Etnik Müzik Tavsiyesi

PUTKIRAN

Kıdemli Üye
Gürcü "gogochurebi" (kızkardeşler) gurubundan çeçence bir şarkı

Verda

Gales

Axiom Of Choice - Color of Dreams!

Muminaga

Yeni
youtubeye erişim sağlayanlar, youtube'ye erişemeyenlerin halinden ne anlar?

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Epeydir bu konuya katkı sağlayamaz olduk.Zira yoğun geçen iş hayatım,sürekli şehirler arası ve ülke dışına yolculuklar,buna bir de hayatın sarmal endişeleri eklenince hayli yorucu olabiliyor.

Neyse ki,bu zorlu zamanlardan sıyrılıp derin bir nefes alabiliyoruz.Her halimizi Gören'e Ve Bilen'e hamd-ü senalar olsun ki iyiyiz. : )

Ney ve Kanun taksimleri benim için vazgeçilmezdir.Hele bir de ustasının hamuru iyi yoğrulmuş ve bu benlikten çok evrensellik katmış ise diyecek bir şey yok.Susmak gerekiyor.

Mamadou Diabeté - Tunga

Sinner

"Suskun, Hüzün-Bâz..."
Bütün konuyu okudum, çok güzel parçalar eklenmiş.

Azam Ali'nin de bu listeye dahil edilmesi kanaatindeyim. Kendisi, yahut grupları (Niyaz ve Vas) ile çıkan birbirinden güzel parçalar. Özellikle; Leyli, Veiled, The Promise, A Garland of Breath, Mist Weaving, Prayer for soheil, Mandara, From heaven to Dust, I'm a stranger in this world ve diğer şarkıları dinlenmeli..

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Bütün konuyu okudum, çok güzel parçalar eklenmiş.

Azam Ali'nin de bu listeye dahil edilmesi kanaatindeyim. Kendisi, yahut grupları (Niyaz ve Vas) ile çıkan birbirinden güzel parçalar. Özellikle; Leyli, Veiled, The Promise, A Garland of Breath, Mist Weaving, Prayer for soheil, Mandara, From heaven to Dust, I'm a stranger in this world ve diğer şarkıları dinlenmeli..

Merhaba,

Aşk olsun sinner sanki,sen eklemek istedin de biz sadrolduk. : )

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
90'ların başı veya ortasıydı sanırım,babam dizinden ameliyat olmuştu.Ben her gün annem ile beraber hastaneye giderdim.Hastanenin yakınlarında bir bisikletçi vardı,hemen yolumuzun üzerinde.Annem,görmemem için her gün yolu,biraz daha uzatır farklı bir sokaktan yürürdük.Bunu hissedebiliyordum.Bisikletleri görüp ağlamamam için böyle bir şey yapıyordu.Zira belki de 90 yıllar da gecekondu da büyüyen hiç bir çocuğun bisikleti olmamıştır.

Babam ile aynı odada yatan ve bir motosiklet kazası geçiren Sinan amcanın,kızı ile sıkı bir arkadaşlık kurmuştuk.Benden biraz daha büyüktü sanırım.Çok güzel bir sesi vardı.Her gün babasına yanı başın da bir şarkı söylerdi.İşte benim aklım da kalan şarkılardan bir tanesi.

Dut_agaci

Kıdemli Üye
Web sitesi
www.Menzil.Net
Bugün Üstadın Genliğe Hitabesini etnik müzik olarak dinlemek istiyorum.

Saygılar

Âwdil

Mim Lâmelif Vâv
Eminim iyi gelecektir.

Aylin Şengül Taşçı-Bir Kızıl Goncaya Benzer Dudağın