Kuran yetersiz mi?Hadise muhtaç mıyız?

çelebiler

Kıdemli Üye
Yazi bir alinti kimden ise yoksa edip yüksel den mi?

Sizler ne yapiyorsunuz al yapistir ve sitelerden alinti yapip getirmekle bu is tamam olur mu ve cok sukur yüce rabbime biz ise biiznillah su aklimizda var olan olup zihnimizde olan seyleri vermekteyiz.

Sizin gibi tek ayet-i kerimelerde siginmiyoruz tek söz ve delil de oda buda demiyoruz sizler ise delilleri daraltmissiniz vede sizin icin misal olarak agac var onu kabul edersiniz bunu kabul eden onun meyvesini ve cicegini ve yapragini da kabul eder.

Kendini kandırıyorsun.
Sen ne yapıyorsun?Efendilerinin kitaplarını okuyorsun.Onlar ne derse o yönde bilgilendiğini zannediyorsun.Nedir bu?Kopyala yapıştır değil mi?
Allah'ın Kitabından kendi anladığın birşey var mı?Ya da Allah'ın Kitabını kendin anlamaya çalışıyor musun?Ya da böyle bir isteğin var mı?En azından Allah'ın bizden Kitabını anlamamızı istediğinin farkında mısın?

Ağaç örneğin yanlış.Ağacın kendisi de meyvesi de yaprağı da Allah'ın ayetidir.
Hadisler ve efendilerinin uydurduğu şeyler,Allah'ın Kitabına uymayan insan ürünleridir

LG-D682TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ALI25

Kıdemli Üye
Hz.Edip Yüksel(k.s)den Allah razı olsun.
Hazret mi bunun ne demek oldugunuda bilmesek vede bu kisi ye he mi birde k.s mi bu da eksik olsa idi. Allah riza olsun diyor utanmadan da bu kisi ye de hele bir de ne yapmis güzel olarak veya kendisine yakisir sekilde veya insanlar icin de dermisin.

çelebiler

Kıdemli Üye
Hazret mi bunun ne demek oldugunuda bilmesek vede bu kisi ye he mi birde k.s mi bu da eksik olsa idi. Allah riza olsun diyor utanmadan da bu kisi ye de hele bir de ne yapmis güzel olarak veya kendisine yakisir sekilde veya insanlar icin de dermisin.
Neymiş hazret?

çelebiler

Kıdemli Üye
Hz diye yazmistin ben ise onu tam yazdim senin ki onun kisatilmis hali idi ve neymis diye sorma biliyorsan niye sorarsin ve bilmiyorsanda sen de kendin ögren ve burda deneme tahtasi da yok biliyorum dediysem de buda bir hakikattir.
Bir şey bildiğin yok be Alican boş konuşuyorsun.Sen Kuran haricinde herşeyle din oluşturan efendilerinden utanmıyorsun ya bana nasıl bana ne hakla "utanmadan" diye konuşabiliyorsun.
Kendini ne zannediyorsun Alican?