İlhan Selçuk Ve Perinçek Çete Baskınıyla Gözaltında

Derin Manâ

Asistan
Polisin Ergenekon operasyonu kapsamında şu an arama yaptığı öne sürülen Ulusal Kanal'ın internet sitesinde yapılan açıklama:

"Ergenekon" operasyonu kapsamında bugün sabah İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisi merkez ve bürolarında arama yapıldı.

Arama kapsamında İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmesi Ferit İlsever göz altına alındı.

Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alıyor.

Sabah 04.30 İşçi Partisi Genel Merkezi, İşçi Partisi İstanbul İl Merkezi, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinin Merkez ve ankra bürolarına eş zamanlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlseveri gözaltına alındı.

Operasyonda ismi geçenlerin evlerine de aynı dakikalarda aramalar yapıldı. Soruşturmada Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk, Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, Gazeteci Adnan Akfırat, İş adamı İbrahim Benli gibi isimler de yer alınıyor.

Ulusal Kanal'a ulaşan bilgilere göre Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan selçuk'un gözaltına alındığı yönünde..."

haber7

rota

Doçent
Gözaltına almak çok şey değil.Yetmez ..

Tutuklanması lazım çete başlarının,

Gayrimeşru odak yöneticilerinin.

ALMA MAZLUMUN AHINI CIKAR AHESTE AHESTE

İşte görün çıbanın başını.Çok geç kalınmış bir operasyon .

Köşesinden savcılara yön veren İLHAN SELÇUK girdiğin o delikten çıkmayı Allah nasip etmesin sana.

manifesto

Yasaklı
Eğer bunların çeteler ve darbeciler ile işbirlikleri ortaya çıkarılabilirse ve iddianame ile olan bağları kanutlanabilir ise artık sonun başlangıcı gelmiş demektir

Ulusalcılar şok geçiriyor olmalı ama polis teşkilatımız şu anda güvenebileceğimiz yegane kurumumuz gibi duruyor
Allah onları muaffak etisin

rota

Doçent
Amin kardeşim amin.

Bu gün bu haberi duyunca ümidim güçlendi, darbecilere karşı çok kozlar var elimizde.

undersecretary

Doçent
bugun o kadar mutlu kalktım ki anlatamam...Elhamdülillah....
bu hainlerin gözaltına alınması hükümetin yıkılmadık ayaktayız mesajını vermesi açısından önemli...
daha da devamı gelecek sanırım....
Allah yerle bir edecek bunların düzenini inşaAllah...

zaman

Asistan
Cumhuriyet'e göre sivil darbe

Türkiye bir cuma gününe daha şok gelişmelerle uyandı. Geçen hafta kapatma davası, bu hafta ise Ergenekon baskını var.

Gözaltına alınan 8 kişi arasında en dikkat çeken isim Cumhuriyet'in sahibi İlhan Selçuk oldu. Gece yarısı evi basılarak gözaltına alınması büyük tepki çekerken, şok haber gündeme bomba gibi düştü.

BU AK PARTİ'NİN SİVİL DARBESİ

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Ali Sirmen gözaltıları "AK Parti'nin sivil darbesi" olarak niteledi.

Sirmen şunları söyledi; "Kendimi 12 Mart günlerinde hissettim. 12 Mart'ta da bazı insanları böyle gözaltına alınmışlardı.

Şu anda sivil bir darbe oluyor. Bu darbeyi de Cumhuriyet Başsavcısının kapatma davası açtığı kişiler yapıyor. İlhan Selçuk böyle bir gözaltı beklemiyordu ama Türkiye'de her şey beklenebilir. Başbakan'ın ve Kültür Bakanı'nın kapatma davası açılır açılmaz hemen Ergenekon'u öne sürmeleri ilginç..."

TÜRKİYE'YE HUZUR MU BATIYOR

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Orhan Birgit ise çok şaşırdığını belirterek, "Gözdağı işte. Tırmanmayın. Ben Türkiye'nin kamplara bölünmesinin ne demek olduğunu biliyorum. Yaşadım, tanık oldum. Böyle bir bölünmeye doğru mu gidiliyor? Türkiye'ye huzur mu batıyor, anlamak mümkün değil" dedi.

SELÇUK'UN AVUKATINDAN SUKUNET ÇAĞRISI

İlhan Selçuk'un avukatı Fikret İlkiz "bunu normal bir soruşturma olarak kabul etmekte fayda var" dedi. İlkiz şunları söyledi:

"Şu an nerede olduğunu bilmiyorum. Ama büyük bir ihtimalle terörle mücadeleye götürüldü. Görüşmeyi deneyeceğiz. Hem konumu, hem sıhhati bakımından öncelikli gördüğümüz açısından...

24 saat içinde bizim görüşme imkanımız yok. Sorgusunun 48 saat içinde tamamlanarak mahkemeye çıkarılması gerekiyor. Biraz sakin olmakta ve normal bir soruşturma olarak kabul etmekte fayda vardır.

GÖZALTILAR ŞAŞIRTTI

Gazeteci Saygı Öztürk ise gözaltıların şaşırttığını belirtti. Saygı ilginç bir noktaya dikkat çekti;

"Bu gözaltılar şaşırttı. Biraz geçmişe gidecek olursak, 2001'de Tuncay Günay'ın evinde belgeler bulundu. Bu kişi yakalandığı dönemde Samanyolu TV'de talk show yapıyordu. Şu anda Toronto'da. Şu andaki gözaltılar onun ifadelerine dayanarak yapılıyor. Ancak bu kişinin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum."

İNTERHABER

geçen cuma dünyamızı kararttılar bundan sonraki cumalarda onların kara günü olacak inaşallah.

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
:clap2:DURMAK YOK YOLA HER ZAMANKİNDEN DAHA HIZLI DEVAM.....:clap2:

bu sabah gözaltı haberlerini duyunca helal dedim kendi kendime...

hükümetimizin bu kararlı ve inatçı duruşu karşısında helal dedim...

kapatma davasının ve SAÇMA iddianamenin ergenekonla direkt bağlantısı olduğu kesinleşti...

susmadık, yılmadık, durmadık ve asla pes etmicez mesajı;

beni düne nazaran yarın için fazlasıyla ümitlendirdi...

çok şükür Yaradanıma, çok şükür onun yardımlarına..

inşallah bu operasyonun altından ve kapatma davasından alnımızın akıyla çıkıcaz...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Baykal'dan Dev Gözaltılara Yorum

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Deniz Baykal, Parti Meclisi toplantısı öncesi açıklamalar yaptı.

Baykal'ın Ergenekon Operasyonu kapsamında İlhan Selçuk, Doğu Perinçek gibi isimlerin gözaltına alınmasıyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

"AKP iktidarının ikinci döneminde kadrolaşmadan, kendi derin devletine geçmeye başlamıştır.. Bu yeni derin devlet kendi derin hukukunu oluşturuyor...

Prensip olarak yargı sürecine saygımız var. Yargının bu konuda yapacağı değerlendirmeleri bütün Türkiye hızla beklemektedir.

Elbette bu uygulama hükümetin, içişleri bakanlığının çok ciddi kapsamlı bir açıklama yapma ihtiyacını ortaya koymuştur. Ne oluyor? Nedir manzara niçin bunlar gerçekleşmiştir, bu konuda genel bir değerlendirmeyi kamuoyu beklemektedir.

İyi bir tabloyla karşı karşıya değiliz. Elbette Türkiye'de hukuku demokratik düzeni tehdit eden ne varsa ortaya çıkması lazımdır. Bunun aydınlığa kavuşması hepimizi mutlu eder. Ama memleketin saygıdeğer düşünürlerini yazarlarını baskı altına almak için iktidar olanaklarının kullanılmasını hiç kimse kabul edemez.

İşlerin bu aşamaya gelmiş olması, Türkiye'nin bundan sonra daha da ciddi sorunlarla karşılaşacağının işaretidir. Ama öyle anlaşılıyor ki, bütün bunlar planlanmış ve göze alınmış. Türkiye'nin bu noktaya gelmesinden üzüntü duyuyorum."

Bîdâr

Aktifleşmemiş
İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, polisin partinin İstanbul İl Başkanlığı ile Ulusal Kanal'da arama yaptığını bildirdi.

Önsel, İstiklal Caddesi'nde bulunan il başkanlığında yaptığı basın açıklamasında, polisin sabah saat 04.00-04.30 sıralarında İP, Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinin İstanbul ve Ankara'daki merkezlerine eş zamanlı olarak operasyon düzenlendiğini söyledi.

Erkan Önsel, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in gözaltına alındığını ifade etti.

Ulusal Kanal İstihbarat Şefi Ufuk Akkaya da, Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk ile iş adamı İbrahim Benli, eski İÜ rektörü Prof Dr. Kemal Alemdaroğlu, Aydınlık Dergisi Genel Yayın YÖnetmeni Serhan Bolluk, Perinçek'in koruması Yusuf Beşerik, gazeteci Adnan Akfırat'ın da gözaltına alındığını öne sürdü.

Akkaya, Perinçek, İlsever ve Selçuk'un evlerine polisin eş zamanlı baskın yapıldığını öne sürerek, polisin Ulusal Kanal ve il başkanlığı binasında belgeler ve bilgisayarlar üzerinde incelemelerinin sürdüğünü kaydetti.

Bu arada, İP İstanbul İl Başkanlığı ve Ulusal Kanal'ın bulunduğu binanın önünde çok sayıda polis güvenlik önlemi aldı.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Ekşi, “Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

Basın Konseyi Başkanı Ekşi yaptığı açıklamada, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasını değerlendirdi. Devam eden bir soruşturma hakkında yorum yapmanın doğru olmayacağını söyleyen Ekşi, “Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum” dedi.

Özellikle İlhan Selçuk'un gözaltına alınma şeklini de eleştiren Ekşi, “Birileri sanki bundan haz duyarmış gibi. Bakarsınız eli kanlı birine gayet iyi davranırlar. Bizim tarihimiz bu tür uygulamalarla dolu. Ayıptır, yapana da ayıptır, yaptırana da ayıptır. Bu tür işlemlerden polisin kazancı yoktur. Devlet yıpranır” dedi.

Bîdâr

Aktifleşmemiş
Kulvarları ne kadar farklı olsada Şu zalimlerin birbine nasıl sahip çıktığını görünce..

Yediremiyorum..

Birbirimize sahip Çıkmayışımıza..

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
bu aralar süprizleri üstüste yaşadık önce başörtüsü düzenlemesi sonra ergenekon sonra kapatma davası ve son olarak bu sabahki şok gözaldı haberi...

istermisiniz ilerleyen günlerde süpriz isimlere gözaltılar olsun mesela bunlardan biri Deniz Baykal olsun...

burası türkiye....:hosgeldin:

dayi

Profesör

Bakın şu işe :D

Yaşı geçmiş..işi bitmiş..ayıptır söylemesi çişini tutamıyan general ve eski tüfekler ihtilal yapacak..aman tutuklayın..hatta asın ihtiyarları..:D:D:D

Korkunun ecele faydası yok..:D

Devleti ile Ordusu ile HASIM bir kitle oluşuyor,epey zamandır buna gayret gösteriyorlar..fakat henüz yüzde bir buçuğu geçmez bu DEVLET ve ORDU düşmanlarının oranı..Cumhur Başkanım söylemişti bi aralar..:D:D:D

manifesto

Yasaklı
Ergenekon Operasyonlarını idare eden Savcıya Allah kolaylık versin
Savcı Zekeriya ÖZ bir TEMİZELLER savcısı olabilir

Şimdi dava süreci ilerlemeden bu kapatmanın arkasında ki isimlerin çeteler ile olan bağı deşifre olursa bir daha kapatamazlar ve bu onların SONU olur

Rüveydaa

Profesör
Web sitesi
www.serzenisler.com
Ergenekon Operasyonlarını idare eden Savcıya Allah kolaylık versin
Savcı Zekeriya ÖZ bir TEMİZELLER savcısı olabilir

Şimdi dava süreci ilerlemeden bu kapatmanın arkasında ki isimlerin çeteler ile olan bağı deşifre olursa bir daha kapatamazlar ve bu onların SONU olur

dolayısı ile KENDİ KAZDIKLARI KUYUYA KENDİLERİ DÜŞMÜŞ OLURLAR....

Rabbim çok büyük ve çok şükür yanımızda...

Bîdâr

Aktifleşmemiş
hemen sevinmemeli derim ben..

Bunlar Polis ve savcının çalışmaları..

yani kesinleşen bir şey yok.

Sonuçta bunların defteri gene adaleti adaletten çıkaranların önune getirecek.

O yüzden beklemeye devam..

Unutmayın dostlar şöför kazayı arabayı en iyi kullandığını zann ettiği zamanda yapar..

SirayeT

Asistan
TUNCAY ÖZKANDAYMIŞ SIRA, FISILTI GAZETESİ ÖYLE SÖYLÜYOR.

SirayeT

Asistan
Ergenekon'un Anayasasını O Yazdı

Ergenekon operasyonu kapsamında bugün gözaltına alınan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in adı "Ergenekon" adlı örgütün tüzüğünü hazırlayan kişi olarak gündeme gelmişti.

Perinçek de iddiaların ortaya atıldığı dönemde, bir gazeteye yaptığı açıklamada, "Ergenekon Manifestosu" ile ilgili olarak, "Benden etkilenmiş olabilirler. Öyle gözüküyor. Görüşlerimin asker tarafından yakından izlendiğini ve beğenildiğini de biliyorum. Etkileniyor olabilirler. Ancak ben böyle bir örgütün emrine girmem" demişti. Perinçek açıklamasında, derin devlet tipi bir yapılanmanın gerekli olduğunu savunmuştu.

GAZETEOKU

SirayeT

Asistan
CHP'li N. Serter'e göre bu bir intikam planı

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ile Cumhuriyet Gazetesinin Başyazarı İlhan Selçuk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasına tepki gösterdi.

CHP'li Serter, yaptığı açıklamada, gözaltıların “bir intikam planı” olduğunu öne sürdü. Serter, Alemdaroğlu ile uzun süre birlikte çalıştığını hatırlatarak şunları söyledi:

“Son derece üzgün, son derece şaşkınım. Türkiye'de vatanını seven, laik cumhuriyeti seven, bu değerler için mücadele veren insanlar gözaltına alınıyorsa Türkiye'de herkes tehlike altındadır. Kemal Alemdaroğlu, laik cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri için mücadele vermiştir. Hiç bir gizli örgütle bağlantısı yoktur.

Gözaltına alınan isimlerin Ergenekon gibi ne olduğu bilinmeyen, iddianamesi dahi ortada olmayan örgütsel bir yapıyla bağlantı kurulması son derece şaşırtıcı. Herkese basiret diliyorum. Bu bir intikam planıdır. Yargı en doğru kararı verecektir.”

GAZETEOKU

SirayeT

Asistan
Ulusal Kanal ve İP'den Silah Çıktı

Ulusal Kanal ve İşçi Partisi'ndeki aramalarda 4 adet ruhsatsız silah bulundu. 4 kişi daha gözaltına alındı.

Emniyet kuvvetleri binadaki evrakları tek tek ararken, bilgisayarların harddisklerinin tamamı söküldü.

Aramalar sürüyor, binaya giriş ve çıkışlar yasaklandı.

GAZETEOKU