Cübbeli'den itiraf; 'Ben iyi bir nane değilim!'

Ahmet

Çöl Aslanı
Bi cacık olmadığını söylemiştik zaten. Malumun ilamı olmuş.

(başlık üzerine yazıyorum, izlemedim)

Kaçak

Yeni
Birisi ağa nasıl sahipleniyorsunuz bu adamı gerçekten aklım almıyor ya...
tamam pazarda onunda müşterisi olacaktır da ne biliyim garibime gidiyor cidden ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cübbeli, iyi hocadır...Allah eksikliğini göstermesin...bazı dünyevi hataları olsada,,oda iyi niyetinden...

Verda

Gales
Abi sen insanı çatlatırsın, iyi niyetmiş pehh

fakiri

Kıdemli Üye
Hem iyi bir nane olmadığını söyleyeceksin, hem de her konuda -bilir,bilmez- fetva vermeye devam edeceksin ! Kimse kusura bakmasın da, bu dünyada kimsenin karşısında saf-sersem ve enayi yok ! Herkesin söylediği sözlerle amel etmesi gerekiyor !
Haydi şimdi doğru inzivaya !..

Yahayy

Kıdemli Üye
nerden başlayayım bilmiyorumki... deveye sormuşlar ya neren eğri diye,,, oda nerem doğruki demiş ya, o hesap...

evvela, şahsım hakkında, söylediklerin beni hiç etkilemiyor, ben de hiç bir nane değilim ve bunu inanarak söylüyorum.. bak işte ahmet hocaya nasılda benziyorum..:)
@İHVANistanbul kardeş ahmet hoca hakkında, şeyhinden tokat yemek üzere, eğer, efendi hazretlerin, sevenlerinden değilde, müridlerindense... şunu ilavede edeyim, ihvan kardeşimin tınağınıda size değişmem.. yanımızda kıymetli olması, bazı konularda hatasını söylememizede engel değildir, ve ben inanıyorumki, bu uyarmalarımızdan dolayı kendisi bize duacıdır....

Ben, Ahmet Hoca nın (dünyevi) her yaptığını ama her yaptığını onaylıyor değilim....bu konuda tek bir mesajım var ise ki yoktur, özür dilemesini sizlerden bilirim... he çoık merak ediyorsan söyleyeyim, caprice olayında ki bu konuda hiç konuşmadığm gibi savunmamda yoktur, ahmet hocayı bu konuda bende eleştirdim..ama ne var, bu adamın samimiyetine güvenmiştir ki, ilk zamanlar bende, lan hakikatten dönmüşmüdür diye hüsnüzanda etmişimdir..ama kalkıp, caprice gibi bir işi yatırım olarak görüp, bir şey almadım... alanlarında, ahmet hocaya güvenerek aldıklarınıda sanmıyorum...cemaatten alanların yapacakları şey, bu konuda ahmet hoca nın o anda fadıl ile beraber bulunmalarına bakmadan, şeyh efendilerine sorarak bu yatırımı yapmak olmalıydı...Ahmet Hocanın hatası herkeze safça güvenmektir...

sen bunlarla uğraşacağına, itikadi problemlerini hallet bence...

k
Gene kafa kumda aynen devam diyosun, kefen meselesi çıktığında ortada dönen palyaçoluğu ört bas edercesine ilk sipariş veren ben olurum dedin.

Korkarım ki, Hak adına adalet adına zerre miskal içinde bir şey kalmamış.

Ne itikat sorunu ya hu, sen kendi at gözlüğünden dünyayı öyle görüyorsun.
E bana göre de sen, tıpkı Resullah AS gelmeden önce Mekkeliler nasıl inanıyorsa sen motamod aynı inanca sahipsin.
Onlar sa El-İlah'ı en büyük yaratıcı ve İlah biliyorlardı, senin gibi şüfehaları vardı Menat gibi, ölmüşlerinden büyüklerinin ruhları gibi... Hac yapıyorlar, namaz kılıyor, oruç tutuyorlardı, senin İslam öncesi Mekkeli bir dindardan farkın yok, kendini kandırıyorsun.

Sana göre benim itikadımda sorun var bana göre ise senin zerre kadar Kur'an öğretisine itikadın yok, bu göreceli bir şey.

Sen kesin doğru benim yanında zannı ile ağzını eğip büyüyorsun, hayır doğru senin yanında olan değil, doğru atalarının bak buna inanacaksın diye gözüne parmağını sokarak dikte ettiği değil, doğru Allah'ın kitabı ile bize bildirdiği.
Kimin itikadı doğru kimin yanlış bunun mihengi Allah'ın kitabıdır, ve hüküm o'nun yanındadır.

İtikad konusunda cüretkar tutumun ve kendini kerteriz olarak karar makamında görme zannın bile bu koyu ve fısk ile köpürmüş cehaletin karartıları.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Gene kafa kumda aynen devam diyosun, kefen meselesi çıktığında ortada dönen palyaçoluğu ört bas edercesine ilk sipariş veren ben olurum dedin.
Korkarım ki, Hak adına adalet adına zerre miskal içinde bir şey kalmamış.

Ne itikat sorunu ya hu, sen kendi at gözlüğünden dünyayı öyle görüyorsun.
E bana göre de sen, tıpkı Resullah AS gelmeden önce Mekkeliler nasıl inanıyorsa sen motamod aynı inanca sahipsin.
Onlar sa El-İlah'ı en büyük yaratıcı ve İlah biliyorlardı, senin gibi şüfehaları vardı Menat gibi, ölmüşlerinden büyüklerinin ruhları gibi... Hac yapıyorlar, namaz kılıyor, oruç tutuyorlardı, senin İslam öncesi Mekkeli bir dindardan farkın yok, kendini kandırıyorsun.

Sana göre benim itikadımda sorun var bana göre ise senin zerre kadar Kur'an öğretisine itikadın yok, bu göreceli bir şey.

Sen kesin doğru benim yanında zannı ile ağzını eğip büyüyorsun, hayır doğru senin yanında olan değil, doğru atalarının bak buna inanacaksın diye gözüne parmağını sokarak dikte ettiği değil, doğru Allah'ın kitabı ile bize bildirdiği.
Kimin itikadı doğru kimin yanlış bunun mihengi Allah'ın kitabıdır, ve hüküm o'nun yanındadır.

İtikad konusunda cüretkar tutumun ve kendini kerteriz olarak karar makamında görme zannın bile bu koyu ve fısk ile köpürmüş cehaletin karartıları.

yahayy, bu kadar havaya zıplamana gerek yok ki... daha, okumasını bilmediğin Kitab hakkında bu ne cüretkarlık...ha özür,, sizin Kur an ı Kerim zannettiğiniz mealiniz vardı değilmi..

Yahayy

Kıdemli Üye
yahayy, bu kadar havaya zıplamana gerek yok ki... daha, okumasını bilmediğin Kitab hakkında bu ne cüretkarlık...ha özür,, sizin Kur an ı Kerim zannettiğiniz mealiniz vardı değilmi..
Cüretkar olan sensin ya hu...
Sen hangi vasıfla itikad mihengi gibi konuşuyorsun?
Hadi kitapla gelip şurada hatan var deyip münazara etsen neyse, tek kaynağın var tabi olduğun koca bir işkembe-i kübra, rüya, keşif, çakma ledünniler, palyaçoluktan başka bir şey değil.

Ya hu bizim gibi acizler yutmuyor Allah'a mı yutturacaksınız bunları?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Cüretkar olan sensin ya hu...
Sen hangi vasıfla itikad mihengi gibi konuşuyorsun?
Hadi kitapla gelip şurada hatan var deyip münazara etsen neyse, tek kaynağın var tabi olduğun koca bir işkembe-i kübra, rüya, keşif, çakma ledünniler, palyaçoluktan başka bir şey değil.

Ya hu bizim gibi acizler yutmuyor Allah'a mı yutturacaksınız bunları?

Allah a yutturmak,...yutabilen bir varlık mı...haşa sümme haşa..

Yahayy

Kıdemli Üye
Allah a yutturmak,...yutabilen bir varlık mı...haşa sümme haşa..
İşte sizin inancınız bu, resmen Allah'a birşey yuttururuz diye bir gazla gidiyorsunuz.

"Bana 100 fersah şefaat hakkı verildi", Al sana yüz fersah diyip şamar yenildiğinde bunların ne demek olduğunu göreceğiz hep birlikte.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
İşte sizin inancınız bu, resmen Allah'a birşey yuttururuz diye bir gazla gidiyorsunuz.

"Bana 100 fersah şefaat hakkı verildi", Al sana yüz fersah diyip şamar yenildiğinde bunların ne demek olduğunu göreceğiz hep birlikte.

gördüğün an, geç kaldığın an..