Sanat Olarak Heykel Caiz midir?

ihvanistanbul

AkhenAton
Sertlikle imana vesile olmak kolay olsaydı Allah Musa as'a Firavuna yumuşak söz söyle umulur ki yola gelir demezdi.

Neyse

selamun aleyküm.

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Sertlikle imana vesile olmak kolay olsaydı Allah Musa as'a Firavuna yumuşak söz söyle umulur ki yola gelir demezdi.

Neyse

selamun aleyküm.

dikkat et, burada tartışma konusu olan; imana davet değil.

burada; iman dairesine girmiş birinin, iman dairesinin çıkmasına engel olmak için yapılması gerekenler. insanı küfre düşüren hatalarla ilgili de yumuşak davranıldığını iddia ediyorsan, hadi buyur örnek getir. ya da "edeb"inle sus.

ihvanistanbul

AkhenAton
Diyanet Vakfi:O vakit Allah'tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şayet sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onları affet; bağışlanmaları için dua et...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Diyanet Vakfi:O vakit Allah'tan bir rahmet ile onlara yumuşak davrandın! Şayet sen kaba, katı yürekli olsaydın, hiç şüphesiz, etrafından dağılıp giderlerdi. Şu halde onları affet; bağışlanmaları için dua et...

şahsına yapılanları affedebilirsin. bağışlanmaları için dua edebilirsin. efdal olan budur.

ama imanla şereflendiği halde, göz göre göre iman dairesini dışına çıkan biri için, bu geçerlimidir? sen Allah (cc) ın işine karışamazsın. haddini gene bilmiyorsun...

senin şeyhin kim? şeyhine ya da halifesine git, selamımızı ve bu tartışmayı ilet. cevap getirene kadar da birşey yazma...

ihvanistanbul

AkhenAton
Adam iman dairesinden çıkacakta sen mi tutacaksın? Hidayete gelince veren Allahta alınınca bunu engelleyecek sen misin?(haşa)

nezaket ve edeb ile yaklaşsan belki sözünün tesiri olurdu.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ayinedir bu âlem her şey Hak ile kâim
Mir’at-ı Muhammed’den Allah görünür daim

Azîz Mahmûd Hüdâyî (k.s)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
Adam iman dairesinden çıkacakta sen mi tutacaksın? Hidayete gelince veren Allahta alınınca bunu engelleyecek sen misin?(haşa)

nezaket ve edeb ile yaklaşsan belki sözünün tesiri olurdu.

bak anlamadığın bu.

sözümün etkisi olsa ne olur, olmasa ne olur. bana/sana ne katkısı var.

biz Allah (cc) ın rızasını kazanmak isitiyoruz. yazdıklarımızı ve ayırdığımız zamanın anlamını, bu pencereden bakarsan anlayabilirsin.

yoksa; kafirelerin, müşriklerin ve münafıkların canı cehenneme...

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
dikkat et, burada tartışma konusu olan; imana davet değil.

burada; iman dairesine girmiş birinin, iman dairesinin çıkmasına engel olmak için yapılması gereken var. insanı küfre düşüren hatalarla ilgili de yumuşak davranıldığını iddia ediyorsan, hadi buyur örnek getir. ya da "edeb"inle sus.
Faşist Işid bi başarı elde etse var ya Gestapolar hemen hazır. Ya bu insanlar normal hayatta neredeler?

Eminim sosyal olarak çok pısırık birisin sen. Avatar resminden belli zaten. Sopayı saklamışsın arkana. Münafıklığı tarif edecek bir resim yap deseler ancak o avatar çıkardı..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Faşist Işid bi başarı elde etse var ya Gestapolar hemen hazır. Ya bu insanlar normal hayatta neredeler?

Eminim sosyal olarak çok pısırık birisin sen. Avatar resminden belli zaten. Sopayı saklamışsın arkana. Münafıklığı tarif edecek bir resim yap deseler ancak o avatar çıkardı..

geçimin put/heykel işinden sağlayan ve bir kafirin putunu (markus aurelius) avatar olarak seçmiş biri olarak, ibretlik bir cümle kurmuşsunuz.

islam başarı elde etse münafıklara ne yapılacağını bir düşün derim...

not: bizim sopa saklanamayacak kadar büyük. kafirlerin, müşrikleri, münafıkların kafasına balyoz gibi iner biiznillah. bizim sopayı görmemek için kör olmak gerek. körsen zaten, saklama (münafıklık) iftiran hükümsüz olur.. :)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
geçimin put/heykel işinden sağlayan ve bir kafirin putunu (markus aurelius) avatar olarak seçmiş biri olarak, ibretlik bir cümle kurmuşsunuz.

islam başarı elde etse münafıklara ne yapılacağını bir düşün derim...
Hazır militansın yani. Ben Faşist Işid dedim sen hemen işi İslam'a çevirdin. Hayrola? Ne bu üstü kapalı tehditler? Bu Işid'in adam yakmaları ve insan gırtlaklamaları gerçekten genetiğinde manyaklık olan herkesi şehvete getirdi yahu! Gidin abisi Suriye'de oynanıyor o maç. Gidin orada ölün de biz de kurtulalım artık bu manyak genlerden.

Seni tanımıyorum lakin eğer ben de insan sarrafıysam %99,99 diyebilirim ki sen çocukluğunda çok hayvan öldürdün ve bunu da hoşlanarak yapıyordun. Öyle fare öldürmek falan değil, resmen ateşte yaktın, derisini yüzdün falan yani..

Bilmiyorum, sen kendin bilirsin, tart işte..

Edit: ..veya tersinden hiç günah işlemedin. Bu durum da sıkıntılıdır yani haberin olsun. Her iki durum anormal. Eğer öyleyse git bi haram simit ye, kendine gel..

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!
biz militan değiliz. faşistte değiliz. işid taraftarı da değiliz. biz müminiz.

biz islami bir ölçü ortaya koyuyoruz. münafık değilseniz bu ölçü sizi rahatsız etmemeli.

işte bir ölçü daha

"Allah’a ve peygamberine karşı savaşan ve yeryüzünde fesad çıkarmaya çalışanların cezâsı, ancak (birini öldürmüşlerse, kendilerinin de) öldürülmeleri veya (malını da alarak öldürmüşlerse) asılmaları veya (sâdece mallarını zorla almışlarsa) elleri ile ayaklarının çaprazlama kesilmesi veya (tehdidle insanları korkutmuşlarsa, bulundukları)yerden sürgün edilmeleridir! Bu, onlara dünyada bir rezilliktir, âhirette ise onlar için (pek)büyük bir azab vardır!" (Maide Suresi, 33. ayet)

biz Allah (cc) ın rızasını kazanmak isitiyoruz. yazdıklarımızı ve ayırdığımız zamanın anlamını, bu pencereden bakarsan anlayabilirsin.

yoksa; kafirelerin, müşriklerin ve münafıkların canı cehenneme...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Hazır militansın yani. Ben Faşist Işid dedim sen hemen işi İslam'a çevirdin. Hayrola? Ne bu üstü kapalı tehditler? Bu Işid'in adam yakmaları ve insan gırtlaklamaları gerçekten genetiğinde manyaklık olan herkesi şehvete getirdi yahu! Gidin abisi Suriye'de oynanıyor o maç. Gidin orada ölün de biz de kurtulalım artık bu manyak genlerden.

Seni tanımıyorum lakin eğer ben de insan sarrafıysam %99,99 diyebilirim ki sen çocukluğunda çok hayvan öldürdün ve bunu da hoşlanarak yapıyordun. Öyle fare öldürmek falan değil, resmen ateşte yaktın, derisini yüzdün falan yani..

Bilmiyorum, sen kendin bilirsin, tart işte..

Edit: ..veya tersinden hiç günah işlemedin. Bu durum da sıkıntılıdır yani haberin olsun. Her iki durum anormal. Eğer öyleyse git bi haram simit ye, kendine gel..

sizinki sıkıntılı bir ruh hali.

ne diyeyim kim şimdi ben sana...

"Hiç kuşku yok ki Allah gönüllerde saklı olanı bilir." (lokman suresi 23. ayet)

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
kafirelerin, müşriklerin ve münafıkların canı cehenneme...
Hariciliğin prototipi olmuşsun. Allah ıslah etsin seni. Bu ayetleri ve hadisleri müslümanlara karşı kullanmaya gücü yeten korkalarsınız siz. Kafir, müşrik ve münafık aradığın saha burası değil..

Trollüğünde bir sınırı var, artık yeter he!

hirahos

Kıdemli Üye

Heykeltraş hiç olmamıştım onu da diyen çıktı sonunda.

.............................

Hişşt. Sakin ol, sinirlerine hakim ol gız..

tumblr_mig9iqnvd71qf3eupo1_500.gif

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Ohhohooyy oy, güldürdün

şakşakcında beğenivermiş. :) bu forumda çirkinleşmeden cevap vereceksin.

"geçimin put/heykel işinden sağlayan biri " denince, aklına heykeltraş mı gelir senin.

sen değilmiydin; kadir topbaşın karşısına çıktım da, bir parka asfalt dalgalarla boğuşan gemi heykeli yapımı ile ilgili "sanat" projemi kabul ettiremedim, diyen...

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Hariciliğin prototipi olmuşsun. Allah ıslah etsin seni. Bu ayetleri ve hadisleri müslümanlara karşı kullanmaya gücü yeten korkalarsınız siz. Kafir, müşrik ve münafık aradığın saha burası değil..

Trollüğünde bir sınırı var, artık yeter he!

"kafirelerin, müşriklerin ve münafıkların canı cehenneme... " sözümüz sizi niye rahatsız etti ki.. :)

rabbinsadikkulu

FETÖ nurcu değildir!

Ohhohooyy oy, güldürdün

ancak anlama özürlü biri "geçimin put/heykel işinden sağlayan biri " ifadesinden, sadece heykeltraş ı anlar..

ayrıca bu forumda sen değilmiydin; "bir parka, asfalt dalgalarla boğuşan, gemi heykeli yapımı "sanat" çalışmanızla ilgili, kadir topbaşı ikna edemedim" diyen. (mealen)

söyle akalım sen geçimini put/heykel işinden sağlayan biri değilmisin.