"Fitne" ye cevap : Kiliseler insan yakıyordu islam kurtardı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

manifesto

Yasaklı
sayin manifesto kuran ayetleri ile yalin bir degerlendirme yaptigimiz sonucuna nasil vardiniz?

delilsiz kaynaksiz konusuyorsunuz...(!)

Madem kafirler necis pislik o halde onlarla evlenmeye nasıl izin veriyor islam?

delil, isbat,kaynak?

Yani Allah'ın merhameti şefkati sadece inananlara değil bütün insanlara şamildir

delil, isbat,kaynak?
Delil isbat kaynak..sihirli söz
Benim kuzenim fransada yaşıyor
Bir fransızla evli
Eşi islamı evlendikten 4 yıl sonra kabul etti seçti
Ancak hristiyan olması müslüman bir kimse ile evlenmesine engel değildi,bunu bende demiyorum bu işin uzamanı kişiler diyor

Sen Kur'anı haşa ikiyüzlü bir kitap mı sanıyorsun
Hem onları yani inanmayanları pislik ilan etsin onları öldürün desin hemde kadınları ile evlenmeyi hoş görsün
Kadınları niye öldürmüyoruz?
Yoksa kur'an ERKEKLERİNİ mi öldürün demiş sadece?
Ama islamı ve Kur'anı bir bütünlük içinde düşününce bunların hiçbirinin olmadığı anlaşılır

Sofuoglu

Ordinaryus
Delil isbat kaynak..sihirli söz
Benim kuzenim fransada yaşıyor
Bir fransızla evli
Eşi islamı evlendikten 4 yıl sonra kabul etti seçti
Ancak hristiyan olması müslüman bir kimse ile evlenmesine engel değildi,bunu bende demiyorum bu işin uzamanı kişiler diyor

Hem onları yani inanmayanları pislik ilan etsin onları öldürün desin hemde kadınları ile evlenmeyi hoş görsün
Kadınları niye öldürmüyoruz?
Yoksa kur'an ERKEKLERİNİ mi öldürün demiş sadece?
Ama islamı ve Kur'anı bir bütünlük içinde düşününce bunların hiçbirinin olmadığı anlaşılır

heee senin kuzen yapti ,oldu bu is yani hemi:)

estafurullah bu nerden cikti simdi manifesto:confused1:,
ayetlere muahalif olan sensin,biz ayeti ekliyoruz akabinde sen diyorsunki

Madem kafirler necis pislik o halde onlarla evlenmeye nasıl izin veriyor islam?

simdi burda ayete karsi fikir yuruten sensin,biz kafirlerle islamin evlenildigine dair delil diyoruz(kafirlerle (!)) sen kuzenim diyorsun,:)
komik oluyorsun manifesto:)

manifesto

Yasaklı
simdi burda ayete karsi fikir yuruten sensin,biz kafirlerle islamin evlenildigine dair delil diyoruz(kafirlerle (!)) sen kuzenim diyorsun,:)
komik oluyorsun manifesto
Yahudi ve hristiyanlar yani ehli kitap olanlar ile ilgili onların kadınları ile ilgili evlenilebileceği ile ilgili diyanetin görüşü önemli islam fıkıhçılarının görüşü
Bunlar benim için kafi.Kuzen meselesi somut örnek olsun diye verdim,o da evlenmeden önce iyice araştırdı dinin böyle bir evliliğe nasıl baktığı ile alakalı.Sen farklı düşünebilirsin ehli kitap kadınları ile ilgili,buna da saygı duyarım

Sofuoglu

Ordinaryus
Yahudi ve hristiyanlar yani ehli kitap olanlar ile ilgili onların kadınları ile ilgili evlenilebileceği ile ilgili

asil ayetleri yalin anlayanlarin kimler oldugu boylece ortaya cikmis oldu(!)

o bahsettigin ayeti cok iyi biliyoruz,sen cikip kafirler ile evlenilir diyorsun(!) demekki yahudi ve hristiyanlarin kafir olduklarini kabul ediyorsun,ama sonrada cikip ehli kitap diyorsun,

simdiki yahudi ve hristiyanlarla o zamanki ehli kitabi mukayese edersen isde bu durumlara dusersin

e ne diyelim oda senin dusuncendir..........

türkü

Kıdemli Üye
eee sofu sizde islamoglu na böyle ediyonuz işte
nasıl acıdı mı? :)

misak

Profesör
biz onların yaptığını yapmayız ama kişilerin isimleri ile şahısları ile alay etmek küçük görmek ve aşağılamak bizim işimiz değil bırakalım onlar aşağılasın biz onların seviyesine düşmeyiz. ömer öngüt kimdir beni ilgilendirmez. ben şahsına bakmam yazdıklarına ve diğer müslümanlara bakışına bakarım.

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
eski soyadimi?

la havle,sen kimi kandiriyorsun bre zavalli,
delilin isbatin nedir eski soyadi olduguna dair

hakaret etmek icin simdide bunlarin ardinami saklaniyorsunuz......

e delilsiz kaynaksiz herkes ciksin birilerine hakaret etmek icin eski soyadini soyledim dedin

yonetici silmis yine tekrarliyorum bu hakaretini sana yedirtecem......

Hakaret değildi söylediğim,ben eski soyadını öyle biliyorum heryerde de ne hikmetse böyle anılıyor.Yahu deminden beri seninle tartışıyoruz şimdi anladım ama ben tartışmadan çekiliyorum.

Zira rengini belli ettin tabii olduğun insan Bırak kafirleri müslümanlardan bazılarını bile Küfür ile itham ediyor.Doğal olarak sizde onun yolundasınız.Yani benim burda YAŞAYAN kafirlere dua edilir demem başlı başına bir hata :)

Ha buarada ben Bu eşek cennetini merak ettim Abdal kardeşim Şu eşeklerin gittiği cenneti izah et hele :)

Sofuoglu

Ordinaryus
eee sofu sizde islamoglu na böyle ediyonuz işte
nasıl acıdı mı? :)

ne o mal bulmus marur gibi herifinle taaruza geciyon

acimismiymis lafa bak.....:mad:

nerde kime hangi alime hakaret etmisim,isbatla

biride cikmis biz onlarin yaptigini yapmayiz diyor,hakareti ,tesekkur ederek kabul ediyor olmuyormusun

biliyoruz biliyoruz merak etmeyin kimin ne oldugunu cok iyi biliyoruz.......(!)
.

türkü

Kıdemli Üye
eski dost düşman olmaz sofu
sana azıcık ayna tuttuk işkillenme hemen,ayıl da gör kendini ;)

Sofuoglu

Ordinaryus
Hakaret değildi söylediğim,ben eski soyadını öyle biliyorum heryerde de ne hikmetse böyle anılıyor.Yahu deminden beri seninle tartışıyoruz şimdi anladım ama ben tartışmadan çekiliyorum.

Zira rengini belli ettin tabii olduğun insan Bırak kafirleri müslümanlardan bazılarını bile Küfür ile itham ediyor.Doğal olarak sizde onun yolundasınız.Yani benim burda YAŞAYAN kafirlere dua edilir demem başlı başına bir hata :)

Ha buarada ben Bu eşek cennetini merak ettim Abdal kardeşim Şu eşeklerin gittiği cenneti izah et hele :)

ah ah,inan yazip yazip siliyorum...kendimi zor tutuyorum

soyadini oyle biliyormus,simdi ben sana cok soyad soylerimde neyse..(!)

rengimi belli etmisim rengimi simdi belli ettimde ne diye zavalli duruma dusunce ordan vurmaya calisdin aklinca.....

hata bizde .....
isde coluk cocukla edersen muhabbet sonu boyle olur...

ileney

Sözlerim senet değil
Web sitesi
reddiyeler.org
ah ah,inan yazip yazip siliyorum...kendimi zor tutuyorum

soyadini oyle biliyormus,simdi ben sana cok soyad soylerimde neyse..(!)

rengimi belli etmisim rengimi simdi belli ettimde ne diye zavalli duruma dusunce ordan vurmaya calisdin aklinca.....

hata bizde .....
isde coluk cocukla edersen muhabbet sonu boyle olur...

Çoluk-Çocuk diye geçme

İmam-ı Azam Bile bir çocuktan ders almıştır. :)

Imami Azam Hazretleri,birgün cocugun birinin camurlu yolda,kosarak gittigini görünce seslendi:

-Evladim dikkat et,ayagin kayipta düsmeyesin:

-Ey imam,benim ayagimin kaymasi mühim degildir,zira ben düsersem,tek basima düser,yine tek basima kalkarim.

YA SENIN AYAGIN KAYARSA,bu seni takip edenlerin de ayaklarinin kayip düsmesi demektir.

Ve İmamı AZAM hazretleri burada ağlamaya başlar

fakiri

Kıdemli Üye
İleney Mehmet !

Şimdiye kadar biriktirdiğin TURSİL'ler ne yazık ki temizlenebilmene yeterli olmamış !!!!! :(
Çünkü, ucube ifadelerin yüzüne çarpılınca kime, nasıl saldıracağını dahi şaşırmış durumdasın.
Bence artık TURSİL biriktirmekten vaz geç ve git ıssız bir yere düçar olacağın ahir ve akıbetine günlerce ağla !!!!!
Ha ! Bir de hukukuna ve hakkına girdiğin insanlardan muhakkak HELLALIK al , yoksa, döktüğün gözyaşları da seni kurtaramaz.

:mad:

missilo

Asistan
bu ne simdi missilo,ne sonucunu bekliyorsunuz?

zevkmi aliyorsunuzkimesajinizin sonuna oyun smilli koyuyorsunuz?

sizler berimisiniz (!)bu tur tartismalardanki bu sekilde cikip laf atiyorsunuz:lac:

isde aci farki dedikleri bu olsa gerek;)
YAHU SOFUOGLU KARDEŞ konu neydi.
> "Fitne" ye cevap : Kiliseler insan yakıyordu islam kurtardı

nereye getirdiniz*bilinmeyen yerlere!!
sorununuz varsa özel mesaj denen bir kavram var...konuda tartışma hem sizi hemde başkalarını rencide ediyor...sizin kavganızdan ne zevk alacağım ben...kavgadan zevk almak istesem abilerin amcaların kavgasında zevk alırdım:lac:

missilo

Asistan
''Batı kiliselerde insan yakarken Endülüs'de İslam medeniyeti vardı. Osmanlı devleti kilise şiddetinden Musevileri kurtardı. İslam ne şiddeti ne de terörizmi emreder"
Dr. Ebu El Halim

PEYGAMNERİMİZ HIRİSTİYANLAR İÇİN DE RAHMET DİLEDİ

Stalin, Musolini, Hitler gibi insanların batıdan çıktığını hatırlatan Dr. Ebu El Halim, "Terörizm dünya problemidir batılıların içinden de şiddet eğilimliler çıkar, biz bunu Hıristiyanlığa mal etmeyiz. İslam dini tüm peygamberlere saygılı olmayı emreder. Batılılarda dinimize saygılı olmayı denerlerse problem kalmaz. Peygamberimiz zamanında dünya nüfusu 7 milyondu. ABD'nin ve batının son savaşlarda öldürdüğü insan sayısı 7 milyon. Peygamberimiz Allah'tan rahmet dilerken tüm insanlık için diledi sadece Müslümanlar için değil. Bu kardeşliğe ve barışa ne kadar hizmet ettiğini gösterir'' dedi.

Hasan El Ala ;

''Bu filmi duydum Müslümanları şiddetle iç içe gösteriyormuş. Bizler terörist değiliz. Peygamberimiz bir hadisinde senin dinin sana benim dinim bana demiştir. Hoşgörü bizde fazlası ile var bunu test etmeye ihtiyaç var mı ki?'
'
konu budur.

manifesto

Yasaklı
Değerli dostlar konu dışı ve sataşma içerikli mesajlar düzenlendi,gereken uyarılar yapıldı
Burada herhangi bir kanaat önderine hakaret etmek gibi bir hakkı kimse kendisinde görmemeli
Kişilere ve insanlara saygılı olarak düşüncelerimizi ifade edelim
Biz Hollandalı İslam düşmanı ve islamı şiddetle özdeşleştiren zihniyetlere karşı sözümüz var
dedik ve söze de öyle başladık,islamın bu olmadığını söylerken yalan veya takiyyede yapmadık
İslam hiçbir zaman şiddeti ve anarşiyi hoş gören bir din olmadı.Biz bunu anlatmaya devam
etmeliyiz.Bizi dinleyen kulaklar olduğu müddetçe

fakiri

Kıdemli Üye
Kafirlere de dua ettikten sonra millet ne diye müslüman olsun ki ? Nasıl olsa dualar çantada keklik !
Hem sonra kafire dua kapısını açtınız mı , Edison'ları da Cennete göndermenin hiçbir mahzuru kalmaz ! Modernist ilâhiyatçılar ve diyalogçular boşuna mı bazı Hristiyanların cennete girebileceklerinden bahsediyorlar !!!! Bu konuların hepsi birbirine zincirlemesine bağlıdır. Bir kapıyı açtınız mı, diğerleri de çorap söküğü gibi açılır. Ve sonra ... Evet, sonra sende de din kalmışsa ayakta kalırsın !

elmnightmare

Profesör
ELinde arapça Mektubat olan bir arkadaşımdan son cümleleri yazmasını istedim...
Gelen cevap...Arapçasında bile yok...Yasin yayınlarında yok...Arapçasında yok....Merve yayınlarında yok...Darül Hikme'nin tercümesinde yok.....

mektubun sonunda 4 HALİFE efendilerimize ALLAH onlardan razı olsun diye dua var o kadar...

ومتابعة خلفائه الراشدين المهديين رضوان الله تعالى عليهم اجمعين

ve mektubun son cümlesi YANLIŞ TERCÜME EDİLMİŞ...cümlenin sonundaki "RIDVANULLAHİ TEALA ALEYHİM ECMAİN" duası 4 HALİFE İÇİNDİR...yoksa mütercimin tercüme ettiği gibi bu yola yani peygamberin sünnetine ve raşit halifelerin sünnetlerine tabi olanlara değil...kaldı ki böyle kabul etsek bile yapılan dua peygambere ve halifelerine uyanlar içindir...KAFİRLER İÇİN ASLA DEĞİLDİR...
yanlış tercüme edilmiş....ayrıca parantez içinde sorduğun bilgi mektubatın arapçasında yoktur...

aslında yanlış tercüme değil de ibarede olmayan bir cümle varmış gibi yazılmış ( Allahü teâlâ, bu yolda gidenlerden râzı olur.) ( parantez içindeki cümlenin aslı yani arapçası yoktur)...bu olmayan cümle senin sorduğun paranteziçi bilgi ile sözüm ona açıklanmış...

cinayet üstü cinayet anlayacağın...

Enes

İhvan Forum Üye
konu incelenmek üzere kilitlenmiştir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...