Dolar 6 TL'yi Aştı - 10.08.2018 itibariyle 6,11

kebîkec

İhvan Forum Üye
Merkezin müdahalesi 2 saat etkili oldu. ?

Halk ekmekten ekmek alayım diye sıraya girdim. Sıra gelince parayı uzattım ekmekleri poşete koydu ve para almadı. Bu gün gelen ekmeklerin parasını bir hayırsever ödedi dedi. Duygulandim. Biz indi ciktiyla kafayi mesgul ederken birileri hayir kapilarini acip girmis iceri. Bende etkisi ömür boyu sürer.

Kısaca en sonunda halk olaya el koyup bu dövize endeksli hayatı değiştirecek. Başka türlü bu sarmaldan çıkış yok.

ihvanistanbul

AkhenAton
esasında merkez tam anlamıyla müdahale etmedi daha doğrusu edemiyor muhtemelen rezerv yetmiyor. Sanırım döviz borcu veya ihtiyacı olan şirketler alabilsin diye yapıyorlar yoksa bu şekilde hala rezerv eritiyor olmanın hiçbir mantığı yok. bir iki ay içinde indirdikleri faizin 2 katını arttıracaklar yada erken seçim haberi gelecek başka çıkış gözükmüyor. Merkezin müdahalesi sadece alım fırsatı yaratıyor.
Birde ticaret duruyor artık. Bizim sektörde bazı yayıncılar toptan satışı durdurdu. Nakitte de mal yok. Bizde uretenin kar marjı en az %100 dur ki sene ici idare edebilsin. ( Stok maliyeti, satış hızı vs.. ) bu marjla bile zarar yazılıyor.

cahid

Kıdemli Üye
3994

Doların yükselmesine siyasilerin gerçek bakışı da bunun gibidir önlerine konulan reçetede yazanlar "mülkiyetsizlik , fosil yakıtların sonu" v.b. ifadeler içeriyorken bunun kasten yapılmadığına kim ikna edebilir beni? Muhalefetin cılız söylemlerine takılmayın iktidar gibi onlar da Paris iklim anlaşmasına onay vermedi mi karşı çıkan oldu da bizim mi haberimiz yok?!

cemaliii

Kıdemli Üye
1 ay içinde 5 tlye inerse şaşırmayın. Ekonomi düzelecek. Türkiye cumhuriyeti kazanacak inşallah.

ihvanistanbul

AkhenAton
1 ay içinde 5 tlye inerse şaşırmayın. Ekonomi düzelecek. Türkiye cumhuriyeti kazanacak inşallah.
üstad 5 tl gerçek bir rakam değil. hakkı 10 tl gibi bir rakam ( abd deki enflasyon - türkiye enflasyonu kıyasıyla )
inşaAllah düşer. Sayın erdoğanın dediği : paranızı tl de tutun döviz mevduat hesabına atın eğer dövizden zarar ederseniz üstünü tamamlayacağız. Haliyle bu da ek faiz demek. iş biraz ağa maraba hesabına döndü ama piyasalar adına iyi. şimdi insanlar sakinleşir. fiyatlar biraz geri çekilir inşAllah.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Altinin gramı 1049 liraydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşması başladığında. Şu an 749 tl . Bir iki saat içinde 300 TL inmesinin ekonomik gostergelerle uzaktan yakından alakası yok. Tırmanışınin da ekonomik başarısızlıkla alakası yoktu. Allaha şükür hayat normale dönüyor.

Saat 22.46 itibariyla dolar 13.59 tl

Sofuoglu

Ordinaryus
Altinin gramı 1049 liraydı. Sayın Cumhurbaşkanımızın konuşması başladığında. Şu an 749 tl . Bir iki saat içinde 300 TL inmesini ekonomik gostergelerle uzaktan yakından alakası yok. Tırmanışı da ekonomik başarısızlıkla alakası yok. Allaha şükür hayat normale dönüyor.

Ama maalesef bu Dolar ve Eurodan dolayı fiyatları yükseltenlerin,kur düşünce fiyatları geriye çekeceğini düşünmüyorum hocam,
Dolar Euro düştü ama pahalılık hala devam ederse!, alım gücü yükselmesse bu kurdaki aşağı inişinde bir anlamı yok maalesef,!
Demirin Tonu 1 Ay içerisinde Euro,dolar kurunu bahane ederek 2'ye katladı,keza gıda,keza benzin,keza araç piyasası..!
bunlarda geri çekilme(Fiyat indirimi) olmazssa daha büyük zarar(kaos) çıkar ortaya,
vuran (godamanlar)vurdu vuracağını!, yine olan garibana olur..!
Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz,
Ama köşesine çekilip karnını kaşıyarak "ülke batsın" diyen hainlerin hayalleri biraz daha ertelendi biiznillah..!
Yaradan neylerse güzel eyler inşaAllah...!
Vesselam...

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ama maalesef bu Dolar ve Eurodan dolayı fiyatları yükseltenlerin,kur düşünce fiyatları geriye çekeceğini düşünmüyorum hocam,
Dolar Euro düştü ama pahalılık hala devam ederse!, alım gücü yükselmesse bu kurdaki aşağı inişinde bir anlamı yok maalesef,!
Demirin Tonu 1 Ay içerisinde Euro,dolar kurunu bahane ederek 2'ye katladı,keza gıda,keza benzin,keza araç piyasası..!
bunlarda geri çekilme(Fiyat indirimi) olmazssa daha büyük zarar(kaos) çıkar ortaya,
vuran (godamanlar)vurdu vuracağını!, yine olan garibana olur..!
Hayırlısı bakalım bekleyip göreceğiz,
Ama köşesine çekilip karnını kaşıyarak "ülke batsın" diyen hainlerin hayalleri biraz daha ertelendi biiznillah..!
Yaradan neylerse güzel eyler inşaAllah...!
Vesselam...
Üstadım ben kendi evimde uyguladığım için rahatlıkla savunabilirim. İhtiyacım olmayan hiç bir şeyi almıyorum. Aman yükselir diye hiç bir şey alip stoklamiyorum. Okuduklarım ve tanidiklarimdan gelen bilgiler çerçevesinde ciddi bir stokculuk faaliyeti tüm yurtta göze çarpıyor. Otomobilden yağa kadar neye umut bağlanmış ise stoklandi. Ceza kesilen firmalar Bim dahil hükumete bilendi. İngiltereye taşınan ülker benzeri firmalar dışari kaçtı. Sermayeyi götürdü.

Kanser hücrelerinin gizli ittifakla toplu intiharı gibi çökertmeye odaklandılar. Tabiiki hükümetin söylemlerinin de negatif etkisi oldu. Ama bizim insanımız kadirsinastir ve asil duyguları vardır. Yavaş yavaş hatadan donulecegini düşünüyorum. Bu açıklamadan sonra söylenenlerin harfiyen uygulanması gerekir.

Akaryakıt artışlarının yapılmayacağına durdurulduğunu dair az önce alt yazı geçti. Allahın izniyle hayat normale dönecek. Umut var...