Kriz Falan Yok Hepsi Manipülasyon

talib

Kıdemli Üye
Yakında erdoğan ile aramıza Allah'ı sokmayız derlerse şaşırmam.

İşte insanları bu şekilde, romantik duygularla esir alıyorlar. Yeter ki çok fazla aklını kullanan biri olmasın.

Bakın fetocu, çok sağlam fetocudur. Assanız da kesseniz de biz davamızdan dönmeyiz, hocamızı yalnız bırakmayız der. Hakeza bir harici de böyle derdi. belki oktarcılardan bile vardır, hocamızın yolundan dönmeyiz, ne türlü zulüm gelirse gelsin diye. Şimdi böyle demekle, hangisi haklı oluyor acaba?

Hakperest

Kıdemli Üye

İşte insanları bu şekilde, romantik duygularla esir alıyorlar. Yeter ki çok fazla aklını kullanan biri olmasın.

Bakın fetocu, çok sağlam fetocudur. Assanız da kesseniz de biz davamızdan dönmeyiz, hocamızı yalnız bırakmayız der. Hakeza bir harici de böyle derdi. belki oktarcılardan bile vardır, hocamızın yolundan dönmeyiz, ne türlü zulüm gelirse gelsin diye. Şimdi böyle demekle, hangisi haklı oluyor acaba?
Hz. Muhammed sav yolundan gidenler
Assanız, kesseniz döneriz mi diyorlar
Tarikattakiler, kesseniz şeyhimizden vazgeçeriz mi diyorlar..

Müminler birbirinin velisidir. Birbirlerine sırt çevirmez. Şimdi cumayı cumada kılana mı destek çıkacağız yoksa bir sarhoşa namazsıza mı destek çıkacağız. Cemaatlerin yanında duracaksan, cemaatlerin ve islâmın düşmanı cehapeye mi destek çıkacaksın. Ben yeni 28 şubatlar istemiyorum bu yüzden Erdoğana güçümün yettiği kadar destek çıkacağım.

Ha Allah göstermesin devirdiler, biz de gelecek düzene karşı gardımızı alırız. Bu sefer suriyeye döndük vs muhabbeti de umurumuzda olmaz.. nerde incelirse orda kopar, böyle devlete böyle tarak moduna geçeriz.

bi husben

Kıdemli Üye
Erdoğan düşmanlığı yapan arkadaşlara şunu sormak istiyorum. 2002 öncesi Türkiye'sinin hangi tablosunu ozlediniz de bu kadar düşman kesildiniz? Pislik muamelesi gördüğünüz o yılları ne çabuk unuttunuz.

Eleştiriye sonuna kadar evet zaman zaman bende eleştiriyorum ancak "Erdoğan gitsin de ne olursa" noktasına nasıl geldiniz iste onu anlamakta zorluk çekiyorum.

Yasakçı zihniyeti, ülkeyi borç batağına sürükleyen, hırsızların yönettiği o eski günleri mi özlediniz? Sahi ne istiyorsunuz ?

ben sana soyleyeyim burda bağırıp çağıranlar varya ya dolar borcu olan ınsan yada borsada parası batan ınsandır.
derleti ulke vatan ummet değil bunların.dolar yukseldı borcu arttı borsa dustu parası battı kinleri bundandır emın ol

bunların kıblesı dolara endekslı dediğim olay bu. abı sen bunları benden daha ıyı tanıyorsun bunlar tasavvufcu eee gecmıste bunların agababalarının ne yaptığınıda bılıyorsun. yeterki menfaatlerine dokunma dokunursa rumi gibi mogol taraftarı olursun misal çok biliyorsun zaten.

bi husben

Kıdemli Üye

merak etme sizin gibi seyhini put edinenlerden değiliz seyhperest talıb.bunu ancak sizin gibiler yapar yapmışta tasavvufcu değilmisiniz muşriklik gnlerınızde var

ihvanistanbul

AkhenAton
Erdoğan düşmanlığı yapan arkadaşlara şunu sormak istiyorum. 2002 öncesi Türkiye'sinin hangi tablosunu ozlediniz de bu kadar düşman kesildiniz? Pislik muamelesi gördüğünüz o yılları ne çabuk unuttunuz.

Eleştiriye sonuna kadar evet zaman zaman bende eleştiriyorum ancak "Erdoğan gitsin de ne olursa" noktasına nasıl geldiniz iste onu anlamakta zorluk çekiyorum.

Yasakçı zihniyeti, ülkeyi borç batağına sürükleyen, hırsızların yönettiği o eski günleri mi özlediniz? Sahi ne istiyorsunuz ?

Erdoğan düşmanlığı yok memleket menfaati var.
Eski Türkiye de bir vakıfta 30'un üstünde çocuğa tecavüz edilseydi ne olurdu kaptan? Eski Türkiye de görme engelli bir vatandaş bir bakana yardım edin deseydi de bakan kalkıp hem körsün hem iş vermişiz hala bir şey istiyorsun deseydi ne olurdu? Eski Türkiye de başbakan gemi var gemicik var deseydi ne olurdu? Eski Türkiye de başbakan kalkıp dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur diyebilir miydi? Eski Türkiye de adalet can çekişiyordu yenisinde öldü. Can çekişirken bi umut adalet arayabiliyordun yenisinde (üzerindeki Allah hakkı için söyle ) ümidin var mı adaletten?
Erdoğan gitsin ne olursa olsun diyen yok. Erdoğan politikalarını düzeltsin ölene kadar başımızda kalsın. Hani bir dönem kızıyordun cübbelinin yanlışını da savunuyorsunuz diye bugün erdoğanın yanlışı söyleniyor mu? İş siyasete gelince hatasız kul oluyor muymuş yoksa?
Yahu suriye, ırak, libya bizim üzerimizden telef oldu gitti. hala ümmetin lideri goygoyu. Aha bu kadar ümmetçi geçinen adamlar özellikle ihtilafflı %1 olarak peygamberinin hanımına sövenlere bile merhamet edenler yemeni görmüyor? onlar ümmet değil mi?

Ekonomi bozuk gidiyor bakın yakında patlar ekmek 3-4 lira olur dediğimde sen dahi dış güçler diyordun. Bu sene dükkanını kaça doldurdun? 2 sene önce önlem alınmaya başlansaydı bu sene sıkıntı bu boyutta olur muydu? Kim daha çok memleket menfaatini düşünüyor bu durumda?İkaz eden mi inkar eden mi?
Birde hırsızların yönettiği demişsin de biraz gülünç olmuş... çin 3. havalimanının 2 kat büyüğünü 12 milyar dolara yapıyor. Biz onun 12 milyar dolara malettiğininin yarısını 35 milyar dolara mal ediyoruz... Türktelekom peşkeşinden devletin zararını bi araştır istersen? Ya da man adalarına kaçırılıp vergi mevzuatından kurtarılan paraları...

adams77

Kanalizasyoncu
siyasete artık aklım çalışmıyor benim. bırakıyorum bu işleri...
ama bırakmadan şunu söyleyeyim;

menderes giderse herşey düzelecekti.
menderes'i astılar.
her şey daha kötü oldu.

hey, elinde iPhone olan arkadaşım, bil istedim :)

Menderesle neler düzelmişti ki? Ortada düzeltilmiş şeyler olsa haklısın

t@mam

Üye
Her ile havaalanı, hastane, üniversite yapan bir Zat
Devlet için bir külliye yapmış çok mu
Örtülünün giremediği devirden, milletini herkesimden konuk ettiği bir mekanı mı eleştiriyorsun

Gülüp geçiyorum
kemikleriniz önünüze atılmıyor diye böyle havlıyorsunuz herhalde sen anlaşılan fetöcü alçaklardansın havlamana devam et

fetoşgiller familyası ile hocanıda sattın.. yarında partibaşkanırecepi satarsın olur biter. Siz güç kimdeyse ona tapanlarsınız.
Sizin herşeyiniz yalan üzere inşaa edildi.

Adam utanmadan 17,25 den öncesi sonrası diyebiliyor ya.. Bunlara ne desek boş. Defalarca elin salya sümük tecesüscüsüne ''hocaefendi'' demiş övgüler dizmiş serenat yapmış rezillersiniz hadi ordan ş...sizler.

t@mam

Üye
Şimdi cumayı cumada kılana mı destek çıkacağız yoksa bir sarhoşa namazsıza mı destek çıkacağız. Cemaatlerin yanında duracaksan, cemaatlerin ve islâmın düşmanı cehapeye mi destek çıkacaksın. Ben yeni 28 şubatlar istemiyorum bu yüzden Erdoğana güçümün yettiği kadar destek çıkacağım.

.

Siz daha önce neredeydiniz yahu? Ne ara bu kadar kedi ciğeri yediniz de cesaretlendiniz..
Komiksiniz.. Siz her zaman güçlü taraf kimse onu desteklersiniz.

lafons7275

Kıdemli Üye
Siz daha önce neredeydiniz yahu? Ne ara bu kadar kedi ciğeri yediniz de cesaretlendiniz..
Komiksiniz.. Siz her zaman güçlü taraf kimse onu desteklersiniz.
Foruma değerli katkılarınız için teşekkür ederim. Her iletinizde ilim, ahlak ve zeka var. Devam lütfen...

Hakperest

Kıdemli Üye
Devlet verse neden veriii
Vermese neden vermiii
Yamuk solcu sahte ülkücüye döndün ihvan
Yahu bu reis kini adamı çarpıyor valla

Size gökten sofra indirse yaranamaz size
Hastane yapmasa niye yapmadı
Yapsa niye hastane boş
Doldursa, kaynakları tüketti oluyor

Mızmız yamuk solcuya döndün
Bırak ülkücülüğü de bari olduğun gibi görün

talib

Kıdemli Üye
merak etme sizin gibi seyhini put edinenlerden değiliz seyhperest talıb.bunu ancak sizin gibiler yapar yapmışta tasavvufcu değilmisiniz muşriklik gnlerınızde var

a cahil diyeceğim ama senden çok var. müşrik diyorsan, şeyhlere en fazla hürmeti olanlardan birisi de Erdoğan'dır. Erbakan'dır. Onlar da müşrik mi? Sana bu kadar sorup, çekiliyorum. Bu kadar adam yerine koyduğum yeter seni. fazla havaya girme. seni adam değil, insan yerine koyup da siteye üye olmana cevaz veren, Allah dostlarına müşrik demeni hoş gören yönetimde suç sende değil. yoksa senin gibiler çok piyasada. suç sizi kaale alanlarda.

birisi Ali Haydar Efendiye, Saidi Nursi hazretlerine, Mahmud efendiye, Tahir Büyükkörükçü'ye, Geylanilere, Nakşibendilere, Ömer Nasuhi Bilmenlere ve daha yüzbinlerce en samimi müslümanlara açık açık müşrik diyecek ama dini bir forumda insan yerine koyulacak. Ben buna hayret ederim.

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye
Hz. Muhammed sav yolundan gidenler
Assanız, kesseniz döneriz mi diyorlar
Tarikattakiler, kesseniz şeyhimizden vazgeçeriz mi diyorlar..

Müminler birbirinin velisidir. Birbirlerine sırt çevirmez. Şimdi cumayı cumada kılana mı destek çıkacağız yoksa bir sarhoşa namazsıza mı destek çıkacağız. Cemaatlerin yanında duracaksan, cemaatlerin ve islâmın düşmanı cehapeye mi destek çıkacaksın. Ben yeni 28 şubatlar istemiyorum bu yüzden Erdoğana güçümün yettiği kadar destek çıkacağım.

Ha Allah göstermesin devirdiler, biz de gelecek düzene karşı gardımızı alırız. Bu sefer suriyeye döndük vs muhabbeti de umurumuzda olmaz.. nerde incelirse orda kopar, böyle devlete böyle tarak moduna geçeriz.

1) Erdoğan ile Hz. Peygamber kıyası hiç doğru olmamış. Sen de bazı akp liler gibi, erdoğan a dokunmak ibadettir, erdoğan Allah gibidir, Allah'ın tüm vasıfları Erdoğan'da vardır mı diyorsun? Hz. Peygamber benzetmen yine yanlış o zaman, çünkü peygamberden bile büyük olur, Allah gibidir diyorsan.

Peygamber din adına yanlış yapamazdı, çünkü hemen Allahu Tealanın ikazı gelirdi. Erdoğan için böyle bir durum var mı? Biz kimseyi putlaştırmayız.

2) Tarikat erbabı olarak cevap vereyim. Bir an bile düşünmem, şeyh dediğim insan, şeriat haricinde davranıyor ise. Banane ondan. Ben Allah'a bağlıyım. Şeyh ona benden daha iyi kulluk yapıyorsa, öyle kabul ediyorsam, ona o zaman tabi olurum. Yoksa kimse babamın oğlu değil. Çeker giderim.

3) müminler birbirinin velisidir lafı ile siyaseten bir partiyi desteklemenin ne alakası var. SP dekiler kafir mi? Saniyen, biz bir insana mümin diye sırt çevirmeyiz. Hak üzere ise destek veririz, yanlışını da eleştiririz. Doğruyu insanlarla bilmeyiz.

4) AKP dini yeni mi geldi de, akp desteklenmeyince insanlar şeytana tabi olmuş olsun. bir siyasi partiden mi bahsediyorsun, dinden mi?

5) ben erdoğana gücüm yettiğince destek vermem. ben doğruyu yapana, doğruyu yaptığı sürece gücümün yettiğince destek veririm. la yüsel değil bence kimse. bir müslümanın her işi müslümanca olmayabilir. müslümanca işine destek verir, diğer işlerini bırakırız.

6) ne bu din, ne de bu devlet erdoğan ile kaim. biz Allah'a inanırız, bir şahsa değil. erdoğan gider bey doğan gelir. binlerce yıldır erdoğan mı türkleri yönetiyor. fatih sultan mehmet, erdoğan yok, ben tahta geçmem mi dedi?

Şunu diyorum. Doların yükselişine göz yumuldu. faiz yükseltmeyiz diyenler, ne zaman ki türk lirası pula döndü, ondan sonra faizleri de uçurdular. hem tl bitirildi, hem de faizler uçuruldu. bir taşla iki kuş vurdular. bu sene hacca giden arkadaşlar anlatıyorlar, geçen senelerde turk bizler kardeş diye türk müşterisi çekmeye çalışan mağaza çalışanları, bu sene tl ile alışveriş yapmayız, değersiz diyorlarmış. dış güçlerin etkisi çok kısıtlı idi, iç güçlerin etkisi çok daha büyüktü.

Kaptan

Mecra Yazarı
Birde hırsızların yönettiği demişsin de biraz gülünç olmuş... çin 3. havalimanının 2 kat büyüğünü 12 milyar dolara yapıyor. Biz onun 12 milyar dolara malettiğininin yarısını 35 milyar dolara mal ediyoruz... .
cin'de yevmiye ekmek tokluguna
hem onlar cin mali kullaniyorlar ;)

ha bu arada, haber asparagas
bil istedim

bi husben

Kıdemli Üye
fetoşgiller familyası ile hocanıda sattın.. yarında partibaşkanırecepi satarsın olur biter. Siz güç kimdeyse ona tapanlarsınız.
Sizin herşeyiniz yalan üzere inşaa edildi.

Adam utanmadan 17,25 den öncesi sonrası diyebiliyor ya.. Bunlara ne desek boş. Defalarca elin salya sümük tecesüscüsüne ''hocaefendi'' demiş övgüler dizmiş serenat yapmış rezillersiniz hadi ordan ş...sizler.

@ihvanistanbul beni sevmezsin biliyorum bende senden nefret ediyorum onuda biliyorsun

bak arkadaş ben burda hakaret görmeden kimseye hakaret etmem sende oyle yapmıştın ondan sonra ben karşılık vermiştim

arkadaş neden biraz adaletli ve onurlu davranamıyorsunuz

bak senin adamın en son kelımesi şerefsizzler olmuş sen buna sessiz kalmışsın şerefsiz sensin dediğim için bana yasak ona yok

hani tamam sevme ama seni adam diye bu forumda yetki vermişler adaleti sağlaman için ama nerde sende o fehim

geçen seferde ilk sen küfür etmene rağmen cezayı ben yedim sen yemedin yani bu forumun en yetkilisine sormak istiyorum arkadaş neden adalet üzerine değilsiniz.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
DojmNyaX0AImMmh.jpg

t@mam

Üye
@ihvanistanbul

arkadaş neden biraz adaletli ve onurlu davranamıyorsunuz

bak senin adamın en son kelımesi şerefsizzler olmuş sen buna sessiz kalmışsın şerefsiz sensin dediğim için bana yasak ona yok

hani tamam sevme ama seni adam diye bu forumda yetki vermişler adaleti sağlaman için ama nerde sende o fehim

geçen seferde ilk sen küfür etmene rağmen cezayı ben yedim sen yemedin yani bu forumun en yetkilisine sormak istiyorum arkadaş neden adalet üzerine değilsiniz.

Bunun nesine cevap vereyim ben ya şimdi?

İnsanda onur olsa bir kere dün hocaefendi dediklerine, taptıklarına bugün terörist demezlerdi değil mi?
Ama aldatılmışlar kandırılmışlar.. Ortada menfaatler akçeli işler olmasa belki aldatılmışlardır, yanılmışlardır diyeceğim ama her şey ortada..
Milyarlık halk soyguncusu haraççı(himmet-zekat adı altında), kayıt-şantaj-montaj-fişleme yapan, halkı böyle sindiren bir terör örgütüne destek vermişler. Ve şimdi 17 25 den öncesi sonrası demişler..

DCsVEPkXcAEL1Zi.jpg

DgYS8rnXUAEHB_u.jpg

Komik gülün geçin sizde bu onurdan bahseden mahluklara...

bla bla bla bla…

Son düzenleme: