Kürdüm! Doğruyum!

cemaliii

Kıdemli Üye
Andımızdaki türk kelimesinden gocunanlar paramızı napacaz? Türk lirası değil lira mı diyeceğiz?hadi dedik. Ya sonra?

Devletimizin adı türkiye cumhuriyeti?aman bazıları rahatsız olur söylerken diye sadece cumhuriyet mi diyeceğiz?

Şu türk kelimesine bu kadar takılmanızın nedeni fetö ve liberallerdir. Sabahtan akşama kadar eski türkiye diye söve söve sizleri etkilediler. Anlaşılan hala o etkiden çıkmış değilsiniz. Eski türkiye diye diye fabrikaları sattırdılar, özelleştirdiler, eski türkiye diye diye monşer dediğiniz adamları tasviye ettiniz, dış politikada hata üstüne hatalar zinciri yaptık.

Benim için andımız tekrar söylensin söylenmesin orasında değilim. Mühimde değil. Ama size fetö ve liberal dış mihrak uzantılarının zerk ettiği eski türkiye zehrini atamamışsınız. Hala türk kelimesine bakış açınız aynı, hala her meseleye azılı laikler kadar ideolojik bakıyorsunuz. Onlarda sizden farklı değil. Bir bitmediniz.

ihvanistanbul

AkhenAton
Hdpnin istegiyle kaldirilan andimizin geri gelmesi akhdplileri kahretti. Lafa geldi mi ser ittifaki icraata geldi mi hdpyle ayni cizgi.
Türk yurdunda Türk dusmanliginin adini ummetcilik koyuyorlar bunu da dindarlik nisanesi sayiyorlar ne garip.

Hakperest

Kıdemli Üye
Hdpnin istegiyle kaldirilan andimizin geri gelmesi akhdplileri kahretti. Lafa geldi mi ser ittifaki icraata geldi mi hdpyle ayni cizgi.
Türk yurdunda Türk dusmanliginin adini ummetcilik koyuyorlar bunu da dindarlik nisanesi sayiyorlar ne garip.
Sana Erbakan hocamızın tabiri ile sesleneyim;
Hadi Ordan!

İşine geldimi Erbakanın kiymetini bilemedik
İşine gelmeyince iyiki ölmüş diyon
Kurnaz kurt seni

Burası türk yurdu olduğu kadar kürt yurdudur
Çanakkalede şehit düşen dedem var
Bu topraklarda bin yıllardır beraber müslümanca yaşıyoruz
Kafatasçılık yapma

ihvanistanbul

AkhenAton
Sana Erbakan hocamızın tabiri ile sesleneyim;
Hadi Ordan!

İşine geldimi Erbakanın kiymetini bilemedik
İşine gelmeyince iyiki ölmüş diyon
Kurnaz kurt seni

Burası türk yurdu olduğu kadar kürt yurdudur
Çanakkalede şehit düşen dedem var
Bu topraklarda bin yıllardır beraber müslümanca yaşıyoruz
Kafatasçılık yapma
kafatasçılık yapan sensin. Erbakanı seviyorum ve kıymetini bilemedim diye herşeyiyle aynı düşünmek zorunda mıyım?

Yalan mı hdpnin talebi değil miydi andımızın kaldırılması? Yahu aslında sende haklısın içinde "doğruyum, çalışkanım, küçüklerimi korumak" gibi sana ve senin gibilere tezat sözler geçen bir andı her gün okumak tabi ki zulüm oluyor. Küçükleri korursan ensar vakasındaki gibi olayların önüne geçersin mazaAllah değil mi?

Çanakkale de deden seni görse suratına tükürürdü hdpkk ile aynı saflarda yer alıyorsun diye.

bi husben

Kıdemli Üye
Türküm doğruyum çalışkanım da bişey yok. en bugunlerimizi sağlayan ulu ata cümlesi küfürdür.ben buna takılıyorum yoksa türküm doğruyum çalışkanım kelimelerinde absürd bişey yok hissetmekle ilgili bişey.

ömerusta

Kıdemli Üye
ne mutlu müslüman kardeşler olanlara ne türkü ne türkiyesi dünyanın öbür ucundaki müslüman benim kardeşim ne mutlu
müslümanım diyene

t@mam

Üye
Türküm doğruyum çalışkanım da bişey yok. en bugunlerimizi sağlayan ulu ata cümlesi küfürdür.ben buna takılıyorum yoksa türküm doğruyum çalışkanım kelimelerinde absürd bişey yok hissetmekle ilgili bişey.

O kelime çok sonradan ilave edilmiştir. 1930 larda ki orijinal metninde yoktur.
Ata' yı koruma kanunu demokrat parti ile menderes ile zuhr etmiştir. Gene keza aynı şekilde putlaştırılmıştır; ATA
Yoksa andımızı yazan şahıs ATA ile kalabalık bir ortamda atışmıştır. Ve sonrasında bu münakaşa etmişliğin mükafatını alarak Bakan olmuştur.
Günümüzde ise Recep beğe sövene(muhalif aktif siyasi başkan) rüşvet teklif ediliyor. Kapa partini gel bakan yapalım(Numan kurtulmamış, v.b.) minvalinde.. Ne kadar tezat değil mi?

Hülasa insanlara kutsallar lazım ki; Arkasında karanlık işler çevirile ve dokunulamaya..
Dinler nasıl sömürü aracı yapılıyorsa, aynı şekilde bir sürü kutsal var; milliyetçilik, tayyipizim, oculuk, buculuk v.s. uzar gider.
Dün devlet kutsalı yetkisi ile, elin İrani hiber baronunu yargı kaşla göz arası salıvermiş. Adam 3 saat içinde pırrr. Sonra tekrar tutuklama emri çıkarılmış. Görün işte insanlar kutsalların arkasında nasıl nemalanıyor.. Ne yani poğaça çalan hapis yatacak adam cinayet-uyutucu baronu olarak şüpheli yakalnmış dışarda olacak iş mi? Akıl işimi? Ve bu hakimden ve silsilesinden T.C. reisi hesap mesap sormayacak!! Para var huzur var, suç işleme özgürlüğü var T.C.' inde.

Hadisin oradan.. Din tüccarı-takiyeci betonmehdisi .)

Esasında ülkenin adı değişsin, andı değişsin(mecazi), Türk milleti adına yargılarda karar verilmesin. Ben bir TÜRK olarak bundan gerçekten rahatsızım.
Bu yapılanların hepsi TÜRK e hakarettir. Türkü itibarsız kılmaktadır. Bana göre bugün mahkemelerde gürcü milleti adına diye, arap milleti adına diye, kürt milleti adına diye kararlar çıkmalıdır. Ülkenin temelini kürt asıllı adalet bakanı(fetösevici) yönetip sıçıp sıvıyor af edersiniz. Sonra resmi mahkeme kayıtlarında Türk milleti adına kararı çıkıyor. Sonra gidiyor Avrupa da bu kararın aksi sonuç çıkıyor. Ve dünyaca TÜRK adaletsizdir. Onanıyor...

Son düzenleme:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Müslümanım, doğruyum, çalışkanım,
Yasam; mazlumları korumak, zalimleri yok etmek, Allah ve Resulünü özümden çok sevmektir.
Ülküm Allah'ın rızasını kazanmak, insan-ı kâmil olmaktır.
Ey büyük Peygamber,
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım ümmetin varlığına armağan olsun. Ne mutlu müslümanım diyene!

;)

Edit: La böyle bir andımız olsa var ya önümüzde kimse duramaz ha! :)

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
Müslümanım, doğruyum, çalışkanım,
Yasam; mazlumları korumak, zalimleri yok etmek, Allah ve Resulünü özümden çok sevmektir.
Ülküm Allah'ın rızasını kazanmak, insan-ı kâmil olmaktır.
Ey büyük Peygamber,
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım ümmetin varlığına armağan olsun. Ne mutlu müslümanım diyene!

;)

Edit: La böyle bir andımız olsa var ya önümüzde kimse duramaz ha! :)

Rabıtayı unutmuşsun araya sokuşturu ver ))
geçen facede böyle bir andımız geziniyordu

bi husben

Kıdemli Üye
tasavvufçuyum
ne olursan ol yine gel yahudiyi sevmek mecusiye ovmek
rabıtayı yapmak şıhımı putlaştırmak
vahdetul vucudu özümden çok sevmektir

ey ibnul arabi açtığın yoldan sarfettiğin küfürden ayrılmayacağıma and içrerim

ne mutlu tasavvufçuyum diyene

ilke

Paylaşımcı
Türklük bir ırkın adıdır. Irklar bir soyun devamıdır. Türkiye Cumhuriyeti ise, pek çok soyun ve etnik insanların birleşmesinden meydana gelmiştir ! Türk olmayan biri, kendisini ne kadara Türk hissetse hissetsin gerçek bir Türk olamayacağına göre siz ne diye boş * boş konuşuyorsunuz? Milletleri bir araya getiren - birleştiren ÇİMENTO'nun adına DİN derler beyler ! Uyanın da balığa gidelim!

Hakperest

Kıdemli Üye
Andımız yazarı kafatasçı Reşit Galip, aynı zamanda ezanın Türkçeleştirilmesinin ardında da vardır. Bu kafatasçı zihniyet sadece asimilasyon yapmazlar aynı zamanda dine de alerjileri vardır. Tıpkı Kürt ırkçıları gibi Allahın dini ile savaşırlar, sadece ufak bir farkla; apo ahmaklık edip açıkça savaştığını söyler.

ilke

Paylaşımcı
Cennet-Mekân Mehmet Akif ne güzel yazmış....

“Hani milliyetin İslâm idi? Kavmiyyet ne?
Sarılıp sımsıkı dursaydın a milliyetine!
Arnavutluk ne demek? Var mı şeriatta yeri?
Küfr olur, başka değil kavmini sürmek ileri.
Arab'ın Türk'e, Laz'ın Çerkez'e yahud Kürd'e,
Acem'in Çinliye rüçhanı mı varmış, nerede?
Müslümanlıkta anasır mı olurmuş? Ne gezer?
Fikrî kavmiyyeti tel'in ediyor Peygamber.
En büyük düşmanıdır rûh-u Nebî tefrikanın,
Adı batsın onu İslâm'a sokan kaltabanın.
Artık ey millet-i merhûme sabah oldu, uyan!!!
Sana az geldi ezanlar diye ötsün mü bu çan?
Ne Araplık, ne de Türklük kalacak, aç gözünü!
Dinle Peygamber-i Zîşân'ın ilahî sözünü.
Türk Arap'sız yaşamaz, kim ki yaşar der, delidir!
Arab'ın, Türk ise hem sağ gözü, hem sağ elidir...
Veriniz baş başa zira sonu hüsran-ı mübîn,
Ne hükûmet kalıyor ortada billahi, ne din.
Medeniyyet size çoktan beridir diş biliyor,
Evvela parçalamak, sonra da yutmak diliyor.
Arnavutlar size ibret olacakken hâlâ,
Ne bu şûride siyaset, ne bu fasîd da'vâ
Görmüyor gittiği yanlış yolu zannım çoğunuz,
Size rehberlik eden haydudu artık kovunuz.
Bunu benden duyunuz, ben ki evet Arnavud'um,
Başka bir şey diyemem, işte perîşan yurdum.”
Fikrî kavmiyeti tel’in ediyor Peygamber!