Ömer ÖNGÜT'ün görüşleri:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

fakiri

Kıdemli Üye
muslumanlara kafir diyenlere lanet olsun.

Görüldüğü gibi, bütün yoldan çıkmışlar (Milli Görüşçüler, Diyalogçıular, Çarşaf ve sakal dayatmacıları, şia ve alebviliğin bütün versiyonları, ılımlı islâmcılar, modernistler, reformistle, süleymancılar, kaplancılar, aslancılar v.b.) Brmen Mızıkacıları gibi "glu-glu" dansına başladılar. Aslında bunalrın hiç biri birbirine de sevmezler. Ama, düşman bir olunca hakikata karşı aynen böyle içtimna olurlar.
Allah Ömer Efendiden razı olsun ki, bu kuzu postuna bürünmüş kurtların hepsinin maskelerini yerlere serdi.
Bu şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.
:good:

Hikem

Kıdemli Üye
Hikem, Uçurum falan yok arkadaşım ayetteki "hizb" kelimesine ve ayete müfessir Beyzavi'nin verdiği anlam ve yorumu aşağıya çıkarmış buulunuyorum . Asıl sen teemmül ve tefekkür et ve düşün... Ayet, aynen bunları tarif ediyor mu, etmiyor mu ? Ondan sonra karar ver. "Milli Görüş" diye uydurma bir yolu-kitabı kendileline kılavuz edinmiyorlar mı ? Ve bu görüşelrine uymayanları patates dininden ve Bizansın Torunları olarak görmüyorlar mı ? Daha ne kadara açık bir beyyine istiyorsunuz ?/fakiri

Kardeşim kendilerine milli görüşçü diyen kardeşlerimiz, bazı şeyleri açıkca ifade edemiyorlarsa bunu kanuni engellerden dolayı yapıyorlar..rahmetli Erbakanın özel sohbetlerine katılmış biri olarak bu durumu yakinenbiliyorum..Diyorki biz kuş diliyle konuşmak zorunda bıraklıyoruz, açıkca Allahın ahkamıyla hükmetmeliyiz< diyemiyoruz diyor...şimdi sırf kanuni engeller dolayısyla kendilerine değişik ism takmak zorunda bırakılmış cermaatleri tekfir anlamında tenkid etmek doğru değildir..

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
fakiri ne zamandır bu tekfir hastalığınıza karşı tutarlı hiçbir açıklaman yok. Hikem kardeşim çok iyi konulara tespit ederek tekfire kalkıştığınız saçma gerekçelerinizi yüzünüze ilmen vurmuştur.

Sadece kin ve nefretle dolmuşsun ve tekfir etmeyi ibadet kabul eder hale gelmişsin.
Allah c.c. şahit ki ben Allah'a Resulüna iman ediyorum, itikad imamım imam-ı Maturidi, Mezhebim Ebu Hanife yolu, tarikat yolum Halidiye kolunun Nakşibendi İsmailağa cemaatidir, Milli Görüşüde İslamın hakimiyetinde bir cihad hareketi gördüğümden destekliyorum.
Eğer Milli Görüş İslama zarar veren bir icraata hükmetmişse bunu ispat edeceksin fakiri!
Patates dini GİBİ safsatalarla Vural Savaş'ın iftiralarına sarılarak müslümanları kafir ilan etme aptallığını gösteremezsin.
Adam gibi yazmayı bilmediğini biliyorum çünkü sizin gibilerin mayası bozulmuş çarkınız kaymış işiniz gücünüz müslümanları kafir ilan etmek tam siyonistlerin istediği fitneleri uyguluyorsunuz Siyonistler sizin gibileri çok sever.
Allah c.c. sizin gibi İslam kılığına girip İslama saldıranların şerrinden müslümanları korusun.amin

Ayrıca Hikem kardeşim seni bir konuda eleştirmem gerekiyor. Sana ve değer verdiğim İslam liderlerine kafir diyen birine kardeşim demen caizmidir?

Ayrıyetten diğer tüm paylaşımlarına tümüyle katılıyorum Allah senden razı olsun.
Ves'selam

Hikem

Kıdemli Üye
Ercan kardeşim , fakiriyi kasdederek söylüyorsun değilmi? ben meseleye hüsnüzanla yaklaşarak kafir nitelemesinin diğer anlamı olan ''nimeta nankör'' anlamında kullanıldığını varsayıyorum..Değise müslüman birine açıkca kafir diyen birisinin tecdidi iman gerektirdiğini biliyorum...Bu yazımızla bir yumuşaklık meydana gelsin istiyoruz...Biliyorsunuz eskiden imamhatiblik düşmanlığı yapanların artık yumuşadığını memnuniyetle görüyoruz..vesselam..

fakiri

Kıdemli Üye
fakiri ne zamandır bu tekfir hastalığınıza karşı tutarlı hiçbir açıklaman yok. Hikem kardeşim çok iyi konulara tespit ederek tekfire kalkıştığınız saçma gerekçelerinizi yüzünüze ilmen vurmuştur.

Sadece kin ve nefretle dolmuşsun ve tekfir etmeyi ibadet kabul eder hale gelmişsin.
Allah c.c. şahit ki ben Allah'a Resulüna iman ediyorum, itikad imamım imam-ı Maturidi, Mezhebim Ebu Hanife yolu, tarikat yolum Halidiye kolunun Nakşibendi İsmailağa cemaatidir, Milli Görüşüde İslamın hakimiyetinde bir cihad hareketi gördüğümden destekliyorum.
Eğer Milli Görüş İslama zarar veren bir icraata hükmetmişse bunu ispat edeceksin fakiri!
Patates dini GİBİ safsatalarla Vural Savaş'ın iftiralarına sarılarak müslümanları kafir ilan etme aptallığını gösteremezsin.
Adam gibi yazmayı bilmediğini biliyorum çünkü sizin gibilerin mayası bozulmuş çarkınız kaymış işiniz gücünüz müslümanları kafir ilan etmek tam siyonistlerin istediği fitneleri uyguluyorsunuz Siyonistler sizin gibileri çok sever.
Allah c.c. sizin gibi İslam kılığına girip İslama saldıranların şerrinden müslümanları korusun.amin

Ayrıca Hikem kardeşim seni bir konuda eleştirmem gerekiyor. Sana ve değer verdiğim İslam liderlerine kafir diyen birine kardeşim demen caizmidir?

Ayrıyetten diğer tüm paylaşımlarına tümüyle katılıyorum Allah senden razı olsun.
Ves'selam[/QUOT

Şu politika şaşkınına ibretle bir baknı ! MilliGörüş hareketi İslâmın hakimiyetine çalışıyormuşmuş ! Yuh Olsun !
Alevilere ve buradaki diyalogçu üyelere, şia eğilimli üyelere "kardeşim" diyen biri, kalkmış bize "kardeş" denmesi caiz midir diye soruyor !
Allahım sen bizi aklımızla mukayyed kıl !
Senin saptırdıklarını elbetteki hiç kimse doğru yola ulaştıramaz !

fakiri

Kıdemli Üye
Hikem, Uçurum falan yok arkadaşım ayetteki "hizb" kelimesine ve ayete müfessir Beyzavi'nin verdiği anlam ve yorumu aşağıya çıkarmış buulunuyorum . Asıl sen teemmül ve tefekkür et ve düşün... Ayet, aynen bunları tarif ediyor mu, etmiyor mu ? Ondan sonra karar ver. "Milli Görüş" diye uydurma bir yolu-kitabı kendileline kılavuz edinmiyorlar mı ? Ve bu görüşelrine uymayanları patates dininden ve Bizansın Torunları olarak görmüyorlar mı ? Daha ne kadara açık bir beyyine istiyorsunuz ?/fakiri

Kardeşim kendilerine milli görüşçü diyen kardeşlerimiz, bazı şeyleri açıkca ifade edemiyorlarsa bunu kanuni engellerden dolayı yapıyorlar..rahmetli Erbakanın özel sohbetlerine katılmış biri olarak bu durumu yakinenbiliyorum..Diyorki biz kuş diliyle konuşmak zorunda bıraklıyoruz, açıkca Allahın ahkamıyla hükmetmeliyiz< diyemiyoruz diyor...şimdi sırf kanuni engeller dolayısyla kendilerine değişik ism takmak zorunda bırakılmış cermaatleri tekfir anlamında tenkid etmek doğru değildir..

Yaw T.C. kanunlarına karşı böyle takiyye yaparak ülkenin iktidarına talip olmaya bunlara kim müsade etti ? İslâmda böyle bir katakulli var mı ? Bizatihi kendi "mürşidim" dediği şahıs M.Zahid kotku ve onun cemaati iskenderpaşa bunlardan desteğini taaa1997 yılından itibaren çekmedi mi ? Bunlar böyle İslâmmış gibideğil de başka türlü görünerek İslâm için çalışmayı kimin müsadesiyle yapmışlar-yapıyorlar ? Böyle bir davranış çeşidi islâm tarihinde var mı ? Müslümanalrı bu kadara saf ve sersem görüp kendi koltuk sevdalığı uğruna çuvala koymağa çalışmak nerde görülmüştür ?
Eğer bunlar, muminun Sûresi 53. ayetimin kapsamına girmiyorlarsa yeryüzünde hiç kimse bu ayetin kapsmaına girmiyor demektir. Vesselâm.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Yahu fakiri elle tutulur hiçbirşey yazdığın yok.

Milli Görüşün İslamın aleyhine tek bir icraatını gösteremezsin. Ama İslamın lehine birçok icraatını gösterebilirim.
Yazacaksan ispatlı yaz, atarak yazmanı kimse yutmaz.

Ercan Tekin

Kıdemli Üye
Ercan kardeşim , fakiriyi kasdederek söylüyorsun değilmi? ben meseleye hüsnüzanla yaklaşarak kafir nitelemesinin diğer anlamı olan ''nimeta nankör'' anlamında kullanıldığını varsayıyorum..Değise müslüman birine açıkca kafir diyen birisinin tecdidi iman gerektirdiğini biliyorum...Bu yazımızla bir yumuşaklık meydana gelsin istiyoruz...Biliyorsunuz eskiden imamhatiblik düşmanlığı yapanların artık yumuşadığını memnuniyetle görüyoruz..vesselam..
Evet fakiriyi kastediyordum.
Allah razı olsun.

dostluk

Kıdemli Üye
hiç dikkat edeniniz tefekkür edeniniz oldumu..??!

bunca cemaate birşeyler demiş tekfir etmiş vs.. hiçbir cemaat lideride cevap vermişmi şahsına ?!

verseydi muhakkak kamoyunda sitelerinde vs çıkardı bu cevaplar ..

peki bizlere ne oluyor ? bizler neden bu kadar celalleniyoruz ..

af Allahım

fakiri

Kıdemli Üye
Yahu fakiri elle tutulur hiçbirşey yazdığın yok.

Milli Görüşün İslamın aleyhine tek bir icraatını gösteremezsin. Ama İslamın lehine birçok icraatını gösterebilirim.
Yazacaksan ispatlı yaz, atarak yazmanı kimse yutmaz.

Milli Görüşün hiçbir icraati İslâmın lehine olmamıştır ... Başta bölücülük olmak üzere bütün icraatalrı müslümanların aleyhine sonuçlanmıştır. Başörtülülere zulüm 1997 yılında ve daha sonraki 28 Şubat sürecinde "Rektörler başörtülülere selâm duracak !" gemi azıya almıştır. Rektörler başörtülülere selâm durmadı ama, birileri omuzu kalbalıklara pekâla selâm durdu !

Ebu Kasım

Asistan
Öngüt cemaatinin bu batıl davranışları kabul edilemez
milli görüşçülere ve cemaatelere bu kadar insafsıza kafir yaftalaması yapmak kör cahilliktir

fakiri

Kıdemli Üye
Öngüt cemaatinin bu batıl davranışları kabul edilemez
milli görüşçülere ve cemaatelere bu kadar insafsıza kafir yaftalaması yapmak kör cahilliktir

Bremen mızııkacı takımına bir sen eksiktin ! Bu taKIMA KATILACAK Başka kimse yok mu ey ahali ? Böyle peyderpey gelirseniz takımın ahengi bozuluyor ! Hep birlikte gelin ki, çaldığınız kapı gıcırtısı ve sivrisinek vızıltısı üvertürleri kulağa hoş gelsin !
Bu takıma girmek isteyenler lütfen çaldıkları alet-ı munkereyi de söylesin de bilelim !

Hikem

Kıdemli Üye
Konu şahıs endeksli olduğu için kapatılması iyi olur..konu muhteviyatında olan ''tekfir'' meselsi ayrı başlıkta değerlendirilebilir...

Cevad

Profesör
Görüldüğü gibi, bütün yoldan çıkmışlar (Milli Görüşçüler, Diyalogçıular, Çarşaf ve sakal dayatmacıları, şia ve alebviliğin bütün versiyonları, ılımlı islâmcılar, modernistler, reformistle, süleymancılar, kaplancılar, aslancılar v.b.) Brmen Mızıkacıları gibi "glu-glu" dansına başladılar. Aslında bunalrın hiç biri birbirine de sevmezler. Ama, düşman bir olunca hakikata karşı aynen böyle içtimna olurlar.
Allah Ömer Efendiden razı olsun ki, bu kuzu postuna bürünmüş kurtların hepsinin maskelerini yerlere serdi.
Bu şimdi çok daha iyi anlaşılıyor.
:good:

milli görüşçü değilim milli görüş düşmanı da değilim.

alevi değilim alevi düşmanıda değilim

ama harici düşmanıyım. harici fakiri.

fakiri

Kıdemli Üye
milli görüşçü değilim milli görüş düşmanı da değilim.
alevi değilim alevi düşmanıda değilim
ama harici düşmanıyım. harici fakiri.

Senin ne idüğün zaten belli değil !
Sen harici düşmsanı falan da değilsin !
Senin düşmanlığın hak ve hakikatlara...
Seni biz zaten biliyoruz da senin bu yazını beğenen ve ortalıkta EHL-İ SÜNNETİM diye görünene bir çift lafım var.

Munafıklık yapma munafıklık ! :thumbdown:

fakiri

Kıdemli Üye
hiç dikkat edeniniz tefekkür edeniniz oldumu..??!

bunca cemaate birşeyler demiş tekfir etmiş vs.. hiçbir cemaat lideride cevap vermişmi şahsına ?!

verseydi muhakkak kamoyunda sitelerinde vs çıkardı bu cevaplar ..

peki bizlere ne oluyor ? bizler neden bu kadar celalleniyoruz ..

af Allahım

Bir şey nasıl desinler ki ? Yazılanların ve yapılanların hepsi doğru ... Ne yani, adamlar "Biz bu naneleri yemedik !" mi diyecekerdi ? O zaman hepsinin itibarı kendi adamları ve sevenleri indinde daha çok düşerdi. Onlar bunu bildiklerinden hiçbirinden ses-seda çıkmadı-çıkmıyor. Ama, görüldüğü gibi avaneleri burada avare kasnak gibi dönüp duruyorlarlar !

Cevad

Profesör
herkes kafir tek sen muslumansın gurur duy fakiri.

abdurrahman bin mülceme yaklaşıyorsun

Cevad

Profesör
bu arada bu adamın iftira ettiği gibi hiçbir zaman şiayı savunmadım. şiaya sayısız reddiye yazdım. sadece zeydiyye şiilerinin farklı olduklarını yazdım. kendisi zeydiyyeler yeni peygamber bekliyorlar yazmıştı. yalanını ortaya çıkarınca delirdi ve iftiraları sallamaya başladı...ama ahiret azabı elimdir fakiri. orda seni öngüt kurtaramaz.

fakiri

Kıdemli Üye
herkes kafir tek sen muslumansın gurur duy fakiri.
abdurrahman bin mülceme yaklaşıyorsun

Bu yazın da senin sû-i niyetl biri olduğunu ortay koyuyor...
Çünkü, bir kişi hem müslüman ve hem de abdurrahman bin mülcem olmaz-olamaz !
Hem sonra neden Hz. Alinin (ra.) katilini zikrettin de Hz. Ömerin katili Mecusi Ebu lü'lü'yü demedin ? Çünkü senin şia sempatizanların onun kabrini ihya etmişler ve burada ziyaretler yapıp dualar ediyorlar.
Ben hiç bir zaman müslüman kanı akıtmayacağım ama, Rabbimden bana munafık veya kafilerden en az birni haklamayı nasib etmesini diliyorum.

veri

Yasaklı
başlığı değişitirip münazara ya taşıdım

başkaca sıkıntısı olan raporlama yapsın...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...