Eğer Sizler, Türk/sniz, Ben! Türklük/ten Utanıyorum!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
zira,sabahtan beridir çok sinirlendim,çok üzüldüm.
sizin bu ruh haliyle yeterince dikkat edemediğinizi düşünüyorum
neyse
illa bela lanet okutcaksınız

ben daha önce

aralarında çiğeri yanmışlarda vardır
sağlıklı düşünemeyip nefsi haraket etmişlerde
ama bazılarınında kasıtlı olarak düşmanlıkları artırmaya
kin saçmaya çalıştığınıda görmezden gelmememiz gerek
bu tip insanlar kürtler arasındada var türkler arasındada
bunlar arasında fark gözetmeden hepsini lanetleyin şeytanda amin desin (belki arlarında ıslah olması gerekenlerdevardı ama fark etmez lanetleyelim daha beter olsunlar)

buda benden olsun

ALLAHIN LANETİ TÜM FİTNECİLERİN FİTNEYE SEBEP OLANlARIN SAPTIRANLARIN ÜZERİNE OLSUN BU BENSEM ALLAH TEZ BELAMI VERSİN
SİZSENİZ TEZ SİZİN BELASINI VERSİN amiiin

mü'HÜR

Ordinaryus
Yusuf kardeşim, genel olarak üslubuma dikkat etmeye çalıştım,çalışıyorum,çabalıyorum ama,inanın olayı çığırından çıkardılar.Bir terörist olmadığım kaldı...

Neyse,sevmiyorum böyle forumda mesajlaşmayı nerden yazdım bu yazıyı bugün baya zamaımı aldı ne dersimden bişe anladım,ne günden...

Aslında ben görevlilerden sayfanın kilitlenmesini rica etmiştim lakin,görevliler henüz mesajımı görmediler sanırım...

mü'HÜR

Ordinaryus
sizin bu ruh haliyle yeterince dikkat edemediğinizi düşünüyorum
neyse
illa bela lanet okutcaksınız

ben daha önce

bunlar arasında fark gözetmeden hepsini lanetleyin şeytanda amin desin (belki arlarında ıslah olması gerekenlerdevardı ama fark etmez lanetleyelim daha beter olsunlar)

buda benden olsun

ALLAHIN LANETİ TÜM FİTNECİLERİN FİTNEYE SEBEP OLANlARIN SAPTIRANLARIN ÜZERİNE OLSUN BU BENSEM ALLAH TEZ BELAMI VERSİN
SİZSENİZ TEZ SİZİN BELASINI VERSİN amiiin

Evet,yazılanlar o kadar birbirne karıştı ki gözden kaçırmış olmam gayet doğal.Ben yaptığım yanlıştan özür dilemesini bilirim.Yazınızı farkedemediğim ya da unuttuğum için özür dilerim.

De, gerisi ne oluyor? Bu ne sinir? Demek ki, sabahtan beridir benim yerimde olsanız ne yapardınız? Ben millete,kendinize,bana bela okuyun demedim.Ben mi anlatamıyorum sizler mi anlamak istemiyor sunuz... Demek istediğim,yapılanı hoş görmediğinizi dillendirmenizdi.

Çok sinirlisiniz belli ki.Gidin abdest alın ne kendinize,ne bana zarar verin

AynAlı

Kıdemli Üye
Bunun neresi terbiyesizlik be...

Sen nerelisin?

Kürt müsün sen?

Bunları fitne olsun diye mi yazıyorsun?

Askeri polisi savunmak, şehitlerine şehit deyip şehit vatan evlatlarına üzülmek faşistlikse evet en büyük faşist benim

İtirazın mı var?
bu forumda şuanki en büyük fitneci sen geldim gözüme!işi gücü bırakmış kürtleri kötülüyorsun,düşmanlık tohumları saçıyorsun.şehitlere üzülmek faşistlik değil karşında çocuk yok.ha şehitleri kullanıp faşistlik yapmak faşistlikten öte vicdan körelmesidir.
ben bitlisliyim evet kürdüm. bunları sana ve senin gibilere papuç bırakmayacak insanların varlığını göstermek için yazıyorum.
ya sen kimsin?nerelisin?bunları neden yazıyorsun? ben cevap vereyim. sen türk olmayan sonradan devşirilen insanlardansın.kaç senelik türk olduğun belli değildir.biryerlerden göçüp gelsin memleketini memleketin sanma! bu yazdıklarınıda ne insanlık ne islamiyet adına nede türklük adına yazdığını sanma.

Hikem

Kıdemli Üye

Küfr olur başka değil kavmini sürmek ileri

Arab’

ın Türk’e; Laz’ın Çerkez’e yahud Kürd’e

Acem’in Çinli’ye rüçhanı mı varmış nerde

Müslümanlık’ta anasırmı olurmuş ne gezer

Fikr-i kavmiyeti telin ediyor peygamber.

(Not:Kimse üzerine alınmasın)

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Tabi hikem tabi...

"En hayırlınız zulum etmediği müddetçe kavmini savunandır" Hadis Meali

Kimse üstüne alınmasın ama

yusufsaid

Profesör
kadina zulmedecegi dusunulen bir erkegin evlenmesine cevaz verilmiyor da biz nedense bu zulmu hep dayak atmak olarak anlioruz..insanlari yaftalamak ya da gonullerini kirmak zulum olmuyor mu? milletimi savunuyoruz yoksa irki mi? millet kimden olusuyor bi bakmali..

Hikem

Kıdemli Üye
Evet millet, islami noktai nazardan ne dir?

Hikem

Kıdemli Üye
Çok biliyor, az biliyor meselesi değil..Tartışmaların çoğunun fâsit dairede devam etmesi, istilahların farklı olmasındandır..Millet kelimesinin içini nasıl dolduracağız.Garblı mütefekkirlerin açıklamaıyla mı ,yoksa islam mütefekkirlere göre mi? Mesela Kamusu Osmaniyede nasıl , Emile Durkheim 'e göre nasıl??

AynAlı

Kıdemli Üye
Adıyaman lıyım

Devşirme değil SAPINA KADAR da TÜRKÜM

oldu mu

Ukala herif
mııı acabaaaa??? neyse en iyisini Allah bilir.bazıları yüzünüzden millet helak olacak..

"Ümmetimin helâk olması üç şeyden ileri gelecektir:
1. Kaderiyye (Fertler, kendi fiillerini kendileri yaratırlar, diyerek Allah’ın takdir ve iradesini kabul etmeyenler.)
2. Unsuriyet, (ırkçılık) dâvası gütmek,
3. Dinî mes’elelerin rivâyetinde titiz davranmamak.”
(Taberânî, Mu’cemü’s-Sağîr 1, 158)

Aşk Şairi

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.haksairi.com
Tüm Irkçıların
kürt düşmanlarının
türk düşmanlarının
pkk nın pkk yandaşı bdp nin
bdp yandaşlarının
tüm bu zalimleri kollayanların besleyenlerin
her fitnecinin kin ve nefret tohumları ekenlerin
iç ve dış düşmanlarımızın vatan hainlerinin
Rabbimiz tez belası vere

Hikem

Kıdemli Üye
Ben bir girizgah yapayım, sizler devam edersiniz inş.,,,

Seydi Ali , Kamusu Osmaniyede:'' Millet, din ve şeriat birdir.Bir dinde bulunanların heyeti mecmuası;milleti islamiye gibi.Aynı hükümete tâbi efradın heyeti mecmuasına da millet denir;milleti Osmaniye bu manadadır.Milletin cemi Milel geli,r'' diye tarif etmişler.Tarifinden anlaşılıyorki, millet kelimesi,'' ümmet ve mezheb'' manasında kullanılıyorsada bu yanlıştır.Nitekim Şemseddin sami Kâmusunda:''Türkçede millet kelimesinin iki manada istimali(kullanılması)ni beya ederek şöyle der:

a)Millet kelimesi; din, mezheb manasında olup, kişiye izafe edilir;milleti ibrahim gibi, din ve millet ikisi birdir.

b)Bir din ve mezhebde bulunan cemaatir;Milleti islam, milel-i muhtelife ruesası gibi.Lügatimizde sehven ''ümmet'' ve ümmet lügatı ''millet'' yerine kullanılıp,mesela milel-i İslamiye ve Türk Milleti gibiVe bilakis Ümmeti islamiye diyenler vardır..Halbuki doğrusu, ''Milleti İslamiye'' ve ümem-iİslamiye ve Türk Ümmeti '' demektir.Zira Milleti <islamiye birdir.Ve ümem-i islamiye, yani dini İslama tâbi akvam ise çoktur.Tahihen istimali elzemdir.''Kamusu Osmani c. 3 s. 908 Kamusu Türki c.2 s. 1400

Şu anda okullarda öğretilen meşhurMilet tarifi, İtalya ve Fransa filozoflarından alınmadır.Böylece bir çok mütefekkirler, ''ulus'' kelimesini ,'millet'' kelimesiyle eş anlamda kullanıyorlar.Millet kelimesi , fransızca ''nation'' kelimesinin karşılığı kullanılıyor.Bu gibi telakkiler yanlış olarak dilimize girmiştir.Tashihi gerekir..

Son.Fedai

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.elibolyazilim.com
Şu anda okullarda öğretilen meşhurMilet tarifi, İtalya ve Fransa filozoflarından alınmadır.Böylece bir çok mütefekkirler, ''ulus'' kelimesini ,'millet'' kelimesiyle eş anlamda kullanıyorlar.Millet kelimesi , fransızca ''nation'' kelimesinin karşılığı kullanılıyor.Bu gibi telakkiler yanlış olarak dilimize girmiştir.Tashihi gerekir..

Yapmayın böyle kardeşim.

“Ve sizi millet millet, kabile kabile yaptık ki, tanışıp kaynaşasınız
nokta.gif
nokta.gif
nokta.gif

Bu da mı filozoflardan alınma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...