Cübbeli Hoca'nın Reddiyeleri Sonuç Verdi HAYRETTİN KARAMAN’IN KİTABI TOPLATILDI

Dua Nur

Kıdemli Üye
Cübbeli Hoca'nın Reddiyeleri Sonuç Verdi HAYRETTİN KARAMAN’IN KİTABI TOPLATILDI

bzcd5.jpg

Cübbeli Hocamıza Allahu Teala sağlık, sıhhat, afiyet ihsan eylesin. Çok güzel bir yol açtı, Müslümanları aldatmaya yönelik hareketlere karşı meydanın boş olmadığını gösterdi ve Müslümanların uyanmalarını sağladı. Yaptığı reddiyeler çok ses getirdi… Reddiye yaptığı kitaplardan birisi de Hayrettin karaman’ın “Polemik Değil Diyalog” adlı kitabıydı.

Bildiğiniz gibi Hayretin Karaman “Polemik Değil Diyalog” adlı bir kitap kaleme almış ve kendisinden beklenmeyen bir çıkış yapmıştı.

ALİ EREN HOCAEFENDİNİN YAPTIĞI REDDİYEYİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

Cübbeli Hoca gerek dergisinde, gerek kürsüsünde kitabtaki akla ziyan görüşleri yerden yere vurdu ve reddiye olarak bir de kitap çıkardı.

Bütün bu reddiyeler ve tepkiler sonucunda, sorumlu yayınevi, kitabı tüm kitapçılardan toplattıı. Reddiyeler öyle tesirli oldu ki Hayrettin Karaman, yazdığı kitabı kendi sitesinden bile kaldırmak zorunda kaldı.

MEYDANI BOŞ BIRAKMAMAK!

Kitabın toplatılmaası güzel bir gelişme. Yayınevine teşekkürlerimizi sunarız. Ancak; Eğer bu kitabın yazılmasının bir hata olduğunu kabul ediyorlar ise bu düşüncelerini halk ile paylaşmaları gerekir. Çünkü itikadi konularda ve fetvalarda hatadan dönülmesi tövbe ile geçiştirilemez. Kişinin yanlış düşünceden döndüğünü ilan etmesi gerekir.

“Batıl suyun üzerindeki köpük gibidir, bir gün pıt diye atacak” diyen Cübbeli Hoca’ya da gayretinden dolayı teşekkür ederiz.

Anlıyoruz ki meydanı boş bırakmamak gerekiyor. Aslan ortalıkta gözükmeyince tilki kendini vali ilan ediyor. Dolayısıyla reddiyelere daha çok önem vermemiz gerekiyor.

Bu arada Hayrettin Karaman’ın Cübbeli Hoca’nın hapse girmesine sevinerek: “İyiki bu işler başına geldi de biraz rahat ettik, yoksa bizi mahvedecekti” demesi koskoca bir İslam Hukuku Profesörünün Cübbeli Hoca gibi medrese mollası karşısında düştüğü aczin bir göstergesi olsa gerek..

İsmailağa info

NOT: Hayrettin KARAMAN ın 7 kitaplık anlaşması ilgili matbaa tarafından artık basılmıyor
sözleşme bitmiş...

talib

Kıdemli Üye
Böyle deyince hemen de itibarsızlaştırdınız! :)

veri

Yasaklı
hay :) itibarı ne zaman vardı ki

talib

Kıdemli Üye
sen boş ver, küfürbaz şakirtleri korumaya devam et sen ;) işine bak, bunu iş edinmişsin burada, devam et... küfür edenleri yine davet et, dinlendir getir, başka isimlerle getir.

dostluk

Kıdemli Üye
yalnız varya yazı o kadar kibir kokuyork..!!

bunu kaleme alan ilim ehli alim olamaz..bizler gibi klavye mücahidine benziyor..

bunu haber şeklinde dua eşliğinde tebrik ederekten sitede verilebilirdi..

Fecri sadık

Profesör
bu site komedi dünyasına aday :)

cübbeli hocamiz icin yapılmış bir haberde biz haberi yayınlayan siteyi eleştirirken bize habere yorum yapın diyen yönetici siz degil miydiniz.şimdi bakıyorum da bir kaç kez dir bu site nin yayınladığı konularda habere degil siteyi eleştiriyorsunuz.sadece dikkatimi çekti...vesselam

veri

Yasaklı
cübbeli hocamiz icin yapılmış bir haberde biz haberi yayınlayan siteyi eleştirirken bize habere yorum yapın diyen yönetici siz degil miydiniz.şimdi bakıyorum da bir kaç kez dir bu site nin yayınladığı konularda habere degil siteyi eleştiriyorsunuz.sadece dikkatimi çekti...vesselam

dikkatinizi çeken nedir

orda kendi müritleri dışındaki her müslümanı kötüleyen haber görebilirsiniz.
haber mi dedim pardon
bir müsvette.
içeriği boş
içeriği uydurulmuş

ebkem

Baş Yücelik
@veri yine bakıyorum kız kaçıran oynuyorsunuz? Nedense şaşırmadım, yakışanı yapmaya devam, aksi bir tutum sergileseniz üyeliğimi ömren donduracağım. Bir kere de parmağa değil de güneşe bak ya, hani taşıdığın aklı biraz kullan diyorum. Eğer içerik boş bir safsata ise ara-tara bu eser gerçekten piyasadan toplanmadı ise gel burada ispatla biz de moraralım. Kuru muhalefet yapmayın artık, gerçekten insanın fikrini bağlayan kabuk bu kadar mı kamlumbağa çatısı gibi kalın olur ya..

Nedense Cübbeli yahud bu cemaat hakkında müspet bir haberde misalen http://http://www.ihvanforum.org/showthread.php?123770-Ahmet-Hakan-Cübbeli-yle-Metris-teki-görüşmesini-yazdı&highlight== oku-geç yaparsınız zerre olumlu cümleniz olmaz ama iş aba altından vurmak oldu mu ilk saflarda sizi buluyoruz. Karakteriniz, meşrebiniz bu kuru tenkidçiliğe pek müsait olmalı yahud futbol takımı tutar gibi cemaat tarafgirliğiniz.. Ya ben yorumlarınızı fıkra niyetine okur oldum artık gram fikir ve düşünce değil paparazzi havası tütüyor. Vurun abalıya vurun, size yakışanı budur.

Ahmet Hakan'ı da görüyonuz mu yaw, çoğu islamcı geçinenden daha mert çıktı.

Ha bir de Cübbeli'nin rüyalarına bile binbir kılıf bulup yerden yere vuran zihniyet onun haksz yere yattığını söyleyen bir adamın yazısına neden bir cümle yazma gereksinimi duymaz.. İşte sizin adalet anlayışınız ve işte koflaşmış mantığın @veri bey, acıyorum ve acımaya da devam ediciimiiimm.

ebkem

Baş Yücelik

Sahi ya, konu dışı mesaj atmaayın dikkat veri burada diye höönkkk diye ortaya çıkar ama kendisi konu dışı mesaj etmede pek mahir maşallah. Bu adamın Cübbeli hocamıza zaafı var, adını okuduğunda caçları diken diken oluyor ve eleştirmek için haberin kaynağını dahi hedef alıyor. Veri yatacak yerin yok ha senin.

veri

Yasaklı
yatan kim:) cihad erlerine yatmak mı yakışır mış

neyse ben o malum sitedi hiç olumlu haber göremdim
şu bu olumlu konuşmadı demedim

o site malum site müslümanları hedef alıyor

ebkem

Baş Yücelik
@veri yazık sana abicim. Yaşını başını almışın kendince tebliğ irşad içindesin ama hala forum köşelerinde çoluk çocukla uğraşıyorsun. Temur_Melik'le baş edemedin seni, söylemlerini köşeye sıkıştırdığı için yasakladın değil mi? İşte busun sen, hala acemi sürücü gibi davranıyorsun. Ramazanda olmak da seni ihya etmeye yetmedi. Allah ıslah etsin abi ne deyim.

O site de müslümanlara çatıyor diye değil senin cemaatini yeriyor diye, cübbeliyi savunuyor diye eleştiriyorsun. Bu kadar basitsin işte. Hadi beni de yolla, zaten seninle aynı forumu paylaşmam.

Leylifer

Kıdemli Üye
@ebkem bacım temur_melik in ceza almasının sebebi @veri abi ile alakalı değil... ben olsaydım ben de aynı cezayı verirdim... ve gerekirse ceza katlanır ya da azaltılır diğer yöneticiler de gelince...

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ismailaga info sitesine gicik kapanlarin asil gerekcesi Diyalog fitnesine canli muhalif durusu ve ehli sünnet müdaafasinda diri olusudur.
Herhalde bu sitenin paylasimlari bunlari rahatsiz eder. Oysaki o sitedeki yayinlanan ne varsa dogrumu yanlismi bakmadan ezbere muhaliflik göstermiyorlarsa bende birsey bilmiyorum.

Forumda siyasi olsun bu konularda olsun adil yöneticilik ve yandas olmayan yöneticilik bekliyoruz
Dün Yeni-Osmanli (süresiz yasakli küfürbaz üye )ücüncü hileli üyeligi ile Müslüman-Türk adindaki üye forum kurallarina aykiri olarak forumda yazmaya devam ederken sahsima agir hakaretler etmesine ragmen banlanmadi. Aslinda süresiz banlanmasi gerekiyor.
Bu konuyada cok sevindim Cübbeli hocamizdan Allah razi olsun

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Cemaatin resmi temsilcileri tarafindan cemaate bagli olmadiklari aciklandigi halde Mahmud Efendi hazretlerinin ismini kullanarak ve cemaatin ismini istismar ederek kendilerini tek izinli internet sitesi veya facebook sayfası olduklarını söyleyen, kimler tarafından kuruldukları ve ne amaçla yayın yaptıkları belli olmayan,sanki görevleri ümmet içine fitne sokmak olan bir internet sites: ismailaga.info

Yeni-OSMANLI

Yasaklı

Cübbeli hocanın bütün reddiyeleri ilmi olabilir ancak reddiye yaptığı kişinin fikirleri kendisine doğru ulaştırılmamışsa reddiye doğru bile olsa bu haksız bir reddiye değilmidir? Söylediği sözlerinin bir takım hasedleri imanlarının önüne geçmiş kişiler tarafından tarafından çarpıtılması sebebiyle haksız reddiyeye maruz kalmak “iftiraya” maruz kalmak değilmidir? Bu tecavüzcüyü cezalandırmak gerekirken niçin namusunu koruyamadın deyip tecavüze uğrayanı cezalandırmak gibi bir haksızlık değilmidir?

iki ayet arasına yalan konsa bu sözün tamamına hakikat denebilir mi?

Iftira atmak ne zamandir reddiye oldu?

Aşağıdaki linkte Cübbeli hocanın Emine Şenlikoğlu’na iftirasi var. http://www.iftiralar.org/988

Aşağıdaki linkte Cübbeli hocanın Ahmet Şahin'e iftirasi var. http://www.iftiralar.org/867

Aşağıdaki linkte Cübbeli hocanın Hayrettin Karaman'a iftirasi var. http://www.iftiralar.org/865

Aşağıdaki linkte Cübbeli hocanın samimi Diyalog faaliyetlerine iftirasi var. http://www.iftiralar.org/457

Dahası "tek hak din islam ancak bu küreselelleşen dünyada gayrimüslümlerle barış içinde bir arada yaşamaya mani değildir" diyenleri ayırmadan,dünya barışı,sevgi,kardeşlik,hoşgörü ve diyalog faaliyetleri için çaba sarfeden müslüman samimi muhabbet fedailerini içine alacak şekilde "diyalogçu" demesi ve "hristiyan ve yahudiler cennete gidecek" diyen zındıklara başka isim yokmuş gibi "diyalogçu" demesi herkesi aynı kefeye koyup dünyada islamın doğru tanıtılması gayretlerini baltalayacak bir iftira değilmidir?

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
Görevleri ümmet içine fitne sokmak olan ismailaga.info isimli sitenin hezeyanını ODA TV,İsmailağa cemaatinin görüşü gibi sundu. Aşağıdaki yazıyı okuyunca ismailaga.info sitesinin kimler tarafından kurulduğu ve ergenekonun gizli planları için kullanıldığı net şekilde oraya çıkacak.

İsmailağa'dan açıklama:Cemaatimizin hiçbir internet sitesi yoktur.

ODA TV'nin "İsmailağa cemaatinden açıklama var:Bu Dalga Okyanus Ötesinden" İFTİRASINA CEVAP

İFTİRA: İsmailağa Cemaatine ait internet sitesine tutuklamanın ardından dün koyulan zehir zemberek açıklamada ismi verilmeden Fethullah Gülen eleştiri yağmuruna tutuldu.
http://www.odatv.com/n.php?n=bu-dalga-okyanus-otesinden-1212111200

EL CEVAB:Mahmud Efendi hazretlerinin ismini kullanarak kendilerini tek izinli internet sitesi veya facebook sayfası olduklarını söyleyen,kimler tarafından kuruldukları ve ne amaçla yayın yaptıkları belli olmayan,sanki görevleri ümmet içine fitne sokmak olan ismailaga.info isimli ve daha pek çok sitenin her hezeyanını ODA TV,İsmailağa cemaatinin görüşü gibi sundu. Aşağıdaki yazıyı okuyunca ismailaga.info sitesinin kimler tarafından kurulduğu ve ergenekonun gizli planları için kullanıldığı net şekilde oraya çıkacak.

İsmailağa'dan açıklama:Cemaatimizin hiçbir internet sitesi yoktur.

İsmailağa Camii emekli imamı Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin oğlu Ahmet Ustaosmanoğlu,Ahmet Mahmut Ünlü'nün tutuklanması ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamada İsmailağa Cemaati'nin hiçbir internet sitesi bulunmadığına dikkat çekildi. Bu nedenle çeşitli internet sitelerinde yer alan haber ve yazıların hiçbirinin İsmailağa Cemaati ile bir ilgisi olmadığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Ahmet Mahmut Ünlü ( Cübbeli Ahmet Hoca)'nın başına gelen olaylar bizi son derece üzmüştür. Ancak,bu zor ve üzüntü verici durumdan yararlanmak isteyen bazı kişiler,mihraklar,fitne ve fesat odakları bu durumu fırsat bilerek Cemaatimiz adına fikir beyan etmekte,diğer Cemaatleri ve idarecileri rencide edecek yanlış ve yalan beyanlarda bulunmaktadır.
Şu durum kesin olarak bilinmelidir ki Cemaatimize ait resmi bir internet sitesi mevcut değildir. Çeşitli İnternet sitelerinde bu konuda beyanat verenlerin hiçbirisinin İsmailağa Cemaati'ni temsil etmek gibi bir yetkisi yoktur."
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1214587

ömerusta

Kıdemli Üye
ulen bu cübbeli herkesi reddiyeliyorda birtek kendini kusurlarını reddiyeliyemiyor adamda omurga yokki büklüm büklüm bükülüyor samanyolu gibi kuyruklarıda peşinde uluslar arası çalışıyor be