Değerli İhvan Forum Mensupları;

Dua Nur

Kıdemli Üye
Geçici bir karar olduğunu tahmin ediyorum. Forumda bazı aksaklıklar olduğunda herkesin mesajları kayboluyor.

Mesihçi

Ordinaryus
@fayanscı Hoşça kal.

@veri daha önce de iki kez gideceğim dedim.Bir şeyler oldu devam ettim.Bu başlığı açtım.İnsanlar güle güle git dedi.Bugün son günüm.Artık "Haydi vazgeçtim." demek insanlarla dalga geçmek olur.Bu işi oyuncak haline getirmek istemem.Yine de eğer gerçekten çok zor durumda kalacaksanız foruma devam edebilirim?

Bana kızdığınız,içerlediğiniz anlar olmuştur.Hepinizden beni affetmenizi istiyorum.

Esen kalın.Hoşça kalın

spesifik

آزادی قید و بند
@Mesihçi en çok terk isteğinizin kendi iradeniz dahilinde olmasına seviniyorum

Ben şahsen ne kızgın ne kırgınım Bir kul olarak bizim üzeriniz de hakkımız geçti ise hakkınızı helal edin

Yolunuz Hakk'a doğru açık olsun inşAllah...

ömerusta

Kıdemli Üye
http://www.youtube.com/watch?v=RdGCjBBI_XM
mesihci kaç yaşındasın sanırım benden gençsin ben 50 yaşındayım 50 yılda bir kere senin gibi biriyle bu kadar çok konuştum çok dinledim çok sabır gösterdim çok sukut ettim şimdi haykırıyorum gitme dur mesihci seni dinledim diyordumya yalan mesihci öyle zannettim kendimi kandırdım evet mesihci giderken yalnız sen kaybetmiyorsun
ben de kaybediyorum kal mesihci kal neye inanıyorsan niçin inanıyorsan anlat sonuna kadar dinleyeceğim konuşacagım anlıyacağım anlatacağım sen gidiyorum arkadaş diyene kadar seni misafirimolarak kabul edeceğim
gitme mesihci kal arkadaş olalım belki kardeş oluruz kim bilir ?

veri

Yasaklı
devam etmeni istemeyenler kendilerine baksınlar
hayatlarında kaç hristiyanla tanışmış
onu da boşverin
bu forumda bile bunların kaç tane müslüman dostu var.
sizinle didişenlere bakın
müslümanlarla da didişdiklerini görürsünüz
paylaşımlarınıza devam edin
derslerinizi aksatmamak şartıyla
başka yerlerdeki açılan konulara da hristiyanların değil kendi görüşünüzü de paylaşın.
cümlelerim sertti özür dilerim.

veri

Yasaklı
silinen mesajımı iade edin lütfen
sertlik de olsa bu saatten sonra mesihçinin forumu terki mevzusunda hakkım helal değildir
herşeye de müdahale etmeyin

veri

Yasaklı
@veri daha önce de iki kez gideceğim dedim.Bir şeyler oldu devam ettim.Bu başlığı açtım.İnsanlar güle güle git dedi.Bugün son günüm.Artık "Haydi vazgeçtim." demek insanlarla dalga geçmek olur.Bu işi oyuncak haline getirmek istemem.Yine de eğer gerçekten çok zor durumda kalacaksanız foruma devam edebilirim?

Bana kızdığınız,içerlediğiniz anlar olmuştur.Hepinizden beni affetmenizi istiyorum.

Esen kalın.Hoşça kalın

yönetimden büşra betül üstteki mesajınıza yazdığım sert ifadeyi silmiş
aynı sert ifadeyi özel mesajla size bildirmemi istedi:)
ne alaka ise
samimi iseniz devam edersiniz. değilsiniz hakkımız helal değildir sayın mesihçi kardeşim

veri

Yasaklı
@Mesihçi en çok terk isteğinizin kendi iradeniz dahilinde olmasına seviniyorum

Ben şahsen ne kızgın ne kırgınım Bir kul olarak bizim üzeriniz de hakkımız geçti ise hakkınızı helal edin

Yolunuz Hakk'a doğru açık olsun inşAllah...
büşra betül kal demeni bekliyor güle güle git demeni değil
kendi iradesi ile mi gidiyor sanıyorsun
mutlaka katkın oldu senin de
sonra islamdan bahsederiz hoşgörüden tebliğin farz olmasınndan

spesifik

آزادی قید و بند
Akıl baliğ biri Mesihçi,kendi kararlarını kendisi verebilir
özellikle belirtti kendi isteği ile gittiğini ,
siz bunun aksi olduğunu iddia ederek bence mesihçi yede haksızlık yapıyorsunuz.
Ki mesihçi ile aramda hiç bir husumet olmadı
Rica ediyorum bu konuda artık ben konuşmak istemiyorum.

veri

Yasaklı
olmadına emin misin:)
haksızlık yaptığınıza inanıyorum
özelliklle de gitme kal dememeniz mevzusunda
zaten gelmesindende hoşnut olmadınız.

türkü

Kıdemli Üye
müslümanlar daha kendi aralarında birbirlerine gitme kal diyemiyor, dese bile sözünü geçiremiyor kaldı ki bir hristiyan.. :)
git diyen de olmadıgı halde gitme kararı almış, 10 defa sonrasında yeniden yazma kararını alsa, ki yine kim ne diyecek..gitse kim ne yapabilir :) bir insan diyecegini ancak bu kadar sivri köşelerinden törpüleyip yuvarlayabilir de mi :D

veri

Yasaklı
kaldı ki hristiyan deyince zaten aman git lafı anlaşılıyor:)
BİRLİKTE YAŞAMA sanatını kazanalım inşallah
birmüslamanla anlaşmak daha zor
aynı ayeti farklı yorumloyor da
hristiyanla nasıl anlaşılmaz
tek ortak noktanız aynı havayı solumanız.

türkü

Kıdemli Üye
görünüşe göre yorgan da gitti gibi ama kavgası bitmedi gibi abi..:) gelsin yazsın kim ne diyor :gl

talib

Kıdemli Üye
Önce ne olduysa, yine olacak.
Önce ne yapıldıysa, yine yapılacak.
Güneşin altında yeni bir şey yok."

Kavramsal olarak öyle ama her gün doğanlar yeni. her mevsim açan çiçekler yeni. Eylüldeki elmalar Mayıstaki çilekler yeni...Biz gidiyoruz ama gelenler yeni..:gl

Biz de her an bir yenilenme yok mu :)

Mesihçi

Ordinaryus
@uykusuz özeldeki mesajınıza o günden beri cevap vermeye çalışıyorum.Size cevap yollayamıyorum.Özel mesajı kapattığınız veya engellediğiniz gibi bir uyarı çıkıyor.Kusura bakmayın.

@fayanscı benimle kardeş olmaktan bahsediyorsunuz.Özele mesaj atmışsınız "ne olur gitme" şeklinde.İnce mesajınıza teşekkür ediyorum.Dilerim böyle düşünüyorsunuzdur.

@Büşra Betül teşekkür ederim.

ömerusta

Kıdemli Üye
evet mesihci doğru okumuşsun mesajımı şimdi arkadaşımsın kardeşim ola bilirsin dedimdiyorum gitme
konularını aç anlat inancını söz okuyacağım her satırını her konuna cevap yazacağım bir zere kırıntı arıyorum
ikimizinde kazanması için böyle düşünüyorum madem inancını anlatmak için geldin anlat

uykusuz

Kıdemli Üye
@Mesihçi özel mesaj servisimi açtım. mesajımı aldınız mı?

Mesihçi

Ordinaryus
Çeşitli mesajlara cevap olarak;Hiç kimseyle aramda husumet yok arkadaşlar.Kin tutmuyorum.İntikam peşinde değilim.İlk geldiğimde hakaret edenler,daha sonra sert çıkanlar ve sonlara doğru gitmemden memnun olacağını söyleyenler dahil...

@veri Ne yapmak istediğinizi görebiliyorum.Çok naziksiniz.Teşekkür ederim.Ancak sizinde gayet iyi görebileceğiniz üzere duvarlara konuşur gibiyim.

uykusuz

Kıdemli Üye
@Mesihçi biraz daha mesajıma yanıt vermezseniz ben uyucamn haberiniz ola.sizi bekliyorum:)

ömerusta

Kıdemli Üye
mesihci evet sert konuşan gitmeni isteyende bendim sana kal demekteki gayem husumet beslemen veye benim husumet beslemem değil sana karşı kinde gütmüyorum kin güttüğünüde düşünmüyorum kalmanı istiyorum madem amacın dinini anlatmak anlat bide okuyalım adap çerçevesinde yorumlarımızı yazalım doğru birdir iki olmaz
doğruyu anlatmak bizim görevimiz bize göre sana görede doğruyu anlatmak senin görevin olay bu birde buluşa biliriz sen senin dediğin biri anlat bizde bizim inandığımız biri anlatalım bu iki görüşü bire indirelim