Değerli İhvan Forum Mensupları;

Mesihçi

Ordinaryus
Bugün sitenin kendisini bir kaç gün geri aldığını fark ettim.Sanırım herkesin mesajları silinmiş.Arada benimkiler de kaynamış.Bazı başlıklarım da silinmiş.Bu bahaneyle bir şey daha fark ettim.Benim varlığımın artık bir anlamı kalmadı.Sitede beni istemeyenlerin sonsuz çabasına karşılık iyi niyetli arkadaşlarımın savunmalarından oluşan kısır döngü...

Kral Süleyman'ın dediği gibi:

"Bunlar Yeruşalim’de krallık yapan Davut oğlu Vaiz’in sözleridir:
2“Her şey boş, bomboş, bomboş!” diyor Vaiz.
3Ne kazancı var insanın
Güneşin altında harcadığı onca emekten?
4Kuşaklar gelir, kuşaklar geçer,
Ama dünya sonsuza dek kalır.
5Güneş doğar, güneş batar,
Hep doğduğu yere koşar.
6Rüzgar güneye gider, kuzeye döner,
Döne döne eserek
Hep aynı yolu izler.
7Bütün ırmaklar denize akar,
Yine de deniz dolmaz.
Irmaklar hep çıktıkları yere döner.
8Her şey yorucu,
Sözcüklerle anlatılamayacak kadar.
Göz görmekle doymuyor,
Kulak işitmekle dolmuyor.
9Önce ne olduysa, yine olacak.
Önce ne yapıldıysa, yine yapılacak.
Güneşin altında yeni bir şey yok."

Hoşçakalın.

Esen kalın.

ömerusta

Kıdemli Üye
mesihci senin gitmeni ençok isteyenlerden biri bendim nedeni ise sen bir kurtuluş yolu aramıyordun maksadın kafa karıştırmak kendi inancını enpoze etmekti yine kaybettin be mesihci kıramadın şu inadını küründe ısrar ettin
gidiyorsan git ama şu sözlerimi kafana yaz çok şey bıraktın arkanda senin o yukardaki sözler varya işte onların hepsi yalan kandırmaca
herşey bom boş diyor vaiz yalan biz müslümanlar hergün yeniden doğar her günü ayrı farklı yaşarız her günü bir birinden üstün vede güzel olarak yaşarız iki günü bir birine eşit olan zarardadır hadisi bizde geçerlidir biz hiç zarar etmeyiz
birde diyorki senin vaiz dünya ebet diyor VALLAHİ c.c. oda yalan dünya geçicidir fani dir ebet olan ahirdir
and cennetleri dir işte sizin boş dediğiniz yaşamda biz müslümanlar ebedi kazanırız hemde haykırarak gelin kurtuluşa gelin diyerek sanada diyorum mesihci ALLAH c.c. şahidim olsun ki gel müslüman ol kurtuluşa er banada kardeş ol düşman değil kim olursan ol gel put perest olsanda gel der pirimiz mevlana bu geli yanlış yorumluyor
inanmayanlar bu gel imana gel kurana geldir hakka gel
bende sana diyorumki gel imana gel yarin geçola bilir son sözüm böyle gitme mesihci gel

kebîkec

İhvan Forum Üye
Önce ne olduysa, yine olacak.

Kavramsal olarak öyle ama her gün doğanlar yeni. her mevsim açan çiçekler yeni. Eylüldeki elmalar Mayıstaki çilekler yeni...Biz gidiyoruz ama gelenler yeni..:gl

Mesihçi

Ordinaryus
Önce ne olduysa, yine olacak.

Kavramsal olarak öyle ama her gün doğanlar yeni. her mevsim açan çiçekler yeni. Eylüldeki elmalar Mayıstaki çilekler yeni...Biz gidiyoruz ama gelenler yeni..:gl

Yeni çilekler,yeni gelenler,yeni günler gerçekten de yeni mi?Bence eskilerinin kötü birer kopyası hepsi.Yenilikler kandırmaca.Mesele Tanrı'ya odaklanmak,dünyanın boş kandırmacalarına aldanmadan Tanrı için doğru yaşamak...

fayanscı' Alıntı:
mesihci senin gitmeni ençok isteyenlerden biri bendim nedeni ise sen bir kurtuluş yolu aramıyordun maksadın kafa karıştırmak kendi inancını enpoze etmekti yine kaybettin be mesihci.

Kurtuluş yolu aramıyordum tabii ki.İnsan elindekini arar mı?
Kaybetmek nedir?Benim bir tek zaferim var.Onu kazandım.Kalan her şey boş...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Yeni çilekler,yeni gelenler,yeni günler gerçekten de yeni mi?Bence eskilerinin kötü birer kopyası hepsi.Yenilikler kandırmaca.Mesele Tanrı'ya odaklanmak,dünyanın boş kandırmacalarına aldanmadan Tanrı için doğru yaşamak...

...

Yediğin meyve örneğin portakal olabilir ama her yediğin portakal başka bir portakaldır.

Hz. Ademden beri yürüyenleri değişse de yol iki tane, biri hakkın yolu diğeri batılın. Şeytan hak yolun üzerine oturup insanları diğer yola iteceğine yemin etmiş ve gece gündüz çalışıyor. Allahın bir olduğu yola oturmuş insanlara üç dedirtmeye çalışıyor. Mesihçiyi inandırmış mesela... vaize kulak verirsen yapacak bir şey yok ... Hatta dünyaya gelmeye bile gerek yoktu... kulak senin, damak senin ne diyelim...:gl

ömerusta

Kıdemli Üye
evet şeytan tam imana giden yola oturur sapıtacağını sapıtır bilmezmiki bizde yolun hem başında hen sonunda oturur imana davet hakka davet ederiz yine diyoruz kim olursan ol ama hakka gel

Mesihçi

Ordinaryus
Yediğin meyve örneğin portakal olabilir ama her yediğin portakal başka bir portakaldır.

Hz. Ademden beri yürüyenleri değişse de yol iki tane, biri hakkın yolu diğeri batılın. Şeytan hak yolun üzerine oturup insanları diğer yola iteceğine yemin etmiş ve gece gündüz çalışıyor. Allahın bir olduğu yola oturmuş insanlara üç dedirtmeye çalışıyor. Mesihçiyi inandırmış mesela... vaize kulak verirsen yapacak bir şey yok ... Hatta dünyaya gelmeye bile gerek yoktu... kulak senin, damak senin ne diyelim...:gl

Şeytanın kimi neye inandırdığını hep beraber göreceğiz yargı gününde.Vaiz dediğiniz Kral Süleyman'dır.Dünyaya gelmeye zaten gerek yoktu.Kendi günahımız yüzünden geldik...Siz vaizi sorgulamayı bırakın da kendinize bir bakın.Neyi ispatlamaya çalıştığınızı görün.Sevgiler...

ömerusta

Kıdemli Üye
güle güle git ama birgün yine karşılaşacağız ben yine gel diyeceğim ama geç olmazsa

türkü

Kıdemli Üye
bu sessizlik sen bilirsin, nasıl istersen manasına geliyor. elde maşrapa su dökmeye gelenin bile olmayışı nezaketen..ama eminim damın üstünden bakışıyor herkes :)

Mesihçi

Ordinaryus
Sevince mi yol açtım söylediğinize göre hüzne mi anlamadım ama sevince yol açtıysam ne mutlu bana...

türkü

Kıdemli Üye
aslında ikisi degil. pek tesiriyet oldu sayılmaz..hem hüzne yol açsaydınız daha ziyade seviniyor olmanız gerekmez miydi :gl

Mesihçi

Ordinaryus
Hüzne yol açınca sevinseydim bencillik olurdu.Herkes damların üstünden bakışıyor deyip sonra tesiriniz olmadı demeniz daha da kafamı karıştırdı.İyisi mi boşverin :)

spesifik

آزادی قید و بند
Yaşın henüz genç Mesihçi dilerim yakin gelmeden gerçekten teslim olanlardan olursun.

selam ile..

türkü

Kıdemli Üye
yoldan geçene ki bakılıyor. gelene gidene bakılmasın mı :)

ŞehbaL

Kıdemli Üye
hakkınızı helal edin. Hakiki yolu bulmanız temennisiyle.

Güle güle :gl

Mesihçi

Ordinaryus
@ŞehbaL Helal olsun.Hoşçakalın.
@Büşra Betül Bilahare ve Selam ile Hoşçakalın.
@z£LaL Teşekkür ederim.Hoşçakalın.
@türkü Pek ala sevgili türkü kimsenin umrunda değilim.Eğer şimdi mutluysanız hoşçakalın :)

ömerusta

Kıdemli Üye
ya mesihci bir iylik yap son giderken şu cengiz ile veriyide götür onlar seniçok sevdilerdi kişi sevdiği ile beraberdir
dite biliriz onlarsız sen sensiz onlar üzülecekler be gözlerim doldu

Mesihçi

Ordinaryus
ya mesihci bir iylik yap son giderken şu cengiz ile veriyide götür onlar seniçok sevdilerdi kişi sevdiği ile beraberdir
dite biliriz onlarsız sen sensiz onlar üzülecekler be gözlerim doldu

Cengiz ile Veri arkadaşlar için de açın aynı başlıkları.Ülke elden gidiyor falan deyin.Bunlar vatana dine düşman deyin.Belki giderler.Gerçi o zaman sizi gönderirler :)

kebîkec

İhvan Forum Üye
@Mesihçi,

Benim çocuklardan biri günün birinde bana bir bilmece sormuştu. Baba bil bakalım fil ile karınca niye evlenememiş. Ben aklıma gelen bütün şıkları söyledim ve hepsine hayır dedi. Peki doğrusu nedir sen söyle dedim. '' Nasip değilmiş '' dedi. Şimdi bir Hıristiyanla bir müslüman yanyana olabilirler ama izdivac mümkün olmaz. Gitmene kesinlikle sevinmem ama kalman halinde itikadi mevzulara girmeden yola devam etmek gerekir. Üzecek bir şey yaptımsa hakkını helal et. Helallik istememin kalman veya gitmenle ilgisi yok.:gl