Okul andımızdan "TÜRKÜM DOĞRUYUM" sözü kalkıyor

Turkbeyi

Ordinaryus
Bir cift sozum var Turkum dogruyum demeyenler yakinda ne diyecekler? kurdum dogruyum Turk kimligi ust kimliktir. bu ulkde lazi cerkezi abazasi azerisi vs vs 72,5 millet icin somurulmus amerika reijimi olan ulkeler gibi manasiz bir siir okutturmakmi? almanya bir ornegi.... 72,5 millet bir bayrak aletinda yasiyorsa herkez oranin kurallarina uyacaktir... kurdculuk yapanlara bir sorum var kurd nufusunun yarisinda fazlasi almanyada neden almanya da devlet kurmak istemiyorsunuz???? sikar bu biraz cunku adamin dalaklarina kadar alirlar..... herkes neye sebebiyet verecegini iyi dusunsun.......

SirayeT

Asistan
Güneydoğuda nüfusu ekseri kürt olan kırsalda kentte Türkçeyi okulda öğrenicek olan kürt çocuklarını "türküm doğruyum.., ne mutlu Türküm diyene" gibi sözlerle bağırtarak okula almak Türklüğe hizmet olmasa gerek

Bırakalım her sabah çocuklarımız ASKER gibi sıraya sokulup TEKMİL verdirilip okullara sonra almaktan vazgeçelim.

:clap2: İMZA

BİR ŞEYİ İNSANA ZORLA SÖYLETMEK ŞİKRTİR.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Türk olmayan birini önce sıraya dizin ardındanda Türküm DOĞRUYUM dedirtin.

Doğruluk bunun neresinde, bal gibide yalancılık.

Türk değilse niçin Türküm desin. Dememekle Türkiye ne kaybeder?

A

andemirkan

Guest
siz hangi avrupadan söz ediyosunuz sayin manifesto???
Almanyayi kimse övmesin bana...örnek vermesin....
Bize bizden ba$ka dost yoktur bu böyle biline

.............

Avrupada Almanyada medeniyet adalet yoksa nerede var?
Avrupa şu son çağlarda insanlığın medeniyet önderliğini yapıyor.Bu bir gerçektir.
Türkiyeye de iyi güzel doğru hakla adaletle ilgili ne geliyorsa avrupadan ve onların zorlamasıyla geliyor.
Sen Almanyada adalet bulamıyorsan Türkiyede hiç bulamazsın.
Almanyada çalışıyorsun da sigortan mı yatmıyor yoksa maaşını mı alamıyorsun?
Maaşını alamayınca mahkemeye baş vuruyorsunda ilgilenen mi olmuyor?

sır

Üye
yazık ya hû... İzzeti ,adaleti kafirde arar olduk....
bir müslümandan bunları duymak çok yazık... Medeni dediğiniz avrupalılara tahereti benim atalarım öğretti, kokuşmuş pis yaratıklar...

misak

Profesör
TÜRKÜN TÜRKTEN BAŞKA DOSTU YOKTUR yerine müslümanın müslümandan başka dostu yoktur demek gerekiyor... bu vahiyle sabittir. maide suresi 51. ayet buna delildir. bir başka konuda türküm doğruyum demeyenler kürdüm doğruyum diyecekmiş.. bırakın bu tür basit yaklaşımları. böyle diyen olursa o da milliyetçilik yapmış olur birilerinin türk milliyetçiliği yaptığı gibi... bu ibarenin değiştirilmesi yerine andımız denilen yazının tamamen kaldırılması daha doğru olur

rumi

Üye
İlkokulda kürt bir arkadaşımız vardı orada kürdüüm doğruyum diyerek okurdu hep bir ağızdan söylenirken arada kaynardı ama biz duyar ve bilirdik.

Ben de hep LAZım demek istedim ama kafiye uymuyordu söyleyemezdim...

Turkbeyi

Ordinaryus
Türk olmayan birini önce sıraya dizin ardındanda Türküm DOĞRUYUM dedirtin.

Doğruluk bunun neresinde, bal gibide yalancılık.

Türk değilse niçin Türküm desin. Dememekle Türkiye ne kaybeder?

almanyada turk olanlarda alman marsini biliyor sen neden bahsediyorsun. milli duygularin butunlugunu saglayan duygulardan biridir parcasidir....

Birligini kaybeder. butunlugunu kaybeder...

gerci olmayanlar icin bir mana hasletmemektedir... bunuda bu konuda goruyoruz...

Turkbeyi

Ordinaryus
"Türk'üm, doğruyum, çalışkanım" denmesin

20 Mart 2008 Perşembe

Daha önce "eğitimin millisi olmaz, bakanlığın isminin başındaki milli kısmını kaldıralım" önerisiyle tartışma yaratan Bakan Çelik'ten duyanları şaşkına çeviren bir söz daha...

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'de yaşayan ve Türk okullarına giden yabancı çocuklara her sabah "Türküm, doğruyum, çalışkanım" şeklinde öğrenci andını söyletmenin yanlış olduğunu belirterek, "Bu konuda karar çıkardık herkes bize tepki gösterdi. Ne yani yabancı çocuklara her sabah Türk olmadıkları halde yalan mı attıralım?" dedi.

Çanakkale'de Süleyman Demirel konferans salonunda düzenlenen "Küreselleşme Sürecinde Türkiye" konulu konferansta konuşan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, konuşmanda din konusuna değinerek, "'Biz Avrupa Birliğine girersek dinimizi kaybederiz' diyorlar. Din konusunda en az hassasiyeti olan kişiler bile çıkıp 'Din elden gidiyor' diye bağırıyor. Yapma ya. Nereye gitmiş din? Bize söylenenlere bakın. Türkiye'de misyonerler kol geziyor. İnciller dağıtılıyor.

Büyükşehirlerde apartmanların altlarında kiliseler yapılıyor. Misyonerliğin hangi tarafına karşıyız gençler? Bakın insanların maddi sefaletinden yararlanarak, bunu fırsat bilerek eğer siz insanlara din değiştirmeye zorlar veya teşvik ederseniz, bu çok ayıp ve insanlık onuruna aykırı bir şeydir. Bunu kabullenmek mümkün değildir. Siz kendi dininizi başkasına anlatma hakkına ne kadar sahipseniz, onlarda size anlatma hakkına sahiptir. Bu düşünce özgürlüğü kapsamında mıdır? Evet" dedi.
Bakan Çelik, bu konuda Londra örneğini de vererek, "Bakın Londra'da Hide Parkta Pakistan kökenli Tebliğ Cemaati diye bir grup vardır. Bunlar gelen geçenleri durduruyor ve 'Bir dakika deyip 'Allah birdir. Hz. Muhammed onun elçisidir. Kur'an kitabıdır. Ahiret günü bana tebliğ etmediler deme ve yoluna devam et' diyor. İngilizler buna tahammül ediyor. Ben buna defalarca şahit oldum" diye konuştu.

Konuşmasında Türkiye'de ruhban okulu açılması konusuna da değinen Bakan Çelik, "Türkiye'de ulusalcılar konuşuyor. Efendim 'Ruhban okulu açılırsa Türkiye elden gider' diyorlar. 100 tane papaz yetişecekmiş. Empati yapmak zorundayız. Yani insanın kendisini başkasının yerine koyması lazım. İlköğretim yönetmeliğini hazırlıyor arkadaşlarımız.

Bana bir sürü müracaat gelmiş. Türkiye'de diplomatik misyonla ekonomik faaliyetler için Türkiye'de bulunan bazı aileler çocuklarını Türk okullarına gönderiyor. Bana yazdıkları dilekçelerde ne diyorlar biliyor musunuz? 'Biz Türk değiliz. Her sabah çocuklarımızı sıraya geçirip 'Türküm, doğruyum, çalışkanım' dedirtiyorsunuz. Buna mecbur muyuz?' Şimdi yabancılara bunu söyletmek doğru mu?

Dedim ki arkadaşlara yabancılara and içme mecburiyetini kaldırın. Sadece yabancılarınkini kaldırdık. Kayseri'de bana sordular ve kıyamet koptu. 'Bakan nasıl bunu kaldırır' dediler. Düşünün bir Alman çocuğunu sabah sıraya geçiriyorsun. Ardından başlıyor Türküm demeye. Bu birinci cümle yalan mı? Evet yalan. Çocuk arkadan da diyor ki 'Doğruyum'. Birincisi yalan olduğu için ikincisi zaten külliyen yalan oluyor. Peki biz elin çocuğuna her sabah yalan söyletmek zorunda mıyız?" şeklinde konuştu.
Haber Kaynağı
AJANSLAR

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Avrupada Almanyada medeniyet adalet yoksa nerede var?
Avrupa şu son çağlarda insanlığın medeniyet önderliğini yapıyor.Bu bir gerçektir.
Türkiyeye de iyi güzel doğru hakla adaletle ilgili ne geliyorsa avrupadan ve onların zorlamasıyla geliyor.
Sen Almanyada adalet bulamıyorsan Türkiyede hiç bulamazsın.
Almanyada çalışıyorsun da sigortan mı yatmıyor yoksa maaşını mı alamıyorsun?
Maaşını alamayınca mahkemeye baş vuruyorsunda ilgilenen mi olmuyor?

Almanyanin aldigi vergileri sen devletine ödersen her taraf gülüstan olur...
adamlar aldigin nefesin faturasini kesiyor halktan...
eksoz vergisi kanalizasyon, yangin itfaiye, cöp, tv (3 aydabir)
sayamayacagim kadar cok aklima gelenler bunlar
galiba $öyle düsünmeliyz
Almanyada devletin milete verdiklerini hesaplamak yerine...
Alman halkinin devletine ne verdigini dü$ünsek daha mantikli olacak.

bir i$ci i$ten atilinca tazminat aliyorsa,o adam hakkiyla adam gibi cali$mi$tir i$ yerinde...
yan gelip yatip kart basip gelmemi$tir evine...
memuru i$ yerinde caht yaparak gecirmemi$tir zamanini
i$ten atilma sebebinin en ba$inda gelir bu...
insanin iliklerine kadar sökerler ...
icini bo$altip öyle emekli eder bu alman i$verenleri...
Türkiyeden medeniyyet ve adalet isteyen i$ciler ve memurlar kendisi ilk ba$lamali buna...
Aldigimiz parayi hak ediyormuyuz diye sormali her insan bir kere.(hakki ile calisanlara degildir sözüm)
hakiki Almanlar zaten genelde ba$ka ülkelerde yaiyor büyük bir göc var
parali insan Almanyada ya$amaz...
Parasizlarda iki kuru$ biriktirecem diye
ömrünün hayrini görmeden ölür gider

vesselam

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Madem avrupa bu kadar kötü, madem almanyada, amerikada yaşamak bu kadar zor ne yapıştınız yakalarına adamların?!!?!?!?!?!?!? diye soracağım kusura bakmayın artık...

Bu andımız konusuna gelince... Bakan biraz fazlaca iyimser ve hoşgörülü bence... Sonuçta bu milletin evladı zaten ne tarih dersinde, ne televizyonunda doğru düzgün geçmişini öğrenemiyor... Bu milletin evladı zaten her an mayışmaya hazır, sevgi-saygı mefhumlarına uzak yetişiyor... Bir de böyle özel ve bize has durumları ortadan kaldırırsak bence hiç iyi yapmamış oluruz... Biz evlatlarımızı tarihi yerlere götürmeyen, onun yerine eften püften nerde sanat adı altında saçmalıklar varsa onları gezdiren nerde anlamayacakları bilimsel merkez varsa oralara götüren insanlarız... Bakın bakalım okulların yaptıkları gezilere, nerelere gidiyor çocuklar... Hep eğlencede, anlamayacakları yerlerde... Kitap fuarına götürülüyorlar, ışık hızıyla stand geçirtiliyor... Çocuk ne inceliyor, ne araştırıyor... Öğretmen kitap listesi vermiş, gidip alıyor onlardan birkaç tane(onlarda hikaye zaten)... Veya gidiyor, bilim fuarına... 2.,3. sınıftaki çocuk bilim fuarında 1 saat gibi bir süre ortada döndürülsün "aman ne büyük fayda"!!!!... Yani yapılacak iş çok, yapan beri gelsin... Andımızdan evvel kaldırılacak, eklenecek birsürü şeyler var... Bakan tam da bu zamanda iyi atmış oltayı... Ne yapmaya çalıştıkları meçhul!!!... Hayretle takip ediyorum...

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Madem avrupa bu kadar kötü, madem almanyada, amerikada yaşamak bu kadar zor ne yapıştınız yakalarına adamların?!!?!?!?!?!?!? diye soracağım kusura bakmayın artık...

mantikli bir soru

yanliz cokca düsünülüpte sorulacak bir soru
birinci ku$ak gönderilmi$ gitmi$ almanyaya
ikinci kusak ve ücüncü kusak olu$tu $u an napabilir bu insanlar???
iki arada bir derede kalmi$lar
kendileri gitse cocuklari kaliyor....aile dagiliyor....
bu soruyu sormak ciin burad a yasamak görmek bilmek gerekiyor
durum vaziyyet avrupadan gecememe durumu degil
belli bir ya$tan sonra göc kolay degildir...
babam ogul düsün baba almanyay a halen yabanci
ogul türkiyeye....
Zor mesele
Almanlari kesinlikle suclamam adamlarin kendi ülkesi
istediginide yapar ...

A

andemirkan

Guest
yazık ya hû... İzzeti ,adaleti kafirde arar olduk....
bir müslümandan bunları duymak çok yazık... Medeni dediğiniz avrupalılara tahereti benim atalarım öğretti, kokuşmuş pis yaratıklar...

Bu işler hamasetle geçmişle övünmekle olmuyor.Bugün yeryüzünün sorumluluğunu onlar taşıyor.Her yönüyle insanlığın öncüsü temsilcisi durumundalar.
Bu gün görüşünün milli olduğunu iddia edenler bile haklarını oralarda arıyorlar.

Ben müslümanım demekle müslüman olunmuyor.Müslüman gibi yaşayarak müslüman olunur.Elini vicdanına koy.Bir onlara bak bir islam alemine bak.Türkiyeyeyi kıyaslama çünkü insan kendisine karşı tarafsız olamaz.
İranla,pakistanla Arabistanla,Cezayirle nereyle kıyaslarsan kıyasla.
Avrupa mahkemelerindemi yargılanmak istersin islam ülkelerinin mahkemelerinde mi,avrupa şirketlerindemi insanca çalışıp insanca hakkını alırsın müslüman ülkelerin şirketlerinde mi?Avrupada mı yaşamak istersin iranda arabistanda filistinde ve diğer
islam ülkelerinde mi,avrupalı bir komşun olsun istersin yoksa filistinli,cezayirli,iranlı pakistanlı ,arap mı vs...

Allahın kanunu arzı SALİH kullarına vermektir.Bu gün için en salih olanlar onlardır.

"Bir gün gelecek Mekkeden tek başına kalkan bir kadın Şama gidebilecektir.İşte o gün bu topraklara islam yerleşmiş demektir."
Bu sözün peygamberimeze ait olduğu rivayet edilir.Yani hadis.
Bu söz hangi ülkeler için geçerli ise islam oradadır.

ahuzar' Alıntı:
Almanlari kesinlikle suclamam adamlarin kendi ülkesi
ahuzar' Alıntı:
istediginide yapar ...

Yanlış düşünüyorsunuz.Yapamaz.
Çünkü insanlık bir bütündür.Kimse yalandan bir sınır çevirip bu sınırlar içerisinde istediğim zulmü işlerim diyemez.
İnsanlık bu tür zulümlere müdahele etmelidir.
Özellikle de yeryüzünğün sorumluluğunu taşımaya layık müslümanların görevidir.
Ama önce gerçekten müslüman olmalıyız.

AynAlı

Kıdemli Üye
burası ingiltere ingilizler her istediğini yapar,burası almanya her istediğini yapar. :O bütün dünyanın kabul ettiği insan hakları evrensel bildirgesi var,gelsinler öldürsünler bile birşey söyleme mi yani? ırkçılık yapsın söylememi? yada onlar yapıyor kendi ülkeleri, bizde yapalım mı?
hem bu konunun almanya,ingiltere vs. ne lakası var? andımız metnini okumak isteyen okur,istemeyende okumaz.kaldırılması diğer anlamda okunmaması sağlıklıdır..

MiHRiMaH

Sonuçta rızık kazanmak maksatlı gidilmiş, halen alışamayan bir jenerasyon var, bir de orda doğmuş olan var... Peki bu kimin isteği? Kişilerin... Pekala bu kişiler Almanya'ya gitmeye karar verip, orada yaşamak ve çalışmak için ettikleri fedakarlığı veya gayreti burası için de gösterebilirler... Ayrıca ne kadar orada dahi doğsan neticede ayrım sana da yapılıyorsa, orası senin değil demektir... Bizler burada ayrım görüyoruz belki, fakat biliyoruz ki burası vatanımız ve çözüm için yahut da yaşayabilmek için olması gereken yerde mücadele ediyoruz...

Neyse burada konu bu değil zaten... Kısaca geçelim... Fakat andımız konusunda atılan adım çok büyük bir hatadır... Hele ki şu dönemde! Kör, sağır biraz da saftirik olmak lazımdır böyle bir adım için!!!...

A

andemirkan

Guest
Kör, sağır biraz da saftirik olmak lazımdır böyle bir adım için!!!...

Böyle bir adım çeşit olsun diye atılmıyor.Türkiyenin bölgede yükleneceği misyona uygun bir adımdır.Yani yeni osmanlı olma yolunda atılması gereken bir adımdır.
Ne mutlu Türküm diyene,yurtta sulh cihanda sulh ve laiklik devri bitmiştir.
O ideoloji soğuk savaş dönemine uygun bir ideoloji idi bitti.

sır

Üye
Allahın kanunu arzı SALİH kullarına vermektir.Bu gün için en salih olanlar onlardır.

.

Kafirlere salih mi diyorsunuz ? Siz şaşırdınız galiba...
Mülkün ,saltanatın ve adalet hakkının kafirlerin elinde olması onların salih olduklarının göstergesi değil, biz müslümanların İslamiyeti gerektiği gibi yasamadığımızın göstergesidir...

Sizin mantığınızla bakarsak ,Nemrutta salih, firavunda , çünkü zamanının en buyuk mülk saltanat ve adalet hakkına sahibtiler... Onların izni olmadan halk bırakın iman etmeyi gık bile diyemiyordu...

İnsanlığın öncüsü temsilcisi dediğiniz avrupalılar öyle dehşet bir ahlaki çöküntünün içinde bocalıyor ki, evde anne kendi öz oğluna sarkıntılık ediyor ! (çok afedersiniz bunu yazdığım için)

Biz müslümanlar İslamiyeti gerektiği gibi yaşasak ve Kafire özenip fare deliğine girse dahi peşinden gitmesek şuan ki halimiz bu olmazdı muhtemel ... Öyle ki kafire özenip, herşeyi onlar en iyi bilir,onlar yapar, onlar öncü deyip deyip aşağılık kompleksine girmişiz... Siz böyle izzeti,şerefi, öncülüğü kafirde aramaya devam edersenizde o girdiğiniz aşşağılık kompleksinde Allah sizleri asla çıkarmaz!

aHuZaR

Can kayıp can firarda
Bu işler hamasetle geçmişle övünmekle olmuyor.Bugün yeryüzünün sorumluluğunu onlar taşıyor.Her yönüyle insanlığın öncüsü temsilcisi durumundalar.
Bu gün görüşünün milli olduğunu iddia edenler bile haklarını oralarda arıyorlar.

Ben müslümanım demekle müslüman olunmuyor.Müslüman gibi yaşayarak müslüman olunur.Elini vicdanına koy.Bir onlara bak bir islam alemine bak.Türkiyeyeyi kıyaslama çünkü insan kendisine karşı tarafsız olamaz.
İranla,pakistanla Arabistanla,Cezayirle nereyle kıyaslarsan kıyasla.
Avrupa mahkemelerindemi yargılanmak istersin islam ülkelerinin mahkemelerinde mi,avrupa şirketlerindemi insanca çalışıp insanca hakkını alırsın müslüman ülkelerin şirketlerinde mi?Avrupada mı yaşamak istersin iranda arabistanda filistinde ve diğer
islam ülkelerinde mi,avrupalı bir komşun olsun istersin yoksa filistinli,cezayirli,iranlı pakistanlı ,arap mı vs...

"Bir gün gelecek Mekkeden tek başına kalkan bir kadın Şama gidebilecektir.İşte o gün bu topraklara islam yerleşmiş demektir."
Bu sözün peygamberimeze ait olduğu rivayerty edilir.Yani hadis.
Bu söz hangi ülkeler için geçerli ise islam oradadır.

Yanlış düşünüyorsunuz.Yapamaz.
Çünkü insanlık bir bütündür.Kimse yalandan bir sınır çevirip bu sınırlar içerisinde istediğim zulmü işlerim diyemez.
İnsanlık bu tür zulümlere müdahele etmelidir.
Özellikle de yeryüzünğün sorumluluğunu taşımaya layık müslümanların görevidir.
Ama önce gerçekten müslüman olmalıyız.

sayin üye lafi anlamak istediginiz gibi anlamayin rica ederim
adamlarin kendi ülkesi kendi sistemi...
begenmiyorsan defol git demetzlermi adama???

Bîdâr

Aktifleşmemiş

Şimdi öyle diyorsunuzda..

Kim Kimi zorla göndermiş yurt dışına.

İnsanımız kendi isteği ile gitmemiş mi?

Madem Gitmiş Neden geri Dönmemiş.

Bu ayrı bir mevzu.

Nasıl Almanların Türklere yaptığını reva görmuyorsak bizde aynısını başkalarına yapmamalıyız.

Bakın arkadaşlar Bu topraklarda KÜrtler Türkler Lazlar Çerkezler..

Yüzyıllarca beraber yaşamışlar.

Ve Bugun birileri gelmiş insanları tahrik ediyor.

Gıpta damarlarına dokunuyor..

Çok olmaz mı insanların arasında maç muhabbetinden dolayı kırgınlıklar olduğu.

Bahsettiğimiz mevzu Milliyetçilik mevzusu.

Bu hataya 4 halife devrinden sonraki Emeviler bile düşmüşken gelip bugun kürtlere kızmak çok yanlış.

Neden zor olanı yapmıyoruz.

Bu insanları kazanmıyoruz.

Bu insanları kazanmak 1 kelimeyi çıkarmaksa gelin çıkaralım.

Bu insanları kazanaım dostlar.

Bilmem Çanakkaleye giden var mıdır aranızda.

4 kere gittim ben.

Çanakkalede şehit olanlar Kürtler Lazlar Çerkezler..

256.000 insan bunlar..

o Yüzden dostlar dışlamayı geçelim.

Yok neden bunlar öyLe bunlar şöyle demeyelim.

geçmişi bir kenara koyup Doğudaki insanımızı kazanalım.

Efendimz değil midir Ebu Cehil tarafından binlerce kez aşşağılanmasında rağmen onun kapısına bıkmadan usanmadan giden?

Efendimiz değil mdir..Hudeybiye anlaşmasında taviz(görünüşte)veren..

O yüzden iyi düşünelim..Bu mevzularda..

Bizim aramıza nifak tohumları atanlarında asli isteği bu.

Halkı karşı karşıya getirmek.

Gelin Bu Oyuna düşmeyelim dostlar.
[/B]

MiHRiMaH

Böyle bir adım çeşit olsun diye atılmıyor.Türkiyenin bölgede yükleneceği misyona uygun bir adımdır.Yani yeni osmanlı olma yolunda atılması gereken bir adımdır.
Ne mutlu Türküm diyene,yurtta sulh cihanda sulh ve laiklik devri bitmiştir.
O ideoloji soğuk savaş dönemine uygun bir ideoloji idi bitti.

Hangi osmanlı?!... Ne osmanlısı azizim?!?!...
Osmanlı olmak için, Osmanlı kıvamında halk lazımdır en başta!...
Yetişen çocuklarınıza bir bakın sonra da yapılan işlere... Şimdi kaldırma o andın o sözlerini, çocuklarını yetiştir önce layığıyla sonra onlar zaten gerekeni yapar!...
Atılan adımlar yampiri yumpiri, böyle adım atmaya devam ederse akp, değil tökezlemek, boylu boyunca yere kapaklanır!... Öyle rahat rahat yürünebilseydi bu memlekette, çoktan zaten herşey düzelirdi...
Bakın bir "ergenekon" dediler, "ergene" döndü dolaştı kondu akp nin başına!...