HER TELDEN !!! MAKALELER (herhangi bir konuda, bir müminin, münafığın, müşriğin, kafirin görüşü)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Edip Yüksel Emine Şenlikoğlu Tartışması / Ceviz Kabuğu 1996

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: "YouTube Noto", Roboto, arial, sans-serif; font-size: 20px;">

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İşte KADİROV itinin boynuna tasmayı nasıl taktılar görün

<span style="color: rgb(0, 0, 0); font-family: "YouTube Noto", Roboto, arial, sans-serif; font-size: 20px;">

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
TÜRK CEMAATLERİ KABE’DE ÇATIŞTI (Mahmutefendinin Müritleri Kabe'de Kan Akıttı)

anladığımız kadarı ile kavganın sebebi: masum bayraktarın "ismailağa" adını kullanarak, islami hizmet (para toplama ve bu para ile hizmet) yapmaya çalışması...

ayrıca cübbeli masum bayraktarı daha önce "afaroz" etmişti zaten...

cubbeli_ahmet_hoca_masum_hoca_denen_kisi_hoca_degi  ldi_h8433.jpg

masum bayraktar kimdir? ne yapmış bu adam, karıya kıza mı gitmiş?, jetkaydırağına mı binmiş? ... vs bilemedik. bilen beri gelsin.

not: bu paylaşımdan masum bayraktara kefil olduğumuz sonucu çıkmasın. sadece ismailağa cemaatinin, bu dünyevileşme ve kısır çekişme kapsamında, nasıl yozlaşmaya müsait olduğunu ifade etmek istedik...

aşağıdaki linki de olan alıntı yiğidi öldür hakkını yeme kapsamında forumda paylaşılmıştır.

ilgili alıntı:

"masumcuğa gelince ,masumcuk ; masum
ne yapmış masumcuk? mahmut efendi nin ismi ni kullanmış,kullanmışda ne yapmış?
bağış toplamış.
ulan bende zannettim ki; mahmut efendi nin ismini,imzasını kullanarak sahte çek,senet, vs...vs.. dolandırmış.
ne yapmış?
para toplamış.
paraları ne yapmış? laaaaaa
KURAN kursu açmış.başka ne yapmış?
hafız yetiştirmiş.
başka ne yapmış?
fatih medreseleri adı altında bu yönde yayılıyormuş.
yayılsın ullaaan, sizin tarlanızdamı yayılıyor?
islam tarlasında yayılıyor.
-eee bizim toplayacaklarımızı topluyor.
sizde RESUL ALLAH S.A.V. in ismini kullanıyorsunuz.
bırak mahmut u binlerce mahmut un ismini kullansın.
adam baktıki; cemaatte adam yok doğru dürüst ,cübbeli ye olmayan bir paye verilmiş,cemaate bid atlerin en azılısını bal kaymak misali yediriyor,alim zannı,din koruyucu zannı ile.....
diğer hocalar mektubat ı evirip çevirdikleri halde bu nafile namazların cemaatle kılma bid atine, ilerisinde 6. vakit namazı ihdas etme gibi bir bid at olan ,nafile namazların cemaatle ihyası,icraasına göz yumdular gıklarını çıkaramadılar.
yok mu bir delikanlı? ismailağa da bu bid at öyle bir bid at ki, bundan sonra ihdas edilecek bid at 6. vakit namazını icat etmektir.
olur mu öyle şey diyen avanak alimler, hasbi aptallar,
nafile namazların cemaatle kılma bid ati ile bundan bir adım önde gördüğüm 6. vakit namazı icat etme gibi sapık bir bid at yerleştirin ki;nafile namazların cemaatle kılma işinden büyük,
6vakit namazı icat etmekten küçük olsun
haydi buyrun"
http://vaadedilenmehdi.blogspot.com.tr/2013/01/masum-bayraktarmahmut-efendiyi.html

İsmailağa Derneği Başkanı Recep Konuk Hocadan Önemli Açıklama (Mekke Saldırı)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Üstad Kadir Mısıroğlunun Tarih Yazdığı Anlar

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İsmailağa Derneği Başkanı Recep Konuk Hocadan Önemli Açıklama (Mekke Saldırı)

Masum Bayraktar Hoca Efendi - Mekke'de Otele Girdiğimde Elimde 5 Yaşında Kızım Vardı...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Mücahit Bilici ile son kitabı “Hamal Kürt” üzerine söyleşi

biz bu kişiyi oryantalist biliyorduk, kürt miliyetçisi çıktı. ayrıca artık nurcu olmadığını da itiraf ediyor.

01:30 dakikada "nurcuydum eskiden, post nurcuyum şimdi" diyor. 35:40 dakika dada

videonun sonlarına doğru 18:30 dakikada üstadı mahkemede inanmadığı şeyleri, zordan kurtulmak için söylediğini ima ediyor.

23:10 dakikada "türkler devlete tapar" diyor ve diyarbakırlı bir kürt miliiyetçisi olduğunu açıkça ilan ediyor.

12:29 dakikada demokrasi güzellemesi yapıyor. ulus fikrini överken ümmet fikrinin 19. yy da yeni ortaya çıktığını ifade ediyor.

dakikasını hatırlamadım ama bir yerde de risalei nurun bakış açısının dışına çıktığını daha olaylara evrensel baktığını ifade ederek bir nevi üstadlık taslıyor.

ülen bu oryantalist için nurcu diyenler lütfen artık demesinler...

Mücahit Bilici Çok uzak olmayan bir gelecekte Kürtler Türkiye’nin en az yarısı olacak

not: siz çocuk sahibi olmayın, bu kürt milliyetçisi neyin planını yapıyor.. bakın ve görün...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
cübeli "çeksinler ellerini dinimizden yahu..." diyerek güzel bir laf etmiş...

talebini biz de destekliyoruz... varmısınız..

Sayın Başkanım Sizi Nasıl İnsanlar Seçiyor Diyanet Reisini de İmamlar Seçsin

imamları kim seçecek? tartışmalı olan bu galiba :)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
@mesihci rumuzlu üyeye acil bir soru sormam lazım. foruma uğradığında bizimle iletişim kurabilir mi?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hilal Meselesi - Mehmet Emin Akın

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hilal Meselesi - Mehmet Emin Akın

forum üyeleri bilir: fetulahı günahım kadar sevmem.

ama yiğidi öldürüp hakkını yememek lazım: fetulahın 1980 öncesi verdiği vaazlar tam da islam şeriatını ortaya koymaktadır. bu noktadan hareketle, "fetulahın 1980 öncesi vaazları müteberdir" denilebilir.

biz "ruyeti hilal" mevzuu ile ilgili fetulahın 1980 öncesi vaazını paylaşmak istiyoruz... istifade edilebilir...

konu ile ilgili tartışmalar için aşağıdaki linke bakılabilir...

http://ihvanforum.org/163502-dikkat-hilal-gorunmedi-yarin-orucluyuz-yayalim-lutfen-4.html

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Masum Bayraktar Hoca Efendi - Mekke'de Otele Girdiğimde Elimde 5 Yaşında Kızım Vardı...

CÜBBELİ AHMET'E KAZAN KALDIRILDI

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
katar operasyonunun şifreleri aşağıdaki fotoğrafta gizli...

katarın gerek işidi gerek türkiyey, gerek suudi muhliflerini ve gerekse abd muhalifi diğer grupları ihtiyaç duyduklarında fonlaması abd yi rahatsız etti. söz dinlemeyen katarın ipi çekildi. zaten savaş için oyuncak biriktiren ve bunları kullanmak için çok hevesli kral, bu fırsatı kaçırmayacaktır. müslüman kanı döksede bu kanda boğulacaktır inşaallah...

ayrıca bunun, çok daha kırılgan olacak türkiye'ye yansımasının sonuçları ağır olacaktır. hem de çok ağır...KATAR'DA DARBE OLMASI DURUMUNU DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMEM... O ZAMAN "TAYYİP BEYİN, ABD KAYNAKLI HAYATİ TEHLİKESİ VARDIR" DA DENİLEBİLİR. TAYYİP BEYİN KADERİ İLE BU ÜMMETİN KADERİ ÖRTÜŞMÜŞ GİBİ BİR HAL VAR. HER NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN ATYYİP BEY KORUNMALIDIR. BİZE DÜŞEN DUA ETMEK...

NOT: TAYYİP BEY FETÖNÜN SİYASİ AYAĞINI ORTAYA ÇIKARMAYARAK VE DE ZIMNİ ANLAŞARAK HAYATİ HATA YAPIYOR. İKTİDARIN KONROLÜNDEKİ MEDYADA DİLLENDİRİLMESE DE HALK ÖFKE KÜPÜ. KORKARIM TÜRKİYEDE BİR DAHA DARBE OLURSA (Kİ AYAK SESLERİ DUYULMAYA BAŞLANDI) SOKAĞA ÇIKACAK "ADAM" BULAMAYACAK. TAYYİP BEY "KLAVYE MÜCAHİTLERİ" İLE YETİNMEK ZORUNDA KALABİLİR. BU ŞARTLARDA BEN BİLE DARBE OLDUĞUNDA SOKAĞA ÇIKMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.

adım adım kıyamete gidiyoruz.. vesselam..

2017060616191019_vj2lrss8o60jlspcf4mbpvpnv71.jpg

https://www.aydinlik.com.tr/dunya/2017-haziran/trump-abd-nin-krizdeki-rolunu-itiraf-etti

ayrıca yukarıdaki fotoğraf, yüzüklerin efendisi filmindeki aşağıdaki sahneyi çağrıştırdı..

tumblr_msvr67hlut1qfqjxao2_r2_250.gif

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
katar operasyonunun şifreleri aşağıdaki fotoğrafta gizli...

katarın gerek işidi gerek türkiyey, gerek suudi muhliflerini ve gerekse abd muhalifi diğer grupları ihtiyaç duyduklarında fonlaması abd yi rahatsız etti. söz dinlemeyen katarın ipi çekildi. zaten savaş için oyuncak biriktiren ve bunları kullanmak için çok hevesli kral, bu fırsatı kaçırmayacaktır. müslüman kanı döksede bu kanda boğulacaktır inşaallah...

ayrıca bunun, çok daha kırılgan olacak türkiye'ye yansımasının sonuçları ağır olacaktır. hem de çok ağır...KATAR'DA DARBE OLMASI DURUMUNU DÜŞÜNMEK BİLE İSTEMEM... O ZAMAN "TAYYİP BEYİN, ABD KAYNAKLI HAYATİ TEHLİKESİ VARDIR" DA DENİLEBİLİR. TAYYİP BEYİN KADERİ İLE BU ÜMMETİN KADERİ ÖRTÜŞMÜŞ GİBİ BİR HAL VAR. HER NE ŞEKİLDE OLURSA OLSUN ATYYİP BEY KORUNMALIDIR. BİZE DÜŞEN DUA ETMEK...

NOT: TAYYİP BEY FETÖNÜN SİYASİ AYAĞINI ORTAYA ÇIKARMAYARAK VE DE ZIMNİ ANLAŞARAK HAYATİ HATA YAPIYOR. İKTİDARIN KONROLÜNDEKİ MEDYADA DİLLENDİRİLMESE DE HALK ÖFKE KÜPÜ. KORKARIM TÜRKİYEDE BİR DAHA DARBE OLURSA (Kİ AYAK SESLERİ DUYULMAYA BAŞLANDI) SOKAĞA ÇIKACAK "ADAM" BULAMAYACAK. TAYYİP BEY "KLAVYE MÜCAHİTLERİ" İLE YETİNMEK ZORUNDA KALABİLİR. BU ŞARTLARDA BEN BİLE DARBE OLDUĞUNDA SOKAĞA ÇIKMAYI DÜŞÜNMÜYORUM.

adım adım kıyamete gidiyoruz.. vesselam..

2017060616191019_vj2lrss8o60jlspcf4mbpvpnv71.jpg

https://www.aydinlik.com.tr/dunya/2017-haziran/trump-abd-nin-krizdeki-rolunu-itiraf-etti

ayrıca yukarıdaki fotoğraf, yüzüklerin efendisi filmindeki aşağıdaki sahneyi çağrıştırdı..

tumblr_msvr67hlut1qfqjxao2_r2_250.gif

dediğimiz gibi...

ABD Başkanı Trump, 'Ortadoğuya yaptığım son ziyaretimde artık radikal düşüncelere maddi desteğin kesilmesi gerektiğini belirtmiştim.' diyerek Körfez ülkelerine Katar'la ilişkilerini kesmeleri gerektiği emrini verdiğini üstlendi.

Trump-Katar-krizini-ustlendi_1496755387.jpg

ABD Başkanı Donald Trump'ın Riyad'a ziyaretinin ardından Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Libya, Maldivler Katar'la tüm ilişkilerini kesmesi dikkat çekerken Trump'un attığı bir tweet, Katar'la ilişkilerin kesilmesi gerektiği emrini verdiğini üstlendi.

Trump, "Ortadoğuya yaptığım son ziyaretimde artık radikal düşüncelere maddi desteğin kesilmesi gerektiğini belirtmiştim. Liderler Katar'ı işaret etti- Bakın!" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, Yemen, Libya, Maldivler Katar'la tüm ilişkilerini dün kesmişti.
Yaşanan bu krizin, Trump'ın Suudi Arabistan ziyareti ve bu ziyarette Suudilerle yaptığı yüzlerce milyar dolarlık anlaşma ve silah satışı ile Birleşik Arap Emirlikleri kaynaklı belgeler ve Katar Emir'inin Trump'la ilgili görüşlerinin ortaya çıkmasının ardından yaşanması ise dikkat çekti.

(Fırat Arslan- İLKHA)

ba28be50aafc4444f12e.jpg

ba28be50aafc4444f12e.jpg

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
İSMAİLAĞA Câmiası CÜBBELİYE'ye KILIÇLARI Çekti. Dert Rant mı?

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Hülya Avşar konusundaki mesajım neden silindi sevgili adminler? Hadi sildiniz bari genelden ve/veya özelden bir gerekçe gösterin ki aynı hataya (!) tekrar düşmeyelim değil mi.

Redyellow'un yasaklanması da çok doğru bir hareket değildi. Herkes AKP'li olmak ve sizin gibi düşünmek zorunda değil. Her türlü hakareti gören kendisiydi ama yasaklanan da o oldu.
Hakaret edilince her insanoğlu gibi doğal olarak o da tepkisini yükseliyordu, ne var bunda?

Adminler çok yasakçı gördüm sizi. Evet burayı idare etmeye çalışıyorsunuz anlıyorum ama çok keyfe keder hareket ediyorsunuz. Kendisiyle hiçbir sorunum olmamasına rağmen Mehmet'in üyelere yasakçı yaklaşımı forumu iyice soğutuyor haberiniz olsun.

Neyse, siz bilirsiniz forum sizin istediğiniz gibi esip gürleyin tabi.

bu mesajın altına biz de imza atıyoruz...

not: herkes akp li olmak zorunda değil. @redyellow un yasaklanması @Mehmet rumuzlu üyenin keyfi uygulamasına benziyor.. redyellow un haksız şekilde forumdan uzaklaştırılmasını kınıyoruz. @Enes bu gidişle forumda adam bırakmayacak bu...

enes forum hani özgürlükçü idi...

Herkes kendini kontrol ederse kardeşlik tesis olur.
Görüşler farklı olabilir. Biri bir görüşü dile getirirken başka bir görüşe saldırma amacıyla dile getirmese ve münazara amaçlı fikirler öne sürülse bu kadar öfke de olmaz ayrılık da olmaz.

Kardeşim ben yanlış olabilirim ama beni öldürerek sana göre ters olan görüşlerden kurtulamazsın. Beni susturarak haklı çıkamazsın, beni dışlayarak kazanamazsın!

Hadi milyarda bir ihtimal olsa da ya sen haksızsan?

Empati şart.

İhvan Forum özgürlükçülüğünden ötürü çok zılgıt yedi ama her defasında küsüp gidenler de kendi görüşlerinin bizzat temsilcisi sitelerde bile sıkıntı yaşadı ve geri geldi.

Biz istiyoruz ki herkes konuşsun.

Kimse "İhvan Forum dinin kaynağıdır" demiyor ki...

Yanlışlarımız ve doğrularımız ile varız ve bir aradayız. Tek sesliliğe şahsen karşıyım.

Ehli Sünnet bir müslümanım ama şianın da vahhabinin de fikirlerini özgürce sunmasından yanayım.

Verilecek cevabım olmak zorunda değil en çok okurum hoşuma gitmez sayfayı kapatır çıkarım.

"ama bir başkasını zehirliyor" deniliyor eğer bir başkası bir internet sayfasının yazdıklarına kayıtsız şartsız iman ediyorsa o zaman varsın zehirlensin. Bazı insanlar yaşarken ölmeden dirilemez!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
hey gidi saadet partisi, sen bu hallere de mi düşecektin..

mustafa Kamalak: CHP'nin yürüyüşünü destekliyorum! Hayatımıza mal olsa bile adaletsizliğe karşı durmalıyız"

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Değerli arkadaşlar bu sene bizim emektar yemek yapmayacağım yorulmayacağım her şey dahil bir tatil istiyor ben umre diyorum ona da herşey dahil ve hatta ekstra sevap puan var diyorum ama anlamıyor. İnternetten biraz baktım ama İslami diye sunulan otellerin büyük bir çoğunluğunda takvayı zaten aramıyorum ama asgari dini kurallar dahi geçmiyormuş ben de sizlerin yardımına başvurmak istedim aramızda daha önce böyle bir otele gidip tavsiye eden var mı? Bera Alanya diye bir otel buldum ama onun hakkındada bir sürü şikayet okudum.

inegöl-oylat kalıcaları

"yeni çağlayan" (aşiyan yada çağlayan değil) otelinin, vadi manzaralı olan odalarını (fotoda, sağdaki kahverengi bina) tercih ediniz. pişman olmayacaksınız, inşaallah...

Yaz kış, mütedeyyin insanlar için (vakit namazındaki cemaat, cuma namazı gibidir) mükemmel tercihtir. havası, suyu, doğası... anlatmakla bitmez...

tsr02660636141367990830478.jpg

tel: 0224 552 01 21 - 0224 733 10 60

http://oylat.com/

https://www.tatilsepeti.com/Otel_Oy...0wQYh0-TGlgSlZPzXzn4yLdPUMdgHSjjPHhoCZ6zw_wcB

Enes

İhvan Forum Üye
bu mesajın altına biz de imza atıyoruz...

not: herkes akp li olmak zorunda değil. @redyellow un yasaklanması @Mehmet rumuzlu üyenin keyfi uygulamasına benziyor.. redyellow un haksız şekilde forumdan uzaklaştırılmasını kınıyoruz. @Enes bu gidişle forumda adam bırakmayacak bu...

enes forum hani özgürlükçü idi...

yapılan yasaklamanın doğrudan muhattabı değilim ama açıklama yapıldı.

Bakın alıntıladığınız mesajda "herkes kendini kontrol ederse" demişiz. Ben yasaklanan arkadaşı insan olarak severim yıllarca saygı çerçevesinde konuştuk ama son 1 yıldır alaycı tavrı, bunca yılın hukukunu göz önüne almadan ihvan forumu gözden çıkarma tutumu benim de dikkatimi çekiyordu. Ticarethane işletmediğimiz "kimse kalmayacak" bizi çok fazla etkilemiyor açıkçası. Yapabildiğimiz kadar yayınımızı yapar sonra da gerekirse fişi çeker evimizde otururuz.