Peygamberimizin sav. görevi neyd

adams77

Kanalizasyoncu

Evlerimizin önünün temizliği önemlidri de ondan daha önce kalplerimizin temizliği çok daha önemlidir beyim !
Siz bu konuda çok ihmalkâr davranıyorsunuz !

Evinin önünü temizleyen kalbinide temizler saygıdeğer fakiri abim insan bir aynadır maneviyatı maddiyata karşılık verir. İçerdeki evini temiz tutan dışardaki evini de temiz tutar.

fakiri

Kıdemli Üye
Evinin önünü temizleyen kalbinide temizler saygıdeğer fakiri abim insan bir aynadır maneviyatı maddiyata karşılık verir. İçerdeki evini temiz tutan dışardaki evini de temiz tutar.

Madem öyle, söyle bakayım kalpler ne ile temizlenir ?

nefahtü

Kıdemli Üye
gözyaşı sadece gözyaşı ile...
çamaşırı beyazlatan ace
kalbi beyazlatan inci mercan taneli gözyaşı..

adams77

Kanalizasyoncu
Yaw, konuyu çarpıtma ! Kuran-ı kerimi okumaktan bahsediyorsan, bu ayrı bir olay-ibadet ! Sen vahiyden bahsettin ! Şu hâlde sana nasıl vahiy geldiğini anlat !

Kitap peygambere vahiy edilmedi mi!!! şimdi neden kıvranıyorsun karnın mı ağrıyor lafons7275 ile aynı tarladan domates , patates topladınız toplamanı beğenmiş galiba Ne oldu kitap vahiy değil mi yoksa

bana nasıl vahiy geldi anlatayım peygamber ile

dostluk

Kıdemli Üye
hep teknolojinin sucu bu..

eskiden kucukken hatirliyorum bahceye cook derin kuyu kazarlardi ,tahtayla cevirirlerdi kuyunun ustunu orterlerdi bir tane dikdortken delik acarlardi ..bu yapilan barakayada kenef derlerdi..

cukur dolunca uzerine ortup yenisini acarlardi..

simdi tabiki herkez kendi pisligini temizliyemiyor belediyeler var vergilerimizi veriyoruz onlarda bu isleri yaptiriyorlar,dosedikleri boru tikaniyor hadi vidanjorcu gerir bakalim yollara sel gibi akiyor.. kagit atma onu atma bunu atma..

dedim ya teknoloji icar edoldi mertlik bozuldu..biz kapimizin onunu tabiki supuruyoruz ama ulasamadigimiz yapamadigimiz yerlerde var..onuda hizmet satin alarak yapiyoruz..

musteri her zaman haklidir gardas..
Güzel kardeşim biraz düşünmeni rica ediyorum üzerine alınma benim mesleğimi iğrenç gören bir kişi bu mesleği ben neden yapıyorum ne için yapıyorum diye düşünmesi gerekir iğrenç iş yapıyorum çünkü iğrenç insanların iğrenç pisliklerini temizliyorum bu iğrençliklerini görmüyorlar ama ben onları iğrençliklerini görüyorum ne pislik yediklerini görüyorum çünkü çıkardıklarını temizliyorum neden bu insanları kendi pisliklerini temizlemezler başkalarına temizletirler hiç düşünüyormusun çünkü onların pislikleri iğrenç yada kötü değildir ama temizleyen için iğrenç meslek yada iğrenç bir iş yapıyor diyebilirler şimdi biraz düşün ve taşları yerine koy çok farklı şeyler görebilirsin kanalisayonculuk iğrenç bir meslek değildir çok güzel bir meslektir çünkü dünyayı pislikten ve iğrençlikten temizliyor aksi takdirde etrafın pislik ve iğrençlikle dolacak taşacak çevre kirliliği olacak saygı duyulması ve herkesin yapması gereken bir meslektir. Herkes kendi evinin önünü temizlese ne olur

Ha bide bakınız meslek konusu degil bu : peygamber'imizin gorevi neydi..

Peygamberimizin gorevi manevi pislikleri temizlemek ti

Hattabi

Ordinaryus
Adams çok tuhaf birisisin.Din,Peygamber,Kitap ile ilgili bu kadar cüretkar konuşmak sana ne kazandırır ne kaybettirir.Sen hesab et.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Birilerine söylemek çok güzel ve hoş olsa gerek ama kendinize bakıp sorgulasanız pek farklı olmadığınızı göreceksiniz.

Peygamberi postacı , haberci yapıyorsunuz ve bunu kabul etmiyorsunuz sonra birisi çıkıyor peygambere böyle iğrenç bir meslek yakışmaz diyor kendi söküğünü dikemeyen terziler gibisiniz terziyim diye geçiniyorsunuz milletin söküklerini dikmeye çalışıyorsunuz siz önce kendi söküklerinizi dikin muhteremler ben terziyim demekle terzi olunmuyor peygambere postacı haberci değil demekle de olmuyor bunu size biri söylediğinde düşünseniz ve sorgulasanız daha mantıklı olmaz mı kızma yerine!!!!

Servantes sizi göremeden öldüğü için çok şey kaybetmiş. Allah sıhhat afiyet versin. :gl

adams77

Kanalizasyoncu
Servantes sizi göremeden öldüğü için çok şey kaybetmiş. Allah sıhhat afiyet versin. :gl

Muhterem bana cevap vereceğinize elinizdeki malzemeyi bir gözden geçirseydiniz bir eleyip baksaydınız tek yaptığınız biz doğruyuz siz yanlışsınız iyi dilekleriniz için teşekkür ederim bende size iyi dileklerden bulunayım Allah size de sıhhat afiyet versin muhterem

fakiri

Kıdemli Üye
Kitap peygambere vahiy edilmedi mi!!! şimdi neden kıvranıyorsun karnın mı ağrıyor lafons7275 ile aynı tarladan domates , patates topladınız toplamanı beğenmiş galiba Ne oldu kitap vahiy değil mi yoksa
bana nasıl vahiy geldi anlatayım peygamber ile

Ha! Peygambere vahiyle gelen ayetleri okuyuncasana da vahiy gelmiş oluyor öyle mi ?
Sizden böyle zekâ fışkırmasaydı zaten buraya gelip fışkı karıştırmazdınız !

adams77

Kanalizasyoncu
Ha! Peygambere vahiyle gelen ayetleri okuyuncasana da vahiy gelmiş oluyor öyle mi ?
Sizden böyle zekâ fışkırmasaydı zaten buraya gelip fışkı karıştırmazdınız !

Wuuvvv alkış tebrik ederim fena çarptın beni :) domates ve patates nasıl toplanıyor abi bana öğretirmisin