Hakan Albayrak’ın yazısı varsa okumadan edemem.

Sevgi, selam ve dualarımla…
http://www.fethullahgulenhasreti.com/haberler/izmirden_hakan_albayraka_cevap_geldi.html

--------------------------------------------------------------------------

ardindan Hakan Albayrak, Fethullah Gülen`den helallik istedi...:

Aziz dostum Erkam Tufan Aytav telefon açtı, dünkü yazımdaki iddianın doğru olmadığını söyledi.

Özetle dedi ki:

'Hocaefendi ile o görüşmede Ferhat Boratav, Cüneyt Özdemir, Bejan Matur ve Serdar Turgut'un yanında ben de vardım. Mavi Marmara'dakilerin şehit sayılamayacağını kesinlikle söylemedi. O günlerde yayınladığı taziye mesajında şehit demişken şimdi böyle bir şey söyleyebileceğini nasıl düşünebilirsin? Bir yanlış anlaşılma sözkonusu. Başka bir bağlamda konuşurken söylediği şeyler yanlışlıkla oraya çekilmiş.'

Erkam'ın Haber 7'deki "Sevgili Hakan Albayrak'a Açık Mektup" başlıklı yazısından da bir alıntı yapayım:

"Mavi Marmara olayı Serdar Turgut'un sorusu üzerine gündeme geldi. Fethullah Gülen'in bu konudaki çıkışının isabetini dile getirdi. Sayın Gülen de inandığımı söyledim deyip konuyu orada bitirdi, daha fazla uzatmadı. Arkasından Serdar Turgut İHH'nın ABD kongresinde terörist örgüt olarak kabul edilmesinin söz konusu olduğunu ve bu konuda ne düşündüğünü sordu. Sayın Gülen de çok kısa olarak 'maalesef öyleymiş ben de duydum' diyerek üzüntülerini ifade etti. Daha sonra sohbet bizlerin soruları üzerine başka konulara doğru aktı. Terör konusuna girildi. Sayın Gülen bir ABD'li akademisyenin kendisine terörizm konusunda dininiz de buna zemin hazırlıyor şeklinde ifadede bulunduğunu buna karşı kendisinin cevaben; terörizme İslam'ın cevaz vermediğini, bir insanın bu şekilde bilerek ölüme gitmesinin bırakın cenneti doğrudan cehenneme götüreceğini söylediğini ifade etti. Tabii bu cümleyi aklımda kaldığı kadarı ile mealen aktarıyorum..."

Erkam'ın şahitliği benim için muteberdir, fakat

CNN Türk'teki 5N1K programında kendisine böyle bir söz isnat edilen Fethullah Gülen Hocaefendi'nin 8 gündür niye tekzip mesajı yayınlamadığını –sevgili Erkam'ın da bu açıklamayı yapmak için neden 8 gün beklediğini- sormak durumundayım.

Cüneyt Özdemir, www.dipnot.tv'de yer alan "Pensilvanya'da Fethullah Gülen İle Bir Gün" başlıklı yazısının bir yerinde, "cemaatin önde gelen isimlerinden biri"nin, kendisine, "Hocaefendi senin yayınları takip ediyor" dediğini aktarıyor; madem Hocaefendi 5N1K'yı takip ediyor, öyleyse o sözleri duyar duymaz tekzip derdine düşmesi gerekmez miydi?

Şu cümleler de Cüneyt Özdemir'in www.dipnot.tv'deki yazısından:

"Fethullah Gülen, Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği 'şehit olmaya gidiyoruz' retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor."

Bu yazı sadece www.dipnot.tv'de değil, Fethullah Gülen Web Sitesi'nde de var (http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12/).

Hocaefendi'ye yakın kimselerin hazırladığı ve onların tasvip ettikleri yazıların yer aldığı bir siteden söz ediyorum.

Yukarıdaki ifadeleri tekzip etmek şöyle dursun, Cüneyt Özdemir'in yazısını olduğu gibi –hiçbir şerh düşmeden- siteye koymuşlar.

Ben o siteyi (de) referans aldım.

Demek ki almamam gerekirmiş.

* * *

Hülasa:

Ortada büyük bir karışıklığın olduğu anlaşılıyor.

Bu karışıklıkta hataya düştüğümü kabul ediyorum; Hocaefendi'ye Açık Mekup'ta "Şayet bunu gerçekten söylediyseniz..." ve "Bilgi yanlışsa niçin tekzip etmiyorsunuz?" gibi ifadeler kullanmalı, kesin hüküm vermekten kaçınmalıydım.

Hocaefendi'nin hakkına girdiysem helallik dilerim.

Bir şey daha dilerim:

Hocaefendi bundan sonra gazetecilerle-televizyoncularla konuşurken lütfen teypleri-kameraları kapattırmasın.

Ne dediğini ve nasıl dediğini kendi kulaklarımızla duyalım, kendi gözlerimizle görelim. Hocaefendi'yi rivayet yoluyla takip etmek çok yorucu ve hepimiz için çok yıpratıcı oluyor.
http://yenisafak.com.tr/Yazarlar/?i=24325&y=HakanAlbayrak
http://www.ihvanforum.org/showthrea...İsrailden-Kork&p=902000&viewfull=1#post902000

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
CEVAP 2:

Hocaefendinin Sehidlik konusundaki aciklamalari herzamanki gibi carpitiliyor...

Oysa hocaefendi ölenlerin sehid sayildigini yayinladigi taziye mesajiyla dogrulamistti zaten:

"Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm.
Fethullah Gülen"

Daha sonra ziyaretcileri gelmis,sorular sormus oda bir soru üzerine sehidlik konusundaki bazi gerceklere aciklik getirmis.

Bir baska yazisinda bu konuyu söyle acikliyor:

"Şehadet Arzusu
"Fethullah Gülen Web Sitesi -
Bir hadiste 'Düşmanla karşılaşmayı temenni etmeyiniz..' deniyor. Halbuki şehadeti arzulama hakkında da bir sürü hadis var. Bunları nasıl te'lif ederiz?

Şehadet, sadece düşmanla karşılaşmakla elde edilemez. Şehadetin çeşitleri var: Bir insan, şehadeti gönülden arzu ederse, yatağında dahi ölse şehit olur. Bir de, bazıları düşmanla karşılaşınca kanaatleri değişebilir. Onun için temenniden men' ediliyoruz. Bir diğer tevcih de düşmanla karşılaşmak esas değildir; Esas olan îla-yı kelimetullahtır. Tebliğ ve irşad yaparken öyle devirler gelir ki, düşmanla karşılaşıp ölseniz, yapacağınız vazifeler ortada kalır. Öyleyse düşmanla karşılaşma veya şehadet arzusu esas alınmamalı, birer vesile kabul edilmelidir.

Konuyu şöyle hülasa etmek mümkündür: Düşmanla karşılaşmada tek yol, tek istikamet var. Şehadette ise değişik yollar, değişik istikametler var; halis bir niyetle yatakta ölmeye kadar..."

Gaza ve gazvelere şehid olacağım diye gidilmiyordu.Gaza ve gazvelere Allah ve Rasulü'nün davasını ihya edeceğim diye gidiliyordu.Şehadet,mukadder olan ölümün bu mücadele üzereyken gelmesidir.Amaç bu mücadeledir şehid olmak değil.Şehid olmak,arzudur,istektir amaç değil.Şehadet amaç olsa Bedir'de bir kişi dahi kılıç sallamazdı."Biz oraya şehid olmaya gidiyoruz" diyerek kılıç,kalkan almadan oraya gelir,öldürülür ve şehid olurlardı(!)

Bir diğer veçheden "ölmeyi istemek" ile "şehadet"i istemek ayrı olaylardır."Biz oraya şehid olmaya gidiyoruz" diyip kılıç,kalkan almadan Bedir'e gelen şehid olmayı değil ölmeyi arzulamaktadır.İfade edildiği gibi şehadet,mukadder olan ölümün,Allah ve Rasulü'nün davası uğruna mücadele ederken bizi yakalamasıdır. Dolaysı ile bu arzunun karşılığı kılıç-kalkan almadan Bedir'e gelip ölmek değildir.Bu arzunun karşılığı,Allah ve Rasulü'nün davası uğruna mücadele etmektir.Hayat boyu bu mücadelede olunursa emr-i Hakk nerede, ne zaman ve nasıl vuku bulursa bulsun gerçekleşen ölüm şehadettir.

Hülasat'ül kelam,taziye mesajında şehid oldukları ifade edilmektedir.Diğer mesajda ise üzerinde durulan şehid olan 9 kişi değil "biz oraya şehid olmaya gidiyoruz" şeklindeki bile bile ölüme gitme durumudur.Sadece "şehid" kelimesinden böyle bir çıkarım yapılmaktadır.

Silahını kuşanır Bedir'e çıkarsın.Çarpışırsın.Yeri gelir yalın kılıç düşman arasına dalarsın ve şehid olursun.Lakin "şehid olacağım" diyip elini kolunu sallayarak Bedir'e gelip,düşmanın kılıcına boyun uzatmayı arzulamak şehadeti değil ölümü arzulamaktır.

Öldürüleceğini bilenin cihad etmesi ile
düşman eliyle ölümü göze alarak cihad etmek ayni manaya gelmez.

Ölcü herzaman “kurtulma veya düşmanı kırma ve tesir etme ümidi” olmali.

-------------------------------------------------------------------

Faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak" islama ve müslümanlara zarar vereceginden ve fitneye alet olacagindan uygun görülmemistir.

Örnek, 11 Eylül saldirilari ve ABD'nin Irak ve Afganistana girmesi....islama ve müslümanlara zarar vermistir....

Örnek, intihar eylemleri...islama ve müslümanlara zarar vermistir....

Örnek, bir grup savaşçının Çeçenistan devlet başkanı Aslan Mashadov'un haberi olmadan kendi kafalarına göre Rusya'nın egemenliği altındaki İnguşetyaya girmesi....islama ve müslümanlara zarar vermistir....

11 Eylül'ü gerçekleştirenlerin,gerçekleşmesinde piyon olanlarin,kendi kafalarına göre yeniden Rusyaya savaş açanlarin islama ve müslümanlara verdikleri zararlar ayaklarini yorganlarina uzatmadiklari icindir.

Köpeğin ısırmak karakteridir.Elinde köpeği vuracak silah olmadan kuyruğuna basarsan kendine saldırtır ve ısırılırsın.
Kafirin zulüm yapmak karakteridir.
Anlatmaya calistigimiz sey islamı yanlış yorumlayıp, elinde köpeği vuracak silah olmadan kuyruğuna bile bile basmaktır.

http://www.ihvanforum.org/showthrea...İsrailden-Kork&p=902007&viewfull=1#post902007

KAFKAS

Kıdemli Üye
Allahtan kork, Allah önce arastirin diyor, Allahin emri bu.

Bu konu daha önce defalarca islenmis, isiniz gücünüz fitne !

CEVAP 1:

http://www.ihvanforum.org/showthrea...İsrailden-Kork&p=902000&viewfull=1#post902000
BAK ARKADAŞ YORUMSUZ DEDİM BİR ,SİTE NASIL AŞAĞIDA Kİ SEN ONA CEVAP VER
YORUMSUZ!

28.09.2010

Cüneyt Özdemir

Bu site 26 Mart 2013 tarihinden itibaren güncellenmemektedir. Sitenin güncel halihttp://fgulen.com/tr/ adresinde takip edilebilecektir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Yorumsuz:
"Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm..."
Fethullah Gülen
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=991533

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bir gazetecinin Hocaefendi ile yaptığı sohbeti aktarırken kullandığı şu cümleden "..Fethullah Gülen Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor..." sözünden "şehid olmazlar" net bağlamını nasıl çıkardınız?
ARKADAŞ DAR ALANDA KISA PASLAŞMA YAPMA LÜTFEN ,yorum yapmıyorum ,adres veriyorum http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12 bu site hakkında ne düşünüyorsun !

KAFKAS

Kıdemli Üye
Yorumsuz:
"Gazze'de yaşanan insanlık dramına son verebilmek beklentisiyle yola çıkan, uğradıkları müessif saldırıda hayatlarını kaybederek şehit olan insanlarımıza Allah'tan rahmet diler, başta aileleri olmak üzere; milletimize ve insanlığa taziyelerimi bildiririm..."
Fethullah Gülen
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=991533
04.06.2010 tarihli açıklama

28.09.2010 Pensilvanya'da Fethullah Gülen ile Bir Gün http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12

Bu site 26 Mart 2013 tarihinden itibaren güncellenmemektedir. Sitenin güncel halihttp://fgulen.com/tr/ adresinde takip edilebilecektir.

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
ARKADAŞ DAR ALANDA KISA PASLAŞMA YAPMA LÜTFEN ,yorum yapmıyorum ,adres veriyorum http://tr.fgulen.com/content/view/18615/12 bu site hakkında ne düşünüyorsun !

Site güncellenmedigi icin yanlis anlasilmaya müsaid olan bu haberi düzeltmeye/ kaldirmaya unutmus olabilirler.

Sonucta hocaefendinin Mavi marmara ile ilgili böyle bir sözü yok, sadece bir gazetecinin kurdugu cümlenin yanlis anlasilmasi sonucu böyle bir süphe var.

Islam hukukuna göre:

Şek ile yakîn zâil olmaz. (el-yakînü lâ yezûlü bi’ş-şekk)
Yani kesin bilinen husus şüphe ile bozulamaz, şüphe ile amel edilmez, karar verilmez.

Hüküm zâhire göre verilir. (el-hükmü li’z-zevâhir)

Zahire göre hocaefendi taziye mesajinda sehid demistir.

kaldiki, sizin o süpheli haberede cevap verilmis zaten.

"Fethullah Gülen Mavi Marmara'dakilerin şehit sayılamayacağını söyledi"İftirasına Cevap

KAFKAS

Kıdemli Üye
Site güncellenmedigi icin yanlis anlasilmaya müsaid olan bu haberi düzeltmeye/ kaldirmaya unutmus olabilirler.

Sonucta hocaefendinin Mavi marmara ile ilgili böyle bir sözü yok, sadece bir gazetecinin kurdugu cümlenin yanlis anlasilmasi sonucu böyle bir süphe var.

Islam hukukuna göre:

Yani kesin bilinen husus şüphe ile bozulamaz, şüphe ile amel edilmez, karar verilmez.

kaldiki, sizin o süpheli habere evap verilmis zaten.

"Fethullah Gülen Mavi Marmara'dakilerin şehit sayılamayacağını söyledi"İftirasına Cevap

http://www.iftiralar.org/fethullah-...yilamayacagini-soylediq-iftirasina-cevap.html
Bu site 26 Mart 2013 tarihinden beri yani bu tarafa günümüze gelen süre güncellenmiyor,haber 28.09.2010 Pensilvanya'da Fethullah Gülen ile Bir Gün ,2.5 sene bir haberin tekzipsiz orada kalması ,bak buna da yorum yapmıyorum

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Site hocaefendimnin kendi sitesi degil, gönüllüleri tarafindan hazirlanan bir site, tipki http://www.iftiralar.org sitesi gibi.

Bu sitede cüneyt özdemir ile birlikte o sohbette bulunan kisi meseleye aciklik getirmis:

"İşin aslını şimdi benden dinle;

Bahsi geçen sohbette ben de vardım. Ferhat Boratav,Cüneyt Özdemir,Bejan Matur ve Serdar Turgut ile birlikte Sayın Gülen’e ziyarete gittik.

Baştan şunu da söyleyelim kendileri olağan üstü ısrarımız üzerine bizleri kabul etti.

Yaklaşık 1 saatlik bir kahvaltı ortamında muhtelif konular konuşuldu. Türkiye’yi özlemden,terörizme,ABD’deki günlük yaşantısından sağlık sorunlarına,oradan Mavi Marmara olayına kadar pek çok şey sorduk.

Mavi Marmara olayı Serdar Turgut’un sorusu üzerine gündeme geldi. Fethullah Gülen’in bu konudaki çıkışının isabetini dile getirdi. Sayın Gülen’de inandığımı söyledim deyip konuyu orada bitirdi,daha fazla uzatmadı. Arkasından Serdar Turgut İHH’nın ABD kongresinde terörist örgüt olarak kabul edilmesinin söz konusu olduğunu ve bu konuda ne düşündüğünü sordu. Sayın Gülen de çok kısa olarak ‘maalesef öyleymiş ben de duydum’ diyerek üzüntülerini ifade etti.

Daha sonra sohbet bizlerin soruları üzerine başka konulara doğru aktı. Terör konusuna girildi. Sayın Gülen bir ABD’li akademisyenin kendisine terörizm konusunda dininiz de buna zemin hazırlıyor şeklinde ifadede bulunduğunu buna karşı kendisinin cevaben;terörizme İslam’ın cevaz vermediğini,bir insanın bu şekilde bilerek ölüme gitmesinin bırakın cenneti doğrudan cehenneme götüreceğini söylediğini ifade etti. Tabii bu cümleyi aklımda kaldığı kadarı ile mealen aktarıyorum.

Fethulah Gülen hocaefendi bu konuyu Mavi Marmara bağlamından bağımsız olarak söyledi.
http://www.iftiralar.org/fethullah-...yilamayacagini-soylediq-iftirasina-cevap.html

KAFKAS

Kıdemli Üye

Islam hukukuna göre:

kaldiki, sizin o süpheli haberede cevap verilmis zaten.

Şöyle bir açıklama yapsak daha doğru olur?Bu haberi düzeltmeyi ,kaldırmayı bir kenara bırak hangi akla hizmet ,olduğu gibi tıpkısının aynısı bir şekilde yayınlanır ,bu kadar fırtınalar koparacak bir haber?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
burada elestirilmesi gereken bir konu varsa oda bu yazinin neden kaldirilmamis olmasidir, kendileriyle irtibata gecip sormak uyarmak lazim, bunu yaptinizmi?
Milleti uluorta tahriik etmeden, fitnecilik yapmadan, carpitmadan önce yapmaniz gereken ilk isiniz buydu, yaptinizmi?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Site hocaefendimnin kendi sitesi degil, gönüllüleri tarafindan hazirlanan bir site, tipki http://www.iftiralar.org sitesi gibi.

Bu sitede cüneyt özdemir ile birlikte o sohbette bulunan kisi meseleye aciklik getirmis:

"İşin aslını şimdi benden dinle;

Bahsi geçen sohbette ben de vardım. Ferhat Boratav,Cüneyt Özdemir,Bejan Matur ve Serdar Turgut ile birlikte Sayın Gülen’e ziyarete gittik.

Yaklaşık 1 saatlik bir kahvaltı ortamında muhtelif konular konuşuldu. Türkiye’yi özlemden,terörizme,ABD’deki günlük yaşantısından sağlık sorunlarına,oradan Mavi Marmara olayına kadar pek çok şey sorduk.

Mavi Marmara olayı Serdar Turgut’un sorusu üzerine gündeme geldi. Fethullah Gülen’in bu konudaki çıkışının isabetini dile getirdi. Sayın Gülen’de inandığımı söyledim deyip konuyu orada bitirdi,daha fazla uzatmadı. Arkasından Serdar Turgut İHH’nın ABD kongresinde terörist örgüt olarak kabul edilmesinin söz konusu olduğunu ve bu konuda ne düşündüğünü sordu. Sayın Gülen de çok kısa olarak ‘maalesef öyleymiş ben de duydum’ diyerek üzüntülerini ifade etti.

Daha sonra sohbet bizlerin soruları üzerine başka konulara doğru aktı. Terör konusuna girildi. Sayın Gülen bir ABD’li akademisyenin kendisine terörizm konusunda dininiz de buna zemin hazırlıyor şeklinde ifadede bulunduğunu buna karşı kendisinin cevaben;terörizme İslam’ın cevaz vermediğini,bir insanın bu şekilde bilerek ölüme gitmesinin bırakın cenneti doğrudan cehenneme götüreceğini söylediğini ifade etti. Tabii bu cümleyi aklımda kaldığı kadarı ile mealen aktarıyorum.

Ortada bu açıklamaya resmi bir tekzip var mı !Yok mu!Bu kadar basit yoksa kırmızı ile gösterdiğim yerdeki gibi bir gönüllü siteye karşı diğer gönüllü site tekzip olarak gösterilemez!

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Muhterem kardeşlerim evvela eleştirilen ifade başlıkta çarpıtılmış zira Hocaefendi bizzat verdiği taziyede ölenlere kendisi şehit demiştir.
Ayrıca Hocaefendiyle yapılan röportajın görüntüsü olmadığı için verilen cevablar akılda kaldığı kadarıyla Cüneyt Özdemir tarafından yazıya dökülmüş dolayısıyla bunu da göz önünde bulundurmak icab eder sitede de bu yazı aynen yayınlanmış.
Şimdi Hocaefendinin Mavi Marmarada şehit olan kardeşlerimiz hakkında verdiği taziyeyide dikkate alarak Cüneyt Özdemir ve Bejan Maturun aktardığı ifadeleri hüsn-ü zanla tahkik edelim.
Cüneyt Özdemir:Sohbetimiz sırasında konu İsrail ve Mavi Marmara gemisine geliyor. Fethullah Gülen Mavi Marmara'da pek çok gönüllünün sürekli tekrar ettiği "şehit olmaya gidiyoruz" retoriğine şiddetle karşı çıkıyor. Böylesine bir şeyin şehitlik bile kabul edilemeyeceğini söylüyor.
Bejan Matur:Şehadetle ilgili olarak siz hani kurup bir yola çıkıp ben şehit olmak üzere gidiyorum diyemezsiniz dedi.Bunun takdiri Allaha aittir ve hani ordaki kurguda bir yanlışlık olduğunu ve bunu eleştirel baktığını ifade ettiler.

http://video.cnnturk.com/2010/haber/9/28/iste-fethullah-gulen-roportajinin-ayrintilari
Önümüzde ki günlerde bu konuyla ilgili açıklamalar yapılırsa mevzu daha net anlaşılabilir ama hüsn-ü zanna memur olanlar için buna bile gerek yoktur diye düşünüyorum ve Üstadımızın cerbezeyle bakanları uyaran ifadelerini ilave ediyorum:
Sual: Çok fena şeyleri işitiyoruz. Bâhusus gayr-ı müslimler de güya bir İslâm kızını almışlar, filân yerde böyle olmuş, diğer yerde şöyle olmuş. Olmuş, olmuş, olmuş, ilââhir...
Cevap: Evet, maatteessüf, daha yeni ve bulanık bir devlette ve cahil ve perişan bir millette,şöyle fena ve pis şeylerin vukuu zarurî gibidir. Eskiden daha berbadı vardı; fakat şimdi görünüyor. Bir dert görünürse, devâsı âsândır. Hem de büyük işlerde yalnız kusurları gören, cerbezelik ile aldanır veya aldatır. Cerbezenin şe'ni, bir seyyieyi sümbüllendirerek hasenata galip etmektir.
Meselâ, şu aşiretin herbir ferdi bir günde attığı balgamı, cerbeze ile, vehmen tayy-i mekân ederek, birden bir şahısta tahayyül edip, başka efrâdı ona kıyas ederek, o nazar ile baksa veyahut bir sene zarfında birisinden gelen râyiha-i kerîheyi, cerbeze ile, tayy-i zaman tevehhümüyle, birden dakika-i vâhidede o şahıstan sudurunu tasavvur etse, acaba ne derecede evvelki adam müstakzer, ikinci adam müteaffin olur? Hattâ, hayal gözünü kapasa, vehim dahi burnunu tutsa, mağaralatından kaçsalar hakları var. Akıl onları tevbih etmeyecektir.
İşte şu cerbezenin tavr-ı acîbi, zaman ve mekânda müteferrik şeyleri toplar, bir yapar. O siyah perde ile herşeyi temâşâ eder. Hakikaten cerbeze, envaıyla garâibin makinesidir. Görünüyor ki, cerbeze-âlûd bir âşıkın nazarında umum kâinat birbirine muhabbetle müncezip ve rakkasâne hareket ediyor ve gülüşüyor. Çocuğunun vefatıyla mâtem tutan bir validenin nazarında, umum kâinat hüzn-engizâne ağlaşıyor. Herkes istediği ve haline münasip gördüğü meyveyi koparır. Bu makamda size bir temsil irad edeceğim. Meselâ, sizden bir adam yalnız bir saat tenezzüh etmek üzere gayet müzeyyen ve müzehher bir bahçeye girse, nekaisten müberrâ olmak cinân-ı Cennetin mahsûsâtından ve her kemâle bir noksanı karıştırmak şu âlem-i kevn ü fesâdın mukteziyatından olmakla, şu bahçenin müteferrik köşelerinde de bazı pis ve murdar şeyler bulunduğu için, inhirâf-ı mizac sevki ve emriyle, yalnız o taaffünatı taharrî ve o murdar şeylere idame-i nazar eder. Güya onda yalnız o var! Hülyanın hükmüyle fena hayal tevessü ederek o bostanı bir salhâne ve mezbele suretinde gösterdiğinden, midesi bulanır ve istifrağ eder, kemâl-i nefretle kaçar. Acaba beşerin lezzet-i hayatını gussedâr eden böyle bir hayale, hikmet ve maslahat rû-yi rıza gösterir mi?
Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen güzel rüya Haşiye7 görür. Güzel rüya gören hayatından lezzet alır.
Haşiye7
Mevt bir nevmdir.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=4784
........

KAFKAS

Kıdemli Üye
burada elestirilmesi gereken bir konu varsa oda bu yazinin neden kaldirilmamis olmasidir, kendileriyle irtibata gecip sormak uyarmak lazim, bunu yaptinizmi?
Milleti uluorta tahriik etmeden, fitnecilik yapmadan, carpitmadan önce yapmaniz gereken ilk isiniz buydu, yaptinizmi?
LAF EBELİĞİNİN BİR ANLAMI YOK ,tencere tava hep aynı hava ,artık bu uslüpla bir yere varamayacağımız aşikar değil mi?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Ortada bu açıklamaya resmi bir tekzip var mı !Yok mu!Bu kadar basit yoksa kırmızı ile gösterdiğim yerdeki gibi bir gönüllü siteye karşı diğer gönüllü site tekzip olarak gösterilemez!
iki gönüllü site var, biri Cüneyt Özdemir tarafından yazıya dökülmüş olan bir yazı yorumsuz sekilde aynen yayınlanmış., digeride meseleye aciklik getirmis., sizin anladiginiz manada olmadigini izah etmis.

kaldiki, daha öncede dedigim gibi Hüküm zâhire göre verilir. (el-hükmü li’z-zevâhir)

Ayrica
cüneyt özdemir
1. tek kisi
2. kendisi hizmetten degil
3. dindar degil, dolayisiyla FASIK
4 FASIK olan bu kisi onunla beraber o toplantida olan kisi tarafindan yalanlaniyor, üstelik yalanlayan hizmete yakin olan biri, üstelik kendisiyle birlikte
Ferhat Boratav,Bejan Matur ve Serdar Turgut gibi isimleride aniyor, onlarda cüneyt özdemir gibi aciklama yapmismilar?
5. Bir haber yalanlandiginda hüsn-ü zan esasitir