Cübbeli Hoca: Hapishanedeki Mahkumlara 1000 Tane Ahmed Hulusi Kitabı Hediye Ettiler

ubeyd_el_turki

Doçent
Eski zihniyete göre değerlendirdiklerinde, Kur'an ayetleri eskisi gibi tercüme edilir. Ama bilimsel alanda bir çok gelişmeler var üsdat kuantum anlayışıyla yapıyor bir çok açıklamayı ve bu ismailağainfo bunu yanlış anlıyor. Biraz bilimle ilgilenseler iyi olur. Onlara tavsiyem kuantum ile ilgilenmeleri.

Kuantum anlayışı...
Yeni kelimelerle insanları kandırma yarışı...
İnsan eskiyi anlayamayınca yeni bir anlayıştan medet umuyor.Halbuki din yeni birşeyler ortaya koyularak muhafaza edilemez ve anlaşılamaz.Bilakis hem ayetlerde hem hadis-i şeriflerde AHİR ZAMANDA bir çok din adamı kisvesinde sapıkların ortaya çıkacağını haber veriyor.

Ahmet Hulusi'nin peşine takılan tanıdığım 3 dostum var, üstelikte uzaktan akrabamız olmalarına üstelikte babaları HAFIZ ve ESKİ İMAM ve meseleleri çok iyi bilen bir olmasına rağmen bu 3 dostumun NAMAZ ile hiçbir bağlantıları yok...Çünkü Hulusi'nin anlayışı,anlatışı insanları açıkca bu yöne sevkediyor.Bu nedenle SAPKINLIKTIR, KÜFÜRDÜR.

Ahmet Hulusi benim gibi zayıf bir adama bile hesap verecek seviyede değildir ki, o makamların ehli olabilsin...Eğer o kadar makbul bir adamsa ve manevi halleri var ise, varın gidin söyleyin bakalım "Reis'in yolundan giden sizi bekliyor" deyin bakalım bir kelimesini anlayacak mı ? Size bir cevap verebilecek mi ?

Eğer manevi bir hali var ise, bu söylediğimizden birşey anlar, bize ona mukabil bir hareketi olur...(Ki böyle bir muhaldir, ne diyorsun hiçbirşey anlamadım diyecektir)

Sen iyisi mi derhal tevbe et, o bedbahtın peşini bırak...Aç Reddül Muhtar oku, Aziz Mahmud Hudai KS Hz.lerini, Merkez Efendi KS'yi ziyaret et bolbol onlara dua ediver, ki Allah Teala ve Tekaddes Hazretleri seni ehl-i sünnet tasavvuf alimlerinin yoluna sevketsin...

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kuantum anlayışı...
Yeni kelimelerle insanları kandırma yarışı...
İnsan eskiyi anlayamayınca yeni bir anlayıştan medet umuyor.Halbuki din yeni birşeyler ortaya koyularak muhafaza edilemez ve anlaşılamaz.Bilakis hem ayetlerde hem hadis-i şeriflerde AHİR ZAMANDA bir çok din adamı kisvesinde sapıkların ortaya çıkacağını haber veriyor.

Ahmet Hulusi'nin peşine takılan tanıdığım 3 dostum var, üstelikte uzaktan akrabamız olmalarına üstelikte babaları HAFIZ ve ESKİ İMAM ve meseleleri çok iyi bilen bir olmasına rağmen bu 3 dostumun NAMAZ ile hiçbir bağlantıları yok...Çünkü Hulusi'nin anlayışı,anlatışı insanları açıkca bu yöne sevkediyor.Bu nedenle SAPKINLIKTIR, KÜFÜRDÜR.

Ahmet Hulusi benim gibi zayıf bir adama bile hesap verecek seviyede değildir ki, o makamların ehli olabilsin...Eğer o kadar makbul bir adamsa ve manevi halleri var ise, varın gidin söyleyin bakalım "Reis'in yolundan giden sizi bekliyor" deyin bakalım bir kelimesini anlayacak mı ? Size bir cevap verebilecek mi ?

Eğer manevi bir hali var ise, bu söylediğimizden birşey anlar, bize ona mukabil bir hareketi olur...(Ki böyle bir muhaldir, ne diyorsun hiçbirşey anlamadım diyecektir)

Sen iyisi mi derhal tevbe et, o bedbahtın peşini bırak...Aç Reddül Muhtar oku, Aziz Mahmud Hudai KS Hz.lerini, Merkez Efendi KS'yi ziyaret et bolbol onlara dua ediver, ki Allah Teala ve Tekaddes Hazretleri seni ehl-i sünnet tasavvuf alimlerinin yoluna sevketsin...

Benim tanıdığım alkolik, darvinist bir Avukat var. Hulusi kitapları okuyarak ve onunla görüşerek alkolü, sigarayı bıraktı namaza başladı, hacca gitmeyi düşünüyor. Herkeste aynı etkiyi yapmayabilir.

ubeyd_el_turki

Doçent
Ey güzel kardeşim bak kendi ağzınlar ifade ediyorsun, "Herkeste aynı etkiyi yapmayabilir" diye...
İşte Ehl-i sünnet yolunda olmadığın takdirde insanları ne yöne sürüklediğini bilemezsin.Bu saydığım insanlardan 1 tanesi FİZİK MÜHENDİSİ,yurtdışına makale yazan bir uzman...Babası ehl-i sünnet bir HAFIZ...Ancak onu bile namazsız ibadetsiz taatsız bir ibadete sürüklüyor...

Şimdi sen hastayı bir ilaçla kurtarabilecek durumdasın ve diyorsunki bir ilaç var ama herkeste aynı etkiyi yapmayabilir...Seni cehennemin dibine gönderebilir ama belkide yırtarsın...

Af buyur ama bunu kim içer ?

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ey güzel kardeşim bak kendi ağzınlar ifade ediyorsun, "Herkeste aynı etkiyi yapmayabilir" diye...
İşte Ehl-i sünnet yolunda olmadığın takdirde insanları ne yöne sürüklediğini bilemezsin.Bu saydığım insanlardan 1 tanesi FİZİK MÜHENDİSİ,yurtdışına makale yazan bir uzman...Babası ehl-i sünnet bir HAFIZ...Ancak onu bile namazsız ibadetsiz taatsız bir ibadete sürüklüyor...

Şimdi sen hastayı bir ilaçla kurtarabilecek durumdasın ve diyorsunki bir ilaç var ama herkeste aynı etkiyi yapmayabilir...Seni cehennemin dibine gönderebilir ama belkide yırtarsın...

Af buyur ama bunu kim içer ?

İyi de Hulusi " Eğer kitaplarım sizde netice vermiyorsa bırakın " diyor zaten. Zorlamanın alemi yok. Herkesin anladığı bir dil vardır. Ahmed Hulusi kitapları bende olumlu netice verdi. Ben hayatım boyunca Allah var tamam , ama peygambere ne gerek var diye düşünen biriydim. Onun kitaplarını okuyunca peygamberimizi sevmeye başladım. HAZRETİ MUHAMMED NEYİ OKUDU kiatbını okumanızı tavsiye ederim. Link veriyorum:

http://www.ahmedhulusi.org/kitap/muhammedneyiokudu.htm

http://www.ahmedhulusi.org/kitap/muhammedmustafa.htm

Dua Nur

Kıdemli Üye
Ahmed Hulusi yazdığı kitaplardan para almıyor. İnfak etmiş kitaplarını. Okuyucuları topluca kitap alıp hediye ediyorlar, sevap kazanıyorlar. Cübbeli Hoca'nın okuyucuları da alsın dağıtsın. Onun kitapları bazılarına hitap eder, bazılarına etmeyebilir. Sonuçta hepsi din adamı, bir şeyler anlatmaya çalışıyorlar. Herkesin feyz aldığı bir alim vardır. Kişi diğerinden feyz almıyorsa bu onun kötü olduğu anlamına gelmez. Din bilim birlikte anlatılınca bazıları daha çok anlar ve gayrete gelir. Ahmed Hulusi din bilim ışığında tasavvufu anlatıyor. Bana göre çok etkileyici.

ubeyd_el_turki

Doçent
anlamadığınız şu kardeş : temiz su varken neden içine idrar karışmış su içilir ve tavsiye edilir ?

"Yani “Allâh’tan başka varlık yok” demek, “Bizim varlıklarımız gerçek değil” demek, bunun da neticesi “Âhiretin de, azabın da gerçeğyok”” demek. "

"Sûfestâiyye fırkasının inancı gibi eşyanın hakikati yok yani varlıklarımız gerçek değil, dünya-âhiret hepsi rüyadan ibaret, dolayısıyla yaptıklarımızın mesuliyeti yok gibi nice insanı dinden imandan çıkaracak safsatalar "

TIRNAK İÇİNE ALDIĞIM KISIMDA SÖYLENENLER KESİNLİKLE AHMED HULUSİ NİN ANLAYIŞI DEĞİLDİR,SÖYLEYENİN ANLAYIŞIDIR.

Bu anlamları nereden nasıl çıkarıyorlar hayret doğrusu.Bir şeyi eleştirebilmek için önce o şey hakkında yeterli bilgi gerekir.
Ahmed Hulusi kitaplarında, yazılarında hatta Twitter hesabından sürekli "yaptıklarımızın sonucunu yaşayacagımızı" çok açık ifade eder,etmemesi mümkün mü zaten? Ahmed Hulusi nin insana ne kadar sorumluluk yüklendiğini,cehennemi nasıl anlattığına bi açın bakın!
Ayrıca Varlığın gerçekliği,alemlerin aslı nedir sorusu böyle yorumlanacak kadar basit mi yani?

Dua Nur

Kıdemli Üye
"Yani “Allâh’tan başka varlık yok” demek, “Bizim varlıklarımız gerçek değil” demek, bunun da neticesi “Âhiretin de, azabın da gerçeğyok”” demek. "

"Sûfestâiyye fırkasının inancı gibi eşyanın hakikati yok yani varlıklarımız gerçek değil, dünya-âhiret hepsi rüyadan ibaret, dolayısıyla yaptıklarımızın mesuliyeti yok gibi nice insanı dinden imandan çıkaracak safsatalar "

TIRNAK İÇİNE ALDIĞIM KISIMDA SÖYLENENLER KESİNLİKLE AHMED HULUSİ NİN ANLAYIŞI DEĞİLDİR,SÖYLEYENİN ANLAYIŞIDIR.

Bu anlamları nereden nasıl çıkarıyorlar hayret doğrusu.Bir şeyi eleştirebilmek için önce o şey hakkında yeterli bilgi gerekir.
Ahmed Hulusi kitaplarında, yazılarında hatta Twitter hesabından sürekli "yaptıklarımızın sonucunu yaşayacagımızı" çok açık ifade eder,etmemesi mümkün mü zaten? Ahmed Hulusi nin insana ne kadar sorumluluk yüklendiğini,cehennemi nasıl anlattığına bi açın bakın!
Ayrıca Varlığın gerçekliği,alemlerin aslı nedir sorusu böyle yorumlanacak kadar basit mi yani?

Kitaplarını okumadan yorum yapıyorlar malesef

kilicarslan

Kıdemli Üye
Ehli Sünnet diye arkasina saklanilan perdenin arkasinda genelde sufiler var.
Vahdeti Vucud´inanisinin islamla bagdasmadigini söyleyince Ehli Sünnet disi mi olunuyormus? Bunu bir cok ehli sünnet alimi zaten söylüyor.

Ikide bir Ehli Sünnet perdesinin arkasina saklanmayi birakin.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bunu bir cok değil, BÜTÜN ehli sünnet alimleri zaten söylüyor.
E o zaman hem evliyanın reisi olup, hem ehli sünnet dışında fırka-i naciyeden olunmayabiliyor öyle mi?
E sen ne demeye herkese ehli sünnet propagandası yapıyorsun, evliyanın şahı dediğiniz adam ehli sünnet değil bu nasıl iş?

lafons7275

Kıdemli Üye
E o zaman hem evliyanın reisi olup, hem ehli sünnet dışında fırka-i naciyeden olunmayabiliyor öyle mi?
E sen ne demeye herkese ehli sünnet propagandası yapıyorsun, evliyanın şahı dediğiniz adam ehli sünnet değil bu nasıl iş?

Bu konular üniversite konuları, ilkokula gidenlerle bunları konuşmak fitneye sebep olur.

Sen daha sahih hadisleri inkar ediyorken seninle kalkıp bu konular konuşulmaz. Önce sahih hadisleri tasdikle sonra bu konuda konuşmaya başla.

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu konular üniversite konuları, ilkokula gidenlerle bunları konuşmak fitneye sebep olur.

Sen daha sahih hadisleri inkar ediyorken seninle kalkıp bu konular konuşulmaz. Önce sahih hadisleri tasdikle sonra bu konuda konuşmaya başla.
Kısaca kıvır babam kıvır diyorsun, tamam yemiş gibi yapalım.
Bir cümle söyleyeceksin,
Muhiddin Arabi ehli sünnet değil, ama en büyük velilerden, bu kadar.

Gerçi Hululculeri de sayarsak ehli sünnet evliya çok az kalır.

Bu tip bakış açıları İskenderiyenin Paganizmi felsefik boyutta açıklamaya çalışan, toplum içinde saygınlığı olan filozoflaına özenip, müslümanın filozofu böyle olur akımları başka bir şey değil. Nasıl etkilendikleri nasıl bulaşıkları o dediğin Üniversite Hocaları tarafından çok da güzel açıklanıyor, tabi gerçeği merak edip dinlediysen. Ama gerçeği Menakıbül Arifin, İrşadül mürşidinden öğrenmeye çalışan biri için hayat ceviz kabuğundan ibaret, henüz masal dinleme çağını geçememiş demektir ne ilkokulu.

Aç gözünü ibretle bak, alem bir temaşagah imiş...

Ne yapıyorsan kendine, bir uykuya dalmışsın miskince uyandırana çalıyorsun.

Fakr

Profesör
Selam

Yanlış hususlardan bir kaçı;

Kendi algısını din zannetmek...

İslam'ı sadece bir mezhepten ibaret sanmak/İslam eşittir şu mezhep demek...

Vahdedi Vucud inancında hulul olduğuna inanmak...Vahdedi vucud hululu kabul etmez...

....

Selametle...

Yahayy

Kıdemli Üye
Selam

Yanlış hususlardan bir kaçı;

Kendi algısını din zannetmek...

İslam'ı sadece bir mezhepten ibaret sanmak/İslam eşittir şu mezhep demek...

Vahdedi Vucud inancında hulul olduğuna inanmak...Vahdedi vucud hululu kabul etmez...

....

Selametle...
Selamlar Hulul ve Vahdet-i Vucud farklıdır dediğiniz gibi.
Benim yaptığım vurgu Hulul inancına sahip Evliya olarak anılan zatların da olduğudur. Hulul inancıda Ehli Sünnet'e göre küfürdür, bu tezatı vurgulamak istedim. Bir kişi hem batıl bir inanca sahip hem Veli olabiliyor bu zat'a göre ama kendine bile itiraf edemiyor ben ne diyorum diye.

Yahayy

Kıdemli Üye
Ne dediğim meydanda:

Sana kaç defa daha hadis inkarcısı diye suçladıklarından biri aslında sensin diye ispatlmam gerekiyor.
Başkasını yaftalamana gerek yok en büyük hadis sünnet inkarcısı sensin be adam.
İstersen bir daha ispatlayayım.