Peygamberimizin sav. görevi neyd

lafons7275

Kıdemli Üye
Günümüzde kendini müslüman olarak tanımlayan bazı kişiler efendimizi sav. bir postacı gibi görüyor ve bu görüş bozukluğunu ümmete de yamamaya çalışıyor.

Onlara göre haşa peygamberimiz ile bir papağan arasında hiçbir fark yokmuş. Nasıl ki papağan kendisine söyleneni aynen söylüyor işte peygamber de aynen papağanın yaptığı gibi kendisine söylenen vahyi insanlara söylüyordu. Bundan başka peygamberin hiçbir görevi yokmuş.
@Yahayy , @çelebiler forumda gördüğüm kadarıyla bu şekilde düşünüyorlar. Yanlışsam beni düzeltsinler de onların günahına girmeyelim.

adams77

Kanalizasyoncu
Günümüzde kendini müslüman olarak tanımlayan bazı kişiler efendimizi sav. bir postacı gibi görüyor ve bu görüş bozukluğunu ümmete de yamamaya çalışıyor.

Selam

Sende postacı gibi görüyorsun ne farkın var ki? Kitap , hadis , sünnet ile senin için birer posta görevi görüyor sen aklını kullanıyormusun!! Sen ayetleri derin derin düşünüyormusun!! gelen posta yı okuyup taklit ediyorsun yanlışsam beni düzeltsinler

lafons7275

Kıdemli Üye
Selam

Sende postacı gibi görüyorsun ne farkın var ki? Kitap , hadis , sünnet ile senin için birer posta görevi görüyor sen aklını kullanıyormusun!! Sen ayetleri derin derin düşünüyormusun!! gelen posta yı okuyup taklit ediyorsun yanlışsam beni düzeltsinler

Aklımı kullandım ve ehli sünneti seçtim.

adams77

Kanalizasyoncu
Aklımı kullandım ve ehli sünneti seçtim.

Postayı aldın ve içeriğini yerine getiriyorsun!!! Senin için önemli olan gelen posta sen başka bir şeye bakmazsın ayetleri , delil ve kanıtları inceleme gereği duymazsın gerçi senide ilgilendirmez sen sana gelen postaya bakarsın kabul et

Havas

Kısıtlı Erişim
Postacının şahidliği nasıl oluyor? Postacı sana mektup getirir, teslim eder ve gider. Neye şahitlik yapacak? Kimin için kimlere şahit olacak?

allahın postacısı böyle..yapacam çok bir şey yok..

"inna erselnake şahiden ve mubeşşiren ve nezira"

lafons7275

Kıdemli Üye
Yukarıdaki mesajım okunmuyor mu?Lütfen papağan yalanını düzeltip @Yahayy ve benden özür dilemeden başka soru sorma.

Sana göre papağan ile peygamber arasındaki tek fark birinin hayvan olması diğerinin beşer olmasıymış, bunu kendin itiraf ettikten sonra ne yüzle benden özür bekliyorsun?

adams77

Kanalizasyoncu
Postacının şahidliği nasıl oluyor? Postacı sana mektup getirir, teslim eder ve gider. Neye şahitlik yapacak? Kimin için kimlere şahit olacak?

getirdiği postaya şahitlik yapıyor. sen neye şahitlik yapıyorsun mukallitliğine mi!!!

adams77

Kanalizasyoncu
Aslanım soruyu sana mı sordum? Bırak da soruyu sorduğum kişi cevaplasın.

Bu akşam hayvan sevgisi nereden geliyor merak ediyorum!! papağan , aslan daha sırada ne var acaba

cevabı kenara bırak o zaman soruma cevap ver

lafons7275

Kıdemli Üye
Bu akşam hayvan sevgisi nereden geliyor merak ediyorum!! papağan , aslan daha sırada ne var acaba

cevabı kenara bırak o zaman soruma cevap ver
Senin bana soru sorabileceğin bir başlık vardı, sana özel. Oradan sorarsan cevaplarım. Konuyu dağıtma. Hadi canım.

Darul_Beka

Profesör
mealcilik akımı
antihadis akımı
peygambere açılan gizli savaştır peygamberi sıradanlıştırma çabası ile kalmamışlar
hızlarını alamamışlar eski yunan mitolojisinde olduğu gibi yaratana insani özellikler verme cüretini göstermişlerdir örnek haşa yaratan geleceği bilmez

alı

Yeni
Bu şekilde sonuç alamayacaksınız... bu ve bunun gibi 50 konu açılsa sonuç.yine çıkmaz...

Çünkü makul yaklaşım ve akli izahat eksik... nakli izahat gereklidir ancak aklına hitap edemediğin kişiye nakli izahat yaparak hitap edemezsin...

Sorunun kökeni 14 asır öncesine dayanıyor...ağız dalaşıyla bu işin çözülmesini ummak
samanlıkta iğne aramak gibi bişey...