İHH Başkanı Yıldırım, Fatih Üniversitesi'nde Konuşacak

K

Kaçak

Guest
Bir süre tatil yapıyordum aslında ..
Henüz bavul hazırladık yola çıkmazdan evvel bakıverdim ...
Ağam ;
Bak biz Pensilvanyayı yakından takip ediyoruz , ediyoruzki "otoriteden" neyin kast edildigini anlayabiliyoruz ..
Anladıgı içinde insanlık bir anda ayağa fırladı ...
Bu nasıl bir sözdür babında açıklamalar o yüzden geldi ..
Keşke sizde Haması takip etseydiniz ..
IHH dan haberdar olunmadıgı gibi Hamasdanda haberdar degilsiniz anlaşılan ...
Yoksa hadi koçum yürü Hamasın yanına açıklamalarının ne derece isabetsiz oldugunu bilirdiniz ...
Gazze cephesinde savaşan bir tek yabancı mucahid göremezsin Hocam ...
Aksine yabancı mucahid gitse bile alınmaz Gazzeye ..
Almayanda İsrail degil Hamasdır ..
Hamas şartların geregi yabancı mucahid kabul etmez oraya ...
Ve bunu defaatle açıklamıştır ..
Ve gene bir açıklaması ...
Benim adıma , Filistin davası adına sakın ola Filistin harici bir yerde eylem yapmayın..
Munferit hareketlerden şiddetle kacının ...
Gidip konsolosluk basıp bombalamayın , gördügünüz yerde İsraillieri öldürmeyin diye binlerce açıklaması vardır ...
Ummetten istedigi sadece Filistin davasına sahip cıkmasıdır ...
Sadece Katil İsrailin yuzunu duyurabildiginiz kadar duyurun davasıdır ...
Çunku kendilerinden o kadar eminlerki haksızlık adına , zulum adına yaptıkları birşey yok ortada ...
Bu dava duyuldugu , dogruca duyulan her vicdan için haklıdır dogrudur ...
İsrailin Zulmu çok açık ve nettir çunku ...
Ve o vicdanlar buna kulak verdigi anda , sadece Gazze kurtulmayacak insanlık böylesi zulumlere son verecektir ...
Yani "taraf" belli edin der Hamas ..
Elde silah savaşın demiyor onu ben yapıyorum bu görev bu toprakların insanlarına ait der ...
Sadece ama sadece "taraf" belli etmeniz ve davasına sahip cıkmanızı ister ...
Elde tutulan "kor ateşdir" Filistin davası ..
Nereden mi belli ..
Elde tutabilen kimsenin olmayışından belli ...
Şu güne kadar "otoritenin" karşısında durabilen kimsenin olmayışından belli ...
Sadece bir avuç insanın sahiplendigi , sahiplenene bile hazır pek çok etiketin yapıştırıldıgı bir dava Filistin davası ...
Bir tarafta Hamasın davası ama öbür tarafta "otorite"nin davası bu hocam ...
Kolay degil o "otoriteye" baş kaldırmak ...
Gak dedigin anda "oturum iznini " alırlar elinden kalakalırsın ortada hocam ...
Guk dedigin anda iktidarını alırlar elinden ...
ikisini birlikte söylersen canını alırlar hocam ...
Baksana bunca İslam devletine kaçı sahip cıkıpta Gazzeye ulaşma yolunu denedi , deniyor ?
Ve sanılmasın bu sınav sadece Filistine has ...
Ve bu ateş filistinden başkasını yakmayacak ...
Bu topraklarada gelecek hiç şupheniz olmasın ...
Geldiginde eğer bu okumayı tam yapamadı isek , o yollardan bizlerde gececegiz de bizde ögrenecegiz direnişin ne kutlu oldugunu ...
İşte o zaman birileri "çiftlik evinde" oturup , "otoriteyi" tanıyın açıklamalrı yaptıgında tepkimiz ne olacak acaba ...
Evet zaman taraf koyma zamanıdır ...
Ve taraflar bellidir açıkca ...
Hak ile Batıl ...
Hamasın hak tarafta oldugunu düşünmüyorsanız bile ...
O zaman Batılın karşısına geçin lütfen ..
Batılın dizi dibinde Hak savunulmaz "otorite " korkusuna Hakdan yana olunmaz ...
Muminler ancak kardeştir ...
Hergün kardeşlerim vuruluyor ...
Tanımam böyle "katil orotireyi" ...
Tanıyanı ise Allaha havale ederim ....

Neyse bana musade ...
Zaten söylenecek "söz" bitti artık ...

bi husben

Kıdemli Üye
Kuru kurya saf olmak bence çok safça bir hareket talut bey,saf olmak kuru edebiyat yapmak değildir,icraat gerektirir,burda işkembe yi gayya dan sallamak yerine safınızın cinsine göre icraat gerekt,irir,

Hiç pensilvanyaya gidip fetullah gülen ile konuştunuzmu ,hayır fikirlerini okudunuz mu,sanmam verdiğiniz kararlar size sunulan ön görmelerden başka bişey değil gülen cemaatinin konu hakkında yaptığı faaliyetlerden haberiniz varmı hiç sanmam,öle ya eline bişler geçirtip saldırmadıktan sonra ne kıymeti var ,yada oturduğun yerden tükürük yarışı yapacaksın benim safımdan daha uzağa kim tükürecek,hedef pensilvanya,size bişi söliim mi hernerdeyseniz konuya pensilvanyadan daha uzaksınız,eğer lafla peynir gemisi yürüseydi o geminin adı mavi marmara olurdu,SELAMETLE.

gülenin fikirleri açık seçik meydanda sayın hasan bey ,ben sizinle tükürük yarışı yapacak değilim siz öyle algılamışsınız ve böyle davranıyorsunuz
ben bu güne kadar hiç böyle bir lüksün içinde olmadım hele pensilvanyada lüks çiftliklerde yaşamadım o çiftliklerin içindeki yaşama tarzıma görede yorumda bulunmadım bu yorumlar rahatımın bozulmama yorumlarıdır

ben kiliseye gidip onların incil dersine katılmadım onlarda gelip bizim derslerimizede katılmadı biz hiç isevi müslüman olmadık onlarda musluman isevi olmadılar

biz hiç temiz necis olmadık günümüzdeki hristiyanlar somut birer pisliktirler necistirler müslüman demek temiz demektir temiz ve necis tezattır

temiz necis nasıl bir şey biliyormusunuz sayın hasan bey bilirsiniz bilirsiniz. biz kendimizi mehdide ilan etmedik kuran ayetlerini ehli kitap olanları için hiç sert diye yorumlamadık işittik ve itaat ettik dedik kıyamete kadar hükmü baki kalacak dedik pesnsilvanyadan ise sert görünüyormuş bu ayetler hatta yahudiler için inen ayetler bu gunküleri bağlamazmış geçmiş zaman yahudilerini bağlarmış . çiftlik işte ne beklenebilirki .

ORHANCAN

Ordinaryus
müsade Allahdan (CC) syn kaçak ..

sizler tatilinizi değerlendiriniz..

bu arada pensilvanyaya da dinlemeye devam edesiniz ki tatiliniz iyi geçsin..

ORHANCAN

Ordinaryus
gülenin fikirleri açık seçik meydanda sayın hasan bey ,ben sizinle tükürük yarışı yapacak değilim siz öyle algılamışsınız ve böyle davranıyorsunuz
ben bu güne kadar hiç böyle bir lüksün içinde olmadım hele pensilvanyada lüks çiftliklerde yaşamadım o çiftliklerin içindeki yaşama tarzıma görede yorumda bulunmadım bu yorumlar rahatımın bozulmama yorumlarıdır

ben kiliseye gidip onların incil dersine katılmadım onlarda gelip bizim derslerimizede katılmadı biz hiç isevi müslüman olmadık onlarda musluman isevi olmadılar

biz hiç temiz necis olmadık günümüzdeki hristiyanlar somut birer pisliktirler necistirler müslüman demek temiz demektir temiz ve necis tezattır

temiz necis nasıl bir şey biliyormusunuz sayın hasan bey bilirsiniz bilirsiniz. biz kendimizi mehdide ilan etmedik kuran ayetlerini ehli kitap olanları için hiç sert diye yorumlamadık işittik ve itaat ettik dedik kıyamete kadar hükmü baki kalacak dedik pesnsilvanyadan ise sert görünüyormuş bu ayetler hatta yahudiler için inen ayetler bu gunküleri bağlamazmış geçmiş zaman yahudilerini bağlarmış . çiftlik işte ne beklenebilirki .

Gülenin fikirlerini değerlendirip kendisine ders alacak kardeşlerimiz fazlasıyla mevcut demek ki..

bazı zatların sözleri onlarca yıl sonra anlaşılabilmiştir.. bu kardeşlerimizden bu sitede de varlar ne yazık ki..

lüks çiftlik denilen yeri görmeden ahkam kesen kardeşlerimiz ölmüş kardeşinin etini dişleyenler (gıybet hastası) de var...

bi husben

Kıdemli Üye
Gülenin fikirlerini değerlendirip kendisine ders alacak kardeşlerimiz fazlasıyla mevcut demek ki..

bazı zatların sözleri onlarca yıl sonra anlaşılabilmiştir.. bu kardeşlerimizden bu sitede de varlar ne yazık ki..

lüks çiftlik denilen yeri görmeden ahkam kesen kardeşlerimiz ölmüş kardeşinin etini dişleyenler (gıybet hastası) de var...

görünen köy kılavuz istemez

ORHANCAN

Ordinaryus
bazılarını kılavuza çok ihtiyacı olduğu apaçıktır..

kılavuzsuz giden rotasını şaşırır muhterem...

yoksa bu kadar basiret sahibi kardeş ve mü'min ve müslümanın kılavuzluğunda ilerlediği...

ve tüm dost (bazıları hariç) ve düşmanca takdiri şayan bulunan gönüllüler hareketinin

(anlayamadığınız kısımlarını) eleştirmek ve yorumlamak sizlerin de hadlerine düşmez...

Hasan

Kardeşiniz
İşte budur kendisini hak başkasını batıl görüp sonra inananlar kardeştir demek bu ümmetin derdi dir.Hamas bir örgüttür elfetih de öyle ama orda yaşayanlar bir halk dır,gazze halkı adına düşünüp siyasetetn bir örgüte yandaş olmak onların adına karar vermek dir.Sen salt bir şek,lde ALLAH rızası için kardeşini düşünüyorsan otu4duğun yerden kalkıp icraat yaparsın ,hamasın dışardan adam almadığını bende biliyorum,e ohalde marmara gemisinde niye yoktun ,mısır konvoyunda,ramazan da giden konvoyda yada daha onlarcasında.O bahsettiğin süper lüks !!! şaşalı bvilla nın sınırda bir yardım derneği var ,sen nerdesin.Bana acıtasyon yapmak yerine tatilde bunları düşün.İsrail in katil yüzünü van minıt olayından bile önce duyuran yegane cemaat tir o cemaat e tabi takip ettiysen bilirsin öle ya hamas ı biliyosan onu da bilirsin,bölgedeki 3 türk haber ajansından 1 tanesi dir o cemaatin ajansı ama tabi takip ettiysen.Burda anlaşılıyor ki kim neyi takip ediyosa ona göre düşünüyor tabi düşünüyorsan.

Talut kardeş sana gelince sen baya yükünü almışsın bu kadar gıybet sana yeter,eğer gerçekten ön yargılı olmasaydın o bahsettiğin süper lüks villa!!!! nın nqasıl bir yer olduğunu nasıl düşendiğini filan bulabilirdin netten,bu sözleri söylediğiniz için utanacağınız gün geldiğinde utanmayı nasip etsin rabbim inş.

ORHANCAN

Ordinaryus
lüks çiftlikden (!) bir haber.. tabii ki anlayana..

SEVİNÇLE HÜZÜN KOYUN KOYUNA

Bahçenin girişinde gülümseyen bir yüz karşıladı bizi.
Büyük bir sessizlik… Teffekküre durmuş her şey.

Yağmurlar incitmeden, usulca düşmüş çimlerin üstüne… Tomurcuklanan güllerin yanağında keyifle dinlenen çiğ taneleri… Rüzgar, ağaçları hafifçe okşarken, dallardan gelen gıcırdama sesleri tabiattaki diğer canlıların tesbihi gibi… Kuşlar baharın geldiğini muştulamakta nazlı nazlı…

Büyük bir huzur, alabildiğine azametli bir sadelik her yerde. Gülümseyerek açılan kapıdan içeri atılan ilk adımla birlikte bizi saran ve bir daha hiç bırakmayan nurlu, huzurlu ve hüzünlü bir hava… Sevinçle hüzün burada koyun koyuna sanki…

İşte Hocaefendinin ikamet ettiği yer, böyle bir yer. Şehirden uzak, hemen her Amerika vatandaşının yaşayabileceği standartlarda, ABD’nin Kuzeydoğu bölgesinin içinde yer alan, küçük şirin bir kasabanın kenarında, yüzlerce Amerikalı aile ile yan yana olan, yeşil - yemyeşil bir yer burası… Karadeniz gibi yeşilin her tonu mevcut, ama bizim Tuz gölü misali düm düz…

GÖNÜLLÜ MAHPUSLUK

Gönüllü bir mahpusluk onun yaşadığı… Başkalarına zarar gelmesin diye yapılan, tarifi zor büyük bir fedakarlık… Küçücük bir odadan, on yılı aşkın bir zamandır, inançla dışarı çıkmama iradesi…

Derin bir inziva hali… Dünyanın tüm nimetlerini elinin tersi ile itebilme dersi... Ve dünya için kavga eden bizlere - tüm insanlığa, kollarını ve kocaman kalbini açarak; “durun kalabalıklar nereye koşuyorsunuz çatlarcasına, burası çıkmaz sokak” diyen, demekle de kalmayan, yaşayarak gösteren bir büyük insanlık abidesi…

http://www.haber7.com/haber/20100525/Fethullah-Gulen-Hocaefendiyi-ziyaret-ettim.php

bi husben

Kıdemli Üye
hangi açıdan
herkesin sınırları olabilir ama iman mevzusu ortaktır.
imanın şartlarına hamas ı sevmek diye bir ilave yapmak mevcut mu?

işte bu kadar anlayabiliyorsun .siz kitaba böyle mi iman ediyorsunuz peygambere böyle mi iman ediyorsunuz.peygamberin getirdiklerine böyle mi iman ediyorsunuz .Allahın taraftarlarına laf atanın imanı şüphededir vesselam kuru kuruya iman ettim demekle iman etmiş sayılmassınız

bi husben

Kıdemli Üye
Talut kardeş sana gelince sen baya yükünü almışsın bu kadar gıybet sana yeter,eğer gerçekten ön yargılı olmasaydın o bahsettiğin süper lüks villa!!!! nın nqasıl bir yer olduğunu nasıl düşendiğini filan bulabilirdin netten,bu sözleri söylediğiniz için utanacağınız gün geldiğinde utanmayı nasip etsin rabbim inş.

ne gıybeti yapmışım gerçekler bunlar villadan bahseden kim çiftlik dedim çiftlik . yaptığım gıybete bi örnek verde bilelim yoksa gıybet etmiş olan siz olacaksınız

yalansa yalan deyin pensilvanyada çiftlikte yaşamıyormu

korakademik

Ordinaryus
hayır çiftlikte yaşamıyor
yaşadığı çiftliğin bir odası gibi
sanırım senin odandan bile küçüktür.

korakademik

Ordinaryus
işte bu kadar anlayabiliyorsun .siz kitaba böyle mi iman ediyorsunuz peygambere böyle mi iman ediyorsunuz.peygamberin getirdiklerine böyle mi iman ediyorsunuz .Allahın taraftarlarına laf atanın imanı şüphededir vesselam kuru kuruya iman ettim demekle iman etmiş sayılmassınız

İmanın şartları bellidir.
bunların arasında hamas yok. fazla da uzatmaya gerek yok.
her insan hata yapar

ORHANCAN

Ordinaryus

muhterem kardeşim...

müsadelerinizle kırmızıyla boyadığım sözlerinizi gazze yolcusu vakit yazarından bir alıntıyla karşılıyorum..

yorum siz ve değerli kardeşlerimin...

Özgürlük Kafilesi ile birlikte Gazze yolundayız. Son menzile de girdik. Akdeniz ortasında demirledikten sonra birkaç gün bekledik ve pazar günü (30/05/2010) yolculuğumuzun son ve zor safhası için yeniden demir aldık. Mavi Marmara yeniden harekete geçtikten sonra ikindi namazını eda ettik ardından sıra akşam namazına geldiğinde bütün kafileyi bir süpriz bekliyordu.

Kafilede çelebiliği ile dikkati çeken Hıristiyan ruhanilerden Helorion Kabotchi'nin de akşam namazı için saf düzeni aldığı ve cemaate iştirak ettiği dilden dile aktarılmaya başlandı. Kimileri bu heyecanla birlikte geminin güvertesine doğru koşuşturmaya başladı. Kimse bu istisnai anı kaçırmak istemiyordu. Herkes bu manzarayı görmek istiyordu. Ben de koşturanlar arasındaydım. Gerçekten de cemaatın ortasında bir sandalye üzerinde saf tutmuştu. Kimse bu işe bir anlam veremiyordu. Kimisi bunu Müslümanlığına yoruyordu. Cemaate iştiraki karine ve hatta delil olarak algılanıyordu. Kimisi de Müslüman olmasını temenni ediyordu. Gerçekten de gördüğümüz manzara göz yaşartıcı idi. Cemaatin ortasında huşu içinde toplu ibadete iştirak ediyordu. Flaşlar art arda patlıyordu.

......

Capucci'yi o vaziyette cemaatin ortasında görünce aklıma daha önce Bediüzzaman'ın tespiti ve ifadesi aklıma geliyor: Müslüman İseviler. Benim de bu başlıklı bir eserim yayınlandı. Ve orada bu tanıma uyan bazı somut örnekleri anlatıyordum. İşte bir başka canlı örneği Gazze Özgürlük kervanında yaşıyorduk. Gerçekten de Kudüs yolunda İseviyetin ahirzaman diliminde alacağı şekle ve tabloya uygun bir biçimde İslamiyete ittiba ettiğini ve namazda uyduğunu görüyoruz. Tam da Mehdi ile Hazreti İsa'nın anlatıldığı tablodaki gibi.
Bilindiği gibi, Kudüs'te buluşacak olan Mehdi ile Hazreti İsa hadislerin diliyle sabah namazında biraraya geliyor. Ve Mehdi geri geri çekilerek İsa Aleyhisselam'a yer açıyor ve imamete buyur ediyor. Hazreti İsa ise 'Sizler birbirinize imamsınız' diyor ve Mehdi'nin gerisinde saf tutuyor. İşte bu müteşabih anlatımının sembolik bir tezahürünü Kabotchi'nin Özgürlük Kafilesinde imamının arkasında akşam namazını kılmasında görüyoruz. Bu da Kudüs yolunda gerçekleşiyor. Böylece Peygamberimizin bir beşareti ve müjdesi de gemide gerçeklemiş oluyor. Belki daha büyüğü Kudüs'te de yaşanacak.

Evet, Hıristiyan İseviler cereyanı gittikçe büyüyor. Bunu Gazze yolunda gördük ve Kudüs yolunda daha büyük çapta göreceğimizden şüphe edilemez. Bu yazıyı sözkonusu manzarayı yaşadıktan sonra sıcağı sıcağına ve ale'l acele yazıyorum. Yolumuz Gazze ve yarın ne ile karşılaşacağımızı bilemiyoruz. Bindik bir alamete gidiyoruz Gazze'ye! Dualarınızı esirgemeyin. (Pazar; 30/05/2010).

bi husben

Kıdemli Üye
İmanın şartları bellidir.
bunların arasında hamas yok. fazla da uzatmaya gerek yok.
her insan hata yapar

kuru kuruya iman ettim demekle olmuyor bu işler

ancak muminler kardeştir kitaba iman ettiysen bunada iman edeceksin vesselam iman ettimle imanlı olunmaz dille ikrar kalple tasdik olması lazım

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR

Yaman bir çelişki içindesiniz. Kendi kendinizi vuruyorsunuz.

manifesto

Yasaklı
Dış politikanın ahbaplığı çavuşluğu olmaz
Çıkar ve menfaattir esas olan
Tüm dünyada dış politika böyle işler
İlla birileri doğru ötekiler yanlış yaptı dedirmek derdi yok ortada

Gülen kendi düşüncesini söyledi,eleştiren eleştirir,beyenmek zorunda değil hiçkimse

Ama israil köşeye sıkıştı bilmem ne oldu falan muhabbeti ile kendinizi kandırmayın.
İsrail BM ile tas tamam 160 kez kınanmış,161 olsa ne olur

Yani kural ve hukuk tanımayan bir ülke sıkışmış da bilmem ne olmuş
Güçdür esas olan,sıkışma falan bunlar GEYİK

9 şehit verdik diye neredeyse KASILA KASILA dolaşacaklar..

m-angel

Nam-ı diğer TÜRBEDAR
Sen herkesin söylediğine değil kendi söylediğine bak kardeşim. Baştan sona mesajlarında Hoca Efendi Hakkında atıp tutuyorsun. Küçümseyici laflar ediyorsun. Sen beğenmek zorunda değilsin ama sen beğenmiyorun demek Hoca yanlış demek değil. Altını çizdiğim yeri iyi oku bunları yazan sensin ben değil.

agbi

Yasaklı
hamasa laf atanın dininden imanından şuphe edilir.

Bu düşüncede olanlarında AKLINDAN bende şüpheederim.

Benim bildiğim İslami yaşamda BAŞKASININ iMANINDAN şüphe ETME YTKİSİNİ DÜŞÜNMESİNİ ALLAH cc bizlere vermemiştir.

DÜZMANTIĞIM BÖYLE der.