Peygamberler nasıl insanlardı?

ALI25

Kıdemli Üye
Kadir Razlik kardesim (Feraid-ül fevaid) gördügüm ve de anladigim kadariyla bu alim kisi 2 tane $eyi buna bir ilave yapmis ve bilmiyorum direk kendinden mi yoksa bir alimin sözünden mi almis veya hangi bir kaynak a dayanak da bunuda o kitabina bir ilave yapmis oldugu konusunda tek $unu derim Allahu alem.

Mugalata

Kıdemli Üye
Mugalata böyle bir soru olur mu sen hic akaid kitabi okumadin mi yada kelam kitabi.

sorulur tabii. cevabı da açık. insanüstü değillerdi ve bizim gibi insanlardı. bizim içimizden birileriydi. bizim uzağımızda, erişilmez varlıklar değildi.

akaid kitabı okumadım, kelam kitabı da okumadım.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
sorulur tabii. Cevabı da açık. Insanüstü değillerdi ve bizim gibi insanlardı. Bizim içimizden birileriydi. Bizim uzağımızda, erişilmez varlıklar değildi.

Akaid kitabı okumadım, kelam kitabı da okumadım.
hediye edelim mİ, müslüman bir ülkede yaşiyorsun bu milletin dinini öğrenmiş olursun

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bir bilgisi olmadığını söyleyen sen değil miydin? Sadece koku alıyordun hani... :)

sen mi öğreteceksin? E, buyur madem. :)
zaruri bilgi biliyorum o kadar koca kari imani gibi istersen kargoyla göndereyim okursun bu forumdan din öğrenilmez alican çayini oturup okucaksin öyle islam hakkinda bişey öğrenebilirsin:)

Mugalata

Kıdemli Üye
zaruri bilgi biliyorum o kadar koca kari imani gibi istersen kargoyla göndereyim okursun bu forumdan din öğrenilmez alican çayini oturup okucaksin öyle islam hakkinda bişey öğrenebilirsin:)

Bilginin "zarurî"si, seçmelisi olmaz. En azından ben öyle yaklaşmam. Bildikçe bilmeyi severim. Dinler hakkında ve İslamiyet hakkında da, artık zarurî mi, seçmeli mi, bir şeyler biliyorum.

Öğrenmeye kapalı değilim, açığım. Ama burası forum. burada "şunu oku, bunu oku" denmez, bilgin varsa paylaşırsın, tartışırsın.

Ha, okurken çayımı içiyorum elbet. :)

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bilginin "zarurî"si, seçmelisi olmaz. En azından ben öyle yaklaşmam. Bildikçe bilmeyi severim. Dinler hakkında ve islamiyet hakkında da, artık zarurî mi, seçmeli mi, bir şeyler biliyorum.

öğrenmeye kapalı değilim, açığım. Ama burası forum. Burada "şunu oku, bunu oku" denmez, bilgin varsa paylaşırsın, tartışırsın.

merak ettim islam hakkinda hangi kitaplari okudun yazarmisin

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
bilginin "zarurî"si, seçmelisi olmaz. En azından ben öyle yaklaşmam. Bildikçe bilmeyi severim. Dinler hakkında ve islamiyet hakkında da, artık zarurî mi, seçmeli mi, bir şeyler biliyorum.

öğrenmeye kapalı değilim, açığım. Ama burası forum. Burada "şunu oku, bunu oku" denmez, bilgin varsa paylaşırsın, tartışırsın.

limonlu çayi tavsiye ederim azeriler limonsuz çay içmiyorlarmiş azeri bi tanidiktan duydum

Mugalata

Kıdemli Üye
merak ettim islam hakkinda hangi kitaplari okudun yazar misin

İslamiyet hakkında çok kitap okuduğum söylenemez. Rodinson'un "Hz. Muhammed" kitabını okudum. Eskiden okuduklarımı hatırlayamadım. Kuran meallerini okuyorum tabii. Bir de son okuduğum bir kitap var; Ergun Candan'ın Kuran'ı Kerim'in Gizli Öğretisi.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
islamiyet hakkında çok kitap okuduğum söylenemez. Rodinson'un "hz. Muhammed" kitabını okudum. Eskiden okuduklarımı hatırlayamadım. Kuran meallerini okuyorum tabii. Bir de son okuduğum bir kitap var; ergun candan'ın kuran'ı kerim'in gizli öğretisi.
kabul etseydin bir koli dolusu kitap gönderirdim bilgiye doyardin::D sadece bir kitabevinin değil çeşitli kitapevlerin türkiyenin her tarafindan kitap geliyor malesef okuyamiyorum içinden gelecek

Mugalata

Kıdemli Üye

lafons7275

Kıdemli Üye
yine konuyu dağıtıyorsunuz. ben de size alet oluyorum. konudan uzaklaşmayalım. kişileri değil, fikirleri tartışalım.

mugalata Nickli Üyeden Alıntı islamiyet hakkında çok kitap okuduğum söylenemez.

diyen biri neden İslam hakkında üstelik Peygamberler hakkında fikir yürütüyor?

Hem cahil olduğunu söyleyeceksin hem de konu açıp insanlara fikir vereceksin.

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
mugalata nickli üyeden alıntı islamiyet hakkında çok kitap okuduğum söylenemez.

Diyen biri neden islam hakkında üstelik peygamberler hakkında fikir yürütüyor?

afferim be doğru söylüyorsun islamiyet hakkinda doğru düzgün bişey okumamiş birisi fikir yürütüyor tam doksandan vurdun

Mugalata

Kıdemli Üye
mugalata Nickli Üyeden Alıntı islamiyet hakkında çok kitap okuduğum söylenemez.

diyen biri neden İslam hakkında üstelik Peygamberler hakkında fikir yürütüyor?

cahil olduğumu söylemedim ki. çok kitap okumamış olmakla cahil olmak farklı kavramlar. :)

ayrıca fikir veriyorsam, senin de bilgin ve fikrin varsa, söylediklerime de karşı çıkıyorsan, neden bunları belirtip beni yanlış çıkarmıyorsun?

afferim be doğru söylüyorsun islamiyet hakkinda doğru düzgün bişey okumamiş birisi fikir yürütüyor tam doksandan vurdun

aferim ama, bilgisi olmayan, sadece koku alan biri olarak bence şansını fazla zorluyorsun. :)

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
cahil olduğumu söylemedim ki. çok kitap okumamış olmakla cahil olmak farklı kavramlar. :)

ayrıca fikir veriyorsam, senin de bilgin ve fikrin varsa, söylediklerime de karşı çıkıyorsan, neden bunları belirtip beni yanlış çıkarmıyorsun?

Aferim ama, bilgisi olmayan, sadece koku alan biri olarak bence şansını fazla zorluyorsun. :)
bilgi biraz var anlamakda ve yorum yapmakda zorlaniyorum birazda kötü koku alma özelliğim var::D