Düşünce Parkı

ALI25

Kıdemli Üye
7405.jpg

ALI25

Kıdemli Üye
Sizler insandan da ve halden de anlamiyorsunuz ve de bilmediginiz seylerin de ardina düsmeyin bu size kardan cok zarar getirir ve sizlerde bilmediginiz ile mesul olup da tutulmadiniz.

ALI25

Kıdemli Üye
b_4037.jpg

Bir düsünce olarak o zaman ki hali misal olarak dan nasilmis ve sonra nasil olmus bir hal almis ve modern haline bugün bakilabilinir.

ALI25

Kıdemli Üye
Kisi var dakikalarca konusur abes ile istigal olur ve sonra bu kadar konusmanin sonun da bir söz söyler altin gibi olur.

Buna sunuda misal verebilirim kisi yazar sayfalarca abes ile istigal eder ve sonra ilmi meseleyi ortaya koyar vakia olarak ne ise onu der hak i gündeme getirir ve o zaman onun yazmis oldu 1 satir veya bir tane söz de altin gibi olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Türkiye de öyle gidip görmek istedigim ve gezmek isteyim bulunmak istedigim yerler var ki ve suanda yazi yazmaktan onu anlatmaktan da eksik olup kalmaktayim ilkönce dogdugum sehirdeki ilcenin köyüyü görmek icime cekmek ve dolasip bir tarihe gitmek isterim en kisa zamanda hayirlisi ile insallah.

Ey Hinis ben senden ciktigim da kücük bir cocuk idim ve seni görmeyeli 35 sene olmus bilene sana kavusmak ne zaman yüce rabbim biranönce bizi de sana gelmeyi ve görmeyi dilerim.

ALI25

Kıdemli Üye
Dün altımda olan çimenler bugün üstünde yeşerdi.

Bir meczub denilen sahsiyetten böyle güzel ve dogru bir söz de bizi ceker bizden alir ve cok sukur yüce rabbime.

ALI25

Kıdemli Üye
a_%25282%2529.jpg

Erkek kadin ile sinamak makul ve yerin de olabilir ve kadini altin ile sinamak da bilmen ne kadar makul düser ve altini altin ile buda bir mümkün olabilir ve altin ise ates ile sinamak hic olmaz altin ates e karsi dayanamaz ve böylece de olunca bu sinama iside lazim gelmez olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Tarih konusunda cok kitab okuyamadim ve suanda aklimda olanda okuduklarim da birkac tane kitab kadar bir sey olur.

ALI25

Kıdemli Üye
Herkes kendisini biliyor nerde iyi ve nerde zayif oldugunu veya bilgisiz oldugunuda.

ALI25

Kıdemli Üye
Demek istedim ki ayni zamanda kendisinin de bir dokturu da olur ve böylece saglik bakamindan da bilir az olarak birsey de olsun.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Duvarlara asılan insan resimleri ve heykelleri düşünün. Sokaklarda ve reklamlarda uygunsuz resimler ve heykelleri düşünün! Bunların hepisini bir an için yok sayın. O vakit insanlar birbirlerini görmeye başlayacak..

Tevhid medeniyeti, pagan uygarlığının istilasına uğramış, bunu artık daha net görüyorum..

Kastettiğim resimler ve heykeller, kitaplarda, kapaklardakiler değil! Ben başka bir şeyden bahsediyorum. Gözümüzün alıştığı çirkinlikten.. Bunu yasaklarla aşamayız. ''Resim ve heykel yasak'' demekle olmaz bu. Sebebin ve fonksiyonun bilmek gerek. İnsanlara tevhid medeniyetinin bilincini aşılamak gerek. Zira anlarsa gözüne kerih gelmeye başlayacak, çirkinden rahatsız olacak. Olacak ki, tevhidin kendi estetiğini üretebilsin. Hikmeti anlaşılmadan uyulan kurallardan medeniyet çıkmaz!..

Büyük medeniyeti temsil eden bir toplumda mutmain olmalı. Eğer bu mutmain kaybolursa sahte mutmain bulan uygarlıkların istilası başlar. Kompleks ve özgüven kavramları, bunların sahaya yansıması falan iyi anlaşılmalıdır. Biz, batı uygarlığının istilasına uğramadan önce neyi kaybettik? Kalbime öyle geliyor ki mutmainimizi kaybettik. Mutamin kaybolunca içeri girmeye başlayan üç beş şey rağbet gördü, ''vaay ne güzel'' denmeye başlandı. Böylece fırtına gibi her şey kapıdan pencereden girdi, ortalığı çirkinlik kapladı..

Yeni nesillere dinini öğretirken kurallar ve fikirler yetmez. Bu dinin gözünü, kulağını ve kalbinide öğretmek gerek.

ALI25

Kıdemli Üye
Her sene mezar denilen o yere yaklasmiyormusun ve buda sana onuda bir hatirlatmiyor mu.