Hergüne bir dua...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
hz ali (r.a. )ın hz peygamber (sav)den öğrendiği bu duayı sizlerle paylaşmak istiyorum.keder duası .kerem sahibi ve büyük allahtan başka ibadet edilecek hiç bir ilah yoktur yüce allahı tenzih ederim büyük arşın rabbi olan allah yüce ve çok bereket sahibidir alemlerin rabbı olan allaha hamd olsun.amin duada birbirimizi unutmayalım.

eCeM

Paylaşımcı
Rabbim bana hayırlı kapılar aç..Üzüntümü,sıkıntımı,dertlerimi gider. .

A

ada

Guest
Ya Rabbel Alemin!
ihvan forum üyelerine yöneticilerine sağlık sıhhat ver ve tüm Müslüman kardeşlerime!Onları zor durumda bırakma Allahım Sen görüp gözeticisin Tüm hayırsız işlerden Sen koru RABBİM!...​

NehiR

mütebessim :)
Ya rabbi,beni yaratan sensin.beni rızıklandıran da Sensin.Gökten ve yerden türlü türlü nimetleri önüme seren Sensin.Sen nasip etmeseydin,ağaçlar dallarıyla meyvelerini sunmazdı bana.Sen ilham etmeseydin,arılar bal yapmazdı benim için.Sen boyun eğdirmeseydin,koyunlar sütünü ve etini bana sunmazdı.
Sen yaratmasaydın,denizler türlü türlü balıklarıyla benim için sofra olmazdı.Sen emretmeseydin,pınarlar buz gibi suyuyla beni serinletmezdi.
Bana yediren Sensin,içiren de ey Rabbim!Seni görmedim ama görmüş gibi iman ettim.Sen de"Göster"buyurdun,"Göster imanını alemlere".İşte orucumla gösteriyorum.Açlığım ve susuzluğumla bildiriyorum.Sahurdaki zevkimle,oruçtaki şevkimle,iftar vaktindeki neş'emle,göklere ve yere,insanlara ve meleklere ilan ediyorum:
Beni Alemlerin Rabbinden başka hiç kimse doyuramaz.Ve Ondan başka hiç kimse beni aç bırakamaz.
(Ümit Şimşek)

Allah'ım aç olan bütün canlılara yardım et...Bizi doyurduğun gibi onları da doyur...

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
allahım senden cenneti isterim ve beni cennete yaklaştıracak söz ve ameli muvaffak kılmanı (başartmanı) dilerim.ve cehennem ateşinden sana sığınırım ve cehenneme yaklaştıracak söz ve amel (iş)den koruman için senin yardımını ve lutfunu isterim.aaamin.(hz.muhammed s.a.v.)bütün arkadaşların duaları kabul olsun inşaallah amin.

seher

Doçent
Allahümme ya mugallibel gulübüna sebbit galbina ala dinüke..
Allah'ım sen bizim kalplerimizi senin dinin üzerine sabit kıl..Âmin..

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
rahman olan allahım, günahkar bu kulunu ,her ne kadar tembellik yaptıysada ne kadar gaflete düşmüşsede affeyle rabbim çünkü bu kul senden başkasına katiyen tapmadı.bana dualarında yer veren bütün herkesin dualaını kabuleyle aaamin...

NehiR

mütebessim :)
“Allahümme inneke afüvvün kerimün tühibbül-afve fa’fü anni”
Allah’ım, şüphesiz sen, affedicisin, kerimsin, kullarını affetmeyi seversin, beni de affet...

gülmisal

Üye
s.a
Ey Rabbim! Senin ilmine müracaat ederek hayrı senden istiyorum ve kudretine sığınarak senden kudret istiyorum ve senin büyük fazlından diliyorum; çünkü sen, her şeye kadirsin, ben bir şeye kadir değilim. Sen bilirsin, ben bilmem, Sen gaybleri bilirsin."

Amİn

hasret

Asistan
Yarabbi;Sana hakkıyla kul,habibine hakkıyla ümmet,anne babamıza hakkıyla evlat,evlatlarımıza hakkıyla anne baba,hocalarımıza hakkıyla talebe,talebelerimize hakkıyla hoca olmayı nasip eyle...Allahım;küfrü zelil,islami hakim eyle...müslüman kardeşlerimizin hayırlı dualarını kabul eyle...ve nerdeyse bizanşlasan şu insanlara bir fatih nasip eyle...duanızda anılmak temennisiyle.(sürç-i lisan ettiysek affola...!!)

gülmisal

Üye
"Dâima yediren ve kendisine hiç yedirilmeyen, bizi doğru yola ulaşdırıp da doyuran ve suya kandıran ve hep güzel vesilelerle imtihan eden Allah'a hamdederiz."

...ElHamDuliLahiRabbiL ALemin...

~zuzii~

Paylaşımcı
beni bana bırakma Allah'ımm!!! :(

ikranas

Üye
kalbden

ey iyilikleri Sonsuz Rabbim!
ben senin acız bir kulunum
ben ki hataları sevaplarından çok,
lutufları karşısında nankörlüğe
dalmış bır zavallıyım
Sen butun noksanlıklardan uzaksın
Sen merhametlılerın en merhametlısısın
Ey Rabbım!
kapına geldım
iyilik dılıyorum bılıyorum ellerım kirli,yüreğim kirli
bırşeyler yapmışsam bu senın yardımınladır
ümitsiz değilim ama kalbım kırık
Biliyorum ki sen,
kalbı kırıklarla berabersın
Rabbım bu kalbı senden başka onaracak yoktur!
kalbıme düştü hüzün doluyorum
dilimin seni söylememesinden
kalbimin seninle dolmamasından korkuyorum
ve senden dua dua
şifa diliyorum

^diyar^

susss gönlüm!!!
Alni Secde De Duran Hatrina
Hesabi Nefsİne Soran Hatrina
GÖzlerİnİ İlİmle Yoran Hatrina
Emanetİ Yoluna Seren Hatrina
Senİ Sevİndİren SÖz Hatrina
Kabe'de Aglayan Dİz Hatrina
Muhammed Kokulu GÜl Hatrina
Ya Rabbİ! Bİzİ Ve TÜm Alemİ Affet!
(dualarda BuluŞalim)

gokce_kız

Doçent
ALLAH'IM SENİ SEVİYORUM..
SANA İHTİYACIM VAR..
KALBİME GEL..

^diyar^

susss gönlüm!!!
Ey merhametine, şefkatine, keremine, ihsan ve lütuflarına nihayet olmayan Rahmet Sultanı Rabbimiz! Senden, bize de, dostlarına bulunduğun gibi muamele etmeni diliyor, hoşnutluğunun şerbetiyle bizi de ferahlandırmanı dileniyoruz.
Rabbimiz! Haddimizi aşarak bütün bunları Senden isteme cür’etinde bulunuyoruz, zira gidecek başka hiçbir kapımız yok ve Sen de bizim yegane Mevlâmızsın! Hem ne güzel Mevlâ ve ne güzel Dostsun! Ne olur, eksik gedik de olsa teveccühlerimizi kabul buyur; ar ve utanç sebebi olabilecek durumlara düşmemize müsaade etme!

^diyar^

susss gönlüm!!!
Ey zikri tatlı, dostluğu lezzetli olan. Ey kendisini zikredenlerin can yoldaşı, kendisini arzulayanları çok iyi bilen, bizi bizden daha iyi bilen. Ey kendisini sevenlere yakın olan, bize bizden daha yakın olan, bütün yakınlardan daha yakın olan Allahım. Kalplerimizi dininde sabit kıl, zikrinle süsle, nurlandır. Ey kalplerin tabibi, sevgilisi, dostu. Fani olan benim, Baki olan Sen. Dua eden benim, cevap veren Sen. Hasta olan benim, şifa veren Sen. Günahkâr olan benim, bağışlayan Sen. Bütün günahlarımı affet ki, geriye soracağın birşey kalmasın. Senin huzuruna günahlarımın utancıyla çıkmayayım. Ey zemini çiçek yıldızlarıyla, semayı da yıldız çiçekleriyle süsleyen Allahım. Havadaki demdeme, kuşlardaki civcive, yağmurdaki zemzeme, denizdeki gamgama, ra'dlardaki rakraka, taşlardaki taktaka birer manidar zikir. Biz ise Sen'i hakkıyla zikredemedik. Sana gerekli medh ü senayı yapamıyoruz. Sen, zatını medh ve sena ettiğin gibisin.
Ey azametine her şeyin boyun eğdiği, kudretine herşeyin teslim olduğu, izzetine karşı herşeyin zelil olduğu Cebbar. Ey ağır bulutları oradan oraya sürükleyen, içindekileriyle birlikte haşmetli dünyayı çeviren, Ay'a ve Güneş'e boyun eğdiren Azim. Ey mağlup edilmeyen Aziz, mağlup olmayan Galip, düşmanlarını mağlup eden Kahir, askerleri mağlup olmayan Kahhar, mazlumun hakkını zalimde bırakmayan, Müntakim. Senin düşmanlarını, bizim düşmanlarımızı ve din düşmanlarını birbirine kat. Oyunlarını boz. Ördükleri çorapları başlarına geçir. Ey hesabı heybetli olan Allahım. Bizi imansız ve şehadet kanatları olmadan, bu dünyadan çıkarma. Ey dilediği olan, dilemediği olmayan Rabbimiz. Bize ihsan buyur. İçimizde bize bir başarı hazırla, bir genişlik ve bir çıkış yolu nasip et.
''CEVŞENİN İKLİMİNDEN''
RABBİM CÜMLEMİZİN GÜNAHLARLA ARASINDA SET KURSUN...
DUAYLA...

Nur Cennet

Profesör
Allah'ım Nolur Arkadaşlarım Çok İyi Olsunlar:( Ve Gireceğim Sınavlarım Çok İyi Geçsin İnş...Amin:(

^diyar^

susss gönlüm!!!
Yüceler Yücesi Rabbimiz’e sonsuz hamd ve şükür, Efendiler Efendisi Peygamberimiz’e, diğer enbiyâ-ı izâma, ehl-i beyte, sahabe-i güzîne ve Hakk’ın bütün sâlih kullarına zerrât-ı kâinat adedince salât ü selam ediyor, başta ülkemiz fertleri ve topyekün inananlar olmak üzere bütün insanlığı en kısa zamanda zulüm, tecavüz, açlık, yoksulluk gibi elem verici dertlerden arındıracağına ve dünyanın çehresine insanca yaşama, sulh, esenlik, emniyet, adalet, hürriyet boyalarını bir kez daha çalacağına katiyen inandığımız Rabbimiz’e el açıp yürekten ve ızdırar diliyle bir kere daha “Amin!” diyoruz.
Rabbimiz! Salât ü selâmla başladığımız duamızı yine salât ü selâmla nihayetlendiriyor, âlemlere rahmet vesilesi olarak gönderdiğin En Büyük Elçi’ne, İslam’ın bize kadar gelmesinin en önemli vesileleri olan Hâne-i Saadet’in güzide sâkinlerine, sahabe nesline, en mükemmel ve en kuşatıcı salât ü selâmlarla yerler ve gökler dolusu salât ü selâm ediyor ve başta Efendimiz olmak üzere onların yüzü suyu hürmetine dualarımızı kabul buyurmanı diliyoruz. Bizi lütfen ve keremen huzurundan boş geri çevirme!..