Eğer Sizler, Türk/sniz, Ben! Türklük/ten Utanıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
ortada fil yok karınca var ve karıncayı fil gibi gösterme cabaları var
kasıtlı yada kasıtsız
sanki türk halkının çoğunluğu kürt düşmanı yada taş yollamışda ve yollayanlara destek olmuş gibi yansıtılmalı olaylar
sadece başbakanımız o taşları yollayan, destek olan zihniyetlerden değil! halkımızın çoğunluğu değildir
bir kaç kendini bilmezin eylemlerini tüm Türk haklına yada Türklüğe mal edemezsiniz..
siz insansanız insanlığımdan utanıyorum deseydiniz keşkeo zaman mesaj daha anlamlı olurdu
böyle yapmayarak işe türklüğu katarak yazılanlar ister isteme farklı boyutlara çekilir fitne olur.
pkknın ve dtp gibi şerfsizlerin eylemlerini tüm Kürt halkına mal edenlerden ne farkı kalır
kelimelere takılı kalmayın diyorsunuz
kelimelerdir kişileri ifade eden
her an gibi bir fitneye sebep vermek istemiyorsunuz
kullandığınız kelimelere ve cümlelere başlıklara dikkat edeceksiniz ki
konular saptırılmasın.
hainlerle savaş sadece dağlarda olmaz
sözlü yazılı her alanda fitne tohumları ekmek ve birleştirmek yerine ayrıştırmakla meşguller
aynen katiliyorum.Bu tas olaylarinin arkasimndan yine pkk cikacagindan hic süphe etmiyorum cünkü türk-kürt catismasi bunlarin isine geliyor.
Mühür vs lerede derimki ikidebir aykiri olaylari gündeme tasiyarak bu bölücülerin ekmegine yag süreceginize olumnlu gelismeleri yayarak aramizdaki kardeslik baglarinin kuvvetlenmesini saglayin!

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Ciğeri yanmış insan mı onu yaptı sizce? Hiçbir şehit ailesi bu hainliği yapmaz! Kendinize gelin!

Şehit ailelerinin işi gücü yok oraya taş yollayacaklar siz inandınız mı bu mazeretinize?
yazılanı neden genelliyor şehit ailelerine bağlıyorsunuz
sanki her abisini yada kardeşini kaybeden nefsine hakim 4/4lük islamı yaşayan bilinçli insanlar
hem kastım şehit aileleride değildi
sadece şahit ailelerininmi çiğeri yanıyor canı acıyor
şehit haberlerini duyan herkesin yanmııyormu acımıyormu
nice insanın o an ALLAH belalarını versin diyesi gelmiyormu
hatta demiyor mu

aralarında çiğeri yanmışlarda vardır
sağlıklı düşünemeyip nefsi haraket etmişlerde
ama bazılarınında kasıtlı olarak düşmanlıkları artırmaya
kin saçmaya çalıştığınıda görmezden gelmememiz gerek
bu tip insanlar kürtler arasındada var türkler arasındada

mü'HÜR

Ordinaryus
aynen katiliyorum.Bu tas olaylarinin arkasimndan yine pkk cikacagindan hic süphe etmiyorum cünkü türk-kürt catismasi bunlarin isine geliyor.
Mühür vs lerede derimki ikidebir aykiri olaylari gündeme tasiyarak bu bölücülerin ekmegine yag süreceginize olumnlu gelismeleri yayarak aramizdaki kardeslik baglarinin kuvvetlenmesini saglayin!

İkidebir?

Birincisi olayı sizin söylemek istediğiniz hale sizler getirdiniz.Ben, sadece duygularımı neye üzüldüğümü,insanlık dışı bulduğum bir olayı aktardım.Ama sabahtan beridir olayı daha çok Kürt-Türk mevzusuna döndüren sizler siniz.

Amacından saptırdınızda durdunuz.Artı,bu olayları çıkaranların yarısı pkk belki ama,fedainin tutumunu gördükten sonra,yani canları yanmış canım ne var onlar da bunu yaptı dediğini görünce pekte öyle düşünemiyorum nedense!

İkidebir demişsiniz ya,ben ilk defa böyle bir yazı ile,ilk defa böyle bir gündem ile forumda varım!

Konuyu uzatmanın anlamı yok benim ne dediğim ortadadır.Konuyu taaa bdp getirenler olayı "tamamen" Türk Kürt düşmanlığı gibi algılayanlara da lafım yok! Sadece pes diyorum!

Hee aslında ben de pkk üyesiyim çaktırmıyorum(!)

mü'HÜR

Ordinaryus
Çok sinirlendim gerçekten,alldığım cevaplara baktığımda taş olayını lanetleyen tek kişi olmadı.Bana deniliyor ki, Kürt Türk ayrımcılığına vesile oluyor sunuz asla kabul etmiyorum! Aksine, bu taş olayından ezilmiş,üzülmüş bir Kürt kardeşim bu sayfayı görürde, onların çok çok azınlık olduğunu bizlerin onların yanında olduğumuzu düşünürler dedim ve yazdım.Ki,yazımı okuyan TARAFSIZ İYİ NİYETLE okuyan herkes,ama herkes,aynen söylediğim gibi algılayacaktır.

Başlığa takmışlar birde.Yahu madem tek sıkıntınız başlıktı bunun üslubu bu mu? Dersiniz mü'HÜR, doğru söylüyorsun taş atanları kınıyoruz ama,başlığını değiştirirsen daha hoş olur.Denilseydi daha kibar,daha müslümanca olmazmıydı? Ki,başlığı da art niyetsiz okuyan, Türklükten utandığımı değil, bu gibi insanları Türk görmediğimi anlattığımı anlayacaktır.Ama sırf,yorum yapmak için yorum yapanlar,başlığı da ana maddeyi de" kendi dar görüşleri" ile kısıtladılar!

Şimdi benim sayfamda bir medet bulacak olan Kürt kardşeim, sizin bu yazılarınızı görünce ne diyecek biliyor musunuz " ne azınlığı bu Türklerin hepsi taş yollayanlar gbi art niyetliler" diyecekler çünkü,hiçbiriniz göğsünzü gere gere kınıyoruz demediniz,diyemediniz.

Yazık çok yazık!

Altını çize çize kaç kere söyledim benim derdim Kürt-Türk değil, benim üzüntüm; bir vijdansızlık dramını görmemdir. Diye kaçkere söylememe rağmen, konuyu bdp ye kadar getirdiniz.

Düşünün bakalım kim pkk nın ekmeğine yağ sürdü...

Sadece benim yazımı görselerdi,onları düşündüğümüzü,acılarına ortak olduğumuzu hissedeceklerdi ama sizlerin yazılarına bakınca,korkuyorum lanet okuyacaklar...

Yeni-OSMANLI

Yasaklı
olay türk-kürt catismnasini körüklemek isteyenlerin oyunu,bir yönde türkcü gecinen siyonistler,diger yanda kürtcü gecinen bdp ve pkk zihniyeti...bunlarin amaci türklere sitem edilmesiydi,sizde türklere sitem ederek bu oyunun bir parcasi oldunuz.

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
aralarında çiğeri yanmışlarda vardır
sağlıklı düşünemeyip nefsi haraket etmişlerde
ama bazılarınında kasıtlı olarak düşmanlıkları artırmaya
kin saçmaya çalıştığınıda görmezden gelmemiz gerek
bu tip insanlar kürtler arasındada var türkler arasındada
Türkler üstüne düşeni fazlasıyla yapmış zaten.

Durum ortada

Bu arada rahmet peygamberi SAV dahi Hz. Vahşi müslüman olduğunda ne dedi

"Ey vahşi arkada dur seni görünce amcam aklıma geliyor"

demedi mi

O SAV böyle derse bırakın bazıları da bu kadarını yapsın, tepkisini ortaya koysun

Bunun Türklükle, kürtlükle, ırkla soyla ne alakası var...

mü'HÜR

Ordinaryus
olay türk-kürt catismnasini körüklemek isteyenlerin oyunu,bir yönde türkcü gecinen siyonistler,diger yanda kürtcü gecinen bdp ve pkk zihniyeti...bunlarin amaci türklere sitem edilmesiydi,sizde türklere sitem ederek bu oyunun bir parcasi oldunuz.

Asla olmadım zira, bunların azınlık olduğunu Kürt kardeşlerime karşı defalarca dillendirdik.Aksine,Türk olarak onların yaında olduğumuz mesajını verdik.Kimsenin amacına hizmet etmedik zira, bu taş olayı ister pkk olsun ister başka zihniyetler sonuçta her halukarda Türklerden biliniyor dimi? Ben bu yazımda "Eğer siz Türkseniz Türklüğümden utanıyorum" derken bu zihniyetlerin kanlarının Türk kanı olmadığını düşündüğümü söyledim ki, siz başlığı da anlamadan eleştirdiniz.

Neyse!

Fedai,farkındaysanız, arkamda dur dedi.Vahşiye herhagi bir haksız saldırıca bulunmadı! Verdiğiniz örnek bile saçma sapan!

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Fedai,farkındaysanız, arkamda dur dedi.Vahşiye herhagi bir haksız saldırıca bulunmadı! Verdiğiniz örnek bile saçma sapan!
Sizin yazılarınız kadar saçma olamaz...

Hiçbirimiz Peygamber değiliz.

Onun sabrı, tevekkülü hiçbirimizde yok. Olamaz da..

O SAV ciğeri yangısıyla bunu dediyse, bizim gibilerin yaptıkları da haydi haydi normaldir.

Arkamda dur dedi. Biz de toplayın pılınızı pırtınızı defolun gidin de demedik...

Düştüler diye günde 150 tır ihtiyaç maddesi gönderdik....

Karşılığında gördüklerimizin hepsi de yukarıda yazılı...

Bunlara rağmen durmadık. Yardıma devam ettik...

Tabi bunu anlayacak zihniyet lazım.

mü'HÜR

Ordinaryus
Sizden ve tüm okuyanlardan özür dilerim ki, size uyup sizin kullandığınız gibi seviyesiz kelimeler kullandım! İlk mesajınızdan son mesajınıza kadar üslubunuz yanlış.Biran bende size uydum üzüldüm.Gerçekten doğru söylüyor sunuz zihniyet lazım,ne siz beni anlayabilirsiniz,ne de ben sizi!

Bu derece öfkeli bir insann yardım yollaması da başarı!

Tebrik ederim...

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Neymiş o kullandığım seviyesiz kelime?

Fikirler değişir. Herkes aynı fikirde olmak zorunda değil. Siz öyle düşünürsünüz ben böyle düşünürüm. Sİzin gibi düşünmek zorunda değilim. Siz de benim gibi düşünmek zorunda değilsiniz.

Herkesin değer verdiği şeyler vardır. Bir Türk için din, vatan, devlet dedin mi iş biter. Akan sular durur. Tarihte örneği çoktur.

Toprağmızda gözü olanlar, onlara destek verenlere elbette tepki gösteririm. Tepki gösterene de destek veririm.

Genel olarak olan olaylar ortada... Çalmalar, çırpmalar, yalanlamalar... Herşey herkesin gözü önünde oluyor...

O öyleymiş, bu böyleymiş... Kavun mu kardeşim bu koklayııp anlayasın.

Adamların bir çoğunun sempatisi olduğu oy oranlarında ortada.

Şİmdi ne yapalım yani

Bir de kalkıp elinize sağlık mı diyelim...

mü'HÜR

Ordinaryus
Toprağmızda gözü olanlar, onlara destek verenlere elbette tepki gösteririm. Tepki gösterene de destek veririm.

Sabahtan beridir en büyük seviyesizliğiniz bu cümeleriniz! Toprağımda gözü onlara destek mi verdim? Siz bana hangi hakla iftira atar sınız?

Şöyle düşünün; Van'a sadece okumak için gitmiş birisini düşünün ve bu olayla karşılaşıyor sizce hoş mu? Bu yapılan yanlışı hiçbir söz doğrultamaz önce bunu anlayın! Oldu o zaman benim evime de birileri gelip burda terörist vardır diye bomba atsın mantık kaldırıyor mu?

Masumluğun Türkü Kürdü olmaz! Benim evime terörist var diye bomba koyulamıyorsa,Vanda da terörist var diye alay edilemez! Teröristi bulur cezasını verirsin bu kadar basit! Teörirsti bulamayıp,"aaa orda terörist var" diye kimseyi damgalayamazlar!

İnsanlar aileleriyle tehdit ediliyorlar.Sizin çocuğunuz tehlike de olsa idi,acaba siz ne yapardınız!!!

Kaldı ki, tek bir kişi bile masumsa,tek bir kişi için Rabbim o taş yollayanları helak eder.

Bahçenize giren ayı yüzünden karıncaları ezmeyin!

mü'HÜR

Ordinaryus
Ben saldırmıyorum.Sordunuz hangi seviyesiz kelime diye bende cevaplandırdım.

Neden zoruma gitsin? İftira atan sizsiniz, sizin zorunuza gitsin zira,ahiret ve cehennem var!

mü'HÜR

Ordinaryus
Allah peygamber dilinizden düşmüyor ama, bir müslüman kardeşinize iftira attığınızı söylediğim halde,hak almak yerine birde umarsızca konuşuyor sunuz.

Hey gidi hey!

Evet,çok bile konuştunuz!

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Allah peygamber dilinizden düşmüyor ama, bir müslüman kardeşinize iftira attığınızı söylediğim halde,hak almak yerine birde umarsızca konuşuyor sunuz.

Hey gidi hey!

Evet,çok bile konuştunuz!

Senin benim dememle kimse kimsenin hakkına girmiyor kardeşim

İyi... Sen benim hakkıma girdin de helallik bekle.Ne güzel..

O Zaman siz benim 2 katı hakkıma girdiniz..

Ne olacak şimdi.

Hem ne yapmışım da iftira atmışım, hakkınıza girmişim.

mü'HÜR

Ordinaryus
Minareyi çalan kılıfını hazırlar diyor sunuz yani...

Ben sizin hakkınıza mı girmişim? Buna gülerim işte!

Sabahtan beri bir terörist demediğiniz kaldı (gerçi dolaylı yollardan söylediniz) de neyse...Birde ne iftirası diye soruyor musunuz?

Neyse,bu konu çok samalaştı cidden!

mü'HÜR

Ordinaryus
Aleyküm Selam... Aleyküm Selam...

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Allahu Teala'nın hikmetine bakınız ki Van'da deprem oldu ama bunu bir hikmete bağlıyoruz.Sakın kürt kardeşlerimiz yanlış anlamasınlar beni ama,Allah'dan gelen her kötülüğün ve felaketin arkasında bir hayır vardır diye biz bu hikmetleri kavramakta aciz kalıyoruz.Zira bu deprem Türk-kürt ayırımı yapmaya çalışanlara çok iyi bir ders olmuştur.Bu depremin hikmetinde Türkler, Kürtlere acilen yardımda bulunmak için yurdumuzun dört tarafından çok sayıda yardımlarla seferber olmuşlardır..Bu yardımlarını başa kakan bazı densizler, kürt kardşlerimizi üzmüştür.Oysa böyle bir sıkıntılı günlerde o kürt kardeşlerimize yardım etmeyeceksek ne zaman edeceğiz ki?Asıl olan şudur ki İnşaallah bu yardımlarımız kürt kardeşlerimizin kalbinde ırkçılık hırsı bitirmiş olur.Temennimiz, bu ülkemde Kürt-Türk ayırımı yapmadan en güzel bir şekilde huzur içinde yaşamak istiyoruz.Bu yardımları içine sindiremeyen hain PKK kürtlere olan merhamet ve yardım duygularımızı suistimal edip önlemeye çalışıyorlar.Müslüman kürt milleti PKK'nın oyununa gelmeyecektir.İlelebed beraberce yaşamaya devam edeceğiz İnşaallah...

Van depreminde ölen kürt kardeşlerimize Allah rahmet eylesin,geride kalan yakınlarına da sabır ihsan eylesin diye dua ediyorum...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...