Peygamberimizin sav. görevi neyd

Havas

Kısıtlı Erişim
Konu gereksiz ifadelerden arındırılmıştır. Hakaret, şirk küüfür ithamı yapılmaması bilgi paylaşımına dikkat edilmesi hususunu hatırlatıyorum.

muallim08 bana ne diye ceza vardin..artık bu tabuları kırmak lazım..peygamberler özel mesleklerde çalışırda bazı mesleklerde çalışamazmı oldu?
önemli olan onun risaleti değilmi?
beldiyede çalışan bir kanalizasyoncuya allah risalet verse mucizede gösterse ,mesleğinden dolayı inanmıycakmısın?
bu ne saçmalık yahu!

kebîkec

İhvan Forum Üye
muallim08 bana ne diye ceza vardin..artık bu tabuları kırmak lazım..peygamberler özel mesleklerde çalışırda bazı mesleklerde çalışamazmı oldu?
önemli olan onun risaleti değilmi?
beldiyede çalışan bir kanalizasyoncuya allah risalet verse mucizede gösterse ,mesleğinden dolayı inanmıycakmısın?
bu ne saçmalık yahu!

Senin tabuların varsa kır. Zırvanın tevili olmaz havas. Babana yakıştırmadığın mesleği peygambere yakıştırırsan hakkında ya ahmak olduğun veya ateist sitelerden yetişmiş içi dışı başka bir tip olduğun kanaatine varırım.

Bu nedir? soru mu, mantık mı, aptallık mı, hakaret mi. İçi boş teneke merdivenlerden yuvarlanırken çok ses çıkarır. Yazıyorsan saygılı yaz beceremiyorsan başka yerde yaz.

Hakperest

Kıdemli Üye
Senin tabuların varsa kır. Zırvanın tevili olmaz havas. Babana yakıştırmadığın mesleği peygambere yakıştırırsan hakkında ya ahmak olduğun veya ateist sitelerden yetişmiş içi dışı başka bir tip olduğun kanaatine varırım.

Bu nedir? soru mu, mantık mı, aptallık mı, hakaret mi. İçi boş teneke merdivenlerden yuvarlanırken çok ses çıkarır. Yazıyorsan saygılı yaz beceremiyorsan başka yerde yaz.

peygamberler fakir tabakadan olanlar vardır ancak iğrenç sayılabilecek mesleklerde çalışmamışlardır
bu onlara yakışmaz

Havas

Kısıtlı Erişim

aynen öyle..kafadaki tabuları yıkmak lazım..kuran bunun gibi karizma ve meslek kıdeminde beyni yıkanmış kavimlerin gelen peygamberi alaya alıp dinlememe ,onunia bir melek gelmeliydi diye şaşkınlık ifadelerini dile getiren ve helak olanların hikayeleriyle dolu...
Allah ahirette mesleğinemi bakaacak acaba?

kebîkec

İhvan Forum Üye
aynen öyle..kafadaki tabuları yıkmak lazım..kuran bunun gibi karizma ve meslek kıdeminde beyni yıkanmış kavimlerin gelen peygamberi alaya alıp dinlememe ,onunia bir melek gelmeliydi diye şaşkınlık ifadelerini dile getiren ve helak olanların hikayeleriyle dolu...
Allah ahirette mesleğinemi bakaacak acaba?

Yani bu hikayelerden sen belediyede kanalizasyon işlerinde çalışana tabi olmayı mı anladın ?

Ne iş yaparsın, Kuran üzerine kaç kitap okudun. En beğendiğin 3 tanesini yazarıyla beraber söyler misin.

çelebiler

Kıdemli Üye
Onlara göre haşa peygamberimiz ile bir papağan arasında hiçbir fark yokmuş. Nasıl ki papağan kendisine söyleneni aynen söylüyor işte peygamber de aynen papağanın yaptığı gibi kendisine söylenen vahyi insanlara söylüyordu. Bundan başka peygamberin hiçbir görevi yokmuş.
@Yahayy , @çelebiler forumda gördüğüm kadarıyla bu şekilde düşünüyorlar. Yanlışsam beni düzeltsinler de onların günahına girmeyelim.

Bu yazdıklarını nerede söylediğimizi de yaz da günaha girme.

dostluk

Kıdemli Üye
Resule itaat ne demektir?

Sual: (Resule itaat, Allah’a itaat demektir)*mealindeki âyetler için, (Peygamberin bize getirdiği Kur’ana itaattir, yoksa onun kendisine itaat değildir, Peygamberin tanrısal niteliği yok, ona niye itaat edilsin. Buradaki itaat getirdiklerine itaat demektir) diye tevil ediliyor. Bu teville de peygambere postacı denmek istenmiyor mu?

CEVAP

Hâşâ, Peygamber efendimize tanrısal nitelik veren kimdir? Bu nasıl iftira öyle? Bu, misyonerlerin maşası 19’cuların iftirasıdır. Nitekim, Reşat Halife’ye peygamber diyen 19’cu bir kâfir, aynı iddiada bulununca,Sadreddin Hoca*demişti ki: (Eğer, Allah’a itaat, Allah’ın âyetlerine itaat, Resule itaat de, onun Allah’tan getirdiği âyetlere itaat ise, hâşâ o zaman âyetin anlamı, (Allah’ın âyetlerine ve Allah’ın âyetlerine itaat edin)*demek olur ki, çok abestir. Hâşâ Allah abes iş yapmaz.)

Hâşâ onların dediği gibi olsa idi, Allahü teâlâ niye bu işe Resulünü defalarca karıştırsın ki? (Allah’a itaat edin) veya (Allah’ın gönderdiği Kur’ana itaat edin) der, Resulüne de itaat ifadesini hiç kullanmazdı. Ahzab suresinin,*(Allah ve Resulü, bir işte hüküm verince…) mealindeki 36. âyet-i kerimesi de böyledir.

Resulüne yetki vermeseydi, Resulünü hiç söylemezdi. Resulü bir şeye haram veya helal demişse, vahyin yetkisine dayanmaktadır. Köpeği, aslanı, ayıyı haram etmesi, namazın rekatlarını, namazı bozanları, orucu bozanları, zekât nisabını ve buna benzer çok şeyi bu yetkiye dayanarak bildirmektedir.

http://m.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=422

ömerusta

Kıdemli Üye
bu konuya yazmıyacağım
ALLAH c.c. peygamber efendimize gerçek manasında uyan kullarından eylesin bizi ümet şurundan ayırmasın
amin

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hep aynı dönüp dolanmalar..... Efendimiz aleyhisselam ile iligili bir meselede zerre kadar bir hafife alma, insanı dinsiz oğlu dinsiz yapar.. bu yüzden yazılanlardan kimin ne olduğunu okuyabiliyor ve görebiliyoruz.... istedikleri kadar biz inanıyoruz gibi masallar anlatsınlar, bu ancak kendilerini kamufle edebileceğini sanan ahmaklar için geçerlidir...

adams77

Kanalizasyoncu

Birilerine söylemek çok güzel ve hoş olsa gerek ama kendinize bakıp sorgulasanız pek farklı olmadığınızı göreceksiniz.

Peygamberi postacı , haberci yapıyorsunuz ve bunu kabul etmiyorsunuz sonra birisi çıkıyor peygambere böyle iğrenç bir meslek yakışmaz diyor kendi söküğünü dikemeyen terziler gibisiniz terziyim diye geçiniyorsunuz milletin söküklerini dikmeye çalışıyorsunuz siz önce kendi söküklerinizi dikin muhteremler ben terziyim demekle terzi olunmuyor peygambere postacı haberci değil demekle de olmuyor bunu size biri söylediğinde düşünseniz ve sorgulasanız daha mantıklı olmaz mı kızma yerine!!!!

Havas

Kısıtlı Erişim
iğrenç meslekler

tefecilk
din tüccarlığı
mafya
barmenlik
******lik
jigoluluk,
da ne sayim,bilmiyorum.

helalinden kazanan bir meslek ne olursa olsun iğrenç diye tabir edilirmi?

peygmaberler helal meslek sahibidirler..helalinden her turlu meslek sahibi olabilirler.
bizim için önemli olan,onların mesleği değil mesajıdır..
@muallim08 insanlara sen ne okudun? gibisinden sorular sormak gurun kibirin ifadesidir.
sen kendini böyle görürsen bu mesleği peygambere yakıştıramazsın elbette !
yahudiler kendi inandıkları peygamberleri ,allah komutan olurak talud'u seçti dediği zaman çok şaşırdılar..
talud soylu değildi.
karizması yoktu.
ruhban sınıfı arasında değildi.
basmakalıp biriydi onlar için..bugunun tabiriyle belkide bir seyyar satıcıydı..
hemen yuz çevirdiler.kötülemeye başladılar.inanmak istemediler..
sonuç şuki allah taala için sizin etiketinizin zerre kadar önemi yok.
önemli olan takva!
onun emirine uymak!
yarın ahirette yanından geçen bir seyyar simitci ,bir lağım işcisi senden daha üst makamlara gelidğini görürsen hiç şaşırma..

adams77

Kanalizasyoncu

helalinden kazanan bir meslek ne olursa olsun iğrenç diye tabir edilirmi?

Amaç seni sindirmek olduğu için tabir edilir işte kelimelerin mana ve anlamını kaydırmak diye buna denir. Güzel noktalamışsın helal olsun

dostluk

Kıdemli Üye
sayin havas sanirim kanalizaayoncu:confused1:

ne kadar alindi igrenc denebilecek bir meslek deyince..

olmamis bir olayin iddasini gutmek olsaydi ne olurdu demek ne kadar sacma..vede boss..

adams77

Kanalizasyoncu
sayin havas sanirim kanalizaayoncu:confused1:

ne kadar alindi igrenc denebilecek bir meslek deyince..

olmamis bir olayin iddasini gutmek olsaydi ne olurdu demek ne kadar sacma..vede boss..

Havas kardeşi bilmem ama ben evet kanalisazyoncuyum :) sence iğrenç bir meslek mi

dostluk

Kıdemli Üye
Havas kardeşi bilmem ama ben evet kanalisazyoncuyum :) sence iğrenç bir meslek mi

evet maalesef meslek igrenc..ama tabiki igrenc meslekler kisiyi igrenc yapmaz,kisiligide etkilemez..kanalizasyonxular olmaaa kim yapacak o isleri..eninde sonunda hizmet sektoru..

hani derlerdi ya koyluler olmasa sehirliler ac kalirdi diye..

ama insafli olalim simdi peygamberimizi boyyle bir ornekle orneklendirmek hos degil etik degil..olmamis bir konuyu olsaydida yapsaydida..bunlar bos ve gereksiz..

adams77

Kanalizasyoncu

evet maalesef meslek igrenc..ama tabiki igrenc meslekler kisiyi igrenc yapmaz,kisiligide etkilemez..kanalizasyonxular olmaaa kim yapacak o isleri..eninde sonunda hizmet sektoru..

hani derlerdi ya koyluler olmasa sehirliler ac kalirdi diye..

ama insafli olalim simdi peygamberimizi boyyle bir ornekle orneklendirmek hos degil etik degil..olmamis bir konuyu olsaydida yapsaydida..bunlar bos ve gereksiz..

Güzel kardeşim biraz düşünmeni rica ediyorum üzerine alınma benim mesleğimi iğrenç gören bir kişi bu mesleği ben neden yapıyorum ne için yapıyorum diye düşünmesi gerekir iğrenç iş yapıyorum çünkü iğrenç insanların iğrenç pisliklerini temizliyorum bu iğrençliklerini görmüyorlar ama ben onları iğrençliklerini görüyorum ne pislik yediklerini görüyorum çünkü çıkardıklarını temizliyorum neden bu insanları kendi pisliklerini temizlemezler başkalarına temizletirler hiç düşünüyormusun çünkü onların pislikleri iğrenç yada kötü değildir ama temizleyen için iğrenç meslek yada iğrenç bir iş yapıyor diyebilirler şimdi biraz düşün ve taşları yerine koy çok farklı şeyler görebilirsin kanalisayonculuk iğrenç bir meslek değildir çok güzel bir meslektir çünkü dünyayı pislikten ve iğrençlikten temizliyor aksi takdirde etrafın pislik ve iğrençlikle dolacak taşacak çevre kirliliği olacak saygı duyulması ve herkesin yapması gereken bir meslektir. Herkes kendi evinin önünü temizlese ne olur