Hergüne bir dua...

gülmisal

Üye
Abdullah bin Abbas -radıyallahu anhüma-dan ri*vâyete göre Peygamber Efendimiz'in duâlarından bi*ri şu duâ idi:

"Yâ Rabb! Kalbimi nurlandır, gözümü nurlandır, ku*lağımı nurlandır, sağımı nurlandır, solumu nurlandır, üs*tümü nurlandır, altımı nurlandır, önümü nurlandır, arkamı nurlandır ve beni nûr eyle (bir başka rivayette) benim damarlarımı nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır, saçımı nurlandır, yüzümü nurlandır.”

gülmisal

Üye
Enes bin Mâlik -radıyallahu anh-dan rivâyete gö*re: Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem Efendimiz'in çok kere duâsı:

"Ey Rabbimiz, bize dünyâda da iyilik, güzellik ver, âhirette de iyilik, güzellik ver. Bizi ateş azâbından koru," meâlindeki duâ idi.

gülmisal

Üye
"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölü*mü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefât ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açıkda senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı (yüzde açıkça görülen neş'e ve huzûr) istiyorum. Senden beni kazâna râzı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl.”

gülmisal

Üye
"Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaa*fımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İSLAMI RIZAMIN EN SON NOKTASI KIL.. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelîlim beni azîz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır.”

NİHAN

Üye
Allahım burda yapılmış olan tüm güzel duaları kabul et
kimsenin elini boş çevirme

U

ummuhan

Guest
La İlahe İla Ente SÜbhaneke İnnİ KÜntÜ Mİnezzalİmİn.....

karanfil99

Üye
burada her kimin ne sıkıntısı varsa inş. hayırlı bir şekilde kabul olur...

karanfil99

Üye
Hamd yalnız alemlerin rabbi allahıma mahsustur ve peygamberimizede selatu selamlar olsun kii ey merhametlilerin merhametlisi rabbim şuan okadar hüzünlüyümki gözyaşlarımı tutamıyorum ne olur yalvarıyorum sana üzüntümü gider sen yolumuzu hayra eriştir kimse kabul etmiyor senden başka yalnız senin kapına geliyorum duaları semalardan geri çevrilmeyenler hürmetine dileğimi hayırlı bir şekilde gerçekleştir şuanda bana yardım et çok acizim okadar acizimki neolursun bana bir el uzat bu günahkar zelil kulunu yalnız bırakma kalbim çok kırık sıkıntıdayım perişanım gözyaşlarım hala dinmiyor eminimki sen yolumu aydınlığa eriştireceksin biliyorum o güzel resul aşkına gözyaşlarım sevinç gözyaşlarını alsın neolur yardım et çok dardayım herşeye gücü yeten herşeye kadir olan rabbimsin birşeyi dilediği zaman ona ol deyince oluverdirensin benim gönlümdekinede hayırlı bir şekilde oldur ya fettah, ya kadir...ve burada bu yazımızı okuyan kardeşlerimde allah rızası için amin derler ise inş. muradımız hasıl olur...ve peygamberimize yine salatu selam ederim duamı noktalarım...bu siteyede şimdi üye oldum sıkıntılı bir anımda inş. herşey güzel olur herkes için..

karanfil99

Üye
Hamd yalnız alemlerin rabbi allahıma mahsustur ve peygamberimizede selatu selamlar olsun kii ey merhametlilerin merhametlisi rabbim şuan okadar hüzünlüyümki gözyaşlarımı tutamıyorum ne olur yalvarıyorum sana üzüntümü gider sen yolumuzu hayra eriştir kimse kabul etmiyor senden başka yalnız senin kapına geliyorum duaları semalardan geri çevrilmeyenler hürmetine dileğimi hayırlı bir şekilde gerçekleştir şuanda bana yardım et çok acizim okadar acizimki neolursun bana bir el uzat bu günahkar zelil kulunu yalnız bırakma kalbim çok kırık sıkıntıdayım perişanım gözyaşlarım hala dinmiyor eminimki sen yolumu aydınlığa eriştireceksin biliyorum o güzel resul aşkına gözyaşlarım sevinç gözyaşlarını alsın neolur yardım et çok dardayım herşeye gücü yeten herşeye kadir olan rabbimsin birşeyi dilediği zaman ona ol deyince oluverdirensin benim gönlümdekinede hayırlı bir şekilde oldur ya fettah, ya kadir...ve burada bu yazımızı okuyan kardeşlerimde allah rızası için amin derler ise inş. muradımız hasıl olur...ve peygamberimize yine salatu selam ederim duamı noktalarım...bu siteyede şimdi üye oldum sıkıntılı bir anımda inş. herşey güzel olur herkes için..

Nur-i Ayn

Üye
"Ya Rabbi; suskunluğumu, dilsizliğimi en güzel dua eyle..."

emmargah

Profesör
Rabbim beklenenlerin gelmesini hayırlsıysa gelmesini nasip eyle...

B

.BeYzA.

Guest
Rabbim! ayaklarımızı, adımlarımızı ve aklımızı, nebilerin, öncülerin ve muvahhidlerin yolundan ayırma! (amin)

BuRcU

Üye
"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!”

B

.BeYzA.

Guest
"Ey kudretine hiçbir kuvvet karşı gelemeyen, mağlup edilmeyen Azîz,
Ey şefkat ve yumuşaklığından ve her şeye nüfuzundan hariç kalınamayan Lâtîf,
Ey her şeyi gözetleyen, uyku ve gaflet O'na arız olmayan Rakîb,
Ey berdevam olan, zeval bulmayan, yok olmayan Kâim,
Ey sonsuz hayat sahibi olan, ölüm kendisine arız olmayan Hayy,
Ey saltanatı zevâl bulmayan, gerçek mülk sahibi olan Melik,
Ey fenâ bulmayan, daim var olan Bâkî,
Ey her şeye muhit, ilmine cehil arız olmayan Alîm,
Ey yemekten içmekten münezzeh ve hiçbir şeye muhtaç olmayan Samed,
Ey zaaf ve aczden, münezzeh olan mutlak kuvvet sahibi Kavî,
Sen aczden ve şerikten, kusurdan münezzeh ve mukaddessin. Senden başka ilâh yok ki, bize imdad etsin. Elaman elaman! Bizi azap ateşinden ve cehennemden kurtar."

amin

U

ummuhan

Guest
Ya Rabbi beni bir an bile bana bırakma!!!!!.......................

KÖRDÜĞÜM

Profesör
‘Allah’ım!Hamd yalnız sanadır.Gökleri, yeri ve onlarda bulunanları var eden ve varlıklarını ayakta tutan sensin. Hamd yalnız sanadır. Göklerin, yerin ve onlarda bulunanların mülkü/tasarrufu yalnız senindir. Hamd yalnız sanadır. Ey göklerin ve yerin nuru, hamd yalnız sanadır. Sen göklerin ve yerin mutlak egemenisin. Hamd yalnız sanadır. Sen hakkın ta kendisisin, va’din gerçektir, sana kavuşmak gerçektir, senin sözün gerçektir, cennet gerçektir, cehennem gerçektir, bütün peygamberler gerçektir, Muhammed(sav) gerçektir, kıyametin kopması gerçektir. Allah’ım ben sana teslim oldum, sana iman ettim, sana güvenip dayandım, sana döndüm.

Anlaşmazlık davalarımı senin hükmüne sundum, başkaları ile mahkemeleşmek için sana başvurdum, önceden yaptıklarımı da, yapacaklarımı da, gizliliklerimi de, açıkladıklarımı da bağışla! Öne geçiren de, sonraya bırakan da sensin. SENDEN BAŞKA HİÇ BİR İLAH YOKTUR.

B.ü.S.r.A

Doçent
Ya Rabbi bizleri merhametinden ve rahmetinden mahrum eyleme. Bizlere dünyada ve ahirette iyilik ver ve bizleri yaptiklarimizla cezalandirma Allahim. Bizleri müslüman olarak yasayip müslüman olarak ölmeyi nasip et Ya Rabbi. Amin

gül

Doçent

Yarabbi!

Seni tarif etmektedir bütün güzel isimler

Sen güzel isimlerinle aşikar etmezsen

Ruhum karanlıkta kalır

Esmaül Hüsna'lara şahit yaz beni..!