İçimizden Geldiği Gibi!

kebîkec

İhvan Forum Üye
İlkokul birinci sınıfta çocukların yiyeceklerinden adeta haraç alan bir öğretmenimiz vardı. Bu sınıfta çocukların kalem ve silgilerini çalan bir de çete vardı.
Bir gün bu çete hem kimde ne ne var kontrol için hemde kendilerinden başka suçlular(!) oluşturmak için, beni kalem hırsızı diye öğretmene şikayet ettiler. Ben teneffüste olduğumu şahitle belgelesemde yok arama yapılacaktır. Ee plan takır işledi tabi; çete elemanları çantaları kontrol etti. Şehre yeni gelmiştik küçük hırsızlar için biçilmiş kaftandım ayrıca öğretmene haraç da vermiyordum; öğretmen içinde cezalandırmak için iyi bir fırsattı. Ee sonuçta hem damgayı yemiş hemde okkalı tokatı yemiştim.

O öğretmen hariç tüm öğretmenlerin günü mübarek olsun

Çeteyi ne yaptın :)

Kapitalist bir gün mübarek olamaz zaten -)
Geçmiş olsun sn Hakperest
Dünyadaki en ağır yük vicdan yüküdür
Biz bunun hakkını verebilseydik şuan dünya belki daha yaşanılır bir yer olurdu.

İşiniz gücünüz riv riv riv kemençe sesi. Her şeyden uzak durun oturun bekleyin her şey kendi kendine İslam olur.

Çoluğunuzu çocuğunuzu güzel ahlaklı yetiştirin öğretmen, doktor vs ne varsa yapın. Bu işlerin başka türlü düzelme şansı yok.

Hakperest

Kıdemli Üye

İşiniz gücünüz riv riv riv kemençe sesi. Her şeyden uzak durun oturun bekleyin her şey kendi kendine İslam olur.

Çoluğunuzu çocuğunuzu güzel ahlaklı yetiştirin öğretmen, doktor vs ne varsa yapın. Bu işlerin başka türlü düzelme şansı yok.
Çete elebaşında bir gün silgimi yakaladım
Ver dedim yok dedi
Şikayet ederim dedim
Çiğnedi silgiyi unufak etti
Şikayet et şimdi dedi :)

Çete yerlilerdi hocam
Ne yapabilirim ki :)
Tokattan sonra dayak yemediysem
Bu çetenin lutfuydu

cemaliii

Kıdemli Üye
Kapitalist bir gün mübarek olamaz zaten -)
Geçmiş olsun sn Hakperest
Dünyadaki en ağır yük vicdan yüküdür
Biz bunun hakkını verebilseydik şuan dünya belki daha yaşanılır bir yer olurdu.

Bayram günleri de kapitalist mi? 3 aylar? Cuma günleri? Bunlarda kapitalist mi? Cenazenin 7si 40 52si kapitalistmi? Cenazede verilen pideler kapitalist mi? Öbür alemdeki cennet kapitalist mi? Cennetteki nimetler kapitalist mi?

cemaliii

Kıdemli Üye
Neden bu topraklarda kavgalar hiç bitmez? Türk kürt alevi sünni dindar laik. Hep kavgamız vardır. Üstelik kavgayı yüceltmenin adını da dava koymuşlar? Bakıyorsun avrupada bu kavgalar biteli uzun yıllar olmuş. Bizde bitmedi bitmiyor? Ama lafa gelince çok âlâ bir milletiz türk kürt alevi sünni laik dindar olarak. Hadi oradan. Kendimizi kandırıyoruz. Bu konuda üstünüz.

Üstelik bu kavgaların bitmemesi için çocuklarımızı torunlarımızıda bizim gibi olsunlar diye ideolojik hastalıklı olarak yetiştirmek istiyoruz.

spesifik

آزادی قید و بند
Bayram günleri de kapitalist mi? 3 aylar? Cuma günleri? Bunlarda kapitalist mi? Cenazenin 7si 40 52si kapitalistmi? Cenazede verilen pideler kapitalist mi? Öbür alemdeki cennet kapitalist mi? Cennetteki nimetler kapitalist mi?
Ya Allah aşkına bilerek mi yapıyorsunuz
24 Kasımı öğretmenler günü ilan eden kim
Cenazeye iyi gelmişsin
Düğünde yemek verilir cenaze evine yemek götürülür
Ama toplum gösteriş meraklısı olduğu için
Bir öğretmene verilecek en güzel hediye
Öğrettiklerini muhafaza etmek olsa gerek

spesifik

آزادی قید و بند

Kemençe sesinden hoşlanmıyorsanız kulağınızı tıkayın lütfen

kebîkec

İhvan Forum Üye
Unuttun mu Yel değirmenlerini -)))
Ah ah hırçın bir öğrenciyim kabulümdür...
Lakin yorumun kırpılan yeri çok manidar

1- Geçmişe bağlı yaşamayalım. Yeldeğirmenlerini yıktık.
2- Kemençe sesi bizim için neşe kaynağıdır. Hayatın parçasıdır. Riv riv riv Bir espiri olarak kullanılır. Seni üzmek için değil. Bana izzet arayışı tavsiyen gibi iyi niyetlidir. :)
3- Önümüzdeki maça bakalım. Ben sizinle ilgili ve lütfen siz benimle ilgili iyimser tahminde bulunalım ( Hüsnü zan ) Yorumun bir yerini kırpmadım. Forumun ayarları bozuk. Teknik sıkıntılar var. Ya da ben ihtiyarladım bu işleri bırakmam gerektiğini hatırlatıyor.

spesifik

آزادی قید و بند
Bileziği tee gecen aylarda bozdurdum yine de düze çıkamadık diplerdeyiz
Geleneksel aile buluşmasında günün sorusu en vurdumduymaz gelin kim?
Üç kaynım da Büşra dedi yau -)))
Dünyayı ve insanları takmıyorum kinci değilim gercekten ama benim de bir kalbim var yaralarımı göstermeyi sevmem ben...

cemaliii

Kıdemli Üye
Ak partinin sağlıktan sonra yaptığı en güzel icraat taşımalı eğitimdir. Bu sayede yavrular yatılı okuldan kurtuldu. Devlet orta okul lise tüm yatılı okulları kapatmalıdır. Zaten ihtiyaç kalmadı yatılı okullara. Yatılı okullar ruh sağlığı bozuk bireyler yetiştiriyor. Faydası yok zararı çok.

Leylifer

Kıdemli Üye
Ihanforum a neler olmuş böyle! Biz yaşlandıkça forum genclesiyor.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Ak partinin sağlıktan sonra yaptığı en güzel icraat taşımalı eğitimdir. Bu sayede yavrular yatılı okuldan kurtuldu. Devlet orta okul lise tüm yatılı okulları kapatmalıdır. Zaten ihtiyaç kalmadı yatılı okullara. Yatılı okullar ruh sağlığı bozuk bireyler yetiştiriyor. Faydası yok zararı çok.

Hocam fen liseleri de yatılı değil mi :)

Sanki biraz ortamla alakalı diye düşünüyorum. Öğrenciye pedagjik yaklaşmak lazım. Güvenlik son derece önemli. Bunlar yerine gelebiliyorsa yatılı da kalınabilir ama bende evden okula okuldan eve modelini daha çok benimsiyorum.

cemaliii

Kıdemli Üye
Hocam fen liseleri de yatılı değil mi :)

Sanki biraz ortamla alakalı diye düşünüyorum. Öğrenciye pedagjik yaklaşmak lazım. Güvenlik son derece önemli. Bunlar yerine gelebiliyorsa yatılı da kalınabilir ama bende evden okula okuldan eve modelini daha çok benimsiyorum.

Hocam bahsettiğim akran zorbalığı ihmal ve istismar. Aklınıza çok büyük olaylar gelmesin. Ufak şeyler bize göre ama çocukların yüreğinde ciddi yaralar açıyor. Yatılı olmayan okullarda da oluyor diyebilirsiniz doğrudurda. Ama yatılı okulda katbe kat fazla oluyor. Tahminden çok fazla. Pansiyondan sorumlu müdür yardımcıları belletmenler nöbetçi öğretmenler çok iyi bir gözlemci olmalıki farkedebilsin.

iftayfun

İhvan Forum Üye
Selamlar gençler ve genç kalanlar :p

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
“Pro captu lectoris habent sua fata libelli.” (Latince bir atasöz)
Okuyucunun kapasitesine göre kendi kaderleri vardır kitapların.

Gerçekten de kitaplar, zamana ve şartlara bağlı olarak farklı okunuyor, ona göre anlaşılıp araçsallaştırılıyor.

Son düzenleme: