Kriz Falan Yok Hepsi Manipülasyon

alanyali07

Kıdemli Üye
Benim anlamadığım konu tarımı ve hayvancılığı niye yok ettiler?

Tarım ve hayvancılık bir toplumun sigortasıdır.
mehdi eker zamanında başladı yok edilmeye..
targel diye bir proje uydurdular milyar dolarlar harcandı.. ve 3-4 senede çöpe atıldı..
teşvik verilecek dendi, toprağını ekmeyene bile teşvik verildi.. neler neler..
adam hemşerisini bakan yardımcısı yaptı tarımla alakası yoktu.. kutbettin arzu..
artarak devam etti yanlış politikalar..
fakıbaba zamanında zirve yaptı yanlış politikalar.. doktor diye tarım bakanı yaptılar adamı..
eğitim bakanlığı da farklı değildi..kimler getirildi bakan yapıldı..
hiçbir eleştiri dinlenilmezse yok olmayacak şey yok..

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
mehdi eker zamanında başladı yok edilmeye..
targel diye bir proje uydurdular milyar dolarlar harcandı.. ve 3-4 senede çöpe atıldı..
teşvik verilecek dendi, toprağını ekmeyene bile teşvik verildi.. neler neler..
adam hemşerisini bakan yardımcısı yaptı tarımla alakası yoktu.. kutbettin arzu..
artarak devam etti yanlış politikalar..
fakıbaba zamanında zirve yaptı yanlış politikalar.. doktor diye tarım bakanı yaptılar adamı..
eğitim bakanlığı da farklı değildi..kimler getirildi bakan yapıldı..
hiçbir eleştiri dinlenilmezse yok olmayacak şey yok..
Ananı da al git muhabbetinden sonra çiftçiye karşı soğuk savaş başlatıldı. Sonradan yapılan teşvik kredileri ise yıllarca istismar edildi. Devletin bundan habersiz olması mümkün değil. Erdoğan kendisine bu 'teşvik kredisi' aklını verenleri biliyor. Uzaklaştırsın yanından.

Tek çözüm, devlet kendisi bu işe el atacak. Yap-İşlet-Devret modeliyle sistemi kurup işletecek, sonra eğitimli kişilere satacak.

Bu toplumun köylüsü malesef Menderes döneminden sonra cahil bırakıldı. Mesela Köy Enstitüleri vardı ABD'nin emriyle kapatıldı. O gün bu gün Türk Köylüsü şehirlinin sömürgesidir, ve özgüvenini yitirdiği için köyünü beton yığınına çevirerek kasabalılaştırmış, fırsatını bulan ise metropollere göç etmiştir.

ABD'nin emriyle kapattığımız kurumlarımızı tekrar işletmeliyiz. Köylü köyde eğitilmeli, küçük çiftçi, tarımı ve hayvancılığı toprağında öğrenmeli.

Şu saçmalığa bak! Sanki ortada para olsa da modern tarımcılık yapsak diyen bir köylü kitlesi varmış gibi gara cahillere cayır cayır para akıttılar. İnanılır gibi değil. Parayı alanların alayı metropollerde gece kondular dikip lahmacuncu dükkanı açtı.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
hayvancılık bitmişmiş neden bitti.80 li 90 lı yıllarda hergün yüzbinlerce hayvan yurtdışına ozellıkle arap ulkelerıne gidiyordu .Bittiyse aç gözlü hayvancılık yapanlar sayesınde bitti.devlet zamanında hayvancılık için tesvık verdı butun doğu guneydoğuya çok insan başvurdu bir duvar kaldırdı parayı aldı gerisi gelmedi.şimdi suçlu kim bu dolar kuruna kıblelerini endekleyenler tayyip diyecek hay tayyıp kadar kafanıza taş düşssün.siz tayyıbı hakketmiyorsunuz.size kemalist dikta lazım üzerinizden dozerle geçecekki kıymet bilesiniz

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
manipülasyon olduğu için yükseldi
hay Allahım
kriz olunca sevinecekler bile var
aslında siz tam 28 şubat ve o dönemin gerçek krizine layıksınız
Manipülasyon oldu için yükselmişmiş. Allah sana akıl, fikir versin. Ekonomiden anlamıyorsun bari yanıt verme.

Krize kimse sevinmez ama ülkede ekonomik kriz olduğu bir gerçektir.

t@mam

Üye
hayvancılık bitmişmiş neden bitti.80 li 90 lı yıllarda hergün yüzbinlerce hayvan yurtdışına ozellıkle arap ulkelerıne gidiyordu .Bittiyse aç gözlü hayvancılık yapanlar sayesınde bitti.devlet zamanında hayvancılık için tesvık verdı butun doğu guneydoğuya çok insan başvurdu bir duvar kaldırdı parayı aldı gerisi gelmedi.şimdi suçlu kim bu dolar kuruna kıblelerini endekleyenler tayyip diyecek hay tayyıp kadar kafanıza taş düşssün.siz tayyıbı hakketmiyorsunuz.size kemalist dikta lazım üzerinizden dozerle geçecekki kıymet bilesiniz

Makamlar, yönetim mercileri mazeret üretme yerleri değildirler.
Birey(er) olarak mazeret üretebilir ve bağışlanabilirsiniz veya bağışlanmayabilirsiniz..
''Kandırıldık'' iyide senin kandırılma lüksün yok ki.. O lüks sadece erler için bir mazeret olabilir.
Sen bizim aklımızla eğlensen iyi.. Zul ediyorsun insanlara veya hayvanlara veya ne gözle bakıyorsan işte diğer mahlukata...

Vahabi dediğin tü kaka ettiğin kral bile ülkesinde mazeret üretmiyor.. Tüh sizin vicdanınız ve anlayışınıza..
Vinç düştü kaza-kader deyip işin içinden mazeret uydurup sıyrılmadı değil mi? İnsanlar birbirini ezdi hac da prensleri(bakanları) cinayetten yargıladı ve kelleyi kesti. Diyetleri ne ise de insanlara ödedi.. Sizi mekkeyi yönetirken hayal edemiyorum; Vinç düştü insanlar öldü. Vinç operatörünü hasım gösterir. Ölenleri ve ailelerini 10 larca sene mahkeme ile uğraştırırdınız. Devlet zaten mazeretlerin arkasına sığınıp kader kaza diyip geçiştirmek insanları kandırmak için vardır. Sahi kaldırımda yürürken üzerine bina çöken 5 yaşındaki sebinin cinayet zanlısı-sorumlusu nasıl oluyorda belediye çalışanları, imar bakanı olmuyor? Vahhabi(müslim) prenslerin(bakanların) ne günahı-suçu var? Bu sapık mantığınızla o vakit.. Öyle ya millet birbirini ezmiş ölmüş.. Dimi ama!!

HADİ ORADAN sapık zihniyetli narsist hasta beyinler sizi gidi sizzi….

Siz nasıl insanlarsınız(yaratıklar) ben halen anlamadım!. Beni İsrail den mavi marmarada ölenler için para alıpda o 20 milyon doları cukka edip. Ölenlerin ailesine git dava aç deyip. Davada savunma olarak sebepsiz zenginleşemezsiniz diyorsunuz.

Bırak sen 80 i 90 ı buna cevap verde görelim.. 16 sene çok uzun bir zaman elinde bütün imkanlar olupda mağdurumda mağdurum edebiyatına ancak %51 hipermi hiper zekalılar inanır.

Ha bu arada bu bir akp veya sayın cumhurubaşkanı eleştirisi değildir. Genel Türkiye özeleştirisidir. Düşüncesidir.
Ali olmuş veli olmuş, tayyip olmuş, dinli olmuş, dinsiz olmuş kişilerin ve görüşlerinin ve siyasi taraf duruşlarının bir önemi yoktur.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Makamlar, yönetim mercileri mazeret üretme yerleri değildirler.
Birey(er) olarak mazeret üretebilir ve bağışlanabilirsiniz veya bağışlanmayabilirsiniz..
''Kandırıldık'' iyide senin kandırılma lüksün yok ki.. O lüks sadece erler için bir mazeret olabilir.
Sen bizim aklımızla eğlensen iyi.. Zul ediyorsun insanlara veya hayvanlara veya ne gözle bakıyorsan işte diğer mahlukata...

Vahabi dediğin tü kaka ettiğin kral bile ülkesinde mazeret üretmiyor.. Tüh sizin vicdanınız ve anlayışınıza..
Vinç düştü kaza-kader deyip işin içinden mazeret uydurup sıyrılmadı değil mi? İnsanlar birbirini ezdi hac da prensleri(bakanları) cinayetten yargıladı ve kelleyi kesti. Diyetleri ne ise de insanlara ödedi.. Sizi mekkeyi yönetirken hayal edemiyorum; Vinç düştü insanlar öldü. Vinç operatörünü hasım gösterir. Ölenleri ve ailelerini 10 larca sene mahkeme ile uğraştırırdınız. Devlet zaten mazeretlerin arkasına sığınıp kader kaza diyip geçiştirmek insanları kandırmak için vardır. Sahi kaldırımda yürürken üzerine bina çöken 5 yaşındaki sebinin cinayet zanlısı-sorumlusu nasıl oluyorda belediye çalışanları, imar bakanı olmuyor? Vahhabi(müslim) prenslerin(bakanların) ne günahı-suçu var? Bu sapık mantığınızla o vakit.. Öyle ya millet birbirini ezmiş ölmüş.. Dimi ama!!

HADİ ORADAN sapık zihniyetli narsist hasta beyinler sizi gidi sizzi….

Siz nasıl insanlarsınız(yaratıklar) ben halen anlamadım!. Beni İsrail den mavi marmarada ölenler için para alıpda o 20 milyon doları cukka edip. Ölenlerin ailesine git dava aç deyip. Davada savunma olarak sebepsiz zenginleşemezsiniz diyorsunuz.

Bırak sen 80 i 90 ı buna cevap verde görelim.. 16 sene çok uzun bir zaman elinde bütün imkanlar olupda mağdurumda mağdurum edebiyatına ancak %51 hipermi hiper zekalılar inanır.

Ha bu arada bu bir akp veya sayın cumhurubaşkanı eleştirisi değildir. Genel Türkiye özeleştirisidir. Düşüncesidir.
Ali olmuş veli olmuş, tayyip olmuş, dinli olmuş, dinsiz olmuş kişilerin ve görüşlerinin ve siyasi taraf duruşlarının bir önemi yoktur.

Allaha şükür olanları görüyoruz.Oynanan oyunlar alenen meydanda zaten batı artık gizlemiyor bile yapacam diyor ve yapıyor.sen şu an işgal altında ezilmedisysen bir lokma yiyecek ekmeğe hasret değilsen başıan bomba yağmıyorsa ülken parçalanmamışssa bu önce Allah sonra tayyip erdoğan sayesindedir. Senin gibi yaratıklardanda aşağı insanlar bunu anlayamaz sapıtana nankör hasta neidüğü belirsiz zihniyet varsa sen ve senin avanendir.

adams77

Kanalizasyoncu
Ülkede kriz felan yok herşey psikolojik ve kişisel, hükümeti yıpratma için yapılan tribün olayları bunlar

ali şen başka fener şampiyon sloganı gibi sonra daha iyisi gelmiyor çünkü bize dayatılan sistem yanlış

talib

Kıdemli Üye
Erdoğan ile aranıza Allah'ı sokmayın. Bence sadece Erdoğan deyin de içiniz dışınız bir olsun.

t@mam

Üye
N
Allaha şükür olanları görüyoruz.Oynanan oyunlar alenen meydanda zaten batı artık gizlemiyor bile yapacam diyor ve yapıyor.sen şu an işgal altında ezilmedisysen bir lokma yiyecek ekmeğe hasret değilsen başıan bomba yağmıyorsa ülken parçalanmamışssa bu önce Allah sonra tayyip erdoğan sayesindedir. Senin gibi yaratıklardanda aşağı insanlar bunu anlayamaz sapıtana nankör hasta neidüğü belirsiz zihniyet varsa sen ve senin avanendir.
Ne istedinizse veriyor sende haklsın.. Kim verecek başka sizin gibi çapulcu pacozlara bundan başka kemikde kemireceksiniz demi ama?
Benim anlamadığım sizin şu imanınız taşı sıkıp suyunu çıkarıyorda. Halen şu dövizi nasıl düşüremiyor? Yoksa gavurun imanı sizden üstün mü?
Baya iddialı bir cümle ettiniz. Musul kerkükde vilayet oluyordu, şamda kayısı yeniyordu falan filan... bekliyoruz ne zaman olacak diye.. simit kek çay vaadi vardı oda hava civa oldu.. Bi ara ahmetkiziroğlu vardı kari vaad etmişti seçimde.. Buda öyle bir ya tutarsa misali heralde.. Salla gitsin nasılsa karşındaki takımcıklarda sizden .) çaktırma...

Hakperest

Kıdemli Üye
Her şey dersaneler kapansın komutu ile başladı...
Hendekler, darbeler, geziler, karaborsa, ekonomik denge bozma girişimleri...
Ağzının salyası akanlara mesajımdır;
Bu vatan satmayacağız libya gibi liderini asmayacağız..
Biz ölümden korkmadık, açlıktan mı korkacağız.

ihvanistanbul

AkhenAton
Hersey iraka ilk bomba dustugunde basladi.
Turk askerinin basina cuval gecirildiginde “ne notasi muzik notasi mi” denildiginde olan olmustu.
Biz uyuduk dusman uyumadi.
Bizi bizimle aldattilar. Aldanmayanlara da komplocu hikayeci koltuk sevdalisi dedik gulduk gectik.
Olan biten budur.

alanyali07

Kıdemli Üye
Hersey iraka ilk bomba dustugunde basladi.
Turk askerinin basina cuval gecirildiginde “ne notasi muzik notasi mi” denildiginde olan olmustu.
Biz uyuduk dusman uyumadi.
Bizi bizimle aldattilar. Aldanmayanlara da komplocu hikayeci koltuk sevdalisi dedik gulduk gectik.
Olan biten budur.
herşey erbakanın "bunlar çoluk çocuk ülke emanet edilmez" dediğinde başladı da diyebiliriz..
sonra gelsin kandırıldık,aldatıldık,ne notası, iç güçler dış güçler ,ben izin verdim ,yok benden mi izin aldılar
vs vs vs..

ihvanistanbul

AkhenAton
herşey erbakanın "bunlar çoluk çocuk ülke emanet edilmez" dediğinde başladı da diyebiliriz..
sonra gelsin kandırıldık,aldatıldık,ne notası, iç güçler dış güçler ,ben izin verdim ,yok benden mi izin aldılar
vs vs vs..
Dovecek dizimiz var daha erbakani anlayamadik. O da kalmadiginda anlayacagiz...

Hakperest

Kıdemli Üye
Dovecek dizimiz var daha erbakani anlayamadik. O da kalmadiginda anlayacagiz...
Menderesi astınız, özalı zehirlediniz, ebakana iftira attınız...
Ama Erdoğanı teslim etmeyeceğiz
Yakında kim kime operasyon çekiyormuş göreceğiz

Erdoğanın etrafını boşalttığınızı sanıyorsunuz yanlız bıraktığınızı son darbeyi vurduğunuzu sanıyorsunuz..

Kurun oyununuzu... Allah da cc kuruyor

t@mam

Üye
Her şey dersaneler kapansın komutu ile başladı...
Hendekler, darbeler, geziler, karaborsa, ekonomik denge bozma girişimleri...
Ağzının salyası akanlara mesajımdır;
Bu vatan satmayacağız libya gibi liderini asmayacağız..
Biz ölümden korkmadık, açlıktan mı korkacağız.

Kadafi ile erdoğan kıyası kaddafiye yapılan bir hakaret olur kanaatindeiyim.
Adamın halkına sağladığı olanaklara bak bir de erdoğanın öz vatandaşına yaptığı muameleye bak!
El insaf be..

Siz erbakanın yap işlet tiyatrosu konuşmasınıda mı dinlemediniz? Siz ne zeka küpü adamlarsınız be yahu..

;

t@mam

Üye
Menderesi astınız, özalı zehirlediniz, ebakana iftira attınız...
Ama Erdoğanı teslim etmeyeceğiz
Yakında kim kime operasyon çekiyormuş göreceğiz

Erdoğanın etrafını boşalttığınızı sanıyorsunuz yanlız bıraktığınızı son darbeyi vurduğunuzu sanıyorsunuz..

Kurun oyununuzu... Allah da cc kuruyor
:ROFLMAO::ROFLMAO:

anan baban çocuğun da fedamıdır son peygamberinize :ROFLMAO:

DJw5EN9WkAEUtzk.jpg:large

i

1417263135070.jpg

:rolleyes::rolleyes:

Son düzenleme:

Hakperest

Kıdemli Üye
:ROFLMAO::ROFLMAO:

anan baban çocuğun da fedamıdır son peygamberinize :ROFLMAO:

DJw5EN9WkAEUtzk.jpg:large
Her ile havaalanı, hastane, üniversite yapan bir Zat
Devlet için bir külliye yapmış çok mu
Örtülünün giremediği devirden, milletini herkesimden konuk ettiği bir mekanı mı eleştiriyorsun

Gülüp geçiyorum

Kaptan

Mecra Yazarı
siyasete artık aklım çalışmıyor benim. bırakıyorum bu işleri...
ama bırakmadan şunu söyleyeyim;

menderes giderse herşey düzelecekti.
menderes'i astılar.
her şey daha kötü oldu.

hey, elinde iPhone olan arkadaşım, bil istedim :)

Kaptan

Mecra Yazarı
"Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye bir, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!”

M.Akif Ersoy

Cepheden sızanlar var :)

Bekleyip göreceğiz ...

Kaptan

Mecra Yazarı
Erdoğan düşmanlığı yapan arkadaşlara şunu sormak istiyorum. 2002 öncesi Türkiye'sinin hangi tablosunu ozlediniz de bu kadar düşman kesildiniz? Pislik muamelesi gördüğünüz o yılları ne çabuk unuttunuz.

Eleştiriye sonuna kadar evet zaman zaman bende eleştiriyorum ancak "Erdoğan gitsin de ne olursa" noktasına nasıl geldiniz iste onu anlamakta zorluk çekiyorum.

Yasakçı zihniyeti, ülkeyi borç batağına sürükleyen, hırsızların yönettiği o eski günleri mi özlediniz? Sahi ne istiyorsunuz ?