Gidişat ve kötü yönetim

oguz

Yeni
Devlet tablosuna okumaya çalışın… Milletin vaziyetini görmeye bakın… Çivisi çıkmadık ne kaldı?!
Aile yapımıza bakın… Ahlakî ve sosyal ahvalimize göz atın… Toplum yapımıza bakın… Ticari hayatımıza bakın… Adalet ve asayiş durumumuza bakın… Siyasi ve idari vaziyetimize bakın… Magazin seviyemize bakın…
Tüm Türkiye’yi gezmenize hacet yok… Görsel ve yazılı medya, her şeyi önümüze yığıyor; evlerimiz, adeta her gün mal boşaltılıp–mal kaldırılan bit pazarına, çıfıt çarşısına dönüyor.
Sadece gazete sayfalarına, TV ekranlarına düşen haberler yeter Türkiye’nin gidişatını görmek için!
Toplumsal bağlarımız çözülüyor. Dinî, imanî, ahlakî ve kültürel değerlerimiz darmadağın ediliyor, ölçü diye bir şey bırakılmıyor. Aile yapımız dağılıyor. Ticari hayatımız bitiyor. Siyasi hayatımız devlet ve milletin umutlarına, yüreğine, vatanına ve geleceğine katran yağdırıyor.
Bütün bu vahim işleri hep beraber işliyoruz!
Türkiye’nin çivisi çıktı, çıkıyor!
Bu gidişat devam ederse Türkiye’yi, Türk milletini, önümüzdeki yılları kimse toparlayamaz.
İntiharlar almış başını gidiyor!
Cinayetler almış başını gidiyor!
Tecavüzler almış başını gidiyor!
Yoksulluk, işsizlik, kıtlık almış başını gidiyor!
Kimisi davulcuya, kimisi zurnacıya, kimisi kiliseye, kimisi havraya kapak atıyor… Cümle vatandaş, almış başını bir yerlere gidiyor; nereye gittiğini de bilmiyor!
Gasplar, soygunlar, adi vakalar almış başını gidiyor!
Polis devleti olsanız, her vatandaşı “BBG” gibi gözetleseniz, ağzından çıkanı kendi kulağı duymadan duysanız–dinleseniz, tarihte görülmemiş en dikta rejime geçseniz, böylesi vahim bir gidişatın ve bağ bozumunun önüne geçemezsiniz!
Bu yol yanlış! Bu sokak çıkmaz sokak! Burası tam bir batak!
Devletin zirvesindeki dağınıklık ve idaredeki çözümsüzlük ve ecnebiden para, akıl ve himmet dilenme zaafiyeti, toplumun en alt tabanına kadar çok ağır faturalar yüklüyor.
Bu tek tek faturalar, ileriki yıllarda önümüze çok ağır bir yekün çıkartacak! Gelin, Türkiye’ye ve Türk milletine yazık etmeyelim!
Dermanı olmayan, devlet ve millet adına çaresi ve çözümü bulunmayan ikbal ihtirasıyla boşyere koltuk işgal etmesin! Türk milletin geleceğini ve umutlarını harcamasın! Sülük gibi milletin bağrına ve koltuğuna yapışmasın; emaneti ehline devretsin!
Hiç kimse, Türk demokrasini ve demokrasinin idarî boşluklarını, kendi ikbal hesapları ve koltuk ihtirasları için istismar etmesin! Demokrasiyi, gizli dikta rejimine, örtülü saltanata çevirmesin… Milletin ve devletin sırtında boza pişirmesin!
Millet kan ağlıyor. Köylünün, çiftçinin, işçinin, memurun, dar gelirlini, işsizin, aşsızın, çoluğun–çocoğun anası ağlıyor; ekonomi yönetimi hava basıyor. Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile yapılan görüşmelere ilişkin “Ben, Hazine Müsteşarımız İbrahim Bey (Çanakçı) ve Sayın Başbakanımız Erdoğan’dan başka bilen yok” diyor!
Sıradan bir ailede bile, aile reisi bir işte adım atacağı zaman, çoluk–çocuğuna danışır, fikir teatisinde bulunur, aile büyükleri varsa akıl alır. Ona göre adım atar… Türk devletinin fırtınalı denizde alabora olmuş gemi gibi savrulduğu, Türk milletin anasının ağladığı, intihar ve cinayetlerin sıradanlaştığı böylesi vahim bir süreçte, Hükümet erkanı, sıradan bir ailede dahi uygulanan istişare ve danışma yoluna gitmiyor; ben bilirim, ben konuşurum, ben anlaşırım, ben imzalarım, ben yaparım, herkes de tıpış tıpış uyar, hazmeder, yutar diyorsa… Vay Türkiye’min ahvaline ve vah milletimin geleceğine! Buna değil demokrasi, saltanat bile denmez! Böylesi bir anlayış, devlet ve millete dair hiçbir şeyi toparlayamaz.

M. Emin Koç

oguz

Yeni
köyüm eski köyüm değil

Duyunca şok olduğum bir hadise
köyün gençleri ekseriyeti artık esrar içer hale getirilmiş
ilk önce inanamadın araştırdım sordum malesef gerçekmiş
bu işler köylere kadar düşmüşse vay memleketin haline

tevhid_yolcusu

Profesör
Siyasi hayatımız devlet ve milletin umutlarına, yüreğine, vatanına ve geleceğine katran yağdırıyor.
Bu gidişat devam ederse Türkiye’yi, Türk milletini, önümüzdeki yılları kimse toparlayamaz.
Kimisi davulcuya, kimisi zurnacıya, kimisi kiliseye, kimisi havraya kapak atıyor… Cümle vatandaş, almış başını bir yerlere gidiyor; nereye gittiğini de bilmiyor!

Ulema,adaletten kasıt,İslamın hakim olmasıdır der.
İslamın hakim olmadığı heryerde bütün bunların olması gayet doğaldır.
Bizler, iman edenler,dinimizi hakim kılmak adına bir gayret sarf etmeden,
sadece seccadelerimize ve tesbihlerimize bağlanmış bir hayatı tercih ettik.Allahı yaratan yerine kabul ettikte,hüküm veren yerine görmedik.
Zalimlerin iktidarlarını destekledik.
Şu parti daha iyi bu daha iyi tartışmalarına girdik.
Halbuki bütün hepsi,Allahın yeryüzündeki tasarruf hakkını gasp eden beşeri
ideolojilerin ürünüydü.

Ulema,adaletten kasıt,İslamın hakim olmasıdır der.
İslamın hakim olmadığı heryerde bütün bunların olması gayet doğaldır.
sadece seccadelerimize ve tesbihlerimize bağlanmış bir hayatı tercih ettik.Allahı yaratan yerine kabul ettikte,hüküm veren yerine görmedik.
Zalimlerin iktidarlarını destekledik.
Şu parti daha iyi bu daha iyi tartışmalarına girdik.
Halbuki bütün hepsi,Allahın yeryüzündeki tasarruf hakkını gasp eden beşeri
ideolojilerin ürünüydü.
Bizler, iman edenler,dinimizi hakim kılmak adına bir gayret sarf etmeden,[/I][/SIZE]
Yine maksatlı bir yazınız;Hem diyeçeksinki Bizler, iman edenler,peşinede Allahı yaratan yerine kabul ettikte,hüküm veren yerine görmedik.Yahu bu aleni küfürdür.Böyle olanınn adı kafirdir.Bu iki şey bir arada olmaz.Sen böyle bir şeyi kabul ettiğini ağzınla bildiriyorsun Bizlerdiyerek.Hamd olsun Ben Allah ve Resülünün koymuş olduğu hükümlere iman ediyorum.Bu hükümleri kabul etmeyen kimseyi ve kimseleri Müslüman bilmiyorum.Ama bu hükümlere uymata kusur eden (Emir ve yasaklara uymayan ki bu itikaden değil amelendir.Yani kabul ettiği halde uymamak)kimse Müslümandır.Ama fasıkve günahkar bir müslümandır.İman başka amel başkadır.İnandığı halde,hiç bir emri yani farzı yerine getirmeyen kimse müslümandır.müslüman

Devlet tablosuna okumaya çalışın… Milletin vaziyetini görmeye bakın… Çivisi çıkmadık ne kaldı?!
Aile yapımıza bakın… Ahlakî ve sosyal ahvalimize göz atın… Toplum yapımıza bakın… Ticari hayatımıza bakın… Adalet ve asayiş durumumuza bakın… Siyasi ve idari vaziyetimize bakın… Magazin seviyemize bakın…
Tüm Türkiye’yi gezmenize hacet yok… Görsel ve yazılı medya, her şeyi önümüze yığıyor; evlerimiz, adeta her gün mal boşaltılıp–mal kaldırılan bit pazarına, çıfıt çarşısına dönüyor.
Sadece gazete sayfalarına, TV ekranlarına düşen haberler yeter Türkiye’nin gidişatını görmek için!
Toplumsal bağlarımız çözülüyor. Dinî, imanî, ahlakî ve kültürel değerlerimiz darmadağın ediliyor, ölçü diye bir şey bırakılmıyor. Aile yapımız dağılıyor. Ticari hayatımız bitiyor. Siyasi hayatımız devlet ve milletin umutlarına, yüreğine, vatanına ve geleceğine katran yağdırıyor.
Polis devleti olsanız, her vatandaşı “BBG” gibi gözetleseniz, ağzından çıkanı kendi kulağı duymadan duysanız–dinleseniz, tarihte görülmemiş en dikta rejime geçseniz, böylesi vahim bir gidişatın ve bağ bozumunun önüne geçemezsiniz!
Bu yol yanlış! Bu sokak çıkmaz sokak! Burası tam bir batak!
Devletin zirvesindeki dağınıklık ve idaredeki çözümsüzlük ve ecnebiden para, akıl ve himmet dilenme zaafiyeti, toplumun en alt tabanına kadar çok ağır faturalar yüklüyor.
Bu tek tek faturalar, ileriki yıllarda önümüze çok ağır bir yekün çıkartacak! Gelin, Türkiye’ye ve Türk milletine yazık etmeyelim!
Dermanı olmayan, devlet ve millet adına çaresi ve çözümü bulunmayan ikbal ihtirasıyla boşyere koltuk işgal etmesin! Türk milletin geleceğini ve umutlarını harcamasın! Sülük gibi milletin bağrına ve koltuğuna yapışmasın; emaneti ehline devretsin!
Hiç kimse, Türk demokrasini ve demokrasinin idarî boşluklarını, kendi ikbal hesapları ve koltuk ihtirasları için istismar etmesin! Demokrasiyi, gizli dikta rejimine, örtülü saltanata çevirmesin… Milletin ve devletin sırtında boza pişirmesin!
Millet kan ağlıyor. Köylünün, çiftçinin, işçinin, memurun, dar gelirlini, işsizin, aşsızın, çoluğun–çocoğun anası ağlıyor; ekonomi yönetimi hava basıyor. Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile yapılan görüşmelere ilişkin “Ben, Hazine Müsteşarımız İbrahim Bey (Çanakçı) ve Sayın Başbakanımız Erdoğan’dan başka bilen yok” diyor!
Sıradan bir ailede bile, aile reisi bir işte adım atacağı zaman, çoluk–çocuğuna danışır, fikir teatisinde bulunur, aile büyükleri varsa akıl alır. Ona göre adım atar… Türk devletinin fırtınalı denizde alabora olmuş gemi gibi savrulduğu, Türk milletin anasının ağladığı, intihar ve cinayetlerin sıradanlaştığı böylesi vahim bir süreçte, Hükümet erkanı, sıradan bir ailede dahi uygulanan istişare ve danışma yoluna gitmiyor; ben bilirim, ben konuşurum, ben anlaşırım, ben imzalarım, ben yaparım, herkes de tıpış tıpış uyar, hazmeder, yutar diyorsa… Vay Türkiye’min ahvaline ve vah milletimin geleceğine! Buna değil demokrasi, saltanat bile denmez! Böylesi bir anlayış, devlet ve millete dair hiçbir şeyi toparlayamaz.

M. Emin Koç
Ouz Linkli kardeşim sen bu M. Emin Koç'a sor Bu sistemi,kabul ediyormu etmiyormu.Bu sistemi kuranları baştacı ediyormu etmiyormu.Kendileri hangi nizamın taraftarı da şimdi nizamın getirdiği neticeden şikayetci oluyor.Böyle siyaset ağzıyla yazılmış yazıları çok okuduk.Bunun adı maval okumaktır.

Azimli

Ordinaryus
Devlet Bakanı Ali Babacan, IMF ile yapılan görüşmelere ilişkin “Ben, Hazine Müsteşarımız İbrahim Bey (Çanakçı) ve Sayın Başbakanımız Erdoğan’dan başka bilen yok” diyor!

M. Emin Koç

:ayn

tevhid_yolcusu

Profesör
Bizler, iman edenler,dinimizi hakim kılmak adına bir gayret sarf etmeden,[/I][/SIZE]
Yine maksatlı bir yazınız;Hem diyeçeksinki Bizler, iman edenler,peşinede Allahı yaratan yerine kabul ettikte,hüküm veren yerine görmedik.Yahu bu aleni küfürdür.Böyle olanınn adı kafirdir.Bu iki şey bir arada olmaz.Sen böyle bir şeyi kabul ettiğini ağzınla bildiriyorsun Bizlerdiyerek.Hamd olsun Ben Allah ve Resülünün koymuş olduğu hükümlere iman ediyorum.Bu hükümleri kabul etmeyen kimseyi ve kimseleri Müslüman bilmiyorum.Ama bu hükümlere uymata kusur eden (Emir ve yasaklara uymayan ki bu itikaden değil amelendir.Yani kabul ettiği halde uymamak)kimse Müslümandır.Ama fasıkve günahkar bir müslümandır.İman başka amel başkadır.İnandığı halde,hiç bir emri yani farzı yerine getirmeyen kimse müslümandır.müslüman

Yazdıklarımı maksadından saptırma kardeşim.
Kendi yorumlarınla değişik yerlere çekme.
Bu ülkede yaşayanlar değilmi yıllarca beşeri ideolojileri destekleyenler?
Şu parti daha iyi,şu görüş daha düzgün diyen.
Yıllarca siyasi görüşleri oylarımızla desteklemedikmi?
Allahın haramlarını helal yapmadılarmı?
Allahın helallerinide haram yapmadılarmı?
Allahın kanunlarına muhalif çalışmadılarmı?
Allah yaratan kabul edildi,ama hüküm kulklara verildi...
Ben kimseye küfürdedir demedim,kimseye kafirde demedim.
Onu diyen sensin.Biraz düşün istersen.

Yazdıklarımı maksadından saptırma kardeşim.
Kendi yorumlarınla değişik yerlere çekme.
Bu ülkede yaşayanlar değilmi yıllarca beşeri ideolojileri destekleyenler?
Şu parti daha iyi,şu görüş daha düzgün diyen.
Allahın haramlarını helal yapmadılarmı?
Ben kimseye küfürdedir demedim,kimseye kafirde demedim.
Onu diyen sensin.Biraz düşün istersen.

Şu parti daha iyi,şu görüş daha düzgün diyen.[/B][/SIZE]
Bak doğru bir şeyler yazmışsın.Evet bende yaşım 46 olması hasebiyle bir çok seçimlerde Şu parti daha (dğerlerine göre) iyi(daha ehven),şu görüş(diğerlerinden) daha düzgün(tamamen değil,diğerlerine göre daha az zararlı ve daha çok faydalı zannı) diye çeşitli partiler oy verdim.Belki yanıldım ama benim (Ve benim gibi düşünenler)maksadım Senin ifade etmeye çalıştığın maksat değildi.
[/
Kim Allah'ın kesin helaline haram,Haramınıda helal derse bu küfür olur.Yaptığı buna uygun olmassa küfür olmaz.Ama büyük bir mesuliyet olurki bu büyük bir vebaldir.
Evet secilenlerden bir kısmı böyle yapmışlardır veyada yapıyorlardır.Ama secenlerin maksadı böyle değildir,(Benim ve benim gibiler)
Allah yaratan kabul edildi,ama hüküm kulklara verildi...Ayni ifadeler bu küfürdür kardeşim kim Allah yaratandır fakat hüküm koyan değildir derse bu kafirdir.Demez ama hükümlere riayet etmesse bu fasıktır.
Ben kimseye küfürdedir demedim,kimseye kafirde demedim.[/B]

Kimseye (Yani her hangi bir şahsa)demedinizde top yekün dediniz hatta kendinizi de bu işin içine belki bilmeden kattınız.
Bu ifadeler benim değil senin.Allahı yaratan yerine kabul ettikte,hüküm veren yerine görmedik.Bu küfür değilmi.?Küfür ise bu küfrü işleyenlere ne denir.Kafir denmezmi.?

tevhid_yolcusu

Profesör
Kim Allah'ın kesin helaline haram,Haramınıda helal derse bu küfür olur.Yaptığı buna uygun olmassa küfür olmaz.Ama büyük bir mesuliyet olurki bu büyük bir vebaldir.
Evet secilenlerden bir kısmı böyle yapmışlardır veyada yapıyorlardır.Ama secenlerin maksadı böyle değildir,(Benim ve benim gibiler)
.?

Siyasetçiler bu ülkede,Allah içki haram dedi,onlar serbest bırakmadımı?
Allah miras hukukunu dinine göre emretti,onlar fransız kanunlarına göre yapmadımı?Allah kumarı yadakladı fazizi yasakladı,onlar muhalif olmadımı?
Allahın kanunlarına bilerek ve isteyerek muhalif olmadılarmı?
İktidara bir sürü yalan söyleyerek gelmedilermi?
İktidara geldiklerinde İslamla hükmetmeyeceklerini bilmiyorlarmıydı?
Bende aynı hatayı yaptım.Verdiğimiz oylarla onları hüküm koyan yerine getirmedikmi?Velayetimizi vermedikmi?
Dar'un Nedveyi bilirsiniz,ne farkı var şimdikilerin mahiyet olarak?
Bugün ideolojileri desteklemek nedir,anlatabilrmisiniz lütfen.
Bütün beşeri sistemler Allhın dinine muhalif değilmidir.?

Allahın kanunlarına bilerek ve isteyerek muhalif olmadılarmı?
Kim bilerek isteyerek Allah ve Resülünün hükümlerine inanmaz ve bunları beğenmez ise bu küfürdür.Kimileri bozulanı düzelte bilmek veya yangından mal kurtarmak veya zararı azltmak,faydayı çoğaltmak maksatlıdır.Kimileri dahada bozmak daha da yakmak,dahada zararlı olmak yani müslümanlığın ve müslümnanların kökünü kurutmak maksat ve gayelidir.Bu inceliğ iyi ayırmak lazım.Sapla samanı bir birine karıştırmamak lazım.Hem bu sistemi kuranlar başka.Onlara de ne diyeçeksen.Fakat Çaresizlik içinde bir care olur ümidiyle hareket edenlere değil.Bunlar yanıla bilrler.Ama asla ve kata bunların maksadı senin dediğin değildir.

fakiri

Kıdemli Üye
Cenab-ı Hak hiçbir kavme ve topluluğa layık olmadığı bir yönetimi ve idare tarzını müstehak kılmaz. Bizler başımızdaki insnların yapmış olduğu kötülükleri biribirmize anlatmakla bundan kurtulamayız ! Yapacağımız iş bellidir. En önce kendimizi düzeltmek ve çevreden muhite doğru da emr-i bil maruıf, nehyi anil munker yapmak. Gayrı bundan sonrası Rabbimize kalmıştır. Dilediği şekilde bir yönetim ---iyi olsun, kötü olsun--- takdir eder. Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir Vesselâm.

Cenab-ı Hak hiçbir kavme ve topluluğa layık olmadığı bir yönetimi ve idare tarzını müstehak kılmaz. Bizler başımızdaki insnların yapmış olduğu kötülükleri biribirmize anlatmakla bundan kurtulamayız ! Yapacağımız iş bellidir. En önce kendimizi düzeltmek ve çevreden muhite doğru da emr-i bil maruıf, nehyi anil munker yapmak. Gayrı bundan sonrası Rabbimize kalmıştır. Dilediği şekilde bir yönetim ---iyi olsun, kötü olsun--- takdir eder. Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir Vesselâm.

Gayrı bundan sonrası Rabbimize kalmıştır. Dilediği şekilde bir yönetim ---iyi olsun, kötü olsun--- takdir eder. Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir Vesselâm.
Burdaki şu ifadenizden ''Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir.''ne anlacağız.Neye ses çıkarmak küfür elamedir.?

fakiri

Kıdemli Üye
Gayrı bundan sonrası Rabbimize kalmıştır. Dilediği şekilde bir yönetim ---iyi olsun, kötü olsun--- takdir eder. Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir Vesselâm.
Burdaki şu ifadenizden ''Buna dahi ses çıkarmak küfür alâmetidir.''ne anlacağız.Neye ses çıkarmak küfür elamedir.?

Hayret ! Bildiğimiz kadara forumdaki bir mod'un bile hayranlığını dile getirdiği bir sağlıkçısısınız. Önceki cümlenin gelişinden sonrakicümlenin anlamını çıakramamanız benim için sürpriz oldu. Çünkü, her iki cümleyi de biribirne katıp tefekkür eden biri için ,***Rabbimizin -iyi veya kötü- takdir ettiği şeylere karşı çıkmamın küfür almeti olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.

fakiri

Kıdemli Üye
Garip bir ifade,kötülere karşı çıkmayacağız yani?
Yanlışmı anadım,yanlışsa düzeltin...

Sizin mesajalrınızda biz de çok gairpliklerve tuhaflıklar buluyoruz ama, ne hikmetse senin bunlardan vazgeçmeye hiç niyetin yok !Evet, yanlış anlıyorsun ve yorumluyorsun !Nedenini de kendin bullmalısın !

Hayret ! Bildiğimiz kadara forumdaki bir mod'un bile hayranlığını dile getirdiği bir sağlıkçısısınız. Önceki cümlenin gelişinden sonrakicümlenin anlamını çıakramamanız benim için sürpriz oldu. Çünkü, her iki cümleyi de biribirne katıp tefekkür eden biri için ,***Rabbimizin -iyi veya kötü- takdir ettiği şeylere karşı çıkmamın küfür almeti olduğu kolaylıkla anlaşılabilir.
Vallahi kardeş kusura bakma yazın karışık.Ama Şunu dedin ise ''Hayrı da Şerri de yaratan Allah-ü Teala Hazretleridir.Derim ki buraya kadar doğru söyledin.Ama bundan sonra şöyle söyleseydin.Eğer bir kimse şerri Allah yaratmaz der ise, bu onda küfür alameti olduğuna işaret olur.Ama Şunu da bilirsin ki Allah-ü Teala iyiliklerden Razı Kötülüklerden razı değildir.Ama ikisini de yaratan O'dur.Şimdi bir kimse Allah-ü Teala Hazretlerinin de Razı olmadığı bir kötülüğü gördüğünde buna karşı gelse bu küfür alametimi olur.
Bildiğimiz kadara forumdaki bir mod'un bile hayranlığını dile getirdiği bir sağlıkçısısınız. Eğer bize hayranlık duyan bir kardeşimiz var ise O'na derizki tevehcüh etmişsiniz,ama biz hayran olunaçak bir kimse değiliz.Gel hayran olunaçak bir kimseye beraberce hayran olalım.Şİmdi merakta ettim bizi adam yerine koyan ve bunu dile getiren mod kimdir.?

tevhid_yolcusu

Profesör
İnsanlar ne kadar meraklı bir diğerini imandan küfre sokmaya anlamak çok zor.
Şunu dedin küfür,bunu dedin küfür.....Nedir bu kardeşim.
Allahın hükmünü çiğneyip muhalif olanlara bi söz yok...

İnsanlar ne kadar meraklı bir diğerini imandan küfre sokmaya anlamak çok zor.
Şunu dedin küfür,bunu dedin küfür.....Nedir bu kardeşim.
Allahın hükmünü çiğneyip muhalif olanlara bi söz yok...
Bak şimdi.Bir tuaf adamsın Senin işin şuna benziyor.Müftünün koyunu çalınmışta birileri Müftü koyun çaldı demişler.Seninkide o hesab deyil bir kimseye top yekün kendi fırkandan (ki büyük bir ihtimalle İbni Teymiyye metadunda bir selefisin.)olmayan her kesi küfürle suçlarsın.İstersen bu husustaki suçlamalarının alıntılarını aktarırız.Küfür çoğunlukla (Çoğunlukla demekten maksadım küfrün çeşitleri vardır.bunlardan biriside hükmi küfürdür.Misalen bir kimse papazın zunnarını beline bağlar ise bu hükmi küfür olur.bu mevzu uzun olduğu için bir misalle bırakıyorum.)sözdedir.Yani zahire göre hüküm verilir.Sözü küfür olana da müslüman denilmezki.Yine bir misal vereyim.Güya küfür ehliyle mücadele eden bu yüzden çok sıkıntılar çeken bir kimse senin anlayacağın cihad eden bir mücahid olsa ve bu kimse her türlü iyiliği yapsa fakat Allah_ü Teala'ya mekan isnat etse ve Allah-ü Tealadan başkasını kadim bilse bu kimsenin bu bilgisi ve bu bilgi ifade eden sözleri küfür kendiside kafir olur.
Hem benim yazdığım mesajların hangi birisinde bir şahsı ve bir zümreyi hedef alarak yani bildirerek küfür isnadı var.?

tevhid_yolcusu

Profesör
Hem benim yazdığım mesajların hangi birisinde bir şahsı ve bir zümreyi hedef alarak yani bildirerek küfür isnadı var.?

Çok fazla felsefe ve kelam okumşsunuz.
Ayrıca ben size atfetmedim,ortaya konuştum güzel abim.
Üstüne alınma.
Ben buraya, bugün en büyük mertebede olanların sözlerinden birkaçtane yazsam,sizde söze göre hüküm veriyorsunuzya acaba ne dersiniz merak ediyorum.

Çok fazla felsefe ve kelam okumşsunuz.
Ayrıca ben size atfetmedim,ortaya konuştum güzel abim.
Üstüne alınma.
Ben buraya, bugün en büyük mertebede olanların sözlerinden birkaçtane yazsam,sizde söze göre hüküm veriyorsunuzya acaba ne dersiniz merak ediyorum.
Senin yazaçaklarını da biliyorum.Söz var tevili var söz var tevili yok.Senin yazaçaklarından bir kısmı tevile muhtaç ki bu teviller Onların (Muhiddini Arabi Hazretleri Mevlana Hazretleri gibi)Kafir olmadıklarını ortaya koyar. Her birisinin bir İslam büyüğü olduğuna olan itikadi sarsmaz.Ama yazaçaklarından bir kısmı ise iftira ve yalan iddaalar olursa (Bilemiyorum)bunlarada cevab vermeye değmez.Bu hesabı Ahirette O'nlarla görürsün.