Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Morad Moradi

Paylaşımcı
Hz. Mehdi (a.s.) Hakkında bir İfşaat

Günümüzdeki Müslümanlar, İslam tarihinde hiç bu kadar haksızlığa uğramamış, parçalanmamış ve fitneye uğramamıştır. Sahih hadislerde bahsedilen İslam alemini zulüm ve katliamdan kurtarıp adaletli bir şekilde yönetecek olan Hz. Mehdi ye doğru adım adım yaklaşmaktayız. Hz.Hızır (a.s.) ile ilahi bir hazırlık yapılmakla beraber kimi veli kulların farkında olmadan da hazırlık içerisinde olduğu bir gerçektir.

Kıyamet kopana dek veya hepsi Kureyş'ten olan on iki halife gelip geçinceye kadar İslam dini ayakta duracaktır." Müslim Sahih'inde (c.6, Kitab-ül İmare, Bab-u En-Nas-ü Tebaün Li Kureyş, s.3) ve Ahmed ibn-i Hanbel Müsnedi'nde (c.5,s.86, 89, 90, 98) Cabir İbn-i Semure
Resulullah'tan (s.a.s) şöyle buyurmuştur:"Benden sonra on iki emir olacaktır." Tirmizi Sahih'inde (c.9, s.66), Ahmed ibn-i Hanbel Müsned'inde (c.5, s.108)

Bilindiği gibi bahsedilen halifelerin sonuncusu Hz. Mehdi’dir. Çünkü kıyamete bir gün kala Hz.Mehdi’nin çıkacağını Peygamber Efendimiz (s.a.s) belirtmiştir. Her ne kadar Şiilerin inancındaki 12 imam ile ilişkili olsa da, Ehli Sünnet mezhepleri farklı bakmaktadır. Çünkü, Şiilerin düşündüğü gibi yüzyıllardır Hz.Mehdi gaybete çekilmemiştir ve son yüzyılda dünyaya gelecektir. Bu konu hakkında kimi evliyalar 1975-1980 yılları arasında Hz.Mehdi’nin doğumunu kerametleri gereği duymuşlardır.

Hz. Mehdiyi arayanlar için Hz. Ali (r.a.) tarafından besmele üzerinden bir şifre vardır.
Şöyle ki: اذا بلغ الزمان على حروف * ببســـم الله فالمهدى قاما
Zaman besmele adedi ile tamamlanınca, Mehdi çıkar.

12.Emir sahibi ile ilişkili olarak بســـم الله besmeleyi ebced hesabına göre 12 kez tamamlandığında ya da tekrarlandığında 2016 yılına denk gelir.Besmele üzerinden aynı sonuca başka makalemizde de ulaşmıştık. www.gaybihadisler.com/2013/09/besmelenin-srr-ve-2016.html

Biz, işaret edilen yılı Hz.Mehdi (a.s.)’nin son dakika alametlerinin başlangıcı olarak görüyoruz.
(En doğrusunu Allah bilir.)
Allah sizleri ve bizleri onun ordusunda bulundurmayı nasip eylesin.

Bazidli M.Ç. , Morad Moradi
Gaybi Hadisler Grubu

karadamlalar

Asistan
çalışın çalışın onca kehanetiniz çöktü sıvayın bakalım... :) büyük önderlerinizden biri de sallardı kıyamet tarihlerini kopmadıkça kopmadı ve önderlerinizin yalanları ortaya çıktı, nostradamuslar islam şeriatı içinde bu kadar rahat olamazlardı tabi islam devleti olsa kelleleri giderdi çoğunun.

Morad Moradi

Paylaşımcı
Ek bir not:

Besmelenin son harfi olan "mim" asıl ebced değeri 40'ı işaret eder. Bilindiği gibi Mehdi kelimesi, Arapçada "mim" ile başlar ve hadislerin doğrulaması ile 40 yaşında çıkar.

رحيم kelimesini ebced hesaplarına göre incelediğimizde yine 2016 yılının çıkması dikkatlerden kaçmayacaktır.

Verda

Gales
Ebced hesaplarından oldum olası hoşlanmam =)

çelebiler

Kıdemli Üye
Enam 38 " Biz Kuranda hiçbirşeyi eksik bırakmış değiliz."

Sadece biraz düşünün hiçbirşeyi eksik bırakmadığını söyleyen Rabbimiz mehdi gibi önemli bir konuyu neden bizlere bildirmedi? Sadece düşünün.

Morad Moradi

Paylaşımcı
Enam 38 " Biz Kuranda hiçbirşeyi eksik bırakmış değiliz."

Sadece biraz düşünün hiçbirşeyi eksik bırakmadığını söyleyen Rabbimiz mehdi gibi önemli bir konuyu neden bizlere bildirmedi? Sadece düşünün.

Saolun tavsiyeniz için...

Yüce Kuran'da 5 vakit namaz yok. Sadece namaz kılmak var...
O zaman ben günde 50 vakit namaz kılacam desem Kuran'la ters düşer miyim ?

ömerusta

Kıdemli Üye
Saolun tavsiyeniz için...

Yüce Kuran'da 5 vakit namaz yok. Sadece namaz kılmak var...
O zaman ben günde 50 vakit namaz kılacam desem Kuran'la ters düşer miyim ?
hadi ordan cahal beş vakit var ama onu okumuyorsunuzki bulasınız
aklınız fikriniz beyin yıkamak mehdi beklemek isa beklemek beleş cennet var he gop gop

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Günümüzdeki Müslümanlar, İslam tarihinde hiç bu kadar haksızlığa uğramamış, parçalanmamış ve fitneye uğramamıştır.
Bu sözü okurken moğol istilaları, mezhep savaşları tarihi, 1. Dünya savaşında yaşanan katliamlar ve göçler aklıma geldi ve durdum düşündüm. Ümmet islam tarihinde hiç bu kadar rahat etmişmidir?

Evet şu gerçekte vardır ki Filistin, Afganistan, Çeçenistan, Suriye, Doğu Türkistan ve Irak'ta olanlar bir haksızlık ve fitnedir fakat bunu bir parametre çizelgesi üzerinde geçmiş tarihin nüfus oranlarıyla birlikte göz önünde bulundurursak ümmet şu anda bütün bunlara rağmen Asr-ı Saadetten bu yana en rahat dönemlerinden birini yaşıyor.

Günümüzde gazete, televizyon ve internet ortamında bir baş kelilme videosu izleyince milyarlarca insan birden ''noluyoruz, nerde Mehdi?'' sendromuna giriyoruz fakat geçmişte bu tür olaylar en ufak aşiret kavgalarında meydanlarda yüzlece, binlerce oluyordu ve duyulmuyordu. Hele moğol istilasında taş üstünde taş kalmadı!

Tabi bu gibi yazıları okuyunca kafamızda hemen gördüğümüz kopmuş kol ve bacak resimleri canlanıyor. Bu resimlerin kafamızda canlanması ve tedirgin olmamız gayet normaldir de. Fakat buradan herkese bir davetiyem var. Başınızı kaldıırn ev ortamınıza bir bakın. Sonrada paltonuzu giyip bir dışarı çıkın ve etrafınıza bakın. Sokak sokak dolaşın ve eve gelin. Sonra kendinize şu soruyu sorun; Gerçekten Mehdi'nin geleceği gün ve zaman bu zamanmıdır? Gerçekten de ona davetiye çıkartacak çileyi çekiyormuyuz? Evet bir yerlerde bu çileyi çekenler var. Acı bir durum bu. Fakat bu hep olmuş. Mesele tamamen yüzdeye vurmaktır. Ümmetin % kaçı? Tarihsel süreci izlerseniz bu yüzdenin en düşük olduğu dönemdeyiz. Bu da bilimsel bir gerçek.

Morad Moradi

Paylaşımcı

Bu sözü okurken moğol istilaları, mezhep savaşları tarihi, 1. Dünya savaşında yaşanan katliamlar ve göçler aklıma geldi ve durdum düşündüm. Ümmet islam tarihinde hiç bu kadar rahat etmişmidir?

Bir konuda haklısınız. Nimetler olarak çok öndeyiz. Caferi Sadık, Hanifi mezhebi kurucusu Ebu Hanifi zamanında yaşamıştır. Ahirzamanda müslümanlar çok büyük nimetlere sahip olacaklar demiştir.

Lakin, bilimselliği bir kenara uhrevi olarak bakalım. İtikad bozukluğu, imanın elden gitmesi, Rabimizi unutmamız,ibadet terkliği ve niceleri...
İslam tarihi boyunca hiç bu kadar parçalanmış mıydık?

fakiri

Kıdemli Üye
Günümüzdeki fitne ve fesad hiç bir devirde yaşamamıştır.
Bizim yani Türkiyenin rahat oluşu her yerdeki müslümanların asla rahatlığı demek değildir.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bir konuda haklısınız. Nimetler olarak çok öndeyiz. Caferi Sadık, Hanifi mezhebi kurucusu Ebu Hanifi zamanında yaşamıştır. Ahirzamanda müslümanlar çok büyük nimetlere sahip olacaklar demiştir.

Lakin, bilimselliği bir kenara uhrevi olarak bakalım. İtikad bozukluğu, imanın elden gitmesi, Rabimizi unutmamız,ibadet terkliği ve niceleri...
İslam tarihi boyunca hiç bu kadar parçalanmış mıydık?

Daha da beterdik. İstanbul, Bağdat, Şam gibi belli vilayetlerin dışında ümmetin %90'ı okuma yazma bile bilmezdi. Hele itikattan çok az haberleri vardı. Şeyh Bedrettin ayaklanması, celali ayaklanmaları, batını birçok hareket ve ayaklanmalar, hurufilik ve ayaklanmaları ve daha neler neler.

Fatih Sultan Mehmet 30 bin küsür hurufiyi toplatıp bir meydanda üzerlerine naftalin dökerek diri diri yaktırmıştır. Bu pek bilinmez ve halada yazılmamıştır mesela. Minyatürler ve belgeler var. Günümüzde böyle bir manzarayı tasavvur etsene bir. Wallahi dünya savaşı tetikler böyle bir olay. Hani bomba attın öldüler falan gibide değil. Benzin döküp yak bakalım 30.000 kişiyi bir arada. Hemde bugünün nüfus oranına vurursan bu sayı 600.000 falan eder. Belki de daha da fazla. Hallacı Mansur meydanlarda diri diri derisi yüzülen tek vakia mı sanıyorsunuz? Genel uygulama bu..

Mesela çoğu bilmez bunu; Miladi 684 yılında Emevi halifesi Yezit'in gönderdiği orduyla kabe mancınıklanarak tamamen yıkıldı. Kabe, İbn-i Zübeyir tarafından tekrar inşaa edildi.

Miladi 693 yılında Mervan bin Hakem'in ölümü üzerine halife olan Abdülmelik, Haccac'ı, Irak ve Hicaz valiliğine atadı. ancak Hicaz halkı Abdullah bin Zübeyr'in halifeliğini kabul etmişti. Haccac, bu duruma son vermek için bir ordu kurdu. Ordusuyla Taif'e girdi ve arkasından Mekke'ye yürüdü. Arafat'ta, Abdullah bin zübeyr'in ordusunu mağlup ederek Mekke'yi kuşattı. Haccac, 7 ay boyunca Mekke'yi kuşatma altında tuttu. Bu sürede şehri mancınıklarla vurdu ve Kabe'yi yıktı. Kuşatmanın sonunda Abdullah bin Zübeyr şehid edildi ve Mekke alındı.

Miladi 930 yılında Ebu Tahir komutasında Kabe yağmalanmış, örtüsü parçalanmış, insanlar öldürülmüştü. Mekke emiri ve hacılar öldürülüp zemzeme atıldılar. Kabe yağmalandı, Hacer-ül Esved gasp edilip, götürüldü. Götürülmesinin sebebi Kabeyi Mısır'a inşa edip Mısır'ı İslamın merkezi haline getirmekti. Taş 21 yıl sonra bir şekilde bulunup geri getirildi.

1670 yılında hacı başına yüz altın haraç isteyen ŞERİF'ler (Texas şerifi değil Kabe şerifi bunlar!) hacılara ve Kabe'yi koruyan Osmanlı askerlerine saldırdı. hacılar ve askerler öldürüldü, malları yağma edildi.

Hele sırf Kabe'nin başına gelenlere bakın ve gerisini siz düşünün!!!

İnanın ki Ümmet-i Muhammed şu an en rahat ve konforlu günlerini yaşıyor. Bu itikat olarak ta böyle. Okuma oranları arttı. Şu an bir müslümana Allah yukarıda deseniz haşa der. Bundan 200 yıl öncesine gidip tarlada ki adama sorsanız bunu bilemezdi. Bütün bu meselelerde hep % hesabı yapmak zorundasınız. Yoksa haberlerde ve sosyal medyada gördüğünüz bir videonun çok çabuk tesirinde kalırsınız..

Mehdi'nin geleceği ortamı düşünmek bile istemiyorum. Tüm İslam coğrafyası işgal altında olacak ve resmen müslüman avına çıkılacak. Kolay sanmayın o günleri. Ve hele o günlere hasret çeken adamın ben psikolojisinden şüphe ederim. Durun hele. Siz çoluk çocuk ölmeyi bayılmak sanıyorsunuz herhalde? Ölmek kolay da çile çekmek?! Aç susuz kalmak, tecavüzler, hastalıklar.................... Ve bütün bunlar tüm islam coğrafyası üzerinde olacak.. Allah bize o günleri göstermesin.

Zülkarneyn-23

Doçent
Arkadaşlar mehdi çoktan çıktı. Görevinin önemli kısımlarını tamamladı, ölene kadar da islama hizmet edecek. Ama sizin bildiğiniz gibi mehdinin kameralar önüne geçip toplumlara sesleneceğini zannetmiyorum. Deccali sistemle manevi savaşlar yaptı mehdi. Mehdi tek başına olduğundan, kendisinin ne TV kanalı var, ne de gazetesi...Mehdinin savaşları 3. boyut harici boyutlarda ve elektronik ortamda oldu çoğunlukla. Ben kendisini tanıyorum, onunla ilgili sorularınıza cevap verebilirim isterseniz.:gleam:

Hz. Muhammedin sahih olan bir hadisi şöyle:
"Mehdi sokağa çıkacak, diğer insanlar gibi halkın içinde olacak ama insanların çoğu onu tanıyamayacak, bilemeyecek. Ancak imani kalp gözü açık olanlar, onu görünce fark eder ve onun çok az sayıdaki ashabı onu bilir ve onunla beraberdir." Bu da yukarıda yazdığıma delildir.
Mehdi ile ilgili sorun, cevaplayayım.:gleam:

Ahter

Kıdemli Üye
hadi ordan cahal beş vakit var ama onu okumuyorsunuzki bulasınız
aklınız fikriniz beyin yıkamak mehdi beklemek isa beklemek beleş cennet var he gop gop

Beyefendi ali fikirlerinizle Kur'anda nerede beş vakit geçiyor, lutfetsenizde cehaletimiz son bulsa!!!

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Arkadaşlar mehdi çoktan çıktı. Görevinin önemli kısımlarını tamamladı, ölene kadar da islama hizmet edecek. Ama sizin bildiğiniz gibi mehdinin kameralar önüne geçip toplumlara sesleneceğini zannetmiyorum. Deccali sistemle manevi savaşlar yaptı mehdi. Mehdi tek başına olduğundan, kendisinin ne TV kanalı var, ne de gazetesi...Mehdinin savaşları 3. boyut harici boyutlarda ve elektronik ortamda oldu çoğunlukla. Ben kendisini tanıyorum, onunla ilgili sorularınıza cevap verebilirim isterseniz.:gleam:

"Mehdi sokağa çıkacak, diğer insanlar gibi halkın içinde olacak ama insanların çoğu onu bilemeyecekler. Ancak imani kalp gözü açık olanlar onu görünce fark eder ve onun çok az sayıdaki ashabı onu bilir ve onunla beraberdir." Bu da yukarıda yazdığıma delildir.

kimmiş. hele bir de bakalım.

yoksa çevresinde kedicikleri olan, kart zampara mı mehdi. :)

garip70

Ordinaryus
..Mehdinin savaşları 3. boyut harici boyutlarda ve elektronik ortamda oldu çoğunlukla. Ben kendisini tanıyorum, onunla ilgili sorularınıza cevap verebilirim isterseniz.

Mehdi ile ilgili sorun, cevaplayayım.

Sen misin yoksa... Malum o alemde dolaşan bir sen varsın...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Kim olduğunu açıklayamam ama mehdi ile ilgili tüm merak ettiklerinize cevap vermeye hazırım, çünkü onu tanıyorum.

sen misin yoksa.

malum her sabah aynaya baktığında kendini görüyorsun ya... :)

kardeş şimdi farkettim. yaşın 37. şimdi yıl 2013. mehdi nin 2016 de zuhur edeceği söyleniyor. o zaman da 40 yaşında oluyrosun. :D:D:D:D:D:D:D bak bu da tesadüf

de bakim mehdi senmisin??? :)

not: forumun bir mehdisi eksikti, o da tam oldu. ekip tamam... :)

Ahter

Kıdemli Üye

"Mehdi sokağa çıkacak, diğer insanlar gibi halkın içinde olacak ama insanların çoğu onu tanıyamayacak, bilemeyecek. Ancak imani kalp gözü açık olanlar, onu görünce fark eder ve onun çok az sayıdaki ashabı onu bilir ve onunla beraberdir." Bu da yukarıda yazdığıma delildir.

Arkadaş galiba , konuyla istihza etmek cüretini gösteriyor! Mehdi hangi görevlerini tamamladı, söylermisin? Veya sen mehdinin görevlerini biliyormusun?Ayrıca sana göre mehdi şahsi manevi mi? !