Peygamberimizin sav. görevi neyd

fakiri

Kıdemli Üye
:laugh: Yahu nerden buluyon bu sözleri?

Lafons,
Biz kimsenin nick'ine, etiketine ve nüfuzuna göre konuşmayız arkadaşım. Kılavuz olarak kendilerine kargaları seçenler şüphesiz ki, fışkılarla iç-içedir! Yoksa, Kuran okumayı -belki de sadece mealini okumayı kastediyorlar- kendisine vahiy geliyor şeklinde algılayan bir insanın echelliğini burada tartışma konusu yapamayız!

adams77

Kanalizasyoncu
Ha! Peygambere vahiyle gelen ayetleri okuyuncasana da vahiy gelmiş oluyor öyle mi ?
Sizden böyle zekâ fışkırmasaydı zaten buraya gelip fışkı karıştırmazdınız !

Nazar etme ne olur çalış seninde olur Sen ne dediğini bilmiyorsun yaşlı adam

adams77

Kanalizasyoncu
kendisine vahiy geliyor şeklinde algılayan bir insanın echelliğini burada tartışma konusu yapamayız!

Yapma o zaman güzel kardeşim :) ben sizin gibi sözleri evirip çevirip kendi isteğime göre kullanmıyorum eğer sen peygamberin bize bırakmış olduğu kitaba vahiy demiyorsan bu senin sorunun peygamber bana bu ayetler vahiy oldu sizde bu vahiyden sorumlusunuz demedi diyorsan işte sana park ve kum istediğin kadar kale yapabilirsin size

Sizin yapabileceğiniz tek şey laf salatası onuda beceremiyorsunuz ama kendinizi aşçı sanıyorsunuz

fakiri

Kıdemli Üye
Yapma o zaman güzel kardeşim :) ben sizin gibi sözleri evirip çevirip kendi isteğime göre kullanmıyorum eğer sen peygamberin bize bırakmış olduğu kitaba vahiy demiyorsan bu senin sorunun peygamber bana bu ayetler vahiy oldu sizde bu vahiyden sorumlusunuz demedi diyorsan işte sana park ve kum istediğin kadar kale yapabilirsin size
Sizin yapabileceğiniz tek şey laf salatası onuda beceremiyorsunuz ama kendinizi aşçı sanıyorsunuz

Kitaptaki ayetler bize değil, Peygamberimize vahyolunarak inzal olundu...Biz o ayetleri okuyunca bize de vahiy gelmiş olmuyor, bize sadece onları tilâvet ve zikir etme sevabı veriliyor. Senin daha ne yapılırsa-yaparsak, ne yapmış oluruz bundan haberin yok !

adams77

Kanalizasyoncu
Kitaptaki ayetler bize değil, Peygamberimize vahyolunarak inzal olundu...Biz o ayetleri okuyunca bize de vahiy gelmiş olmuyor, bizet etme sadece onları tilâvet ve zikir etme sevabı veriliyor. Senin daha ne yapılırsa-yaparsak, ne yapmış oluruz bundan haberin yok !

Sen git tarlada domates , patates topla güzel kardeşim lafons7275 çok beğeniyor seni onuda yanına al

Aç gözünü seyret dünyayı sen mi yarattın!!! Görebildiğin ve hissettiğin tüm varlığı Rahman yarattı O nun her yaratması bir ayettir onun her ayeti bir vahiy dir. Ben bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuz

lafons7275

Kıdemli Üye
Sen git tarlada domates , patates topla güzel kardeşim lafons7275 çok beğeniyor seni onuda yanına al

Aç gözünü seyret dünyayı sen mi yarattın!!! Görebildiğin ve hissettiğin tüm varlığı Rahman yarattı O nun her yaratması bir ayettir onun her ayeti bir vahiy dir. Ben bilmiyorum siz daha iyi biliyorsunuz

Beni karıştırma. Aranızda halledin.

merakli

Yeni
Havas kardeşi bilmem ama ben evet kanalisazyoncuyum :) sence iğrenç bir meslek mi

Kokundan belli oluyor. Bu kafayla yapacağın iyi bir iş. Tefecilikten iyidir. Ama dinle ilgili konuşabilmen için biraz mektep medrese görmen lazım. İmam hatip, Fakülte de olur.

fakiri

Kıdemli Üye

Yaw, domates-patates toplamayı neden hakir görüyorsun ki? Sonra, bizi bu işlere ne diye ilintilendiriyorsun ? Yanıma da lafonsu alacakmışım! Sen neden bahsediyorsun bir türlü analyamadık ? Rabbimizin her yaratması ayettir ve her ayet vahiydir demişsin...Buna itiraz mı ettik? Bu başka şey, sana vahiy gelmesi başka şey ! Sana vahiy geliyorsa-gelmişse şimdiye kadar vahyolunanlardan başka bir anlam taşıması ve olması gerekiyor! Bunu bir türlü anlayamadın herhalde !
Ne dediğinden RedVeKabul gibi hiç haberin yok! Forumda akşama kadar avare kasnak gibi dönüp-duruyorsun!

adams77

Kanalizasyoncu
Rabbimizin her yaratması ayettir ve her ayet vahiydir demişsin...Buna itiraz mı ettik?

Tarlada bostan yan gel yat osman!!! bu nasıl mantık çözemedim arkadaş

dediğimden bir şey anlamıyorsan eğer doktora git şikayetini bildir anlayamadığını söyle o sana yardımcı olacaktır.
Boş lafları bırak muhterem Allah 'ın ayetlerini etrafında görüyorsun ve bunların vahiy olduğunu söylüyorsun ama seni ilgilendirmiyor öylemi bunca şey bir oyun ve eğlence için var sana hitap etmiyor öylemi bu ayetler senin için değil yani buna kim inanır bence kadir inanır.

هَٰذَا بَيَانٌ لِلنَّاسِ وَهُدًى وَمَوْعِظَةٌ لِلْمُتَّقِينَ

Dede kendine gel kendine Vahiy nedir haberin yok

fakiri

Kıdemli Üye
Buna hangi kafa ile karar verdin!!!

adams bilmem kaç yedi!
Ya sen şu dometes ve patates muhabbetini bırak ta avatarındaki sembolden biraz bahsetsene bize ! Ben oradaki yaratığı KANATLI BİR ŞEYTAN olarak algıladım ! Yanlışım var mı acaba ?

CENGİZHAN

Yasaklı
Peygamberimiz Yüce Yaratanımızın ELÇİSİ dir.

Görevleri :

1) Yüce Allah'ın insanlara iletilmek üzere vahy ettiği
Kur'an-ı Kerimi insanlara tebliğ etmek.
2) Kuran-ı Kerimi insanlara tebliğ edip, onlara izah ederek,
anlatarak, etrafındaki insanları ikna ederek Müslüman
olmalarını sağlamak.
3) Kuran-ı Kerimi yazdırıp, kitap haline getirerek tüm
dünyaya dağıtılabilmesini sağlamak.

.

ı

cemaliii

Kıdemli Üye
konu;peygamberimizin görevi neydi. bakalım. “Öğüt ver, hatırlat! Çünkü sen ancak öğüt vericisin.” (Ğâşiye: 21)
“Sen ancak bir yol göstericisin.” (Ra’d: 7)

“Onların üzerinde zorlayıcı değilsin.” (Ğâşiye: 22)
demekki neymiş...
“Onların üzerinde zorlayıcı değilsin.” (Ğâşiye: 22)
fakat günümüz Müslümanlarının herşeyi zorlamaktan ibaret.ellerine fırsat geçse herkesi kesecekler,dertleri bu.varsa yoksa kesmek,varsa yoksa bir kendini Müslüman görüp herkesi gavur görmek.benden bu kadar.siz devam edin.

adams77

Kanalizasyoncu
adams bilmem kaç yedi!
Ya sen şu dometes ve patates muhabbetini bırak ta avatarındaki sembolden biraz bahsetsene bize ! Ben oradaki yaratığı KANATLI BİR ŞEYTAN olarak algıladım ! Yanlışım var mı acaba ?

içiniz dışa ne kadar güzel vuruyor :)

Selametle

fakiri

Kıdemli Üye
içiniz dışa ne kadar güzel vuruyor :)
Selametle

Yani şimdi avatarının ne olduğundan bahsetmeyecek misin ? Yaw, hakkaten çok merak ettim ! Hiç değilse alıntıladığın sayfanın linkini ver biz bakalım! Çok ilginç bir sembol ! Ne olduğunu öğrenelim-bilelim.

fakiri

Kıdemli Üye
:) biraz araştırma yapmalı lütfen... biraz düşüneyim abi birden bire ilgi çekti belki bize ekmek çıkabilir buradan

Yaw, sanki çok kıymetli bir şeymiş gibi bu ucube avatarını bir türlü açıklamıyorsun veya sinekten yağ çıkarmaya çalışanlar gibi ekmek çıkmasını bekliyorsun!